اخبار عمومی

برای اولین بار در ۱۷ ماه گذشته جریان ورود سرمایه به بازار کریپتو مثبت شد

خالص تغییرات ۹۰ روزه عرضه ۴ استیبل کوین برتر بازار کریپتو مثبت شده است و نشان می‌دهد برای اولین در ۱۷ ماه گذشته سرمایه جدیدی وارد آن شده است.

به نقل از کوین دسک، داده‌های وب سایت گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته، جریان ورود سرمایه به بازار کریپتو از طریق استیبل کوین‌های دلاری مثبت شده است.

به عبارت دیگر، خالص تغییرات ۹۰ روزه عرضه ۴ استیبل کوین برتر بازار کریپتو یعنی تتر (USDT)، یو‌اس‌دی کوین (USDC)، BUSD و دای (DAI) برای اولین بار از سقوط ترا در اواسط مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) مثبت شده است.

کاربرد استیبل کوین‌ها در خرید رمزارزها از سال ۲۰۲۰ گسترش یافت. به همین خاطر، افزایش عرضه این توکن‌ها نشان می‌دهد فشار خرید در بازار افزایش یافته است و سرمایه‌گذاران احتمالا از آن‌ها برای خرید رمزارزها یا به عنوان اهرم در بازار مشتقات استفاده می‌کنند. پلتفرم رفلکسیویتی ریسرچ (Reflexivity Research) در این باره گفته است:

در هفته گذشته، خالص تغییرات ۹۰ روزه عرضه ۴ استیبل کوین برتر بازار کریپتو برای اولین بار در ۱.۵ سال گذشته مثبت شد. این داده‌ها نشان می‌دهند نقدینگی آنچین از طریق استیبل کوین‌ها افزایش یافته و جریان ورود سرمایه به بازار کریپتو آغاز شده است.

گفتنی است قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ دو برابر شده است و در حال حاضر نیز در بالای محدوده ۳۵,۸۰۰ دلار قرار دارد. بیشتر این رشد به لطف بهبود احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین به دست آمده است.

خالص تغییرات ۹۰ روزه عرضه ۴ استیبل کوین برتر بازار کریپتو
خالص تغییرات ۹۰ روزه عرضه ۴ استیبل کوین برتر بازار کریپتو – منبع: Glassnode

خالص تغییرات ۹۰ روزه عرضه ۴ استیبل‌کوین برتر بازار کریپتو در نیمه اول مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) به خاطر سقوط شبکه ترا منفی شده بود. در آن زمان، قیمت UST، استیبل کوین الگوریتمی ترا، از بالای ۸۰ دلار به چند سنت رسید و میلیاردها دلار از ثروت سرمایه‌گذارانش را از بین برد.

علاوه بر این، ورشکسته شدن چندین صندوق، شرکت‌های فعال در بخش وام‌دهی کریپتو و سقوط صرافی FTX نیز باعث شد جریان خروج سرمایه از بازار ادامه داشته باشد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا