اخبار بیت کوین

کشف عجیب آرکهام: صرافی کوین بیس به اندازه ساتوشی ناکاموتو بیت کوین در اختیار دارد

بر اساس جدیدترین داده‌های پلتفرم آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intel)، صرافی آمریکایی کوین بیس در مجموع ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد. با این حساب، کوین بیس در کنار ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، بزرگترین هولدر این ارز محسوب می‌شود که نزدیک به ۵٪ از عرضه کل بیت کوین را در اختیار دارد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از نیوز بی‌تی‌سی، شرکت آرکهام بیش از ۳۶ میلیون تراکنش واریز بیت کوین و آدرس‌های مرتبط با صرافی کوین بیس را مشخص کرده است که بزرگترین آنها مربوط به یکی از کیف پول‌های سرد این صرافی است که به تنهایی از ۱۰،۰۰۰ بیت کوین نگهداری می‌کند.

با این حال، شرکت آرکهام معتقد است ذخایر واقعی بیت کوین صرافی کوین بیس احتمالا فراتر از آدرس‌های شناسایی شده است و با توجه به گزارش‌های مالی اخیر این صرافی، به احتمال زیاد هزاران بیت کوین ردیابی نشده دیگر توسط این پلتفرم آمریکایی نگهداری می‌شود.

علاوه بر این، داده‌های آرکهام نشان می‌دهد در کنار بیت کوین، کوین بیس مقادیر قابل توجهی از سایر ارزهای دیجیتال را نیز در اختیار دارد.

بر اساس این داده‌ها، کوین بیس حدود ۱.۶۸ میلیون واحد اتر با ارزشی بالغ بر ۲.۶۹ میلیارد دلار و ۶۸.۹ میلیون واحد توکن LINK معادل ۴۷۱ میلیون دلار در اختیار دارد. همچنین، در مجموع ۲۲۲ میلیون دلار استیبل کوین USDC و ۹۲۱،۰۰۰ واحد BNB معادل ۱۹۴ میلیون دلار در آدرس‌های کوین بیس نگهداری می‌شود.

دارایی‌های دیجیتال در اختیار صرافی کوین بیس
دارایی‌های دیجیتال در اختیار صرافی کوین بیس – منبع: Arkham Intel Platform

ارزش کل قفل شده بیس از سولانا پیشی گرفت

استقبال کاربران از شبکه لایه ۲ بیس همچنان ادامه دارد؛ به طوری که ارزش کل قفل شده (TVL) این شبکه از بلاکچین سولانا پیشی گرفته است.

بر اساس آخرین داده‌های دیفای لاما، در حال حاضر TVL شبکه بیس ۳۷۰ میلیون دلار است و ۶۰ میلیون دلار بالاتر از سولانا قرار دارد. این نقطه عطف مهمی برای شبکه بیس به شمار می‌رود و محبوبیت و پذیرش روزافزون آن در صنعت کریپتو را نشان می‌دهد.

در حال حاضر، ارزش کل قفل شده بیس بالاتر از بلاکچین‌های مطرحی از جمله کرونوس، کاوا، دیفای چین، بیت کوین، فیوژن، پالس چین و کاردانو قرار دارد و در مجموع ۰.۹۶٪ از TVL کل فضای دیفای (۳۸.۱۴ میلیارد دلار) را تشکیل می‌دهد.

ارزش کل قفل شده شبکه‌های مختلف
ارزش کل قفل شده شبکه‌های مختلف – منبع: Defillama

در حال حاضر، شبکه بیس از نظر TVL بعد از شبکه‌های میکسین، پالیگان، آوالانچ، آپتیمیزم،‌ آربیتروم، بی‌ان‌بی اسمارت چین، ترون و اتریوم قرار گرفته است که دستاورد بزرگی برای شبکه لایه ۲ مربوط به صرافی کوین بیس به شمار می‌رود.

بر اساس داده‌های دون انلیتیکس، از زمان راه‌اندازی شبکه بیس، در مجموع ۴۲۶.۸۱ میلیون دلار دارایی دیجیتال توسط این شبکه پردازش شده است. از این مقدار، ۵۴.۴٪ یا ۲۳۲.۱۹ میلیون دلار آن به ارز دیجیتال اتر مربوط است که نشان‌دهنده حمایت و پذیرش گسترده از سوی جامعه اتریوم است. علاوه بر این، تقریبا ۲۷.۲٪ از دارایی‌های بریج شده به بیس را استیبل کوین USDC تشکیل می‌دهد.

اما علیرغم هولد کردن بیشترین مقدار بیت کوین در جهان و رشد قابل توجه شبکه بیس، سهام صرافی کوین بیس در بازار بورس آمریکا روند نزولی قابل توجهی را از ۲۰ جولای تا به الان تجربه می‌کند. ارزش سهام این صرافی از زمان شکایت کمیسیون بورس (SEC) به شدت کاهش یافته و از ۱۱۱ دلار به ۷۱.۷۸ دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا