مقالات

چگونه ارز دیجیتال ویوز (Waves) در بازار نزولی با افزایش روبرو شد؟

از اواخر ماه نوامبر، کوین ویوز (Waves) روند صعودی داشته و قیمت آن بیش از ۱۵۰ درصد افزایش یافته است. این ارز دیجیتال نه تنها قیمت آن ۲.۴۵ دلار به ازای هر کوین افزایش یافته است، بلکه با سقوط قیمت بیت کوین ارزش این کوین در برابر بیت کوین نیز در حال افزایش است.

 ویوز (Waves) امروز از لحاظ ارزش بازار برای مدت کوتاهی در جایگاه بیستم قرار گرفت اما به دلیل اینکه دیگر ارزهای دیجیتال روند مثبت و صعودی داشتند به جایگاه بیست و دوم کاهش یافت. ارزش بازار این ارز دیجیتال حدود ۲۴۵ میلیون دلار رسیده است.

چرا کاربران به دنبال ویوز هستند؟

 ویوز (Waves) یک پلتفرم بلاک چین است که در آن سازمان ها و توسعه دهندگان می توانند توکن های سفارشی خود را ایجاد کنند. این پلتفرم صرافی غیر متمرکز (DEX) خود را دارد که از طریق آن این توکن های سفارشی می توانند با ارزهای دیجیتال مهم مانند بیت کوین، لایت کوین و مونرو معامله کنند. حدود ۶۹ ارز دیجیتال قابل معامله در صرافی Waves DEX هستند و ۲۰ هزار توکن سفارشی قابل استفاده وجود دارد.

یک هفته پیش CCN خبر داد که آپدیت کیف پول موبایلی ویوز عرضه شده است. در این کیف پول با کارت اعتباری می توان ویوز خرید و کاربران می توانند در صرافی Waves DEX بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال معامله کنند. این اتفاق باعث افزایش علاقه کاربران به ویوز شده است. طبق گزارش CoinMarketCap، حجم معالات این صرافی غیرمتمرکز نیز روندی افزایشی داشته است.

پس از افزودن قابلیت های قرارداد هوشمند در این پلتفرم در سپتامبر سال ۲۰۱۸، در حال حاضر ویوز دارایی های هوشمند و معاملات حساب های هوشمند را نیز به این پلتفرم افزوده است. ویوز در روز ۱۳ دسامبر اطلاع داد این قابلیت پس از اینکه ماینرهای ویوز موافقت خود را اعلام کردند و رای مثبت به آن دهند، به شبکه اصلی بلاکچین آن افزوده خواهد شد. در ۱۴ دسامبر این پلتفرم افزونه کیف پول خود را برای مرورگر فایرفاکس عرضه کرد و قصد دارد در سال ۲۰۱۹، پلتفرم معاملاتی توکن اوراق بهادار اروپایی ایجاد کند.

waves ویوز

به گفته ویوز (Waves)، بلاک چین این شرکت پر سرعت است و ۶,۰۰۰ تراکنش در دقیقه را پشتیبانی می کند که برابر با ۱۰۰ تراکنش در ثانیه است. بلاکچین اتریوم قادر به انجام ۱۰ تا ۱۵ تراکنش در ثانیه است، اما ویتالیک بوترین، سازنده اتریوم معتقد است که راه حل هایی لایه دومی مانند شاردینگ (Sharding) و پلاسما (Plasma)، این شبکه را قادر می سازد تا بیش از یک میلیون تراکنش در ثانیه داشته باشد.

ویوز همچنین اعلام کرد که در روز ۲۱ اکتبر ۲۰۱۸، تراکنش های بیشتری را نسبت به تمام بلاک چین های دیگر پردازش کرده است و به ۶.۱ میلیون تراکنش رسیده است در حالی که اتریوم ۱.۳ میلیون و EOS حدود ۵.۴ میلیون تراکنش داشته است.

ویوز همچنین می تواند با تجارت دوگانه خود که ابتدا بر ایجاد توکن ها و قابلیت های بلاکچین قرارداد هوشمند و سپس صرافی غیر متمرکز تمرکز دارد باعث جذب سرمایه گذاران شود و باعث موفقیت هر دو بازار خود شود.

البته ویوز بدون رقیب نخواهد بود. قیمت ترون (TRX) نیز مانند ویوز عمل نکرده است، اما همچنان همانند دیگر کوین ها گرفتار روند نزولی نشده است. استفاده از اپلیکیشن غیرمتمرکز در بلاک چین ترون، هفته گذشته به ۱ میلیون تراکنش افزایش یافت و موسسه ترون نیز صرافی خود را به تازگی افتتاح کرده است.

به نظر شما مسیر این ارز دیجیتال چگونه خواهد بود؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا