اخبار بلاکچیناخبار خارجیاخبار عمومی

ون‌چین امکان انتقال رمز ارز بین آربیتروم و پالیگان را فراهم می‌آورد

پروژه تعامل‌پذیری اتریوم ون‌چین (Wanchain)، پل میان زنجیره‌ای جدیدی بین پالیگان و آربیتروم عرضه خواهد کرد. این پل امکان انتقال مستقیم رمز ارز بین دو شبکه را بدون نیاز به استفاده از شبکه اصلی اتریوم فراهم می‌آورد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو بریفینگ، ون‌چین به سایر پل‌های میان زنجیره‌ای موجود در پالیگان نظیر هاپ پروتکل (Hop Protocol)، AnySwap، ورم‌هول (Wormhole)، کانکست (Connext) و سلر (Celer) ملحق خواهد شد.

پل ون‌چین از استخرهای نقدینگی به منظور انتقال توکن‌ها بین این دو شبکه استفاده خواهد کرد. هاپ پروتکل برای اولین بار پلی را پیاده‌سازی کرد که از استخرهای نقدینگی برای انتقال دارایی‌ها بین اتریوم، پالیگان و راهکارهای لایه دوم استفاده می‌کرد.

در سال گذشته، پالیگان به سرعت به سطحی گسترش یافته است که اکنون از بزرگترین برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه اتریوم نظیر اوپن‌سی (OpenSea)، آوه (Aave)، سوشی‌سواپ، کِرو (Curve)، بالانسر (Balancer) و سایر برنامه‌ها پشتیبانی می‌کند.پالیگان در ماه آگوست متعهد شد که یک میلیارد دلار در پروژه‌های مرتبط با ZK-rollup سرمایه‌گذاری کند و از آن زمان تاکنون، دو خرید بزرگ به ارزش ۶۵۰ میلیون دلار داشته است که عبارتند از شبکه هرمز و پروتکل میر.

آربیتروم (Arbitrum)، یکی از اولین‌ رول‌آپ‌های تجاری مبتنی بر راهکار آپتیمیسم (Optimism) در شبکه اتریوم است. استفاده از این راهکار سبب کاهش هزینه و افزایش سرعت تراکنش‌ها بر روی شبکه اتریوم می‌شود. در طول سالیان اخیر، آربیتروم تلاش‌های گسترده‌ای برای مقیاس‌پذیرتر کردن اتریوم انجام داده است. آربیتروم در حال حاضر پذیرفته‌شده‌ترین راهکار لایه دوم در شبکه اتریوم است که تقریبا ۲.۴ میلیارد دلار سرمایه مسدودشده در بین برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف در اختیار دارد.

همانطور که قبلا در گزارش میهن بلاکچین مطرح شد این پروتکل به سرعت بین توسعه‌دهندگان محبوب شده است به طوریکه اخیرا ویتالیک بوترین نیز این راهکار مقیاس‌پذیری اتریوم را ستایش کرده است.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا