اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال ۵ رمز ارز با پتانسیل افزایش قیمت در این هفته؛ BTC، DOT، XMR، APE و CAKE

قیمت بیت کوین در یک هفته گذشته شاهد نوسانات جزئی در محدوده ۳۹٬۰۰۰ دلار تا حدود ۴۲٬۸۰۰ دلار بوده است. البته صبح امروز قیمت بزرگ‌ترین رمزارز بازار تا ۳۸٬۷۰۰ دلار نیز پایین آمد و اکنون در سطح ۳۹٬۰۰۰ دلار همچنان در حال نوسان است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین و بسیاری از آلتکوین‌ها در یکی دو روز گذشته در رنج محدودی نوسان داشتند که این نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران هنوز در رابطه با حرکت جهت‌دار بعدی تصمیم نگرفته‌اند. معامله‌گران ممکن است قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، منتظر بازگشایی بازار وال استریت باشند چرا که بیت کوین در چند روز گذشته همبستگی تنگاتنگی با شاخص S&P 500 نشان داده است.

سقوط شدید بازار سهام آمریکا در تاریخ ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت) نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نسبت به موضع جنگ طلبانه بانک‌های مرکزی بسیار نگران هستند. بازارها انتظار دارند فدرال رزرو آمریکا در سال جاری نرخ بهره را ۲۵۰ واحد افزایش دهد. همچنین رویترز در گزارشی اعلام کرده است بانک مرکزی اروپا ممکن است نرخ بهره را برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ افزایش دهد.

بر اساس داده‌های Coinglass، فاندینگ ریت در دو روز گذشته در صرافی‌های مشتقه منفی باقی مانده که نشانه‌ای نزولی به شمار می‌رود. همین موضوع باعث شده تا شاخص ترس و طمع، بار دیگر به محدوده «ترس شدید» وارد شود.

آیا بیت کوین می‌تواند خریداران را به خرید در کف ترغیب کند؟ اگر این اتفاق بیفتد، آلتکوین‌هایی که در ادامه توسط کوین تلگراف بررسی شده است ممکن است عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین روز جمعه به زیر حمایت روانی ۴۰،۰۰۰ دلاری سقوط کرد اما فروشندگان نتوانستند از این مزیت برای کاهش قیمت بیشتر استفاده کند. الگوی‌های کندل استیک بیت کوین در دو روز بعد نیز حاکی از عدم تصمیم‌گیری بین خریداران و فروشندگان است.

نمودار بیت کوین تایم فریم روزانه
نمودار بیت کوین تایم فریم روزانه

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بیت کوین در محدوده ۴۱،۱۵۰ دلاری در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در منطقه منفی قرار دارد که نشان می‌دهد فروشندگان به طور جزئی بر بازار تسلط دارند. اگر فروشندگان به روند کنونی خود ادامه دهند و قیمت را زیر ۳۹،۰۰۰ حفظ کنند،‌ انتظار می‌رود بیت کوین تا خط حمایت کانال صعودی در نمودار روزانه خود سقوط کند. البته احتمالا خریداران با قدرت از این سطح دفاع خواهند کرد.

در صورتی که قیمت از خط حمایت مذکور افزایش یابد، می‌توان متوجه شد تقاضای بسیار زیادی در سطوح پایین برای بیت کوین وجود دارد. پس از آن خریداران باید قیمت را از میانگین متحرک ۵۰ روزه واقع در ۴۱،۹۹۳ دلار بالاتر برده و آنجا حفظ کنند. در این صورت می‌توان گفت اصلاح قیمت به پایان خود رسیده است. پس از آن، می‌توان انتظار داشت قیمت بیت کوین تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۴۷،۸۲۸ دلار) صعود کند.

در سمت دیگر، اگر فشار فروش قیمت را به زیر خط حمایت برساند و از کانال صعودی خارج شود، ممکن است تا ۳۴،۳۲۲ دلار و پس از آن تا ۳۲،۹۱۷ دلار کاهش یابد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته

در نمودار ۴ ساعته نیز قیمت بیتکوین در محدوده ۳۹،۱۷۷ تا ۳۹،۹۸۰ قرار گرفته است که نشان می‌دهد فروشندگان در تلاشند تا ۴۰،۰۰۰ دلار را به مقاومتی در مسیر بیت کوین تبدیل کنند. علاوه بر این، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی نزولی به خود گرفته و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده منفی است.

در صورت کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳۹،۱۷۷ دلار، ممکن است شاهد افت تا ۳۸،۵۳۶ دلار باشیم. اگر این سطح هم شکسته شود احتمالا قیمت تا ۳۷،۰۰۰ دلار کاهش پیدا خواهد کرد.

در سمت مقابل، اگر قیمت از سطوح کنونی افزایش یابد و به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد، بیت کوین ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه خود صعود کند.

تحلیل تکنیکال قیمت پولکادات

پولکادات در چند روز گذشته نزدیک به مقاومت مهمی در محدوده ۱۹ دلار معامله شده است. این نشان می‌دهد که فروشندگان با موفقیت از این سطح دفاع کرده‌اند اما نکته مثبتی که وجود دارد این است که هنوز فضای مانور برای خریداران وجود دارد.

نمودار پولکادات تایم فریم روزانه
نمودار پولکادات تایم فریم روزانه

شیب منفی اندک میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه واقع در ۱۹ دلار و RSI منفی حاکی از برتری جزئی فروشندگان است. در صورتی که قیمت پولکادات از سطوح فعلی کاهش یابد و به زیر ۱۸ دلار برسد، احتمالا شاهد افت قیمت تا حمایت قوی ۱۶ دلاری خواهیم بود.

در سمت مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود (۱۹ دلار) بالاتر برود، مومنتوم ممکن است بیشتر شود و در نهایت قیمت DOT تا مقاومت ۲۳ دلاری افزایش یابد. البته انتظار می‌رود فروشندگان از این مقاومت با تمام قدرت دفاع کنند.

نمودار پولکادات تایم فریم ۴ ساعته
نمودار پولکادات تایم فریم ۴ ساعته

در نمودار ۴ ساعته نیز الگوی مثلثی نزولی در حال تشکیل شدن است که با کاهش قیمت به زیر ۱۸ دلار کامل می‌شود. در صورتی که این اتفاق بیفتد، قیمت ارز دیجیتال پولکادات ممکن است تا ۱۷ دلار و سپس تا ۱۶ دلار کاهش یابد.

اما اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی بالاتر برود، الگوی نزولی بی اعتبار خواهد شد و همین می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه افزایش دهد. بسته و تثبیت شدن قیمت در این ناحیه مزیتی برای خریداران خواهد بود و ممکن است قیمت را تا ۲۳ دلار افزایش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت مونرو

مونرو در حال اصلاح قیمت در حرکتی صعودی است. روز جمعه، قیمت مونرو نتوانستد از ۲۹۰ دلار بالاتر برود که نشان می‌دهد فروشندگان در نزدیکی سطح روانی ۳۰۰ دلار با قدرت فعالیت می‌کنند.

نمودار مونرو تایم فریم روزانه
نمودار مونرو تایم فریم روزانه

مونرو در حرکت فعلی خود می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۴۵ دلار) کاهش یابد و احتمالا این سطح به عنوان یک حمایت قوی برای این ارز عمل خواهد کرد. در صورتی که قیمت از این سطح افزایش یابد، می‌توان متوجه شد خریداران در حال خرید در کف هستند. پس از آن قیمت می‌تواند از مقاومت ۳۰۰ دلاری بالاتر رفته و تا ۳۴۰ دلار افزایش یابد.

در سمت دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، فشار فروش تشدید خواهد شد و قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه واقع در ۲۱۵ دلار کاهش خواهد داد.

نمودار مونرو تایم فریم ۴ ساعته
نمودار مونرو تایم فریم ۴ ساعته

در نمودار ۴ ساعته، قیمت مونرو به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کرده که نشان‌دهنده فروش معامله‌گران کوتاه‌مدت است. در صورتی که قیمت پایین‌تر برود و به زیر ۲۵۰ دلار برسد، فشار فروش تشدید خواهد شد و قیمت ممکن است به ۲۴۰ دلار و سپس میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه کاهش یابد.

انتظار می‌رود هرگونه افزایش قیمت در ناحیه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با فروش مواجه شود. خریداران بایستی قیمت را از این ناحیه بالاتر برده و آنجا حفظ کنند تا نشان دهند اصلاح قیمت به پایان رسیده است. پس از آن مونرو می‌تواند تا ۲۸۰ دلار و سپس ۲۹۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ایپ کوین (APE)

ایپ کوین در تاریخ ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) از الگوی مثلثی متقارن خود خارج شد که نشان می‌دهد بلاتکلیفی میان خریداران و فروشندگان به نفع خریداران به پایان رسیده است.

نمودار ایپ کوین تایم فریم روزانه
نمودار ایپ کوین تایم فریم روزانه

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۳.۶۷ دلار) افزایش یافته است و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌‌دهد خریداران بر بازار حاکم هستند. مقاومت جزئی در ۱۸.۴۴ دلار که در تاریخ ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) ایپ کوین نتوانست از آن بالاتر برود، وجود دارد.

در صورت افزایش به بالای ۱۸.۴۴ دلار، انتظار می‌رود قیمت ایپ کوین تا ۲۰ دلار و سپس ۲۴ دلار افزایش یابد. اما اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، دیدگاه صعودی در کوتاه‌مدت فاقد اعتبار خواهد شد.

نمودار ایپ کوین تایم فریم ۴ ساعته
نمودار ایپ کوین تایم فریم ۴ ساعته

در نمودار ۴ ساعته، قیمت از ۱۸ دلار کاهش یافته اما دوباره در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود افزایش یافته است. این نشان می‌دهد احساسات مثبت هنوز در بازار وجود دارد و معامله‌گران مشغول خرید در کف هستند. در صورتی که قیمت بالاتر از ۱۷ دلار بماند، خریداران برای از سرگیری روند صعودی دوباره تلاش خواهند کرد.

اگرچه صعود میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مزیتی برای خریداران محسوب می‌شود، RSI یک واگرایی منفی ایجاد کرده است که نشان می‌دهد حرکت صعودی ممکن است تضعیف شود. در صورتی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، فشار فروش ممکن است تشدید شود و قیمت احتمالا تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال قیمت CAKE

توکن صرافی پنکیک سواپ اخیرا خط روند نزولی خود را به سمت بالا شکسته است که نشان می‌دهد خریداران این سطح را به حمایت تبدیل کرده‌اند. در ادامه، قیمت از میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه عبور کرد و در تلاش است تا به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ناحیه ۱۱.۵۲ دلاری برسد.

نمودار پنکیک سواپ تایم فریم روزانه
نمودار پنکیک سواپ تایم فریم روزانه

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸.۶۹ دلار) و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۷.۷۱ دلار) به تدریج در حال افزایش‌اند و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد فعلا بازار در اختیار خریداران است. در صورتی که خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه حفظ کنند، احتمالا شاهد افزایش تا ۱۳.۵۰ دلار و پس از آن ۱۵ دلار خواهیم بود.

در سمت مقابل، اگر قیمت CAKE به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه کاهش یابد، می‌توان متوجه شد که فروشندگان هنوز ناامید نشده‌اند و به استراتژی فروش در زمان رشد قیمت ادامه می‌دهند. در ادامه قیمت توکن CAKE ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نیز سقوط کند. با این حال، اگر قیمت از این سطح افزایش یابد، احتمالا از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه بالاتر خواهیم رفت. البته اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش یابد، دیدگاه صعودی باطل خواهد شد.

نمودار پنکیک سواپ تایم فریم ۴ ساعته
نمودار پنکیک سواپ تایم فریم ۴ ساعته

در نمودار ۴ ساعته، میانگین‌های متحرک افزایش یافته و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد بازار در دست خریداران است. اگر قیمت از سطوح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد، خریداران برای بالاتر بردن قیمت از سطح روانی ۱۰ دلاری تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، مومنتوم افزایش خواهد یافت.

در سمت مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا آن را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند. در صورت تحقق این مهم، احتمالا قیمت ابتدا به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و سپس ۲۰۰ روزه کاهش خواهد یافت. در صورتی که قیمت پایین‌تر از سطوح مذکور بسته شود، می‌توان بازگشت فروشندگان به بازار را تایید کرد.

خلاصه تحلیل ۵ رمزارز مهم با پتانسیل رشد در روزهای آینده:

  • تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC):

با توجه به اندیکاتور RSI ومیانگین متحرک‌های مشخص شده در نمودار بیت کوین، می‌توان دریافت که فروشندگان تسلط بازار را به دست گرفته‌اند. اگر فروشندگان به روند کنونی خود ادامه دهند و قیمت را زیر ۳۹،۰۰۰ حفظ کنند،‌ انتظار می‌رود قیمت بیت کوین تا خط حمایت کانال صعودی در نمودار روزانه خود سقوط کند.

  • تحلیل تکنیکال قیمت پولکادات (DOT):

شیب منفی اندک میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه واقع در ۱۹ دلار و RSI منفی حاکی از برتری جزئی فروشندگان است. در صورتی که قیمت پولکادات از سطوح فعلی کاهش یابد و به زیر ۱۸ دلار برسد، احتمالا شاهد افت قیمت تا حمایت قوی ۱۶ دلاری خواهیم بود.

  • تحلیل تکنیکال قیمت مونرو (XMR):

مونرو در حرکت فعلی خود می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۴۵ دلار) کاهش یابد و احتمالا این سطح به عنوان یک حمایت قوی برای این ارز عمل خواهد کرد. در صورتی که قیمت از این سطح افزایش یابد، می‌توان متوجه شد خریداران در حال خرید در کف هستند. پس از آن قیمت می‌تواند از مقاومت ۳۰۰ دلاری بالاتر رفته و تا ۳۴۰ دلار افزایش یابد.

  • تحلیل تکنیکال قیمت ایپ کوین (APE):

با توجه به شاخص قدرت نسبی و وضعیت میانگین متحرک نمایی در نمودار روزانه ایپ کوین، می‌توان دریافت که خریداران بر بازار توکن APE تسلط دارند. در صورت افزایش به بالای ۱۸.۴۴ دلار، انتظار می‌رود قیمت ایپ کوین تا ۲۰ دلار و سپس ۲۴ دلار افزایش یابد.

  • تحلیل تکنیکال قیمت توکن پنکیک سواپ (CAKE):

توکن CAKE اخیرا خط روند نزولی خود را به سمت بالا شکسته است که نشان می‌دهد خریداران این سطح را به حمایت تبدیل کرده‌اند. در نمودار روزانه توکن پنکیک سواپ نیز شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد فعلا بازار در اختیار خریداران است. در صورت موفقیت خریداران، احتمالا شاهد افزایش تا ۱۳.۵۰ دلار و پس از آن ۱۵ دلار خواهیم بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا