متوسط استخراج

پنج کار مهمی که باید قبل از خرید سخت افزار استخراج در سال 2019 انجام داد!

بخش اساسی اجرای یک کسب و کار استخراج کریپتوی موفق ریشه در داشتن بینش عمیق به نسبت استخراج و نحوه سود گرفتن از آن دارد. استخراج کریپتو به طور ساده فرآیندی است که در آن تراکنش ها برای انواع مختلف ارز دیجیتال تایید می شود و به دفتر کل دیجیتال بلاک چین افزوده می شود.

با توجه به افزایش بهای اخیر ارز های دیجیتال که با افزایش نرخ تراکنش های روزانه کریپتو همراه بود، گرفتن سهم خود از این اوضاع به عنوان ماینر ایده بدی نیست. از مزایای استخراج کریپتو می توان کسب پول، رئیس خود شدن و غیره را نام برد. اما تنها وقتی می توانید از فرآیند استخراج سود واقعی داشته باشید که از سخت افزار های خاصی موسوم به ایسیک (ASIC) استفاده کنید.

خوشبختانه، بازار استخراج کریپتو مملو از سازندگان سخت افزار ایسیک است و این دستگاه ها توسط شرکت های معتبری در سراسر جهان ساخته می شوند اما لازم است در مورد انتخاب خود باهوش باشید. در اینجا هم درست مانند هر موقعیت تجاری دیگر در صنعت کریپتو، لازم است قبل از وارد کردن پول خود که آن را با سختی بدست آورده اید، تحقیقات و بررسی های خود را انجام دهید.

ماینینگ

حتی اگر شما یک کارآفرین برجسته کریپتو در حیطه های بسیار دیگری می باشید، باید مستقیما بر این امور ضروری متمرکز شوید تا از خرید سخت افزار اشتباه برحذر باشید که این کار منجر به سودآوری بسیار کم می شود و یا گاها اصلا سودی را عاید کاربر نمی کند. در اینجا ۵ کار مهم که باید قبل از خرید سخت افزار استخراج در ۲۰۱۹ باید انجام دهید، ذکر شده است:

۱- تایید میزان هش سخت افزار و قابلیت اجرای آن

تایید میزان هش سخت افزار و قابلیت اجرای آن یکی از چیز های اصلی است که باید قبل از خرید یک ماشین استخراج انجام داد. اما قبل از بحث بیشتر باید درک کنیم که منظور از میزان هش چیست. میزان هش به طور ساده سرعتی را به ما می گوید که در آن یک ابزار استخراج می تواند یک عملکرد استخراج را کامل کند. این یعنی سرعتی که در آن سخت افزار قادر به حل معما های ریاضی پیچیده و پیدا کردن جواب درست برای حل یک بلاک می باشد.

میزان هش بر حسب هش بر ثانیه محاسبه می شود. به عنوان مثال اگر دستگاهی با ۱۰۰ هش بر ثانیه را مشاهده می کنید، این یعنی که آن دستگاه در یک ثانیه ۱۰۰ حدس می زند. همچنین ۳۰۰۰ هش بر ثانیه به معنی ۳۰۰۰ حدس در ثانیه است و غیره.

به عنوان یک کارآفرین باهوش و نتیجه محور حوزه کریپتو، توصیه می شود سخت افزاری خریده شود که بتواند در برابر سختی های شبکه کریپتو مقاومت کند. به عنوان مثال اگر هدف اصلی شما استخراج بیت کوین است، به یاد داشته باشید که شما در شبکه تنها نیستید. تعداد فزاینده ماینر های بیت کوین به طور همزمان سختی را افزایش خواهد داد. بنابراین برای داشتن نوعی مزیت در استخراج، لازم است سخت افزاری را بخرید که قابلیت اجرای محاسبات آن عالی باشد.

۲- نحوه تنظیم سخت افزار خاص انتخاب شده را بدانید

از آنجا که استخراج کریپتو از سی پی یو به ایسیک منتقل شده است، درک نحوه تنظیم و راه اندازی ریگ استخراج خود بسیار اهمیت دارد. در هنگام خرید یک سخت افزار استخراج حتما از سازنده آن در مورد تنظیم و راه اندازی درست آن کمک بگیرید. توجه داشته باشید که به عنوان مشتری آنها، این حق شماست که هر سوالی را در رابطه با محصول بفرستید و وظیفه آنهاست که به شما یاد دهند که چگونه با محصول آنها کار کنید.

۳- هزینه برق همراه با سخت افزار استخراج را معلوم کنید

هزینه برق جنبه خیلی مهمی است که در هنگام خرید تجهیزات استخراج نباید از آن غافل شوید.

شما نمی توانید ارز دیجیتال را بدون مصرف انرژی استخراج کنید. سخت افزار استخراج کریپتو چه برای بیت کوین و چه برای آلت کوین، برق زیادی مصرف می کند و این منجر به ایجاد هزینه می شود.

بر طبق مطالعه ای در زمینه مقدار سنجی هزینه انرژی و کربن برای استخراج ارز دیجیتال که توسط ژورنال علمی Nature Sustainability انجام گرفت، معلوم شد که استخراج کریپتو انرژی بیشتری از استخراج مواد معدنی برای تولید ارزش بازار مشابه مصرف می کند.

دانشمندان همچنین کشف کرده اند که استخراج بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و مونرو به طور متوسط و به ترتیب حدود ۱۷، ۷، ۷ و ۱۴ مگاژول انرژی برای تولید یک دلار مصرف می کند. از لحاظ آماری، شما هم با من هم عقیده خواهید بود که هزینه الکتریسیته یکی از مخارج اصلی در بخش استخراج کریپتو است.

توصیه می شود که قبل از خرید کمی صبر کنید و با دقت مصرف نیروی سخت افزار را بر حسب وات مورد مشاهده قرار دهید. چیزی بخرید که نه تنها در دامنه بودجه شما باشد بلکه سودآور نیز باشد. توجه داشته باشید که اگر واقعا به دنبال سودآوری به عنوان استخراج گر کریپتو هستید، باید مطمئن شوید که میزان مصرف انرژی سخت افزار را می دانید. برای محاسبه این میزان مصرف می توانید رقم میزان هش را بر واتا (wattage) تقسیم کنید.

سختی ماینینگ

۴- در مورد دشواری های نگهداری و تعمیر سخت افزار اطلاعات پیدا کنید

این هم جنبه دیگری است که باید قبل از خرید سخت افزار در موردش تحقیق کنید. درست مانند هر سیستم کامپیوتری دیگر، یک دستگاه استخراج نیاز به نگهداری و تعمیر دارد. البته یک ریگ استخراج کریپتو برای عملکرد موثر نیاز به منبع تغذیه خاصی دارد و گاها به تعویض بعضی از بخش ها مانند فن خنک سازی و غیره هم نیاز خواهد داشت.

معمولا این دستگاه ها به آسانی داغ می شوند و نیاز به فن خنک سازی دارند تا به درستی کار کنند. در حالی که فرسوده شدن تعدادی از اجزای کارخانه ای مانند فن عادی است، تحقیق در مورد موجود بودن لوازم جانبی قبل از خرید یک سخت افزار بسیار حیاتی می باشد.

به عنوان یک کارآفرین نتیجه محور حوزه کریپتو، عاقلانه این است که تحقیق کنید و ببینید که آیا به آسانی می توان به لوازم جانبی این سخت افزار مانند فن خنک سازی و غیره دسترسی پیدا کرد. و اگر نمی توانید آنها را پیدا کنید، از سازنده بپرسید که آیا لوازم جانبی و بخش های یدک را می فروشد یا نه.

سخت افزاری را بخرید که پیدا کردن لوازم جانبی و قطعات آن آسان باشد تا در صورت خرابی به آسانی قادر به تعمیر آن باشید.

۵- باید مکانی را به این دستگاه که دارای سر و صدا و حرارت می باشد، اختصاص دهید

بله درست است! ایجاد یک فضای خاص برای راه اندازی ریگ استخراج بسیار مهم است. می تواند این فضا در خانه شما و یا در جایی دیگر باشد. این مکان نباید محصور باشد. این اتاق یا فضا باید به خوبی تهویه داشته باشد. زیرا این دستگاه استخراج مرتبا حرارت بیرون می دهد و نیاز به اتاقی با تهویه مناسب دارد تا خنک شود. توجه داشته باشید که نباید ریگ استخراج خود را در یک اتاق بسته راه اندازی کنید. این کار نه برای سلامتی شما خوب است و نه برای دستگاه شما.

نتیجه گیری

برای موفق شدن در استخراج کریپتو، مخصوصا حالا که رقابت خیلی بالاست، توصیه می شود که نکات ذکر شده در این مقاله را قبل از تصمیم نهایی خود مورد توجه قرار دهید و با هوشمندی عمل کنید.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا