متوسط آموزشیسیستم‌های کسب درآمد

آموزش بازی دیفای کینگدامز؛ چگونه از Defi Kingdoms کسب درآمد کنیم؟ + ویدیو

دیفای کینگدامز (DeFi Kingdoms) در واقع یک پلتفرم دیفای بر بستر شبکه هارمونی است که تلاش می‌کند استفاده از این پلتفرم را در قالب یک بازی پیاده‌سازی کند. در پلتفرم دیفای کینگ دامز می‌توان بازی کرد، توکن‌های NFT بدست آورد، در قسمت‌های مختلف آن از قابلیت‌های استیکینگ کسب درآمد داشت، در استخرهای نقدینگی آن مشارکت کرد، در صرافی غیرمتمرکز (DEX) آن به تبادل توکن‌های مختلف بر بستر شبکه هارمونی پرداخت و با خرید زمین‌های این بازی، از ویژگی‌های آن بهره‌مند شد. این بازی از نوع پیکسل آرت است که فضای آن را بسیار جذاب و کاربر‌پسند می‌سازد. شما در این بازی علاوه‌بر سرگرم شدن با مفاهیم دیفای آشنا شده و به کسب مهارت می‌‌پردازید. در این ویدیو، ما به آموزش بازی دیفای کینگدامز می‌پردازیم و نکات تکمیلی مربوط به این بازی را توضیح می‌دهیم. همچنین می‌توانید برای اطلاع از نقشه‌راه، سرمایه‌گذاران، آشنایی با تیم سازنده و نحوه خرید، فروش و نگهداری از توکن‌های بازی دیفای کینگ دامز، مقاله زیر را مطالعه کنید. با میهن بلاکچین همراه باشید.

آموزش بازی دیفای کینگدامز

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

موضوعاتی که در ویدیو مطرح شد:

 • مقدمه (۰۰:۰۰ تا ۰۰:۴۷)
 • توضیحات تکمیلی (۰۰:۴۷ تا ۲:۳۹)
 • توضیحات بازی روی شبکه DFK Chain و نحوه اضافه کردن شبکه‌های هارمونی و DFK به ولت متامسک (۲:۴۰ تا ۷:۵۵)
 • آموزش تبدیل آدرس کیف پول شبکه اتریوم به شبکه هارمونی (۷:۵۷ تا ۱۰:۱۵)
 • نحوه ساخت پروفایل در بازی (۱۰:۱۶ تا ۱۵:۰۷)
 • معرفی زمین‌های بازی دیفای کینگ دامز (۱۵:۰۷ تا ۱۷:۵۵)
 • معرفی قسمت Castle (از ۱۷:۵۵ تا ۲۱:۳۲)
 • معرفی مارکت پلیس بازی (۲۱:۳۳ تا ۳۱:۳۰)
 • معرفی قسمت Gardens و نحوه کسب درآمد از این قسمت (۳۱:۳۲ تا ۴۳:۱۰)
 • معرفی قسمت Tavern و نحوه خرید کاراکترهای NFT بازی از این قسمت (۴۳:۱۲ تا ۶۲:۳۰)
 • معرفی قسمت Profession برای کسب درآمد از کاراکترهای NFT (از ۶۲:۳۰ تا ۶۸:۲۰)
 • معرفی قسمت Dock برای استفاده از بریج‌ها یا نقل و انتقالات درون بازی (از ۶۸:۲۱ تا ۶۹:۵۱)
 • معرفی قسمت Portal برای ایجاد کاراکترهای جدید یا برید کردن (از ۶۹:۵۱ تا ۷۲:۲۰)
 • معرفی قسمت Alchemist (از ۷۲:۲۱ تا ۷۲:۵۹)
 • معرفی قسمت Jeweler برای کسب درآمد از طریق استیکینگ توکن JEWEL (از ۷۳:۰۰ تا ۸۲:۳۶)
 • معرفی قسمت Meditation Circle برای بالا بردن لول یا سطح هیروها (۸۲:۳۷ تا ۸۳:۳۰)
 • جمع بندی (۸۳:۳۱ تا انتها)

دیفای کینگ دامز (DeFi Kingdoms) یک بازی کراس چین و از مدل کسب درآمد یا Play-To-Earn است. مکانیسم استفاده شده در این بازی علاوه بر سرگرم کردن کاربران آن را به یک پروتکل دیفای تبدیل می‌کند. بازی دیفای کینگدامز در نقشه راه خود قصد دارد به یک بازی سبک MMORPG تبدیل شود.

بازی دیفای کینگدامز
منبع: defikingdoms

در این بازی از ترکیبی از DEX‌ها، استخرهای نقدینگی و بازاری از NFT‌های کمیاب و کاربردی استفاده شده است که تمامی این آیتم‌ها در کنار هم دنیایی آنلاین، زیبا و نوستالژیک را با استفاده از هنر پیکسل آرت فانتزی در بازی دیفای کینگ دامز ایجاد می‌کند. بازی DeFi Kingdoms در حال حاضر بر بستر بلاک چین‌های هارمونی و DFK Chain ایجاد شده است. شایان ذکر است در حال حاضر کاربران می‌توانند در هر دو زنجیره فعالیت داشته باشند.

هدف تیم توسعه‌دهنده بازی دیفای کینگ دامز از راه‌اندازی این بازی استفاده از پتانسیل دیفای برای جذب کاربران جدید به حوزه بلاکچین است. آنها برای ایجاد این بازی ابتدا هدف خود را بر توسعه یک پلتفرم دیفای متمرکز ساخته و سپس با ترکیب دیفای با بازی، DeFi Kingdoms را راه‌اندازی کردند. آنها با ترکیب عناصر DeFi در یک بازی سرگرم‌کننده در تلاش‌اند تا قابلیت‌های مختلفی را پیش رو بازیکنان قرار دهند.

معرفی سرویس‌های بازی دیفای کینگ دامز

بازی دیفای کینگ دامز از چندین سرویس مختلف در ساختار خود استفاده می‌کند. در ادامه هر یک از این سرویس‌ها را به طور اجمالی بررسی می‌کنیم.

صرافی غیرمتمرکز بازی

صرافی غیرمتمرکز بازی دیفای کینگ دامز
منبع: defikingdoms

بازی DeFi Kingdoms در حال حاضر در هریک از شبکه‌های هارمونی و DFK دکس‌هایی جداگانه راه‌اندازی کرده است. برای ساخت این صرافی‌های غیر‌متمرکز از کد پروتکل UniswapV2 استفاده شده است. دکس Serendale بر بستر شبکه هارمونی ایجاد شده است و از رمزارزهای شبکه هارمونی پشتیبانی می‌کند. همچنین Crystalvale DEX بر بستر شبکه DFK Chain ایجاد شده است و از رمزارزهایی که بر بستر این شبکه ایجاد شده‌اند پشتیبانی می‌کند.

کاربران برای استفاده از دکس‌های بازی دیفای کینگ دامز باید به مارکت پلیس این بازی مراجعه کنند. در این قسمت که به طور کامل در ویدیو توضیح داده شده است، می‌توانید توکن‌های خود را به یکدیگر سواپ کنید، با افزودن توکن‌های خود در استخرهای نقدینگی از معاملات این دکس کسب درآمد داشته باشید و با دریافت LP توکن‌ها و استیک کردن آنها در قسمت Gardens، توکن‌های JEWEL یا CRYSTAL را به عنوان پاداش دریافت کنید.

قسمت Jeweler

قسمت Jeweler بازی دیفای کینگدامز
منبع: defikingdoms

در قسمت جواهرساز یا Jeweler کاربران با استیک کردن توکن JEWEL یا کریستال، در درآمدهای مختلف بازی شریک می‌شوند و پاداش دریافت می‌کنند. بازیکنان با استیک کردن توکن JEWEL در سرندیل بر بستر شبکه هارمونی توکن xJEWEL و با استیک کردن توکن CRYSTAL در کریستال ویل بر بستر شبکه DFK، توکن xCRYSTAL دریافت می‌کنند.

در قسمت Jeweler بخشی از هزینه‌های جمع‌آوری شده در بازی را به عنوان پاداش به سپرده‌گذاران تعلق می‌گیرد. این پاداش شامل ۳۳.۳۳ درصد هزینه‌های جمع‌آوری‌شده از DEX و ۱۰ درصد از هزینه‌های تراکنش‌های درون بازی مانند ایجاد هیروهای جدید، ایجاد حیوانات، فروش قهرمان و حیوانات خانگی است.

این پاداش‌ها بر اساس سهم هر بازیکن به نسبت میزان سپرده کل بین آنها تقسیم می‌شود. از آنجایی که مقدار توکن‌هایی که وارد این استخر پاداش می‌شوند، بر اساس حجم تراکنش‌ها در نوسان است این قسمت یک APR ثابت ندارد.

مانند بسیاری از پروژه‌های DeFi، توسعه‌دهندگان DeFi Kingdoms نیز برای توسعه و تصمیم‌گیری درباره این بازی از آرای جامعه حاکمیتی آن استفاده می‌کنند. کاربران می‌توانند در امور مختلفی مانند اضافه یا حذف کردن یک توکن به استخرهای نقدینگی و تغییرات کلی در بازی مشارکت داشته باشند. کاربران می‌توانند با استفاده از توکن‌های xJEWEL و xCRYSTAL در امور حاکمیتی بازی دیفای کینگ دامز مشارکت داشته باشند.

قسمت Gardens

در این قسمت کاربران می‌توانند با استیک کردن LP توکن‌های خود که از قسمت مارکت پلیس آنها را بدست آورده‌اند، کسب درآمد داشته باشند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند NFT‌های قهرمان خود را در کوئست‌های مختلف این قسمت مشارکت دهند. در این قسمت کاربران براساس قابلیت‌های NFT‌‌های خود و مقدار توکن‌های LP که در این قسمت استیک کرده‌اند، پاداش دریافت می‌کنند. پاداش دریافتی کاربران در شبکه هارمونی به صورت توکن JEWEL و در شبکه DFK به صورت توکن کریستال به آنها پرداخت می‌شود.

معرفی NFT‌های بازی دیفای کینگ دامز

در حال حاضر بازی دیفای کینگ دامز از ۳ نوع مختلف از کاراکترهای NFT در ساختار خود استفاده می‌کند. این کاراکترها عبارتند از قهرمانان (Hero)، زمین‌ها (Land) و حیوانات خانگی (Pet) که در ادامه به معرفی این کاراکترها می‌پردازیم.

قهرمانان

این NFT‌ها یکی از ویژگی‌های کلیدی بازی دیفای کینگ دامز هستند. قهرمانان می‌توانند در چندین حرفه از جمله نگهداری از باغ‌ها، استخراج توکن‌های قفل شده، شرکت در ماموریت‌ها و در نهایت مبارزه با یکدیگر و دشمنان مختلف در فعالیت داشته و پاداش دریافت کنند. هیروهای بازی DeFi Kingdoms دارای قابلیت‌های مختلفی هستند که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

ژن‌‌های قهرمان (Hero Genes)

 • قهرمانان دارای دو مجموعه ژن هستند، یکی ژن‌‌هایی که از آنها ایجاد می‌شوند و دیگری ویژگی‌های مختلف آنها را در بازی مانند حرفه، کلاس، توانایی‌های منفعل و فعال و غیره، تعیین می‌کند.

ایجاد کاراکترهای جدید

 • هیروها از طریق قسمت پورتال (Portal) در بازی و با ترکیب ژن‌های دو قهرمان موجود و پرداخت هزینه ایجاد یک کاراکتر جدید، متولد می‌شوند. از آنجایی که ویژگی‌های متنوعی برای ایجاد یک هیرو وجود دارد، هر NFT جدید دارای ترکیبی منحصر به فرد از ظاهر، کلاس و Stats است.

Stats

 • قهرمانان دارای ویژگی‌ها یا Stat مختلفی هستند که بر عملکرد آنها در هر حرفه و قدرت آنها در مبارزه تاثیر می‌گذارد. ویژگی کلیدی هیروها را می‌توان با کسب تجربه و ارتقا سطح آنها افزایش داد.
 • ماموریت‌ها (Quests)

قهرمانان می‌توانند ماموریت‌های مختلفی را داخل بازی انجام دهند. ماموریت‌های حرفه‌ای به قهرمانان اجازه می‌دهد تا منابع درون بازی را جمع‌آوری کنند و پاداش‌های بیشتری به دست آورند.

 • تجهیزات (Equipment)

هیرو‌ها می‌توانند از درون بازی تجهیزات ارزشمندی را به صورت توکن‌های NFT پیدا کرده که به آنها توانایی‌های ویژه‌ای داده و Stat آنها را افزایش می‌دهد.

حرفه هیروها در بازی دیفای کینگدامز

هیروها در بازی دیفای کینگ دامز براساس کمیابی (Rarity) و مهارت‌هایشان دسته‌بندی می‌شوند و می‌توانند در قسمت‌های مختلف فعالیت داشته باشند. در ادامه به بررسی هیروها می‌پردازیم.

هیروها در این بازی براساس میزان کم‌یابی در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند. سطح Common دارای بیش‌ترین تعداد و سطح Mythic نادرترین کاراکترهای بازی دیفای کینگ دامز هستند.

 • Common
 • Uncommon
 • Rare
 • Legendary
 • Mythic

همچنین قهرمانان انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها دارای ویژگی یا Stas مختص به خودشان هستند. هیروها براساس ویژگی‌هایشان در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند.

 • استقامت (Stamina) برای انجام ماموریت‌ها استفاده می‌شود. زمانی که استقامت هیروها به پایان می‌رسد، باید ۲۰ دقیقه استراحت کرده یا با پرداخت توکن JEWEL استقامت خود را بازیابی کنند.
 • قدرت (Strength) این ویژگی قدرت قهرمانان در حملات و مهارت‌های فیزیکی را چند برابر می‌کند.
 • مهارت (Dexterity) میزان آسیب هیروها را در برابر حملات بهبود می‌بخشد.
 • چابکی (Agility) این ویژگی زمان بین اقدامات قهرمان در مبارزه را بهبود می‌بخشد.
 • سرزندگی (Vitality) بر کسب HP بیشتر تاثیر می‌گذارد.
 • پایداری (Endurance) به بهبود حالت تدافعی هیروها کمک می‌کند.
 • هوش (Intelligence) این ویژگی به افزایش مهارت‌های هیرو و مقاوت در برابر استفاده از جادو کمک می‌کند.
 • خرد (Wisdom) تاثیر حملات هیروها و افزایش قدرت استفاده از جادو توسط آنها را افزایش می‌دهد.
 • شانس (Luck) هر چه شانس قهرمان بالاتر باشد احتمال به دست آوردن اقلام کمیاب داخل بازی افزایش می‌یابد.

همچنین قهرمانان می‌توانند در کوئست‌ها یا ماموریت‌های مختلف شرکت داشته باشند. در لیست زیر ماموریت‌های اصلی بازی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • کار در معدن

در این قسمت می توان بین ۱ تا ۶ قهرمان را برای استخراج طلا و JEWEL به‌کار گرفت. با به اتمام رسیدن Stamina هیرو در این قسمت کار استخراج پایان می‌پذیرد و سپس با افزایش دوباره آن، عملیات استخراج آغاز می‌گردد. به طور کلی میزان استخراج توسط هیرو در این قسمت بستگی به سطح و حرفه یا Profession اصلی آن دارد.

 • باغبانی

کوئست‌های باغبانی را می‌توان توسط یک قهرمان در هر یک از استخرهای فهرست‌شده در قسمت Seed Box در باغ‌ها انجام داد. بازدهی این قسمت بستگی به حرفه اصلی و سطح هیرو دارد.

 • ماهیگیری

ماموریت‌های ماهیگیری می‌توانند ماهی، پوشن گایا، تخم‌ مرغ آبی و تجربه رسیدن به سطح بعدی قهرمان و مهارت ماهیگیری را برای هیرو به ارمغان بیاورند. همه ماهی‌ها را می‌توان در بازار بازی در مقابل دریافت توکن JEWEL یا رمزارز داخل بازی (Gold) به فروش رساند. همچنین از برخی از ماهی‌ها می‌توان برای ایجاد یک پوشن با قابلیت‌های خاص بهره برد. مانند قسمت‌های قبل بازدهی این قسمت نیز بستگی به حرفه اصلی و سطح هیرو دارد.

 • جمع‌آوری آذوقه یا علوفه

در این قسمت هیروها به جمع‌آوری گیاهان داخل بازی می‌پردازند. تمامی گیاهان را می‌توان در بازار در ازای طلا و توکن JEWEL به فروش رساند. برخی از گیاهان مواد تشکیل‌دهنده پوشن‌ها هستند که می‌توان از آنها برای تولید معجون‌های مختلف استفاده کرد.

زمین‌ها

زمین‌ها، نوع دیگری از NFT‌های بازی دیفای کینگ دامز هستند. زمین‌های این بازی محدودند و به همین دلیل ارزش بالایی دارند. بازیکنان می‌توانند با خرید زمین‌های در آنها ساختمان‌های مختلف بسازند و کوئست‌های مختلف ایجاد کنند.

حیوانات خانگی (Pets)

کاربران گاهی اوقات ممکن است در طول بازی تخم‌هایی را پیدا کنند. این تخم‌ها به شکل توکن‌های NFT هستند و قابلیت‌های مختلفی را به هیروها در طول بازی می‌دهند.

معرفی توکن‌های بازی دیفای کینگدامز

بازی DeFi Kingdoms در ساختار خود از دو توکن مختلف استفاده می‌کند. هر کدام از این توکن‌ها قابلیت‌های مختلفی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند. در ادامه به معرفی این توکن‌ها می‌پردازیم.

معرفی توکن JEWEL

رمزارز JEWEL توکن بومی بازی دیفای کینگ دامز است. از توکن JEWEL می‌توان در موارد زیر استفاده کرد:

 • خرید NFT‌ها و Hero‌های داخل بازی
 • کسب درآمد و دریافت جوایز
 • ایجاد هیروهای جدید
 • سواپ با سایر آیتم‌ها و توکن‌های درون بازی
 • استفاده در استخرهای نقدینگی
 • مشارکت در جامعه حاکمیتی
 • پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در زنجیره DFK

به طور کلی ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد توکن JEWEL وجود خواهد داشت. این توکن‌ها در چند کیف پول چند امضایی (Multisig) نگهداری و توسط ۴ نفر از اعضای تیم اصلی کنترل می‌شوند. هر تراکنش برای اجرا به ۳ امضا از ۴ امضا نیاز دارد.

به گزارش میهن بلاکچین حدود ۱۱۲,۲۱۰,۰۰۰ واحد JEWEL در گردش است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت JEWEL برابر با ۰.۲۱ دلار است. توکن JEWEL از نظر ارزش بازار، رتبه ۶۲۸ را در میان ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این توکن حدود ۲۳ میلیون دلار است و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۳۰۵ هزار دلار بوده است. این رمزارز در تاریخ ۹ تیر ۱۴۰۱ کمترین قیمت خود یعنی ۰.۱۱ دلار و در تاریخ ۱۵ دی ۱۴۰۰ بیش‌ترین قیمت خود یعنی ۲۲.۵۲ دلار را ثبت کرده است.

معرفی توکن CRYSTAL

با معرفی بازی DeFi Kingdoms در زنجیره DFK، توکن کریستال (CRYSTAL) ایجاد شد. این توکن تمامی قابلیت‌هایی را که توکن JEWEL در زنجیره هارمونی دارد، داراست. مجموع عرضه توکن‌های کریستال یک چهارم توکن‌های JEWEL است و از این توکن می‌توان در موارد زیر استفاده کرد.

 • خرید و ایجاد NFT‌های جدید در بازی
 • سواپ در دکس داخل بازی
 • استیک کردن برای کسب درآمد
 • مشارکت در جامعه حاکمیتی

به طور کلی ۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰ واحد توکن کریستال وجود خواهد داشت. این توکن‌ها در چند کیف پول چندامضایی (Multisig) نگهداری و توسط ۵ نفر از اعضای تیم اصلی کنترل می‌شوند. هر تراکنش برای اجرا به ۳ امضا از ۵ امضا نیاز دارد.

به طور کلی توکن‌های JEWEL و CRYSTAL در بازی دیفای گینگ دامز به شرح زیر توزیع می‌شوند.

 • ۱ درصد از آنها سوزانده می‌شود.
 • ۱۰ درصد به قسمت Jeweler برای توزیع پاداش بین دارندگان توکن‌های xJEWEL/xCRYSTAL اختصاص دارد.
 • ۳۰ درصد برای پاداش‌دهی به کاربران در کوئست‌های مختلف اختصاص دارد.
 • ۲۵ درصد به توسعه بازی اختصاص یافته است.
 • ۱۷ درصد صرف هزینه تبلیغات، ایردراپ و غیره می‌شود.
 • ۱۷ درصد به تیم توسعه‌دهنده تعلق دارد.

توکن‌های JEWEL و کریستال را از کدام صرافی‌ها می‌توان خریداری کرد؟

توکن JEWEL را می‌توان از صرافی‌های متمرکز کوینکس و MEXC خریداری کرد. همچنین می‌توان این توکن را از صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ نیز خریداری کرد؛ بهترین راه برای خرید توکن JEWEL و استفاده از آن، استفاده از دکس داخل بازی دیفای کینگ دامز است. برای خرید توکن کریستال نیز کاربران می‌توانند از دکس داخل بازی DeFi Kingdoms بر بستر شبکه DFK استفاده کنند.

معرفی تیم سازنده بازی دیفای کینگدامز

تیم سازنده بازی دیفای کینگدامز
منبع: defikingdoms

یک تیم ۳۷ نفره اعضای تیم توسعه‌دهنده بازی دیفای کینگ دامز را تشکیل می‌دهند. تمامی اعضای این تیم از هویت‌هایی مجازی استفاده می‌کنند. با توجه به این موضوع که تمامی توکن‌های کریستال و JEWEL در اختیار اعضای اصلی تیم دیفای کینگدامز است، مساله مخفی بودن هویت اصلی تیم توسعه‌دهنده این بازی می‌تواند مخاطراتی را برای کاربران به همراه داشته باشد. شایان ذکر است طبق اعلام تیم توسعه‌دهنده دیفای کینگ دامز، کدهای مربوط به آن توسط شرکت Solidity.Finance مورد بازبینی (Audit) قرار گرفته است. اعضای تیم DeFi Kingdoms عبارتند از:

 • فاکس فریسکی (Frisky Fox): بنیان‌گذار
 • فرمانده اومیکرون (Admiral Omicron): توسعه‌دهنده
 • سرهنگ پینکرتون (Colonel Pinkerton): توسعه‌دهنده سالیدیتی
 • سر وان (Sir Vaughn): مدیر رسانه‌های اجتماعی

بررسی نقشه راه بازی دیفای کینگدامز

بازی دیفای کینگ دامز نقشه راه خود را در ۷ فاز مختلف تعریف کرده است. از این ۷ مرحله ۴ مرحله آن با موفقیت به پایان رسیده است. در ادامه به بررسی نقشه راه این بازی می‌پردازیم.

مرحله پیش از راه‌اندازی کامل (فاز ۰.۵)

 • ایجاد جامعه کاربری
 • راه‌اندازی حساب دیسکورد و توییتر
 • منتشر کردن وایت پیپر
 • راه‌اندازی سایت
 • انتشار مقالات ​​در مورد توکنومیکس و ویژگی‌های آینده بازی

مرحله راه‌اندازی بازی (فاز ۱)

 • انتشار نقشه اولیه و رابط بازی
 • راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز بازی
 • راه‌اندازی توکن JEWEL
 • راه‌اندازی استیکینگ توکن JEWEL
 • ارسال توکن‌های JEWEL به ۱۰۰۰ نفر اولی که به کانال Discord بازی ملحق شدند

مرحله معرفی قهرمانان و ماموریت‌های بازی (فاز ۲)

 • معرفی و توزیع ۵۱ عدد از هیروهای بازی بین افرادی که حداقل ۵,۰۰۰ توکن xJEWEL در کیف پول خود نگهداری می‌کردند.
 • فرستادن قهرمانان به ماموریت‌ها یا کوئست‌های مختلف از جمله حرفه‌ها (Professions)، کار در معدن، ماهی‌گیری، باغبانی و جمع‌آوری آذوقه برای به دست آوردن آیتم‌ها، XP و ارزهای درون بازی

معرفی زمین‌ها و امپراطوری‌ها (فاز ۳)

 • در سومین مرحله نقشه بازی معرفی شد. در این مرحله ۲۶ قطعه از زمین‌ها (Kingdom Plots) با قرعه‌کشی به افرادی واگذار شد که حداقل ۵۰۰۰ توکن xJEWEL در کیف پول خود نگهداری می‌کردند. همچنین ۲۶ قطعه دیگر از این زمین‌ها بین کاربرانی که حداقل ۱۰۰۰ توکن xJEWEL در کیف پول خود داشتند، توزیع شد.

ایجاد ساختمان‌ها (فاز ۴)

 • در این مرحله کاربران می‌توانند قلمروهای خود را ایجاد کنند و توسعه دهند. کاربران با ایجاد و توسعه قلمروهای خود می‌توانند پاداش دریافت کنند و منابع مورد نیاز برای ساختن ساختمان‌های بیشتر و ساخت تجهیزات کمیاب برای قهرمانان خود را جمع‌آوری کنند.

ایجاد تجهیزات (فاز ۵)

 • در این فاز کاربران می‌توانند تجهیزات و مهارت‌های مختلفی را برای هیروهای خود ایجاد کنند و آنها را به فروش برسانند. این تجهیزات براساس کمیابی خود از سطح Common تا Mythic دسته‌بندی می‌شوند و توانایی‌های جدیدی را به هیروهای بازی می‌دهند.

راه‌اندازی حالت‌های PVP و PVE در بازی (فاز ۶)

 • در این فاز کاربران می‌توانند احزاب ۳ نفره تشکیل دهند و در مسابقات PVP یا رودررو با سایر بازیکنان شرکت کنند.

بررسی شرکا و اسپانسرهای DeFi Kingdoms

دامنه شرکا و سرمایه‌گذاران بازی دیفای کینگدامز بسیار محدود است. این بازی با استفاده از فناوری شبکه آوالانچ و با همکاری با این شبکه، شبکه اختصاصی خود یعنی DFK Chain را راه‌اندازی کرده است. تیم توسعه‌دهنده دیفای کینگ دامز قصد دارد در ادامه همکاری‌های خود با شبکه آوالانچ، از شبکه DFK Chain به عنوان بستری برای ساخت بازی‌های بلاکچینی استفاده کند.

همچنین به گزارش سایت dealroom شرکت سرمایه‌گذاری Crypto Royale نیز در مراحل اولیه ساخت بازی دیفای کینگ دامز، ۲۷۵,۰۰۰ دلار بر روی این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.

آیا سرمایه‌گذاری در بازی دیفای کینگ دامز امن است؟

بازی دیفای کینگ دامز بر بستر شبکه هارمونی ایجاد شده است. شبکه هارمونی تاکنون عملکرد بسیار مناسبی داشته است. همچنین سرعت تراکنش‌ها در این شبکه بسیار بالا و کارمزد آنها بسیار پایین است؛ اما چند نکته باعث می‌شود سرمایه‌گذاری در بازی دیفای کینگ دامز با مخاطراتی همراه باشد که در ادامه آنها را تشریح می‌کنیم.

 • سابقه حمله اکسپلویت به بازی و کاهش شدید ارزش توکن JEWEL
 • مشخص نبودن هویت توسعه‌دهندگان بازی
 • لزوم استفاده از وی‌پی‌ان برای کاربران ایرانی برای ورود به بازی

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • بازی دیفای کینگ دامز (DeFi Kingdoms) چیست؟

بازی دیفای کینگ دامز یک بازی مدل کسب درآمد (P2E) از نوع پیکسل آرت است که بر بستر شبکه هارمونی ایجاد شده است. در این بازی کاربران علاوه بر سرگرم شدن می‌توانند از ویژگی‌های مختلفی مانند استیکینگ و تامین نقدینگی در استخرهای مختلف کسب درآمد داشته باشند.

 • برای کسب درآمد از بازی دیفای کینگ دامز چقدر باید هزینه کرد؟

برای آغاز بازی دیفای کینگ دامز لزومی به خرید کاراکترهای NFT نیست. کاربران می‌توانند با ایجاد یک پروفایل و پرداخت کارمزد شبکه، فعالیت خود را در زمینه‌هایی مانند تامین نقدینگی در استخرهای نقدینگی بازی، استیک کردن توکن‌های JEWEL و استیک کردن LP توکن‌ها آغاز کنند. در حال حاضر برای خرید یک NFT در این بازی حدودا باید ۸ دلار پرداخت کرد.

 • از بازی دیفای کینگ دامز چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟

راه‌های کسب درآمد در این بازی بسیار متنوع است. به همین دلیل میزان درآمد افراد در این بازی به فاکتورهایی مانند سرمایه اولیه‌ای که در استخرهای بازی استیک و نوع کاراکتری که خریداری می‌کنند، بستگی دارد.

 • بازی دیفای کینگ دامز برای چه سیستمی طراحی شده است؟

در حال حاضر فقط می‌توان به صورت آنلاین و در سایت بازی DeFi Kingdoms، از خدمات آن استفاده کرد.

جمع‌بندی

بازی دیفای کینگ دامز توانسته با نوآوری در زمینه ساخت بازی‌های بلاکچینی و با استفاده از ترکیب کردن بازی با صنعت دیفای کاربران بسیاری را به خود جذب کند. DeFi Kingdoms یکی بازی بلاکچینی مدل کسب درآمد است و بر بستر شبکه هارمونی ایجاد شده است. گیمرها در این بازی می‌توانند به جمع‌آوری توکن‌های NFT بپردازند و در محیط بازی از بسیاری از امکانات حوزه دیفای بهره‌مند شوند. در این ویدیو به آموزش دیفای کینگ دامز پرداختیم و نکات تکمیلی مربوط به آن را تشریح کردیم. نظر شما درباره دیفای کینگ دامز و آینده این بازی چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا