اخبار عمومی

مدیرعامل کوین بیس: هیچ برنامه‌ای برای راه‌اندازی توکن شبکه Base نداریم

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل صرافی کوین بیس، اعلام کرده است این پلتفرم برنامه‌ای برای معرفی توکن شبکه لایه دوم بیس (Base) ندارد. با این حال، شبکه بیس می‌خواهد پشتیبانی از شبکه‌های لایه اول سریعی مثل شبکه سولانا را آغاز کند و برای بهبود زمان و سرعت مورد نیاز برای پردازش تراکنش‌ها کاربرانش را به سوی شبکه‌های لایه دوم سوق دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تناقض صحبت‌های آرمسترانگ با رییس حقوقی کوین بیس

به نقل از کوین گیپ، صحبت‌های جدید برایان آرمسترانگ با اظهارات قبلی پل گروال (Paul Grewal)، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس، متفاوت است. گروال در ماه سپتامبر (شهریور) اعلام کرده بود که در آینده ممکن است توکن شبکه بیس راه‌اندازی شود. با این حال، آرمسترانگ تاکید کرد کوین بیس در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای انتشار توکن این راهکار لایه دوم ندارد.

آرمسترانگ خاطرنشان کرده است از پیشرفت شبکه بیس از زمان راه‌اندازی آن در ماه اوت (مرداد) خرسند است و روی ارزش کل سرمایه قفل‌شده (TVL) ۵۰۰ میلیون دلاری و صعود آن به رده سوم بزرگ‌ترین پلتفرم‌های لایه دوم از نظر TVL تاکید کرده است. او علاوه بر این، بر تلاش‌های مداوم شبکه بیس برای پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف و اشتیاق توسعه‌دهندگان برای تعامل با این شبکه تاکید کرده است.

آرمسترانگ خاطرنشان کرد این شرکت می‌خواهد شبکه بیس چیزی فراتر از شرکت متمرکز کوین بیس باشد. وی تاکید کرد شبکه بیس با استفاده شبکه آپتیمیزم و بسته نرم‌افزاری اوپی استک (OP Stack) روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است تا با جامعه کریپتو در تعامل باشد. طبق گفته‌های آمسترانگ شبکه بیس در تلاش است که در اکوسیستم کریپتو ادغام شده و با توجه به حمایت کامل کوین بیس ثبات و اعتماد بیشتری به دست بیاورد.

ارتقای زیرساخت‌های شبکه بیس

آرمسترانگ ضمن اظهارات خود اشاره کرد وجود شبکه بیس و بقیه راه‌حل‌های لایه دوم برای اهداف «جاه‌طلبانه» کوین بیس مبنی بر پردازش تراکنش‌ها در «زیر یک ثانیه و با کارمزد یک سنت» ضروری است. وی اذعان داشت که دستیابی به این هدف به ارتقای شبکه بیس نیاز دارد.

علاوه بر این، آرمسترانگ بر تبدیل راهکارهای لایه دوم به عنوان گزینه پیش‌فرض پلتفرم کوین‌ بیس تاکید کرد تا کاربران مجبور نشوند در یک سری تراکنش‌ خاص از لایه‌های دوم و پل‌های بلاکچینی استفاده کنند. آرمسترانگ خاطرنشان کرد:

این مسئله فقط به شبکه بیس مربوط نمی‌شود و به پشتیبانی از شبکه لایتنینگ روی شبکه بیت کوین یا پشتیبانی از شبکه‌های لایه‌های اول سریعی مثل شبکه سولانا هم اشاره دارد.

او توضیح داد که حدود ۷٪ از تراکنش‌های کوین‌ بیس روی لایه‌های دوم انجام می‌شوند و این صرافی قصد دارد طی تلاش‌های چندساله‌اش تعداد این تراکنش‌ها را افزایش دهد. مدیرعامل کوین بیس تاکید کرد:

ما باید به جایی برسیم که ۹۹٪ از تراکنش‌ها در لایه‌های دوم انجام شوند؛ چون تنها در این صورت می‌توانیم به هدف کارمزدهای کم‌تر از یک سنت و پردازش‌ یک ثانیه‌ای خود برسیم.

طبق توضیحات آرمسترانگ، افزایش کاربرد شبکه‌های لایه‌های دوم مثل مهاجرت اینترنت از دیال آپ (Dialup) به باند پهن است و برای اجرای برنامه‌های جدید اهمیت زیادی دارد. او خاطرنشان کرد از راه‌اندازی شبکه‌های لایه دوم بقیه صرافی‌ها به شدت شگفت‌زده شده و معتقد است صنعت کریپتو باید از یک یا دو شبکه لایه دوم استفاده کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا