اخبار بیت کوین

بازار در انتظار کلوز کندل هفتگی بیت کوین؛ احتمال رشد قیمت وجود دارد؟

بیت کوین (BTC) احتمالا خود را برای آزمایش مقاومت‌های جدید آماده کرده و بعضی از تحلیلگران معتقدند قیمت BTC می‌تواند به ۴۸٬۰۰۰ دلار برسد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از ‌کوین‌‌ تلگراف، قیمت بیت کوین روز گذشته به بالای ۴۲٬۰۰۰ دلار رسید و معامله‌گران را امیدوار کرد.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه BTC – منبع: TradingView

آیا بیت کوین می‌تواند سطح ۴۸٬۰۰۰ دلار را پس بگیرد؟

روند BTC در روزهای گذشته تا حدودی آرام بود و معامله‌گران روی ۴۱٬۸۰۰ دلار تمرکز کرده بودند. BTC در ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) هم ۵٪ رشد کرد و شرایط بازار تا حدودی بهبود یافت. علاوه بر این، خروج سرمایه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات، فشار فروش صرافی ورشکسته‌شده FTX، بازپرداخت Mt. Gox و هاوینگ آتی بیت کوین از داغ‌ترین موضوعات بازار کریپتو بودند.

مایکل فان د پوپه (Michaël van de Poppe)، موسس و مدیرعامل شرکت «MN Trading»، در ویدیوی جدید خود اعلام کرد به نظر او اصلاح BTC به پایان رسیده است. او تاکید کرد از الآن تا هاوینگ بعدی BTC در آوریل (فروردین ۱۴۰۳)، قیمت این ارز دیجیتال احتمالا به سقف رنج بلندمدت خود می‌رسد اما احتمال برداشت نقدینگی بازار در محدوده ۳۰٬۰۰۰ هم وجود دارد. او به طور خلاصه گفت:

شاید قیمت بیت کوین یک بار دیگر تا ۴۸٬۰۰۰ دلار رشد کند و بعد با یک اصلاح نهایی مواجه شود.

فان د پوپه خاطرنشان کرد اخبار مربوط به پلتفرم FTX، صرافی Mt. Gox و صندوق GBTC به مرور زمان اهمیت خود را از دست می‌دهند. این تحلیلگر با انتشار تصویر زیر در پلتفرم اکس (توییتر سابق) نوشت:

قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده احتمالا بین ۳۷٬۰۰۰ تا ۴۸٬۰۰۰ دلار تثبیت می‌شود. در این مدت آلت کوین‌ها هم رشد می‌کنند. تاثیر واقعی ETFها در چند سال آینده مشخص می‌شود و قیمت BTC را به ۳۰۰٬۰۰۰ الی ۵۰۰٬۰۰۰ دلار می‌رساند.

نمودار هفتگی بیت کوین
نمودار هفتگی بیت کوین – منبع: توییت مایکل فان د پوپه

با این حال، تعدادی از تحلیلگران بازار کریپتو معتقدند قیمت BTC در ماه‌های آینده به ۳۰٬۰۰۰ دلار یا حتی پایین‌تر از آن سقوط می‌کند.

کلوز کندل هفتگی BTC

تحلیلگر دیگری به اسم رکت کپیتال (Rekt Capital) در توییت جدید خود به اهمیت سطح ۴۱٬۳۰۰ دلار برای کلوز کندل هفتگی بیت کوین اشاره کرد. او در این باره گفت:

عملکرد بیت کوین در هفته گذشته خیلی خوب بود. BTC توانست به آرامی موقعیت خود را در تریدینگ رنجی پس بگیرد که اول هفته، آن را از دست داده بود. اگر کندل هفتگی بیت کوین در بالای کف این رنج (سطح ۴۱٬۳۰۰ دلار) بسته شود، این محدوده حفظ می‌شود.

نمودار هفتگی بیت کوین
نمودار هفتگی BTC – منبع: توییت رکت کپیتال

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا