متوسط ایردراپ

معرفی ایردراپ‌ های هفته؛ ایردراپ SpaceFi را چگونه دریافت کنیم؟

ایردراپ به معنی ارسال توکن‌های یک پروژه به کاربران به‌صورت رایگان است؛ البته این توزیع نیازمند انجام کارهای مختلفی است. برخی از کمپین‌های Airdrop نیازمند انجام تسک‌های ساده‌ای مانند فالو کردن تلگرام، دیسکورد، اینستاگرام و غیره هستند، برخی دیگر نیازمند انجام تسک‌ها در شبکه اصلی پلتفرم هستند (که باید هزینه‌ای را صرف انجام این کارها بکنید) و برخی دیگر از شما می‌خواهند که در شبکه تستی پلتفرم‌ها، نحوه عملکرد آنها را آزمایش کنید. از روزهای سه شنبه چند هفته اخیر، ما ایردراپ‌های تست‌نت را به شما معرفی کردیم و قدم به قدم آموزش دادیم که چه کارهایی باید انجام دهید. در این مقاله، با میهن بلاکچین همراه باشید تا به معرفی ایردراپ Spacefi و آموزش دریافت آن بپردازیم. 

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

معرفی ایردراپ SpaceFi

معرفی ایردراپ SpaceFi
منبع: spacefi.io

Spacefi یک پلتفرم وب ۳ روی شبکه‌های Evmos و zkSync است. این پروتکل خدماتی مانند صرافی غیرمتمرکز (Dex)، توکن‌های بی‌همتا (NFT)، استارتر و Spacebase ارائه می‌دهد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت. هدف اصلی اسپیس فای، اتصال بین اکوسیستم‌های کازمس و لایه دوم‌های اتریوم، تبادلات کراس چین و قابلیت‌‌های همکاری بین شبکه‌های مختلف است. 

اسپیس در ابتدا روی شبکه‌های Evmos و xkSync ساخته شده و در آینده روی دیگر شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) مانند سلو (Celo) پیاده‌سازی خواهد شد. 

Evmos یک مرکز یا Hub ماشین مجازی اتریوم روی شبکه کازمس است. این شبکه نه تنها دسترسی توسعه‌دهندگان EVM به اکوسیستم Cosmos را مهیا می‌کند، بلکه با سلستیا (Celestia) نیز همکاری می‌کند تا راه‌حل‌های ماژولار و قابلیت‌های همکاری کراس چین را به اکوسیستم EVM وارد کند. 

zkSync یک راهکار لایه ۲ شبکه اتریوم است که تراکنش‌های ارزان و سریع را بدون فدا کردن امنیت، ارائه می‌دهد. این یک موتور مقیاس‌پذیری و امنیت برای شبکه اتریوم است که بر اساس تکنولوژی اثبات با دانش صفر (Zero Knowledge Proof) کار می‌کند. 

سلو یک بلاکچین است که امکان توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) سازگار با تلفن‌های همراه را ارائه می‌دهد. اپلیکیشن موبایلی Celo بیش از ۱ میلیون آدرس از حدود ۱۱۳ کشور در سراسر جهان دارد و توسط شرکت‌های بزرگی مانند Deutsche Telekom، a16z، Polychain، کوین بیس و جک دورسی (بنیانگذار توییتر) و Reid Hoffman (هم‌بنیانگذار پی پل) پشتیبانی می‌شود. 

محصولات Spacefi

در اسپیس فای، شما می‌توانید از طریق لیکوییدیتی ماینینگ، تریدینگ ماینینگ، تبدیل توکن‌های STAR (توکن بومی پروتکل اسپیس) به NFTها، دریافت بخشی از کارمزد تراکنش‌ها به‌عنوان پاداش و حق و حقوق نظارتی و حاکمیتی، پاداش به‌دست آورید. همچنین می‌توانید یک Spacebase ایجاد کنید، هواداران و دوستان خود را به اسپیس بیس خود دعوت کنید و هر دو طرف، پاداش دریافت کنید. این پروتکل همچنین یک استارتر دارد، که پلتفرمی برای رشد و پرورش پروژه‌های مختلف و پشتیبانی از آنهاست. در ادامه، محصولات اسپیس را به‌طور کامل معرفی می‌کنیم: 

 • SpaceSwap: از مزایای صرافی غیرمتمرکز اسپیس، می‌توان به کارمزدهای پایین و اکوسیستم کراس چین است. کارمزدهای کم به دلیل استفاده این پروتکل از شبکه‌های اوموس و zkSync است. اکوسیستم Cross-Chain نیز به معنی توانایی تبدیل رمزارزها به شبکه‌های دیگر از طریق بریج یا پل بلاکچینی است. کارمزد تراکنش‌های اسپیس سواپ نیز برای پاداش‌های تامین نقدینگی، بازخرید و سوزاندن توکن‌ها، سود سهام NFTها و غیره استفاده می‌شود. تریدرها همچنین می‌توانند از طریق Transaction Fee Mining، کارمزدهای تراکنش‌ها را به‌عنوان پاداش دریافت کنند. این پلتفرم همانند بسیاری از دکس‌ها، از سیستم مارکت میکر اتوماتیک (AMM) برای ارائه معاملات استفاده می‌کند. 
 • فارم: با سپرده‌گذاری (Staking) یک توکن یا کوین و یا توکن‌های نقدینگی (LP Token) در بخش فارم، می‌توانید پاداش ماینینگ دریافت کنید. استیکینگ توکن‌های غیرمثلی نیز پاداش‌های بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت. 
 • لیکوییدیتی ماینینگ: با نام ییلد فارمینگ نیز شناخته می‌شود. در این بخش شما می‌توانید توکن‌های LP خود را استیک کنید، در لیکوییدیتی ماینینگ مشارکت کنید و توکن‌های STAR پاداش بگیرید (در پروتکل اسپیس فای، این بخش با بخش فارم تفاوت دارد).
 • تریدینگ ماینینگ: با معامله کردن، شما در Trading Mining مشارکت می‌کنید و بسته به میزان حجم معاملات خود، توکن STAR پاداش دریافت می‌کنید. درصدی از پاداش‌های بلاک به استخر پاداش‌های تریدینگ ماینینگ تعلق می‌گیرد و این درصد، بستگی به حجم معاملات و وزن معامله برای هر جفت ارز دیجیتال دارد. 
 • ماینینگ کارمزد تراکنش: با استفاده از پلتفرم SpaceSwap، شما می‌توانید پاداش‌های مضاعف از محل کارمزد تراکنش‌ها به‌دست آورید. 
 • مینت کردن NFTها: توکن‌های بی‌همتای اسپیس تنها یک کالکشن نیستند، بلکه مجموعه‌ای از سیستم‌های NFT با طراحی مکانیزم دقیق هستند. با توکن‌های STAR، شما می‌توانید NFTهای اصلی را مینت کنید و یا چند توکن یکتا را با یکدیگر ترکیب کنید، تا یک NFT با سطح بالاتر ایجاد کنید. 
 • Starter: استارتر پلتفرم رشد و جذب سرمایه اسپیس است. شما می‌توانید از توکن‌های STAR خود برای خرید رمزارزهای پروژه‌های جدید استفاده کنید. در اینجا، شما می‌توانید با استیک کردن تتر، اتر، Evmos، سلو و توکن‌های دیگر و یا LP توکن‌های مختلف، در عرضه اولیه پروژه‌های جدید شرکت کنید. برخی از این پروژه‌ها عمومی هستند و هر کسی می‌تواند در آنها شرکت کند و برخی دیگر نیز خصوصی هستند و نیازمند وایت لیست شدن یا احراز هویت هستند. 
 • Spacebase: اسپیس بیس کامیونیتی آن‌چین پروتکل Space است. شما می‌توانید با ایجاد یا جوین شدن به این کامیونیتی‌ها، پاداش ماینینگ دریافت کنید. برای ایجاد یک اسپیس بیس، شما باید مقدار مشخصی توکن STAR داشته باشید و معمولا تا ۱۰ عضو نیز می‌توانید وارد بیس خود کنید (اعضای بیس شما، با پرداخت مقدار بیشتر استار، قابل افزایش است). ۹۰ درصد STARهای پرداخت شده برای ساخت بیس، سوزانده می‌شوند و مابقی ۱۰ درصد نیز برای پرداخت کارمزدها به‌کار می‌رود. از این ۱۰ درصد فی نیز، ۷۰ درصد به استخر سود سهام هولدرهای NFTها و ۳۰ درصد باقیمانده نیز به خزانه DAO تعلق می‌گیرد. 

زمانی که شما در اسپیس‌سواپ مبادله‌ای انجام می‌دهید، ۰.۳ درصد کارمزد پرداخت می‌کنید. از این مقدار: 

 • ۰.۱۵ درصد به صورت مستقیم به تامین کننده نقدینگی تعلق می‌گیرد. 
 • ۰.۰۵ درصد برای بازخرید و سوزاندن توکن STAR به‌کار می‌رود. 
 • ۰.۰۵ درصد برای بازخرید STAR و تعلق آن به خزانه NFT و DAO استفاده می‌شود (۷۰ درصد به بخش NFT به‌عنوان سود سهام و ۳۰ درصد برای قفل شدن در دائو).
 • ۰.۰۵ درصد برای توسعه و صندوق‌های عملیاتی پروژه، به‌منظور پوشش دادن هزینه‌ها و توسعه پروژه‌های جدید صرف می‌شود.

توکن STAR چیست؟

در این بخش به دیدگاه اولیه توکنومیکس SpaceFi شامل نحوه توزیع و مشوق‌ها و نظارت می‌پردازیم. بیشتر تمرکز روی اختصاص این توکن‌ها به هولدرهاست. 

عرضه ابتدایی توکن‌های استار، ۱۲۰ میلیون است و این میزان برای ایردراپ، IDO و ذخایر استراتژیک در نظر گرفته شده است. این میزان عرضه، باعث ایجاد تعادل بین انگیزه‌های مشارکت‌کنندگان اولیه و نیازهای توسعه آینده، برای دنبال کردن منافع بلندمدت جامعه می‌شود. 

در ادامه، درست مانند الگوی هاوینگ بیت کوین (که هر ۴ سال یک‌بار پاداش استخراج نصف می‌شود)، هر سال عرضه توکن‌های استار به یک‌سوم کاهش می‌یابد. 

پس از ۱۲۰ میلیون عرضه ابتدایی این توکن‌ها، در سال دوم ۳۶۰ میلیون توکن عرضه خواهد شد، در سال سوم این مقدار به یک‌سوم (یعنی ۲۴۰ میلیون توکن) کاهش می‌یابد، در سال سوم ۱۶۰ میلیون توکن و به همین ترتیب عرضه توکن‌ها ادامه خواهد یافت. این فرآیند آنقدر ادامه می‌یابد، تا عرضه کل این توکن‌ها به ۱.۲ میلیارد برسد. 

کاهش عرضه توکن‌های star در طی سال‌ها
منبع: docs.spacefi.io

نحوه اختصاص توکن‌های عرضه شده: 

کامیونیتی، ۸۰ درصد: 

 • از این مقدار، ۷۰ درصد به پاداش‌های ماینینگ، استیکینگ، تریدینگ ماینینگ و غیره تعلق می‌گیرد. 
 • ۱۰ درصد به خزانه دائو، ساخت اکوسیستم، گاورننس، همکاری‌های استراتژیک و غیره اختصاص می‌یابد. 

تیم توسعه‌دهنده، ۲۰ درصد: 

این مقدار به تیم پروژه تعلق می‌گیرد؛ اما اگر افراد خاصی در تیم توسعه اولیه، دیگر بخشی از شبکه نباشند، کامیونیتی می‌تواند انتخاب کند که هر توکن منتشر نشده را پس گرفته و آنها را به برنامه جدید هدایت کند.

عرضه توکن‌های star تا زمان دستیابی به حداکثر عرضه
منبع: docs.spacefi.io

اطلاعات مربوط به ایردراپ اسپیس فای

مقدار ایردراپی که دریافت می‌کنید، بستگی به مدت‌زمان فارم کردن توکن‌های STAR در شبکه تستی دارد. بنابراین هرچه زودتر اقدام به فارمینگ این توکن‌ها کنید، ایردراپ بیشتری دریافت خواهید کرد. 

همچنین می‌توانید در ازای توکن‌های استار فارم کرده خود، NFTهای اسپیس فای را دریافت کنید: 

 • هر ۱۰,۰۰۰ توکن استار = ۱ توکن NFT معمولی (Common).
 • هر ۱ توکن بی‌همتای یونیک = ۵ توکن یکتای معمولی. 
 • هر ۱ توکن غیرمثلی Exclusive Star Sign = یک توکن NFT یونیک.
توکن‌های nft اسپیس فای
منبع: docs.spacefi.io

تاریخ توزیع ایردراپ: هنوز زمانی برای توزیع مشخص نشده، اما پیشنهاد می‌کنیم هرچه زودتر شروع به فارم توکن‌های استار کنید، تا ایردراپ بیشتری دریافت کنید. 

چگونه در ایردراپ Spacefi شرکت کنیم؟

در این تست نت، قصد داریم سواپ کنیم، نقدینگی به استخرها اضافه و حذف کنیم و به فارم توکن‌های STAR بپردازیم. 

نکته: برای شرکت در این کمپین، شما نیاز به یک کیف پول دارید که به شبکه تستی Goerli اتریوم متصل باشد؛ ما استفاده از کیف پول متامسک را پیشنهاد می‌کنیم. 

زمانی که Metamask را از اینجا نصب کردید، می‌توانیم شروع کنیم. 

مرحله اول: پر کردن فرم Gleam

در ابتدا شما باید فرم Gleam را پر کنید. دقت کنید که باید VPN خود را خاموش کنید و سپس وارد این پلتفرم شوید. همچنین تا پایان یافتن این فرم و بسته شدن آن، تنها ۳ روز زمان دارید. تسک‌های زیر را انجام دهید:

 • با اکانت توییتر خود وارد شوید و Spacefi را لایک کنید. 
 • اسپیس فای را در توییتر فالو کنید. 
 • پست ایردراپ را ریتوییت کنید.
 • به سرور دیسکورد این پروتکل جوین شوید.
 • آدرس تست‌نت اتریوم خود را وارد کنید.
صفحه gleam اسپیس فای
منبع: gleam.io

نکته: شما می‌توانید بعد از ۱۶ ساعت، دوباره این فرم را پر کنید.

مرحله دوم: دریافت توکن تستی:

از این لینک برای دریافت توکن‌های تستی با شبکه Goerli استفاده کنید. ممکن است مقداری طول بکشد تا توکن‌ها به ولت شما منتقل شوند. در هر ۲۴ ساعت، می‌توانید ۰.۲۵ اتر تستی از این فاست درخواست کنید. ابتدا با جیمیل خود در این سایت لاگین شوید و اترهای تستی را با پیست کردن آدرس خود، دریافت کنید. دقت کنید که شبکه متامسک را باید روی Goerli قرار دهید. 

فاست goerli
منبع: goerlifaucet.com

همچنین می‌توانید توکن‌های تستی DAI، LINK، USDC و wBTC روی شبکه zksync را دریافت کنید، که ما از آنها برای سواپ کردن، فارمینگ، مینتینگ و استیکینگ در شبکه گورلی zkSynk در مراحل بعدی استفاده خواهیم کرد. از این فاست برای دریافت این توکن‌ها استفاده کنید. اگر شبکه تستی zkSync را ندارید، اشکالی ندارد؛ در مراحل بعدی اضافه کردن این شبکه به متامسک را نیز آموزش خواهیم داد. دقت کنید که بهتر است از دو کیف پول مجزا برای دریافت این توکن‌ها استفاده کنید: یکی برای اتر و دیگری برای توکن‌های zkSync. می‌توانید یک کیف پول جدید در متامسک خود ایجاد کنید. 

توکن‌های zkSync از طریق یک پیام توییتر که شامل آدرس شماست، به‌صورت خودکار انجام می‌گیرد.

نکته بسیار مهم: باتی که این توکن‌ها را برای شما ارسال می‌کند، برای اکانت‌های جدید توییتر و حساب‌هایی که آواتار ندارند، کار نمی‌کند. 

فاست zksync
منبع: portal.zksync.io

پس از توییت کردن این پست، منتظر شوید تا توکن‌های تستی به ولت شما ارسال شوند.

دریافت توکن‌های رایگان از فاست zksync
منبع: twitter.com

می‌توانید از پورتال zkSync موجودی کیف پول خود را بررسی کنید.

بررسی موجودی خود در شبکه تست zksync
منبع: portal.zksync.io

همچنین می‌توانید توکن‌ها و تراکنش‌های خود را در اسکنر zkSync مشاهده کنید. برای این کار، آدرس ولت خود را در بخش Search وارد کنید.

بررسی موجودی خود در شبکه تست zksync
منبع: zksync2-testnet.zkscan.io

سپس با وارد کردن آدرس‌های کانترکت زیر، این توکن‌ها را به متامسک خود اضافه کنید. 

DAI: 0xE9f4149276E8a4F8DB89E0E3bb78fD853F01e87D

LINK: 0x4732C03B2CF6eDe46500e799DE79a15Df44929eB

USDC: 0x54a14D7559BAF2C8e8Fa504E019d32479739018c

wBTC: 0x98DDd69B2443Fc67755f0901aEb9828a8A62cc65

wETH: 0xD3765838f9600Ccff3d01EFA83496599E0984BD2

STAR: 0x474c41e044208a999bFBE4beD15CDB7d66f7fC02

مرحله سوم: استفاده از بریج

این تست نت روی شبکه zkSync Testnet Goerli انجام می‌شود. برای استفاده از بریج، شما باید اتر را با استفاده از بریج، به اتر شبکه zkSynk تبدیل کنید. به این صورت عمل کنید:

وارد قسمت بریج در پورتال zkSync شوید. شبکه Goerli Test را در کیف پول انتخاب کنید. اگر این شبکه نمایش داده نمی‌شود، از تب Show/Hide آن را فعال کنید.

افزودن شبکه goerli به متامسک
منبع: metamask

مقداری اتر را انتخاب کنید و روی Deposit کلیک کنید. 

استفاده از بریج zksync
منبع: portal.zksync.io

تراکنش را در متامسک تایید کنید.

تایید تراکنش در متامسک
منبع: metamask

مرحله چهارم: اتصال کیف پول به تست نت zkSync – Goerli

وارد این لینک شوید و کیف پول خود را از طریق دکمه Connect در قسمت بالا سمت راست صفحه متصل کنید. 

اتصال کیف پول به spacefi
منبع: testapp.spacefi.io

به‌صورت خودکار پیامی مبنی بر تغییر شبکه به شما نمایش داده می‌شود. روی zkSync و متامسک کلیک کنید و تغییر شبکه را تایید کنید. 

تغییر شبکه در متامسک
منبع: testapp.spacefi.io

اگر شبکه به‌طور اتوماتیک اضافه نشد، می‌توانید آن را دستی وارد کنید. از بخش شبکه‌های متامسک، Add Network را انتخاب کنید و این اطلاعات را وارد کنید. 

افزودن دستی شبکه zksync به متامسک
منبع: metamask

Network Name: zkSync alpha testnet

New RPC URL: https://zksync2-testnet.zksync.dev/

Chain ID: 280

Currency Symbol(Optional): ETH

/Block Explorer URL(Optional): https://zksync2-testnet.zkscan.io

مرحله پنجم: سواپ کردن

در سایت پروژه، وارد تب Swap شوید. دقت کنید که شبکه‌ای که روی سایت نمایش داده می‌شود، zksync-test باشد. 

شبکه zksync-test
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

ابتدا توکن ETH را به wETH رپ (Wrap) می‌کنیم. مقدار اتر را انتخاب کنید، WETH‌ را نیز انتخاب کنید و روی دکمه Wrap کلیک کنید. 

رپ کردن اتر به weth در اسپیس فای
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

گام بعدی، تبدیل wETH به DAI است. مقادیر را انتخاب کنید و روی Approve WETH کلیک کنید و تراکنش را در متامسک تایید کنید. پس از تایید تراکنش، روی Swap کلیک کنید. 

تبدیل weth به dai در spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

به همین ترتیب، DAI را به STAR و سپس USDC‌ را به STAR سواپ کنید.

تبدیل dai به star در اسپیس فای
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io
تبدیل usdc به star در اسپیس فای
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

اگر توکن استار را با استفاده از کانترکتی که قبلا معرفی کردیم، اضافه نکرده‌اید، می‌توانید در زمان سواپ کردن به STAR، آن را اضافه کنید. 

افزودن توکن star به متامسک
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

مرحله ششم: افزودن نقدینگی

در سایت پروژه، وارد قسمت Pool شوید و روی Add Liquidity کلیک کنید. ما از جفت ارز USDC/STAR استفاده می‌کنیم. مقادیر توکن‌ها را انتخاب می‌کنیم و روی دکمه‌های Approve USDC و Approve STAR کلیک می‌کنیم. پس از Approve شدن این ارزها، روی Supply کلیک کنید تا نقدینگی را به استخر اضافه کنید. 

نکته: فارم کردن برای جفت ارزهای STAR/USDC، wBTC/USDC، LINK/USDC و DAI/USDC فعال است. با استفاده از همین روش، تمام این ارزها را تامین نقدینگی کنید و LP Token آنها را فارم کنید. 

تامین نقدینگی در spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io
تامین نقدینگی در spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

نقدینگی شما در صفحه‌ای زیر نشان داده می‌شود. می‌توانید با انتخاب گزینه Add دوباره به همین استخر نقدینگی اضافه کنید. این کار را چند بار انجام دهید.

اضافه کردن نقدینگی به استخرهای spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io
اضافه کردن نقدینگی به استخرهای spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

با استفاده از گزینه Remove، می‌توانید نقدینگی این استخر را حذف کنید.

حذف کردن نقدینگی از استخرهای spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io
حذف کردن نقدینگی از استخرهای spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

می‌توانید کل یا بخشی از نقدینگی را حذف کنید. مقدار را انتخاب کنید و روی Approve‌ و سپس Remove کلیک کنید. 

حذف کردن نقدینگی از استخرهای spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io
حذف کردن نقدینگی از استخرهای spacefi
منبع: swap-zksynctest.spacefi.io

مرحله هفتم: فارم کردن

ابتدا توکن STAR را در بخش فارم قرار می‌دهیم. در صفحه اصلی سایت، به تب Farm بروید. سپس به بخش Single Pool بروید. در اینجا تنها توکن STAR قابل فارمینگ است. روی Enable کلیک کنید. 

فارم کردن توکن star در اسپیس فای
منبع: testapp.spacefi.io

سپس روی Stake کلیک کنید و مقدار توکن‌های استار خود را انتخاب کنید. در نهایت روی Confirm کلیک کنید. 

فارم کردن توکن star در اسپیس فای
منبع: testapp.spacefi.io

در صفحه فارم، به قسمت LP Pools بروید. در اینجا توکن‌های LP که در مرحله ۶ دریافت کرده‌اید را استیک کنید. ما برای مثال توکن نقدینگی STAR/USDC را استیک می‌کنیم؛ مراحل فارمینگ مابقی توکن‌ها نیز به همین صورت است. 

فارم کردن lp token در اسپیس فای
منبع: testapp.spacefi.io

می‌توانید سود خود در قالب STAR را بلافاصله مشاهده کنید. با استفاده از دکمه Harvest All، سود خود را برداشت کنید؛ البته ما پیشنهاد می‌کنیم که عجله نکنید. اجازه دهید زمان بگذرد و سود شما افزایش یابد. 

فارم کردن lp token در اسپیس فای
منبع: testapp.spacefi.io

نکته: اگر شما پاداش خود را زودتر از ۳۰ روز برداشت کنید، ۵۰ درصد سود شما به بخش‌های DAO و NFT توزیع خواهد شد؛ اسپیس فای این تصمیم را گرفته، که کاربران مدت‌زمان بیشتری توکن‌های خود را استیک کنند. 

همچنین اگر شما مقدار ۱۰,۰۰۰ یا بیشتر توکن استار جمع‌آوری کنید، فرصت مینت کردن NFT را نیز خواهید داشت. می‌توانید این توکن‌های بی‌همتا را نیز Stake کنید یا در مارکت پلیس پروتکل بفروشید. 

دقت داشته باشید که هرچه توکن‌های بیشتری را در بخش Farm استیک کنید، ایردراپ بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. 

دریافت ایردراپ SpaceFi برای کاربران ایرانی

شما می‌توانید به‌راحتی در این کمپین شرکت کنید و پروتکل اسپیس را تست کنید. برای پر کردن فرم Gleam باید وی پی ان خود را خاموش کنید، که البته این پلتفرم مشکلی با ایرانی‌ها ندارد. البته برای احتیاط،‌ فیلترشکن خود را در حین تست کردن Spacefi روشن کنید. نکته مهم در پروتکل‌های تست‌نت، این است که احتمالا در حین آزمایش با ارورها و باگ‌های مختلف برخورد خواهید کرد. می‌توانید در سرور دیسکورد اسپیس فای، مشکل خود را اعلام کنید تا توسط تیم توسعه دهنده راهنمایی شوید. 

جمع‌بندی

در روزهای سه شنبه هر هفته، میهن بلاکچین به معرفی کمپین‌های ایردراپ می‌پردازد، تا شما نیز بتوانید به کسب درآمد از این راه بپردازید. در هفته‌های اخیر، ما به معرفی Airdropهای تست نت پرداختیم که برای دریافت آنها، شما باید تسک‌هایی را در شبکه‌های تستی مختلف انجام دهید. انجام این تسک‌ها مقداری زمان‌بر است؛ اما به احتمال زیاد، مقدار ایردراپ آنها نیز چشمگیر خواهد بود. در این مقاله، به معرفی ایردراپ Spacefi پرداختیم و مراحل انجام تست را به‌صورت گام به گام آموزش دادیم. آیا تاکنون در ایردراپ‌های تست شرکت کرده‌اید؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا