اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

گزارش بایننس ریسرچ در مورد برترین ترندهای کرپیتو در سال ۲۰۲۴؛ از توکن‌های BRC-20 تا دارایی‌های دنیای واقعی

تحلیلگران بایننس ریسرچ (Binance Research) در گزارش جدید خود بخش‌های مهمی را شناسایی کرده‌اند که به باور آن‌ها در سال آینده به رشد چشمگیری می‌رسند. از بین این بخش‌ها برای مثال می‌توان به رشد اکوسیستم بیت کوین، هوش مصنوعی، توکنیزه کردن دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) و افزایش پذیرش رمزارزها بین سرمایه‌گذاران سازمانی اشاره کرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

توکن‌های BRC-20 شبکه بیت کوین

به نقل از کوین تلگراف، بایننس ریسرچ در آخرین گزارش خود اعلام کرد توکن‌های BRC-20 عصر جدیدی را برای بیت‌ کوین آغاز کرده‌اند. استاندارد توکن BRC-20 که در اوایل مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱) ایجاد شد، سال گذشته به محبوبیت زیادی دست یافت و میم کوین‌هایی مثل PEPE بر اساس آن راه‌اندازی شدند. به گفته بایننس، اینسکریپشن‌های اوردینالز و توکن‌های BRC-20 در رشد قیمت بیت کوین و افزایش دامیننس آن در سال ۲۰۲۳ موثر بودند.


دامیننس بیت کوین در سال ۲۰۲۳
دامیننس بیت کوین در سال ۲۰۲۳ – منبع: Binance

بایننس در این گزارش خاطرنشان کرد دامیننس بیت کوین در سال ۲۰۲۳ از ۴۰.۴٪ به ۵۰.۲٪ درصد رسیده و این شبکه توانسته است نیمی از کل سرمایه بازار کریپتو را در اختیار بگیرد. محققان بایننس تاکید کردند فعالیت‌های شبکه بیت کوین به خاطر اینسکریپشن‌ها و توکن‌های BRC-20 افزایش یافته و تعداد تراکنش‌های آن را افزایش داده است.

تعداد تراکنش‌های ممپول بیت کوین از فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۸) تا دسامبر ۲۰۲۳ (آذر)
تعداد تراکنش‌های ممپول بیت کوین از فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۸) تا دسامبر ۲۰۲۳ (آذر) – منبع: Binance

سخنگوی بایننس ریسرچ اعلام کرده است:

در سال ۲۰۲۳ توکن‌های BRC-20 یک ترند مهم در شبکه بیت کوین بودند و این ترند در سال ۲۰۲۴ هم ادامه دارد. رشد سریع مارکت کپ و فهرست شدن توکن‌های BRC-20 در صرافی‌های بزرگ از نکات قابل‌توجهی بود که به رشد بیشتر این بخش کمک کرد.

این سخنگو در واکنش به صحبت‌های منتقدان پروتکل اوردینالز هم اعلام کرد:

بیت کوین غیرمتمرکز و بدون مجوز است. در نتیجه، اعضای جامعه آن تصمیم می‌گیرند که می‌توان از اوردینالز استفاده کرد یا خیر. یک فرد یا گروه خاص نمی‌تواند تعیین کند که در کجا باید از این فناوری استفاده کنیم.

علاوه بر این، سخنگوی بایننس ریسرچ تاکید کرد از منظر اقتصادی، توکن‌های اوردینالز و BRC-20 به رشد کارمزد تراکنش‌های بیت کوین کمک کردند و این مسئله می‌تواند برای ماینرهایی مفید باشد که تحت تاثیر هاوینگ آتی بیت کوین قرار گرفته و پاداش بلاک کمتری دریافت می‌کنند.

ترندهای سال ۲۰۲۴ از نگاه بایننس ریسرچ

تحلیلگران بایننس اعلام کرده‌اند علاوه بر اکوسیستم بیت کوین، پذیرش کریپتو بین سرمایه‌گذاران سازمانی هم در سال ۲۰۲۴ افزایش خواهد یافت. به این دلیل که ورود شرکت‌های مدیریت دارایی مثل بلک راک (BlackRock) و فیدلیتی (Fidelity) به بخش کریپتو در طول بازار نزولی نشان داد آن‌ها به پتانسیل بلندمدت رمزارزها باور دارند.

علاوه بر این، طبق گزارش بایننس ریسرچ، ادغام بخش‌ هوش مصنوعی در صنعت کریپتو طی سال ۲۰۲۴ ادامه می‌یابد. این بخش با محبوبیت برنامه‌هایی مثل «ChatGPT» توسعه یافته است، اما هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد. با وجود این، تحلیلگران بایننس معتقدند هوش مصنوعی به زودی وارد بخش‌هایی مثل ترید خودکار، پیش‌بینی‌ها، هنر مولد و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز می‌شود.

طبق گزارش مذکور، RWAها یکی دیگر از ترندهای سال ۲۰۲۴ خواهند بود. فناوری RWA به خاطر توانایی خود در ادغام دارایی‌های آفچین و بلاکچین‌ها و افزایش شفافیت و کارایی آن‌ها به شدت محبوب شده‌اند. علاوه بر این، زیرساخت‌های مرتبط با RWAها از جمله هویت غیرمتمرکز، اوراکل‌ها و راهکارهای تعامل‌پذیری هم رشد می‌کنند.

سایر بخش‌هایی که طبق گفته‌های بایننس در سال ۲۰۲۴ رشد می‌کنند، عبارتند از: نقدینگی آنچین، سازوکارهای امنیتی، زیساخت‌های فیزیکی غیرمتمرکز (DePin)، شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز و فناوری انتزاع حساب.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا