Segwit۲x چیست؟

Segwit۲x طرحی است که با پیاده‌سازی آن روی پلتفرم بیت‌کوین، می‌توان اندازه بلوک‌ها را در بلاکچین افزایش داد. این طرح راه حل جدیدی نیست، بلکه آن را می‌توان بیشتر به عنوان یک توافق که بعد از  طرح Segwit ارائه شد، در نظر گرفت.

Segwit۲x ترکیبی از segwit است که بلوک شبکه بیت‌کوین را با اندازه ۲ مگ فعال می‌کند، اگر ۹۵ درصد از ماینرها سیگنال مثبت به شبکه ارسال کنند. تنها هدف این پیشنهاد، اتحاد مجدد شبکه بیت‌کوین و جلوگیری از تقسیم این ارز است و قطعا بهترین راه حل فنی برای حل محدودیت‌های بیت‌کوین نیست. با این حال، این پیشنهاد، به معنی سازگاری با مقیاس پذیری و غیرمتمرکز ماندن بیت کوین در آینده نیست، زیرا رشد چندگانه بلوک توسط چندین توسعه دهنده قطعا روی ارزش بیت کوین و ماهیت اولیه آن تاثیر خواهد گذاشت. در بدترین حالت، افزایش اندازه بلوک ۲x اثر اقتصادی پایینتری نسبت به تقسیم شدن بلاکچین بیت کوین خواهد داشت.

از سوی دیگر، هدف اصلی Segwit۲x به جای اجرای کامل‌ترین راه حل، کم کردن تعدادی از خطوط اصلاح شده در Current Bitcoin Core است تا زمان لازم برای برنامه نویسان اصلی و بررسی کنندگان برای صحت کد و گزارش و اصلاح اشکالات کاهش یابد. این پچ با جدا کردن شاخه اصلی Bitcoin Core و ترکیب آن با چندین خط کد BIP۱۰۲ جف گارزیک، یک ورژن جدید فعال شده در بیت کوین (bit۲) را ارائه می‌دهد.


54321
امتیاز 2.5 از 2 رای

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر