کریپتو کده

برنامه Sweatcoin چیست؟ بررسی اپ سوئت کوین و توکن SWEAT

این قسمت: راه بروید و پول در بیاورید. روش‌های کسب درآمد در وب ۳،‌ مدام در حال افزایش و اقتصادهای جدید و شاید عجیبی در حال شکل گرفتن هستند. پس از Play to Earn این بار نوبت به Move to Earn رسیده است. سوئت کوین احتمالا اولین برنامه‌ای است که سال ۲۰۱۶ با این ایده ایجاد شد،‌ البته هنوز توکن این پروژه عرضه نشده است. این پروژه افراد را تشویق به حرکت و فعالیت فیزیکی می‌کند و به آن‌ها پاداش می‌دهد. آن‌ها اعتقاد دارند که تحرک بیشتر،‌ جامعه‌ای سالم‌تر و پویاتر ایجاد می‌کند که در آن میلیون‌ها دلار در هزینه‌های درمانی صرفه‌جویی می‌شود. بنابراین کسانی که مشارکت می‌کنند،‌ باید سهمی در این سرمایه داشته باشند. در این مقاله پس از پرداختن به این که برنامه Sweatcoin چیست و چطور کار می‌کند،‌ در مورد روش کسب درآمد، تیم، نقشه‌راه و شرکای این پروژه صحبت می‌کنیم. ارز دیجیتال SWEAT و امکان کسب درآمد از سوئت کوین برای ایرانی‌ها نیز بررسی شده است. با میهن بلاکچین همراه باشید.

Sweatcoin چیست؟

برنامه Sweatcoin چیست
منبع: coincu.com

Sweatcoin از یک روش جدید برای کسب درآمد و از مکانیسمی جدید برای خلق ارزش استفاده می‌کند؛ راه بروید و پول به دست آورید. این پروژه با تشویق به تحرک، فعالیت‌های فیزیکی را افزایش می‌دهد و هنگامی که افراد از نظر جسمی فعال‌تر می‌شوند، احتمالا سلامتشان در همه زمینه‌ها نیز بهبود پیدا می‌کند. سوییت کوین قصد دارد تا آغازگر چرخه بازخورد مثبت برای سلامت جسمی و روانی افراد باشد. احتمالا سوئت کوین اولین پروژه با این هدف و ساختار بوده است، البته پروژه‌هایی با ساختار مشابه مثل استپن نیز به وجود آمده‌اند.

طرح این پروژه از سال ۲۰۱۵ شکل گرفت و در ابتدا اپلیکیشن سوییت کوین، برای کاربران با شرایط خاص قابل استفاده بود. در اوایل فصل نخست سال ۲۰۲۲ این برنامه بیش از ۶۵ میلیون کاربر جذب کرده و تا اواسط این سال، تعداد کاربران از ۹۰ میلیون هم فراتر رفته است (با مراجعه به App Store و Google Play می‌توانید تعداد نصب این برنامه را مشاهده کنید).

پیش‌بینی تیم Sweat جذب بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر جدید دیگر است و تعداد کشورهای تحت پشتیبانی این برنامه، از ۷۵ به ۱۶۰ افزایش پیدا کرده است. همه‌چیز در این برنامه کاملا ساده است؛ آن را نصب می‌کنید، قدم‌های شما شمرده می‌شود و به آن پاداش تعلق می‌گیرد. نکته جالب این است که فعالیت فیزیکی کاربران با نصب این برنامه، بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

رویداد ایجاد و توزیع توکن‌های SWEAT یا Token Generation Event برای تابستان ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است و از آن به بعد،‌ کاربران قادر هستند تا Sweatcoin های درون برنامه را به ارز دیجیتال SWEAT تبدیل کنند. در این فرآیند به ازای هر Sweatcoin، یک توکن SWEAT به کیف پول کاربران واریز خواهد شد.

تیم سوئت کوین از موفقیت پروژه خود اطمینان دارد. آن‌ها می‌گویند وقتی برنامه‌شان با ساختار متمرکز، محدودیت منطقه‌ای و طیف جوایز محدود به محبوبیت بین کاربران رسیده است، گواه بر قدرت محصول و این واقعیت ساده است که مردم دوست دارند برای قدم‌های خود پاداش دریافت کنند.

هدف Sweatcoin چیست؟

هدف پروژه سوئت کوین، به حرکت درآوردن جهان توصیف شده است. آن‌‌ها می‌خواهند مردم را با پاداش دادن،‌ تشویق به تحرک کنند. ماموریت Sweatcoin بر این واقعیت استوار است که تحرک، در ذات خودش دارای ارزش اقتصادی است. فقط این ارزش تا امروز نهفته بوده و این برنامه می‌خواهد آن را به ظهور برساند.

سوئت کوین اعتقاد دارد که پاداش در قالب SWEAT، تنها مشوق کاربران نیست؛ کاربر برای سلامتی ناشی از تحرک ارزش قائل است. وقتی افراد مراقب سلامتی خود باشند، به نفع جامعه هستند و بهره‌وری بیشتری دارند. این موضوع به صرفه‌جویی میلیارد دلاری در مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند و کاربران سزاوار هستند که سهمی در این موضوع داشته باشند.

Sweatcoin چطور کار می‌کند؟

Sweatcoin چطور کار می کند
منبع: digitaltrends.com

سوئت کوین از بلاکچین Near به دلیل سرعت بالا و هزینه پایین تراکنش استفاده می‌کند. توکن SWEAT با استاندارد NEP 141 روی نیر و ERC20 روی اتریوم ایجاد خواهد شد. برای درک بهتر نحوه کار سوئت کوین ابتدا در مورد Sweat Foundation و Sweat Economy صحبت می‌کنیم.

Sweat Economy اکوسیستمی است که برای ارزش بخشیدن به تحرک و ایجاد یک جامعه سالم‌تر و ثروتمندتر ایجاد شده است. تحرک شما برای دولت‌ها، بیمه‌های درمانی یا برندهای مختلف مهم و ارزشمند است. پس همه می‌توانند بخشی از Sweat Economy بوده و سهمی در آن داشته باشند. اکوسیستم سوئت به کالاها و خدمات، محصولات، شرکا، پاداش‌ها، توسعه فناوری، یکپارچه‌سازی و یک جامعه حامی و معتقد به چشم‌انداز پروژه نیاز دارد. نقش Sweat Foundation، نگهداری و توسعه این اکوسیستم است.

بنیاد سوئت می‌داند که موفقیت در وب ۲،‌ تصمین‌کننده موفقیت در نسل سوم وب نخواهد بود. آن‌ها تاکید کردند که ایجاد ارز دیجیتال SWEAT برای پاداش دادن، واکنشی هیجان‌زده نسبت به محبوبیت WEB3 نیست؛ بلکه از ابتدا این پروژه به ارزهای دیجیتال برای ارزش بخشیدن به تحرک اعتقاد داشته است.

ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم در گفتگو با بنیاد سوئت، به آن‌ها هشدار داده که بلاکچین‌های موجود نمی‌توانند سرعت و مقیاس‌پذیری مورد نیاز این پروژه را ایجاد کنند. بنابراین آن‌ها طبق این برنامه پیش رفتند: ایجاد برنامه به صورت متمرکز، به دست آوردن پایگاه کاربران، ساخت محصول و سپس انتقال به وب ۳.

برخی از کارهایی که Sweat Foundation انجام می‌دهد عبارتند از:

 • ساخت قراردادهای هوشمند SWEAT در NEAR
 • کار بر روی راه‌حل‌های پل زدن برای آوردن SWEAT به بلاکچین‌های جدید
 • مشارکت در Web3: صرافی‌ها، بلاکچین‌ها، ارائه‌دهندگان NFT
 • مشارکت در Web2: ارائه‌دهندگان درگاه پرداخت، برندها، آژانس‌های تبلیغاتی
 • ایجاد اپلیکیشن Sweat Wallet
 • توسعه محصولات، ویژگی‌ها و بازارها
 • تشکیل Sweat DAO
 • ایجاد سرمایه‌ای که می‌تواند توسط DAO استفاده شود
 • توسعه کد برای کمک به توسعه‌دهندگان شخص ثالث برای ایجاد ولیدیتورهای حرکت جدید

سوئت کوین، SWEAT و مارکت‌پلیس

ارز دیجیتال SWEAT فقط در اثر تحرک تاییدشده مینت می‌شود. برای دست‌یابی به هدف پروژه که فعالیت بیشتر است، هر چه جلوتر برویم مینت SWEAT به تحرک بیشتری نیاز دارد. این موضوع مشوقی است که هر چه زودتر کاربران به این برنامه بپیوندند. در حال حاضر در ازای هر ۱۰۰۰ قدم ۱ سوئت کوین دریافت می‌کنید که معادل با آن به شما SWEAT پرداخت می‌شود. بعد از TGE فقط ۵۰۰۰ قدم اول کاربران SWEAT ایجاد می‌کند و سایر فعالیت‌ها سوئت کوین درون برنامه را به شما می‌دهد.

مارکت‌پلیسی درون برنامه سوئت کوین وجود دارد که پیشنهادهایی در آن ارائه می‌شود. این پیشنهادها از کد تخفیف برای بیمه، غذاهای رژیمی، برندهای ورزشی تا گیفت کارت آمازون،‌ اپل یا گوکل را شامل می‌شود؛ بیشتر این پیشنهادها مربوط به سلامت جسمی و روحی هستند. این پیشنهادها در ازای تعداد مشخصی سوئت کوین قابل خریداری هستند.

آفرها براساس کشوری که در آن زندگی می‌کنید، برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید بر اساس هزینه یا دسته‌بندی‌های موجود مثل فیزیکی یا دیجیتالی آن‌ها را فیلتر کنید. پیشنهادهای خوب خیلی سریع خریداری می‌شوند و قیمتشان بالاتر است، قیمت پیشنهادهایی که خریدار نداشته باشد نیز ممکن است کاهش پیدا کند. برای رسیدن به پیشنهادهای خوب باید حواستان به برنامه باشد و روزی چند بار آن را چک کنید.

حرکت به سمت غیرمتمرکز شدن

تیم سوئت کوین اعتقاد دارد که اقتصاد تحرک،‌ باید کاملا باز و غیرمتمرکز باشد. بنابراین آن‌ها اکوسیستم را ایجاد کرده و توسعه می‌دهند، سپس حاکمیت را از طریق DAO به هولدرهای توکن می‌سپارند. در مسیر غیرمتمرکز شدن،‌ بنیاد سوئت کوین با توکن‌های بیشتر به عنوان راهنما حضور خواهد داشت، اما روزی در آينده جامعه توکن‌های بیشتری از بنیاد خواهد داشت.

برای دریافت پاداش،‌ تحرک افراد باید اعتبارسنجی و سپس در بلاکچین آپدیت شود. در حال حاضر اعتبارسنجی فقط برای قدم‌زدن و توسط برنامه Sweatcoin و شرکت SweatCo Ltd انجام می‌شود. ولیدیتور داده‌های خام را از دیوایس دریافت می‌کند و الگوریتمی را برای تشخیص رفتار متقلبانه پیاده‌سازی می‌کند. باید اطمینان حاصل شود که فقط حرکت واقعی پاداش می‌گیرد (نه مثلا حرکت با اسکوتر برقی).

در آینده علاوه بر حاکمیت،‌ فرآيند اعتبارسنجی نیز غیرمتمرکز خواهد شد تا هر شخص ثالثی همانند رصدکننده‌‌‌های فعالیت فیزیکی (مثل اپل واچ) یا سازندگان تجهیزات و برنامه‌های فیتنس بتوانند ولیدیتور حرکت راه‌اندازی کنند. آن‌ها می‌توانند با استیک کردن میزانی SWEAT، اعتبارسنج حرکت راه‌اندازی کنند و البته درصدی از کارمزد تراکنش‌هایی که پردازش می‌کنند را دریافت کنند. با این کار انواع فعالیت‌های فیزیکی مثل شنا، کوهنوردی، بدنسازی و غیره می‌تواند به اکوسیستم سوئت اضافه شود.

راه‌های ایجاد درآمد برای سوئت کوین

در اثر فعالیت‌هایی که به آن‌ها اشاره می‌کنیم، درآمدی ایجاد می‌شود که اول به بنیاد سوئت می‌رود و نتیجه آن، ایجاد ارزش برای توکن SWEAT است. بعدها این درآمد به دائوی سوئت می‌رسد و تصمیم‌گیری برای آن بر عهده کسانی است که توکن SWEAT را استیک کرده‌اند. این فعالیت‌ها شامل موارد زیر است:

 • توکن‌های بی‌همتا: ارائه‌دهندگان سرویس‌های NFT برای فروش توکن‌هایشان به کاربران، باید SWEAT پرداخت کنند. کاربران می‌توانند با پرداخت یا استیک مقدار قابل توجهی SWEAT،‌ توکن یکتا خریداری کرده یا آپگرید کنند.
 • سرویس‌های DeFi: با فعال کردن مجموعه‌ای از سرویس‌های دیفای در کیف پول SWEAT، کارمزد ایجاد خواهد شد. این سرویس‌ها می‌تواند شامل خرید و فروش ارز دیجیتال، تبدیل SWEAT به دیگر ارزهای دیجیتال، تامین نقدینگی، استیک کردن و غیره باشد. با توجه به تعداد کاربران، تجمیع کارمزد همه این خدمات، مقدار قابل توجهی خواهد شد.
 • دسترسی به مخاطب: پروژه‌هایی که می‌خواهند توکن یا ان‌اف‌تی‌هایشان را در جامعه کاربران سوئت بازاریابی کنند، یا باید SWEAT بپردازند و یا تخفیف زیادی از محصولاتشان به کاربران سوئت بدهند.
 • تبلیغات: با نزدیک به ۱۰۰ میلیون کاربر که رو به افزایش هم هست، فضای تبلیغاتی بسیار مطلوبی فراهم می‌کند. هر گونه تبلیغی در این فضا،‌ نیازمند پرداخت SWEAT است.
 • ولیدیتورهای حرکت جایگزین: کسانی که می‌خواهند ولیدیتوری راه‌اندازی کنند،‌ باید مقادیر قابل توجهی SWEAT استیک کنند.
 • آنالیز داده‌ها: Sweat DAO مالکیت داده‌ها را به اشخاص واگذار می‌کند و به آن‌ها پیشنهاد کسب درآمد از دیتا را می‌دهد. هر شخص، موسسه،‌ سرمایه‌گذار،‌ بیمه و غیره می‌تواند در صورت موافقت کاربر با پرداخت هزینه به تجزیه و تحلیل داده‌ها دسترسی داشته باشد.
 • خدمات عضویت پرمیوم: کاربران می‌توانند با پرداخت SWEAT،‌ به عضویت پرمیوم دسترسی داشته باشند. این حق عضویت مزایایی همچون دسترسی به بازارهای انحصاری، NFTها،‌ کانال‌های سوشیال و غیره به همراه دارد.

نحوه کسب درآمد از Sweatcoin چگونه است؟

همه‌چیز در مورد این برنامه بسیار ساده است. برنامه را روی گوشی خود نصب می‌کنید. با اکانت گوگل خود یا یک آدرس ایمیل ثبت‌نام می‌کنید. پس از انجام دادن مراحل ثبت‌نام و دادن دسترسی‌های لازم به برنامه، با تحرک و راه‌‌رفتن می‌توانید SWEAT به دست‌ آورید.

سپس باید کیف پول Sweat Wallet بسازید که این کار داخل برنامه انجام می‌شود. نحوه کار فعلا به این صورت است که پس از تایید موارد مطرح شده، ایمیلی حاوی یک کد برای شما ارسال می‌شود و با وارد کردن آن کد،‌ کیف پول شما تایید می‌شود.

به جز تحرک، وظایف روزانه‌ای نیز وجود دارد که معمولا تماشای ویدیوی تبلیغاتی هستند. با کامل کردن این تسک‌ها و همچنین دعوت از دوستانتان نیز میزانی سوئت کوین به شما تعلق می‌گیرد. علاوه بر این در آینده با استیک کردن SWEAT و فروش دیتای خود نیز می‌توانید درآمد کسب کنید.

Sweatcoin چه سرمایه‌گذاران و شرکایی داشته است؟

سرمایه گذاران سوئت کوین
منبع: sweateconomy.com

همانطور که می‌دانید شرکا و سرمایه‌گذاران یک پروژه،‌ یکی از فاکتورهایی است که در ارزش آن اثرگذار هستند. با مراجعه به سایت Sweatcoin در بخش شرکا،‌ نام‌های بزرگ و مطرحی دیده می‌شود که عبارتند از:

بررسی بنیان‌گذاران Sweatcoin

پروژه Sweatcoin،‌ دارای ۴ بنیان‌گذار است. اولگ فومنکو (Oleg Fomenko) یکی از بینیان‌گذار و مدیر تدارکات سوئت کوین است. او نقش‌های استراتژیک ارزشمندی در پپسی، کوکاکولا،‌ ویزا،‌ BT و BCG داشته است. او از زمان طرح Sweatcoin در سال ۲۰۱۵،‌ ارزهای دیجیتال را به چشم وسیله‌ای برای دست‌یابی به ارزش واقعی تحرک نگاه می‌کرد.

ایگور خملف (Egor Khemelev) بنیان‌گذار و مدیر ارشد فناوری Sweatcoin و یک توسعه‌دهنده باتجربه است که تعدادی از کسب و کارهای فناوری را در مسکو تاسیس کرده است. این کسب و کارها در حوزه محتوای آنلاین، میزبانی ویدیو و مدیریت عکس آنلاین است. او ماشین لرنینگ (یکی از شاخه‌های هوش مصنوعی)،‌ طراحی محصول، طراحی گرافیک را مطالعه کرده است و مهندسی علوم کامپیوتر را از دانشگاه لندن گرفته است.

آنتون درلیاتکا (Anton Derlyatka) دیگر بنیان‌گذار و مدیرعامل سوئت کوین است. او قبل‌تر موسس و مدیرعامل یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر متمرکز بر منابع انسانی و تکنولوژی تناسب اندام بوده است،‌ همچنین نقش‌هایی در Reebok و پپسی داشته است. او فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد و مدرسه بازرگانی هاس از دانشگاه برکلی است،‌ همچنین مدرک MBA را از دانشگاه بیزینس لندن گرفته است.

هنری چایلد (Henry Child) چهارمین بنیان‌گذار و فرد با سابقه در حوزه ارزهای دیجیتال است. او سه سال در کمپانی تتر و بیتفینکس، رئیس بخش توکن‌ها بوده و تجربه خوبی در راه‌اندازی پلتفرم فروش توکن دارد. او عوامل لازم برای موفقیت یک پروژه و توکن را می‌شناسد.

بررسی نقشه راه سوئت کوین

نقشه راه سوییت کوین
منبع: لایت‌پیپر Sweatcoin

سوئت کوین در لایت‌پیپری که ارائه کرده،‌ نقشه راه آینده را هم منتشر کرده است. فاز یک این نقشه راه شامل رویداد ایجاد توکن (TGE)، کیف پول Sweat و توسعه بخش استیکینگ است. در فاز دوم که مربوط به سال ۲۰۲۲ است،‌ ان‌اف‌تی‌های سوئت، درگاه‌های پرداخت با فیات،‌ اضافه کردن پاداش‌های بیشتر برای استیکینگ و کارمزد عدم فعالیت وجود دارد.

فاز سوم قرار است در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ انجام شود. در این فاز دائوی سوئت برای حاکمیت و رای‌گیری راه‌اندازی می‌شود. همچنین مارکت‌پلیس NFT و یکپارچه‌سازی با صرافی غیرمتمرکز از دیگر برنامه‌های این فاز است.

در فاز چهارم و در سال ۲۰۲۵،‌ پشتیبانی از ایجاد اکوسیستم اقتصاد حرکت،‌ آنالیز داده‌های حرکت و ولیدیتورهای جدید در دستور کار سوئت کوین قرار دارد.

بررسی ارزدیجیتال SWEAT

توکن برنامه سوئت کوین، SWEAT خواهد بود. محدودیتی برای عرضه SWEAT وجود ندارد تا همیشه برای پرداخت به عنوان پاداش مینت شود. البته هر چه جلوتر برویم، مینت SWEAT فعالیت بیشتری می‌طلبد و به نوعی عرضه آن محدودتر می‌شود. برای ایجاد یک SWEAT در TGE به ۱۰۰۰ قدم، در ۲ سال بعدی به ۵۰۰۰ قدم،‌ بعد از ۵ سال به ۱۶۰۰۰ قدم و بعد از ۱۰ سال به ۴۵۰۰۰ قدم نیاز است. به این ترتیب نرخ تورم این توکن با مرور زمان به سمت صفر می‌رود.

فرآیند ایجاد و توزیع این توکن،‌ برای فصل سوم سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است. توکنومیکس SWEAT دارای چهار فاز است که تقریبا مشابه با نقشه راه آن است.

فاز اول توکنومیکس با کاربردهای اساسی SWEAT آغاز می‌شود و برای تحقق آن،‌ بنیاد سوئت کوین اپلیکیشن Sweat Wallet را ایجاد خواهد کرد. انتظار می‌رود پس از TGE، توکن SWEAT در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز محبوب جهان لیست شود. کاربردهای اولیهSWEAT عبارتند از:

 • استیکینگ: درصدی به عنوان سود به سپرده‌گذاران تعلق می‌گیرد.
 • سطح‌بندی محدودیت مینت: کاربران با استیک کردن تعداد بیشتر SWEAT، می‌توانند محدودیت مینت بالاتری داشته باشند.
 • پاداش‌ها: پرداخت پاداش‌‌ به کاربران بر اساس میزانی که استیک کرده‌اند.
 • دسترسی: هولدرها به کانال خصوصی تلگرام و دیسکورد جامعه سوئت دسترسی پیدا می‌کنند.

در فازهای بعدی نیز مواردی همچون NFTهای دینامیک، درگاه پرداخت فیات، ادغام با صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز، راه‌اندازی دائو و غیره مطابق با نقشه راه دیده می‌شود.

توزیع توکن SWEAT
منبع: لایت‌پیپر Sweatcoin

نحوه توزیع توکن‌های SWEAT مطابق با عکس فوق و به شرح زیر است:

 • ۱۰ درصد برای فروش خصوصی
 • ۷ درصد برای رشد اکوسیستم
 • ۱۱ درصد برای تیم و مشاوران
 • ۲۰ درصد برای خزانه بنیاد
 • ۲۲ درصد برای SweatCo Ltd
 • ۳۰ درصد برای کاربران در زمان راه‌اندازی

رمزارز SWEAT را از کجا بخریم؟

در زمان نگارش این مقاله هنوز فرآیند توزیع توکن‌های SWEAT انجام نشده است. این فرآیند برای تابستان ۲۰۲۲ پیش‌بینی شده است. در حال حاضر فقط می‌توانید Sweatcoin های داخل بازی را با راه‌رفتن و فعالیت فیزیکی به دست آورید.

کیف پول مناسب SWEAT چیست؟

همانطور که گفته شد اپلیکیشن Sweatcoin از بستر بلاکچین نیر استفاده می‌کند و در رویداد توزیع توکن، با دو استاندارد NEP141 و ERC20 عرضه می‌شود. ممکن است در آينده از دیگر شبکه‌ها نیز پشتیبانی شود. بنابراین می‌توان گفت کیف پول‌هایی که از شبکه اتریوم و Near‌ پشتیبانی می‌کنند،‌ برای نگهداری SWEAT مناسب هستند.

آیا کاربران ایرانی می‌توانند از Sweatcoin درآمد کسب کنند؟

برنامه Sweatcoin برای اعتبارسنجی تحرک شما به دو چیز نیاز دارد:‌ روشن بودن لوکیشن و میزان کمی اینترنت. در سایت این پروژه اشاره شده که تعداد کشورهای تحت پوشش افزایش زیادی یافته و از این لینک می‌توانید لیست کشورها را مشاهده کنید. متاسفانه ایران در بین این کشورها نیست.

در حال حاضر شما می‌توانید این برنامه را دانلود و نصب کنید و بر اساس فعالیت شما، ‌Sweatcoin داخل برنامه به شما تعلق می‌گیرد. با توجه به این که هنگام ایجاد Sweat Wallet صراحتا از شما می‌خواهد که تایید کنید در ایران نیستید و لوکیشن شما نیز برای تایید تحرکتان مورد نیاز است، احتمال دارد که اکانت شما در هر زمان مسدود شود یا در فرآیند توزیع SWEAT، توکنی به شما تعلق نگیرد.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • برنامه Sweatcoin چیست؟
  یک اپلیکیشن موبایلی برای اندروید و iOS است که در ازای تحرک کاربران به آن‌ها پیشنهادهای جذاب و ارز دیجیتال SWEAT پاداش می‌دهد.
 • آيا کاربران ایرانی می‌توانند از این برنامه کسب درآمد کنند؟
  می‌توان این برنامه را فعلا نصب کرد و sweatcoin به دست آورد،‌ اما ایران در لیست کشورهای تحت پوشش این بازی نیست و توزیع توکن به کاربران ایرانی را خلاف قانون می‌دانند. با توجه به ثبت لوکیشن در این بازی،‌ احتمالا کاربران ایرانی شانس کسب درآمد از این برنامه را نداشته باشد.
 • ارزش توکن SWEAT چقدر است و کجا می‌توان آن را فروخت؟
  این توکن هنوز ایجاد نشده و وجود ندارد. فرآيند ایجاد و توزیع توکن قرار است در فصل سوم سال ۲۰۲۲ انجام شود.

جمع‌بندی

سوئت کوین یک اپلیکیشن نسبتا قدیمی است که در ازای راه‌رفتن و تحرک کاربران،‌ ارز دیجیتال SWEAT به آن‌ها پاداش می‌دهد. این برنامه تعداد نصب بالایی در اپ‌استور و گوگل‌پلی دارد که محبوبیت بالای آن را نشان می‌دهد. کاربران در این اپلیکیشن، Sweatcoin به دست می‌آورند که در مارکت‌پلیس داخل بازی برای خرید آفرها می‌توانند از آن استفاده کنند. در آینده نیز می‌توان آن را به ارز دیجیتال SWEAT تبدیل کرد. این پروژه با استیکینگ و راه‌اندازی دائو در آينده غیرمتمرکز خواهد شد. در این مقاله در مورد این که برنامه Sweatcoin چیست و چطور کار می‌کند صحبت کردیم. نحوه کارکرد، هدف، تیم، نقشه‌راه و شرکای این پروژه نیز بررسی شد. بخش‌های پایانی نیز به بررسی ارز دیجیتال SWEAT و وضعیت کاربران ایرانی پرداخته شد. به نظر شما توکن این برنامه ارزشمند خواهد شد؟ صرف نظر از ارزش توکن آیا می‌تواند اکوسیستم بزرگی ساخته و نرخ تحرک و سلامتی را افزایش دهد؟

منبع
sweateconomy.com

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا