متوسط ایردراپ

ایردراپ های سال ۲۰۲۲ که باید به آنها توجه کنید

در سال ۲۰۲۱ شاهد رشد ایردراپ‌های جدید ارزهای دیجیتال بودیم که از آن جمله می‌توان به PSP، ENS، COW، DYDX، UNI، BANK و موارد دیگر اشاره کرد. این ایردراپ‌ها در مجموع، بسته به تعداد پروتکل‌هایی که استفاده کرده‌اید و در هنگام تعامل با آن‌ها چقدر در آن ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اید، بین ۵۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار توزیع کرده‌اند. در سال ۲۰۲۲ شاهد ظهور مجدد ایردراپ‌ها در فضای دیفای (DeFi) خواهیم بود؛ زیرا این صنعت همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و پروتکل‌ها همچنان حکمرانان پروتکل را که کاربران اولیه این پروژه بودند، به عنوان بخشی از تلاش‌های غیرمتمرکزسازی خود وارد این جریان می‌کند. در این مقاله، برخی از ایردراپ های سال ۲۰۲۲ را بررسی خواهیم کرد که امیدوارکننده به نظر می‌آیند. با میهن بلاکچین همراه باشید.

ایردراپ های سال ۲۰۲۲

در برخی از انواع Airdropها که با نام ایردراپ‌های دیفای شناخته می‌شوند، کاربران باید کارهای خاصی را در پلتفرم مورد نظر انجام دهند. معمولا از قبل اعلام نمی‌شود که این کارها چه چیزهایی هستند و تاریخ اسنپ‌شات چه زمانی خواهد بود؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در همان اوایل شروع به کار یک پلتفرم دیفای، وارد آن شوید و بسته به نوع فعالیت آن، کارهایی را انجام دهید؛ برای مثال، اگر یک صرافی غیرمتمرکز را در نظر دارید، در آن سواپ کنید و نقدینگی استخرهای آن را تامین کنید و اگر با یک پلتفرم وام‌دهی یا لندینگ سروکار دارید، به وام‌دهی و وام‌گیری بپردازید.

۱- آپتیمیزم (Optimism) و آربیتروم (Arbitrum)

آربیتروم و آپتیمیزم

آپتیمیزم و آربیتروم راهکارهای لایه ۲ اتریوم هستند که با ارسال محاسبات گسترده منابع به خارج از زنجیره اصلی به مقیاس‌بندی اتریوم کمک می‌کنند، در حالی که امنیت اتریوم را به عنوان لایه داده در اتریوم به ارث می‌برند. هر دو بلاک چین در حال حاضر برای استفاده از بلاک چین از اتریوم به عنوان هزینه تسویه استفاده می‌کنند، اما فکر می‌کنیم که این دو بلاک چین در آینده ارز بومی خود را برای تشویق استفاده در زنجیره راه‌اندازی خواهند کرد. احتمال می‌رود این ایردراپ‌های سال ۲۰۲۲ توجه زیادی به خود جلب کنند.

چگونه شانس خود را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهیم: وجوه را به آربیتروم و اپتیمیزم واریز کنید و از برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) این شبکه‌ها استفاده کنید.

۲- صرافی زیگ زاگ (ZigZag)

ZigZag Exchange

زیگ زاگ، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر دفتر سفارشات یا اوردر بوک است که توسط ZK-Rollupها پشتیبانی می‌شود. کاربران می‌توانند به صورت یکپارچه و ایمن با کارمزدهای نزدیک به صفر معامله کنند و درست مانند صرافی‌های متمرکز، قیمت‌ها را با هر سایز معامله دریافت کنند.

چگونه شانس خود را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهیم: توکن‌ها را با استفاده از پلتفرم Orbiter به zkSync بریج کنید و یا کوین اتر را از طریق قرارداد هوشمند زیگ زاگ بریج کنید و سپس در صرافی ZigZag معامله کنید.

۳- zkMoney

zkMoney

zkMoney شبیه تورنادو کش (Tornado Cash) است، که در آن پروتکل، تراکنش‌های رول آپ خصوصی پروتکل آزتک شیلد می‌شوند و تراکنش‌ها از دید ناظران و ارائه‌دهنده رول آپ آزتک پنهان می‌ماند.

چگونه شانس خود را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهیم: اتر را به zkMoney واریز و شیلد کنید، آن را به آدرس دیگری در zkMoney ارسال کنید، سپس آن را با شبکه اصلی اتریوم خارج کنید.

۴- FujiDAO

Fuji DAO

Fuji DAO یک تجمیع‌کننده وام است که هدف آن بهینه‌سازی هزینه‌های وام برای کاربران دیفای است. این پروتکل با نظارت مداوم بر بازارهای وام‌دهی به این امر دست می‌یابد و هر زمان که نرخ بهتری وجود داشته باشد، به طور خودکار کل مجموعه بدهی را بازپرداخت می‌کند.

چگونه شانس خود را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهیم: بیت کوین، اتر یا فانتوم (FTM) را وام دهید و استیبل کوین‌هایی مانند USDC یا DAI را از فوجی وام بگیرید. فوجی در شبکه‌های اتریوم و فانتوم در دسترس است.

۵- Cozy Finance

Cozy Finance

Cozy Finance پروتکلی برای ایجاد محصولات محافظت شده است، که در آن افراد در برابر هر شرایطی که می‌توانید در قرارداد هوشمند تعریف کنید، محافظت ایجاد کرده و خرید انجام می‌دهند. واریز در Cozy به کاربران امکان می‌دهد در برابر سرمایه‌گذاری‌ها محافظت شوند.

چگونه شانس خود را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهیم: در صندوق‌های محافظت شده Cozy Finance واریز کنید. Cozy Finance هم روی شبکه اتریوم و هم آربیتروم در دسترس است.

۶- Orbiter Finance

Orbiter Finance

Orbiter Finance یک پل لایه ۲ رول آپ متقاطع (Cross) غیرمتمرکز است که پل زدن را با گس پایین و سرعت بالا ارائه می‌دهد. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد که توکن‌ها را با قیمت ارزان بین بلاکچین‌های لایه ۲ بریج کنند.

چگونه شانس خود را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهیم: توکن‌ها را با استفاده از Orbiter بین بلاک چین‌های لایه ۲ اتریوم بریج کنید.

۷- پروتکل Quarry

پروتکل Quarry

Quarry یک پروتکل باز روی شبکه سولانا برای راه‌اندازی برنامه‌های استخراج نقدینگی است. این پروتکل، رابط کاربری ساده و سرگرم‌کننده‌ای برای کاربران سولانا است، تا بتوانند معادن نقدینگی DeFi را پرورش دهند، فارم کنند و در نهایت معادن نقدینگی خود را راه‌اندازی کنند.

چگونه شانس خود را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهیم: نقدینگی را واریز کنید و با یکی از استخرهای شراکتی ییلد فارمینگ Quarry، به فارمینگ بپردازید.

۸- Ondo Finance

Ondo Finance

Ondo یک پروتکل دیفای است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد که در حین دریافت سود از دارایی‌های دیجیتالی شبکه اتریوم، بین ریسک و ریوارد تعادل بهتری برقرار کنند. صندوق‌های Ondo از طریق تامین نقدینگی در پروتکل‌های دیفای مانند Sushiswap و پرداخت بازده به سرمایه‌گذاران در بخش‌های بازدهی ثابت و متغیر، سود تولید می‌کنند.

چگونه شانس خود را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهیم: نقدینگی را به یکی از بازارهای مالی Ondo Finance واریز کنید.

سخن آخر

در این مقاله برخی از ایردراپ های سال ۲۰۲۲ را که احتمال می‌رود در بین کاربران توزیع شود، معرفی کردیم. شما نیز می‌توانید با سرمایه‌گذاری در هر یک از این پروتکل‌ها شانس خود را برای دریافت ایردراپ افزایش دهید. توجه داشته باشید که ایردراپ اغلب به صورت رایگان به کاربران فعال ارزهای دیجیتال اختصاص داده می‌شود تا آنها را به ادامه فعالیت ترغیب کند.

منبع
Stakingbits

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا