اخبار خارجی

پاراچین‌های شبکه پولکادات راه‌اندازی شدند؛ اولین بلاک‌ها با موفقیت تولید شد

پنج پاراچین نخست در شبکه پولکادات فعالیت خود را آغاز کردند و مسیر این شبکه بلاکچینی، برای تبدیل شدن به اکوسیستمی با قابلیت تعامل با سایر شبکه‌ها آغاز شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوبریفینگ، پولکادات از تاریخ ۱۱ نوامبر مزایده اسلات پاراچین‌های خود را آغاز کرد. در این مزایده‌ها، پروژه‌ها به امید برنده شدن از طریق وام جمعی توکن DOT دریافت و آن را در شبکه استیک کردند که طی آنها پنج پروژه آکالا، مون بیم، پارالل فایننس، استار و کلوور موفق شدند پنج پاراچین اول را تا تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۳ به نام خود بزنند.

پاراچین‌های شبکه پولکادات

آکالا، پروژه‌ای با هدف گسترش دیفای در شبکه بلاکچینی پولکادات است و یکی از مورد انتظارترین پاراچین‌هایی است که قرار است در این شبکه فعالیت کند. بت چین، یکی از بنیان‌گذاران این پروژه در رابطه با فرصت فعالیت در شبکه پولکادات اظهار داشت:

نمی‌توانیم بیش از این از راه‌اندازی پاراچین آکالا برای ارائه پلتفرم دیفای و استیبل کوینی غیرمتمرکز برای اکوسیستم پولکادات و فراتر از آن هیجان‌زده باشیم.

پولکادات بلاکچین مبتنی بر قرارداد هوشمندی است که از ۱۰۰ پاراچین پشتیبانی می‌کند. این شبکه توسط گاوین وود، بنیان‌گذار سابق اتریوم پایه‌گذاری شده و بر امکان برقراری ارتباط میان پاراچین‌های خاص متمرکز است. امنیت پاراچین‌ها توسط زنجیره مرکزی اصلی پولکادات که زنجیره رله (Relay Chain) نامیده می‌شود تامین شده و هر اسلات، به مدت ۹۶ هفته به پروژه‌ها اجاره داده خواهد شد.

برای بررسی وضعیت پاراچین‌ها راه‌اندازی شده و همچنین مزایده‌های بعدی، به این صفحه مراجعه کنید.

پاراچین های شبکه پولکادات

با وجود رشد سریع و ظهور تعداد زیادی بلاکچین عمومی، قابلیت تعامل میان این شبکه‌ها هنوز به بلوغ نرسیده است. با توجه جدا بودن بلاکچین‌ها ارسال توکن‌ها و داده‌ها از شبکه‌ای به شبکه دیگر چالش‌هایی را ایجاد کرده است. اخیراً بریج‌های مختلفی برای این کار به وجود آمده‌اند. با این حال، از آنجا که این راه‌های ارتباطی به فرآیندهای متمرکزی همچون رپد کردن توکن‌ها متکی هستند، خطرناک در نظر گرفته می‌شوند.

برای حل این مشکل، پولکادات در تلاش است تا ارتباطات شبکه‌ای متقابل را در سطح پروتکل اعمال کند و پاراچین‌های لایه ۱ را از طریق فرآیندی به نام امنیت اشتراکی، ایمن نماید. بنیان‌گذار پولکادات در رابطه با اینکه چگونه مدل پاراچین، مشکل عدم تعامل شبکه‌های مختلف را حل می‌کند و ارزش جدیدی به فضای وب ۳.۰ می‌افزاید اظهار داشت:

مدل پاراچین با این باور ایجاد شد که آینده وب ۳.۰، شامل انواع مختلفی بلاکچین خواهد بود که با یکدیگر تعامل دارند. همانطور که نسخه فعلی اینترنت نیازهای مختلف را برآورده می‌کند، بلاکچین‌ها نیز باید بتوانند خدمات مختلفی را ارائه دهند. پاراچین‌ها این مشکل را حل می‌کنند.

تاکنون تنها ۵ پاراچین در پولکادات فعال شده است و سایر اسلات‌ها به صورت دسته‌ای طی ماه‌های آینده به مزایده گذاشته خواهد شد. مزایده بعدی پاراچین‌ها قرار است در تاریخ ۲۳ دسامبر (۲ دی ماه) برگزار شود و برندگان، در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۲۲ فعالیت در شبکه پولکادات را آغاز خواهند کرد. در این مزایده ۶ پاراچین دیگر به مجموعه قبلی اضافه خواهد شد.

علاوه بر این، شبکه پولکادات از بازسازی برند خود خبر داده است. این تغییرات که مدتی پیش به تصویب رسیده است بالاخره به صورت عمومی منتشر شد و از این پس برند پولکادات با نماد زیر فعالیت خواهد کرد.

بازسازی برند پولکادات
منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا