مقالات عمومی

مهارت های لازم برای تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاک چین!

آیا می‌خواهید یکی از توسعه دهندگان بلاک چین شوید؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

شاید به یکی از پروژه های نوآورانه موجود مثل حل معضل گرسنگی در جهان یا توزیع بازار انرژی علاقه مند شده باشید.

شاید ضرورت شما را به سمت کار بر روی این فناوری پیشرفته کشانده است.

یا شاید صرفا می‌خواهید درآمد سالانه بسیار خوب نظیر حقوق مهندسان بلاک چین داشته باشید.

کلید به حقیقت رساندن رویای شما در هر صنعتی معمولا ترکیبی از شانس، تجربه و مهارت است. از آنجایی که کار خاصی در خصوص شانس خود نمی‌توانید انجام دهید، باید بر روی دو عامل دیگر متمرکز شوید.

خبر خوب این است که این حوزه تقریبا هم چنان نوپا است، بنابراین داشتن تجربه کاری بسیار زیاد برای کارفرمایان مهم نیست. در واقع، بسیاری از مدیران پروژه ها از یافتن توسعه دهنده همه فن حریف دست کشیده اند. در عوض ترجیح می‌دهند مهندسان کم تجربه تری را استخدام کنند که مهارت های پایه ای دارند و سپس پیچیدگی ها و ریزه کاری های پروژه را به آنها آموزش دهند. یافتن کسانی که تجربه بسیار زیادی دارند دشوار است و هزینه زیادی دارد.

پس می‌توان گفت که بلیت شما برای داشتن شغل رویایی خود در بلاک چین، توسعه و رشد مهارت های بلاک چینی است تا یک سر و گردن بالاتر از سایر متقاضیان قرار داشته باشید. بسیاری از افراد می‌خواهند در بلاک چین کار کنند، بنابراین برای جلو افتادن در رقابت کسب شغل باید خودتان را در فناوری غوطه ور کنید.

سوال بعدی این است که به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ در ادامه این مقاله به حداقل مهارت هایی که باعث می‌شود برای داشتن شغل توسعه دهنده بلاک چین واجد شرایط باشید اشاره می‌کنیم.

  • اصول مقدماتی بلاک چین: باید دانش پایه ای از اصول این فناوری نظیر شبکه ها، ارزهای دیجیتال، کیف پول ها، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز داشته باشید.
  • رمزنگاری، غیرمتمرکزسازی و پروتکل های اجماع: باید مباحث رمزنگاری و اجماع بلاک چین، از کلیدهای عمومی و خصوصی تا امضای دیجیتال، گواه اثبات کار و گواه اثبات سهام را بدانید.
  • کیف پول های ارز دیجیتال، تراکنش ها و صرافی ها: باید نحوه ایجاد کیف پول، API های کیف پول، تولید کلیدها، استفاده از اصول و استراتژی های تقویت حافظه و ارسال تراکنش ها را بدانید.
  • ماینینگ ارز دیجیتال: مهندسان واجد شرایط باید فرآیند ماینینگ نظیر ماینینگ اصلی، نرم افزار ماینینگ، استخرهای ماینینگ و سخت افزار ماینینگ را به خوبی بشناسند.
  • اتریوم و توکن های کریپتو: بلاک چین اتریوم روشی استاندارد برای ایجاد توکن های جدید بر بستر بلاک چین خود ارائه می‌دهد که اسم این روش، پروتکل ERC-20 می‌باشد. در نتیجه، باید از توکن های ERC-20، رویدادهای فروش توکن و ICO ها و استفاده از کیف پول اتریوم شناخت کافی داشته باشید.
  • بهینه سازی شبکه بلاک چین: باید با تراکنش های خارج از زنجیره و زنجیره های جانبی و هم چنین امنیت کیف پول و بلاک چین، کیف پول های آنلاین و امنیت قرارداد هوشمند آشنایی کافی داشته باشید.
  • برنامه های غیرمتمرکز: باید با معماری، کاربردها و نمونه ها و مثال های قابل توجه برنامه های غیرمتمرکز آشنا باشید. هم چنین باید نحوه ایجاد برنامه تحت وب کم قراردادهای هوشمند را به توسعه سنتی وب متصل می‌کند را بدانید.
  • سالیدیتی: سالیدیتی یک زبان برنامه نویسی قرارداد محور و سطح بالایی برای پیاده سازی قراردادهای هوشمند است. شناخت کامل از سالیدیتی شامل قراردادها، توابع و کاربردها، انواع اطلاعات، متغیرها و غیره نیاز است.
  • قراردادهای هوشمند: باید با قراردادهای هوشمند شامل قراردادهای قابل ارتقا و به روزرسانی، آزمایش واحد و امنیت آشنایی بسیار خوبی داشته باشید. هم چنین باید نحوه ایجاد قرارداد هوشمند بر بستر شبکه RSK را بدانید.
  • پلتفرم های بلاک چین شرکتی: از آنجایی که اکثر توسعه دهندگان در محیط شرکتی کار خواهند کرد، باید نحوه کدنویسی قراردادهای هوشمند و ایجاد برنامه های غیرمتمرکز در هایپرلجر فابریک را بدانید. هایپرلجر فابریک یکی از چارچوب های بلاک چین و پروژه های هایپرلجر است که تحت حمایت بنیاد لینوکس می‌باشد.

این فهرست هم چنان ادامه دارد، در نتیجه می‌توانید متوجه شوید که چرا یک جلسه کدنویسی آخر هفته یا حتی مطالعه مخصوص و معطوف به این حوزه برای داشتن مهارت های لازم، کافی نیست.

به منظور آنکه برای ورود به دنیای توسعه دهندگان بلاک چین کاملا آماده شوید، به دنبال برنامه مناسبی باشید که آموزش های خوب و پیشرفته ارائه می‌دهد و هم چنین در این بین به دنبال شغل مرتبط نیز باشید.

مطالعات آکادمیک: مدرسه بلاک چین اولین مدرسه مختص به آموزش بلاک چین است. در این مدرسه، هیات مشاورانی شامل چندین صاحب نظر پیش رو در حوزه بلاک چین با هدف توسعه برنامه های جامع و پیشرفته آموزش توسعه دهنده گرد هم آمده‌اند تا در تحقق رویای شما مبنی بر کار در عرصه بلاک چین کمک کنند و هم چنین امیدوارند که بعضی از مشکلات مهم این حوزه را با مهارت های جدید شما حل کنند.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا