کریپتو کده

شبکه کاردیا چین چیست؟ آشنایی با KardiaChain و کوین KAI

ویتنام را می‌توان یکی از مقرهای رشد علاقمندان و توسعه‌دهندگان کریپتویی دانست. در حقیقت، پروژه‌های موفق بسیاری همچون Coin98 و Axie Infinity کار خود را در این کشور آغاز کرده‌اند. شبکه کاردیاچین (KardiaChain) هم یک بلاکچین عمومی است که بر قابلیت همکاری و توسعه زیرساخت‌های فنی برای سازمان‌ها و دولت ویتنام و سایر کشورهای جنوب و شرق آسیا متمرکز است. اما کاردیا چین چیست و چطور کار می‌کند؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و آشنایی با سرویس‌های Kardiachain، کوین KAI، نقشه راه، تیم توسعه‌، همکاری‌ها، سرمایه‌گذاران پروژه و نحوه خرید، فروش و ذخیره رمزارز کاردیاچین با میهن بلاکچین همراه شوید.

شبکه کاردیا چین چیست؟

شبکه کاردیا چین چیست

کاردیاچین (KardiaChain) یک شبکه قابل دسترسی برای میلیون‌ها نفر و یک بلاک چین غیرمتمرکز است، که از قابلیت مستر نود دوگانه (Dual Master Node) برای تسهیل عملیات بین زنجیره‌های مختلف از طریق پلتفرم‌های بلاکچینی استفاده می‌کند. این شبکه درصدد است تا با حل یکی از برجسته‌ترین چالش‌های پیش روی تکنولوژی بلاک چین یعنی عدم یکپارچکی اکوسیستم، مرزهای پیش رو برای تعامل بلاکچین‌ها را بردارد.

هدف کاردیاچین فراهم ساختن زیرساخت‌هایی برای افزایش قابلیت همکاری و تعامل بلاکچین‌های مختلف است. هدف نهایی کاردیاچین ساخت اکوسیستمی هم‌شکل است که توسعه‌دهندگان به‌راحتی بتوانند قراردادهای هوشمند را به‌وجود آورده و در بستر چندین Blockchain اجرا کنند. با این کار هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود و هم ازدحام شبکه‌ها کاهش می‌یابد و همچنین امکان برقراری ارتباط با اسمارت کانترکت‌ها در زنجیره‌های دیگر به روشی مطمئن و امن فراهم می‌شود.

شبکه KardiaChain چطور کار می‌کند؟

شبکه KardiaChain چطور کار می‌کند؟

فناوری گره‌های دوگانه یا مسترنود دوگانه (Dual Master Node) داده‌های دفترکل دو زنجیره (مثلا کاردیاچین و یک زنجیره دیگر) را به‌طور همزمان ارائه می‌کند. این نودها می‌توانند تراکنش‌ها را از زنجیره‌های خارجی دریافت کرده و با خیال راحت و بدون به‌خطر انداختن امنیت هر دو شبکه وارد دفتر کل کاردیاچین کنند. گره‌های دوگانه غیرمتمرکز هستند و هر کسی می‌تواند آن‌ها را اجرا کند. همچنین برای تایید داده‌ها از هر دو زنجیره باید به اجماع برسند. ماشین مجازی کاردیا یا Kardia Virtual Machine (به‌اختصار KVM) هم یک پشته مجازی قدرتمند است، که در هر نود کامل تعبیه شده و مسئول اجرای بایت کدهای قرارداد هوشمند است. KVM همچنین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است.

شبکه کاردیاچین از مکانیسم اجماع گواه اثبات سهام وکالتی یا نیابتی (Delegated Proof-of-Stake) و تحمل خطای بیزانس (Byzantine Fault Tolerant) استفاده می‌کند. ادغام این دو الگوریتم اجماع، نه تنها سازگاری و یکپارچگی داده‌ها را تضمین می‌کند، بلکه امنیت کل شبکه کاردیاچین را ضمانت می‌نماید. تحمل خطای بیزانس به‌معنای این است که بلاک‌ها باید توسط دوسوم از ولیدیتورها تایید شوند. به‌عبارت دیگر، شبکه می‌تواند تا حد یک‌سوم از ولیدیتورهای مخرب را تحمل کند.

DPoS از طریق پروسه انتخابات حفظ می‌شود. سهام‌داران (هولدرهای کوین کاردیاچین) از رمزارزهای خود برای رای‌ دادن به نمایندگان اجماع استفاده می‌کنند، که از طرف آن‌ها شبکه را ایمن می‌کنند. این نمایندگان اجماع همچنین به‌عنوان پیشنهاددهنده – اعتبارسنج (Proposer-Validators) شناخته می‌شوند که مسئول دستیابی به اجماع در طول فرآیند تولید و اعتبارسنجی بلاک‌های جدید هستند. قدرت رای‌دهی متناسب با تعداد کوین‌هایی که هر پیشنهاددهنده یا اعتباردهنده دارد، تنظیم می‌شود.

خدمات شبکه کاردیا چین چیست؟

 • زبان برنامه‌نویسی: زبان نشانه‌گذاری قرارداد هوشمند کاردیا یا Kardia Smart Contract Markup Language (به‌اختصار KSML) طراحی شده، تا ابزار نهایی توسعه‌دهندگان برای توسعه قراردادهای هوشمند در بستر شبکه کاردیا چین باشد. برای یادگیری این زبان نیازی به تجربه قبلی یا آموزش‌های پیچیده ندارید.
 • کیف پول کاردیا چین: KardiaChain Wallet را می‌توانید روی مرورگر‌های کروم، فایرفاکس، Edge، اندروید و IOS نصب کنید. با این والت علاوه‌بر ارسال و دریافت کوین KAI، می‌توانید رمزارزهای خود را روی نودهای ولیدیتور استیکینگ یا سپرده‌گذاری کنید.
 • صرافی غیرمتمرکز: KAIDEX یک صرافی غیرمتمرکز است که امکان معاملات کراس چین را فراهم می‌کند. علاوه‌بر سواپ توکن قابلیت‌هایی همچون رپد کردن KAI، ساخت پرتفولیو، بریج بین شبکه‌ای و ترید را فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال KardiaChain چیست؟

ارز دیجیتال کاردیا چین چیست

رمزارز شبکه کاردیاچین با نماد KAI شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال در ابتدا یک توکن ERC-20 در بستر شبکه اتریوم بود؛ اما پس از راه‌اندازی شبکه اصلی کاردیاچین به بلاکچین این پروژه انتقال یافت. در حال حاضر این رمزارز به صورت کوین بومی شبکه KardiaChain، توکن ERC20 در اتریوم و توکن BEP20 در بایننس اسمارت چین وجود دارد.

کاربردهای رمزارز کاردیا چین:

 • استیکینگ یا سپرده‌گذاری توسط نودهای ولیدیتور
 • Staking روی ولیدیتورها توسط هولدرها
 • پرداخت کارمزد تراکنش در شبکه

افرادی که می‌خواهند به‌عنوان ولیدیتور در شبکه کاردیاچین فعالیت کنند، باید ارز دیجیتال KAI را استیک یا سپرده‌گذاری کنند؛ این امر موجب تضمین عملکرد شبکه شده و پاداش آن‌ها به شکل KAI پرداخت می‌شود. همچنین افرادی که مقدار ناچیزی کوین کای هولد می‌کنند، می‌توانند رمزارزهای خود را روی ولیدیتورها استیک کرده و علاوه‌‌بر مشارکت در ارتقای امنیت کلی شبکه، پاداش دریافت کنند. 

توسعه‌دهندگان پروژه طی یک دوره فروش خصوصی رمزارز KAI را به قیمت ۰.۰۰۰۲۵ دلار به‌منظور جذب سرمایه فروخته‌اند. در ۷ آوریل ۲۰۲۰ نیز در صرافی گیت یک رویداد عرضه اولیه صرافی برگزار شده که ۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد KAI در این IEO با قیمت ۰.۰۰۱۴۴۰ فروخته شده و ۱,۰۸۰,۰۰۰ دلار سرمایه جذب شده است.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل این رمز‌ارز ۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد است، که از این مقدار حدود ۳,۳۵۲,۸۰۰,۰۰۰ واحد KAI در گردش است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت KardiaChain برابر با ۰.۰۳ دلار است. رمزارز شبکه کاردیاچین رتبه ۳۶۷ را در میان ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال کای حدود ۱۰۶,۰۶۹,۰۷۸ دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته، ۱,۸۰۳,۰۶۳ دلار بوده است. این رمزارز در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ کمترین قیمت خود یعنی ۰.۰۰۰۴ دلار و در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ بیش‌ترین قیمت خود یعنی ۰.۱۶ دلار را ثبت کرده است.

بررسی نقشه راه پروژه کاردیا چین

جولای ۲۰۱۹

 • نسخه اولیه شبکه آزمایشی Archi

دسامبر ۲۰۱۹

 • نسخه ۲.۰ شبکه آزمایشی Archi

دسامبر ۲۰۲۰

 • نسخه ۱.۰ شبکه اصلی کاردیاچین

ژوئن ۲۰۲۱

 • نسخه ۲.۰ شبکه اصلی کاردیاچین
 • شبکه آزمایشی نود دوگانه

کاردیاچین رودمپ پروژه خود را برای سال ۲۰۲۲ منتشر کرده است:

سه ماهه اول

 • ادغام وب ۳
 • مارکت پلیس میان زنجیره‌ای برای NFT
 • سومین مستر نود دوگانه شبکه
 • ۳۰ نود ولیدیتور با ۵ میلیون KAI

سه ماهه دوم

 • بریج کراس چین برای NFT
 • پروتکل اوراکل بومی
 • Judge To Earn
 • بهینه‌سازی KAIDEX

سه ماهه سوم

 • استقرار تجربه متاورس (ورزش متاورسی و مد دیجیتال متاورسی)
 • چهارمین شبکه نود دوگانه

سه ماهه چهارم

 • پنجمین شبکه نود دوگانه
 • نسخه ۲.۰ هاردفورک
 • ورژن ۲.۰ KSML

معرفی اعضای تیم توسعه KardiaChain

معرفی اعضای تیم توسعه KardiaChain

هوی نگوین (Huy Nguyen) هم‌بنیان‌گذار و مدیر اجرایی کاردیا است. او به مدت ۱۰ سال به‌عنوان مدیر سرپرست تیم تکنولوژی گوگل کار کرده است. پیش از آن در شرکت سیسکو مهندس نرم‌افزار بوده است. او از دانشگاه برکلی کالیفرنیا در رشته مهندسی و علوم کامپیوتر فارغ‌التحصیل شده است.

تری فام (Tri Pham) هم‌بنیان‌گذار و معاون اجرایی کاردیا است. او در مقطع کارشناسی علوم کاربردی و فیزیک کاربردی خوانده و در رشته مدیریت استراتژیک و برندینگ، دارای مدرک کارشناسی ارشد است. او پیش از پیوستن به کاردیا چین در هم‌بنیان‌گذاری شرکت استارتاپی appFluke در لندن نقش داشته است.

جانی تری دانگ (Johnny Tri Dung) هم مدیر ارشد بازرگانی کاردیاچین است. او همزمان مدیر ارشد مارکتینگ بازی تتان آرنا (Thetan Arena) نیز هست. او در هم‌بنیان‌گذاری یک شرکت استارتاپی در زمینه توسعه کسب‌وکار و جذب سرمایه در ویتنام نقش داشته است.

لو تران (Luu Tran) مدیر ارشد فناوری KardiChain است. او در دانشگاه برنامه‌نویسی کامپیوتر و مدیریت سیستم خوانده و چندین سال به‌عنوان تکنسین، توسعه‌دهنده نرم‌افزار و سرپرست فناوری اطلاعات کار کرده است.

کاردیاچین با کدام پروژه‌ها همکاری کرده است؟

همکاری متیک و کاردیاچین از آوریل ۲۰۲۰ شروع شده است. کاردیاچین از فناوری بسیار مقیاس‌پذیر متیک برای برآوردن تقاضای توان عملیاتی برای راه‌حل‌های سازمانی بزرگ که به سرعت پردازش تراکنش بالایی نیاز دارند، استفاده می‌کند.

سرتیک هم یکی از قدیمی‌ترین همکاران کاردیاچین است. توسعه‌دهندگان کاردیاچین می‌توانند قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز خود را به منظور بازبینی کد در اختیار Certic قرار دهند.

در تصویر زیر می‌توانید تمام پارتنرهای KardiaChain را مشاهده کنید:

بررسی همکاری‌های کاردیا چین

از سرمایه‌گذاران پروژه کاردیاچین می‌توان به Open Meta ، OneRare و Kawaii Islands اشاره کرد.

ارز دیجیتال KAI را از کدام صرافی‌ها بخریم؟

رمزارز کاردیاچین در صرافی‌های متمرکز کوکوین، گیت، بیترکس، کوینکس و هات بیت فهرست شده است. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال KardiaChain را از صرافی‌های غیرمتمرکز ورژن ۲ پنکیک سواپ، KAIDEX و ApeSwap خریداری کنید.

کیف پول‌های مناسب برای ذخیره کوین KAI

انتخاب نوع کیف پول بستگی به شبکه رمزارز شما دارد؛ مثلا اگر کوین KAI در بستر شبکه اصلی کاردیاچین را خریداری کرده‌اید، می‌توانید آن را در کیف پول کاردیاچین و متامسک نگهداری کنید. پیش از ارسال کوین کای به متامسک، حتما تنظیمات شبکه را انجام کنید.

 برای ذخیره توکن KAI مبتنی بر شبکه اتریوم یا بایننس اسمارت چین از کیف پول‌های زیر استفاده کنید:

کیف پول‌های سازگار با اتریوم:

 • کیف پول اتمیک
 • اکسدوس
 • کیف پول موبایلی Jaxx
 • تراست ولت
 • متامسک
 • MyEtherWallet
 • کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر، ترزور و KeepKey

کیف پول‌های سازگار با شبکه هوشمند بایننس:

 • متامسک
 • Binance Chain Wallet
 • تراست ولت
 • Math Wallet
 • ولت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیف پل

جمع‌بندی

کاردیاچین یک بلاکچین عمومی و غیرمتمرکز است که بر هدف افزایش قابلیت همکاری میان زنجیره‌های مختلف متمرکز شده است. هدف از این پروژه این است که کارکرد غیرتهاجمی برای برقراری ارتباط با سایر بلاکچین‌ها داشته باشد. یعنی این بلاکچین می‌تواند بدون نیاز به ایجاد تنظیمات فنی در پروتکل به سایر شبکه‌ها متصل شود. این پروژه به کوین بومی خود یعنی KAI متکی است. از کاربردهای این رمزارز می‌توان به استیکینگ، پرداخت فی تراکنش، استفاده از سرویس‌ها و استقرار قراردادهای هوشمند اشاره کرد.

نظر شما درباره شبکه کاردیا چین چیست؟ آیا تمایل به سرمایه‌گذاری در این پروژه زیرساختی دارید؟

منبع
kardiachain

سپیده برون

از زمانی که یادم هست مشغول نوشتن بودم؛ یک روز داستان، روز بعد فوتبال و گیم، روز دیگر دیجیتال‌ مارکتینگ و IT و الان هم کریپتوکارنسی و بلاکچین. به نظرم کریپتو همان روایت تک‌خطی از رشته‌ای است که همیشه دنبالش بودم؛ کار هیجان‌انگیزی که نه تنها همیشه حرف تازه‌ای برای رو کردن دارد، بلکه پا در کفش بقیه رشته‌ها هم می‌کند و تنها وقتی می‌خوابد که نابود شود. من به بازی کردن، سردرآوردن از خم و چم تکنولوژی، باز هم بازی کردن، اخبار قانون‌گذاری و اقتصاد آزاد و غیر متمرکز علاقمندم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا