اخبار بیت کوین

تحلیلی متفاوت؛ تا ۹۹٪ از بیت کوین‌های بازپرداختی صرافی Mt. Gox ممکن است فروخته شوند!

به گفته یک تحلیلگر این احتمال وجود دارد که تقریبا تمام طلبکارن صرافی Mt. Gox قصد فروش بیت کوین‌های خود را داشته باشند که در طول این ۱۰ سال پس از اینکه صرافی سقوط کرد، بیش از ۸،۵۰۰٪ در سود هستند. با توجه به حجم پایین تقاضا در شرایط فعلی و نبود کاتالیزورهای مثبت برای افزایش قیمت این موضوع می‌تواند در هفته‌های آتی به ادامه ریزش قیمت کمک کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، یک تحلیلگر بازارهای مالی معتقد است بیشتر بیت کوین‌هایی که توسط صرافی منحل شده Mt. Gox بازپرداخت می‌شود احتمالا فروخته خواد شد و این تهدیدی است که فشار نزولی بیشتری بر قیمت بیت کوین وارد می‌کند.

تحلیل متفاوت تحلیلگر بازارهای مالی

به گفته‌ی جیکوب کینگ (Jacob King)، تحلیلگر اقتصادی، بازپرداخت بدهی صرافی Mt. Gox می‌تواند ۸.۲ میلیارد دلار فشار فروش به قیمت بیت کوین اضافه کند.

این تحلیلگر گفت که حرکات آنچین درحال حاضر هم این موضوع را نشان می‌دهد که طلبکاران Mt. Gox شروع به فروش کرده‌اند. کینگ در ۴ جولای (۱۴تیر)، در پستی در شبکه‌ی اجتماعی X نوشت:

هیچ طرفدار بیت کوینی این را بلند اعلام نخواهد کرد، اما بیشتر ۸.۲ میلیارد دلار بیت کوینی که قرار است به مشتری‌های سابق بازگردانده شود فروخته خواهد شد.

وضعیت توزیع بیت کوین‌های Mt. Gox
وضعیت توزیع بیت کوین‌های Mt. Gox؛ منبع: X

این پیش‌بینی غم‌انگیز چند ساعت پس از آن منتشر شد که صرافی Mt. Gox در ۵ جولای (۱۵ تیر) اعلام کرد شروع به بازپرداخت بدهی‌هایش با بیت کوین و بیت کوین کش کرده است.

آیا صرافی Mt. Gox بیت کوین را به روندی نزولی باز می‌گرداند؟

این پیش‌بینی‌ها نگرانی‌هایی راجع به قیمت بیت کوین بوجود می‌آورد، در حالی که بیش از یک ماه است که بیت کوین برای رشد مشکل داشته است.

بیت کوین در کل ماه ژوئن در یک روند نزولی بوده و در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ نزدیک به ۱۸٪ کاهش یافته است.

اما فشار فروشی که طلبکاران Mt. Gox با فروش طلبشان ایجاد می‌کنند، می‌تواند بیت کوین را دوباره به محدوده‌ی نزولی بفرستد، این تحلیلگر در این باره گفت:

من می‌دانم که این موضوع بحث‌برانگیز است، اما بر اساس حجم کم تقاضای فعلی، این امر به راحتی بیت کوین را به بازار نزولی برمی‌گرداند.

علیرغم فشار فروش احتمالی، این بازپرداخت‌ها یک تحول مثبت برای صنعت کریپتو و کاربران این صرافی منحل شده است. این احساس توسط Mark Karpelès، مدیر عامل سابق Mt. Gox این موضوع را در پستی در پلتفرم X در ۵ جولای مطرح کرد:

مشتریان Mt. Gox بالاخره شروع به دریافت بیت کوین کرده‌اند! بعد از گذشت بیش از ۱۰ سال مطمئن نبودم که این اتفاق رخ دهد، اما بالاخره اتفاق افتاد!! این مسیری طولانی بود و خوشحالم که می‌بینم بالاخره درحال رسیدن هستیم؛ فقط کمی بیشتر مانده.

۹۹٪ طلبکاران Mt. Gox قصد فروش دارند؟

صرافی Mt. Gox بیش از ۹.۴ میلیارد دلار بیت کوین، به تقریبا ۱۲۷٬۰۰۰ نفر بدهکار است؛ طلبکارانی که بیش از ده‌ سال است منتظر بازگشت پولشان هستند.

با توجه به این که در طول ۱۰ سال گذشته قیمت بیت کوین بیش از ۸٬۵۰۰٪ رشد داشته است، اکثریت طلبکاران احتمالا به دنبال برداشت بخشی از سود خود هستند.

به همین دلیل است که کینگ انتظار دارد ۹۹٪ این اشخاص بیت کوین‌های خود را بفروشند. او در این باره نوشت:

به نظر من ۹۹٪ این افراد به محض دریافت بیت کوین‌های خود آن‌ها را می‌فروشند. تصور کنید میلیاردها دلار بیت کوین به تدریج طی چند هفته آینده به بازار وارد شود. هیچ راهی وجود ندارد که این را صعودی تلقی کنیم و هیچ خبری نیست که تاثیرگذاری این قضیه را از بین ببرد.

این تحلیل در حالی مطرح شده که بسیاری معتقدند طلبکاران که قرار است طرف ۶۰ تا ۹۰ روز آینده به تدریج طلب خود را از صرافی‌های پشتیبان این بازپرداخت دریافت کنند، به دلیل پرداخت مالیات دست به فروش تمام بیت کوین‌های خود نخواهند زد. به نظر شما کدام‌یک از این تحلیل‌ها به حقیقت نزدیک‌تر است؟

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا