مبتدی مقالات

چگونه تا ۵۰ درصد در کارمزد تراکنش‌های بیت کوین صرفه جویی کنیم؟

با افزایش روز به روز قیمت بیت کوین، مشکل کارمزد تراکنش‌های بیت کوین بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. با افزایش قیمت این ارز، عموما کارمزد تراکنش‌ها نیز سر به فلک می‌کشد، اما چطور می‌توان در کارمزد تراکنش‌های بیت کوین صرفه جویی کرد؟ در مقاله پیش‌رو با روش‌هایی آشنا می‌شویم که با استفاده از آنها می‌توان در هزینه معاملات صرفه‌جویی کرد.

در ادامه این مطلب روش‌هایی به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید تراکنش‌هایی با کارمزد کمتر در شبکه بیت کوین بفرستید و بتوانید از مزایای این شبکه پرداخت جهانی و بدون مرز بهره‌مند شوید. با میهن بلاکچین همراه باشید.

چرا کارمزد تراکنش‌های بیت کوین افزایش می‌یابد؟

کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

به طور مداوم، معامله‌ای را می‌بینیم که با کارمزدی ۲ تا ۴ برابر بیشتر از حد معمول انجام شده است. این یک مشکل بزرگ است که همه روزه حجم زیادی از عرضه بیت کوین به دلیل پرداخت بیش از حد کارمزد تراکنش از گردش خارج می‌شود. تا پایان این مقاله، قادر خواهید بود در کارمزد تراکنش‌های بیت کوین و حتی بیت کوین کش و لایت کوین، به میزان زیادی صرفه جویی کنید.

کیف پول‌ها از الگوریتم‌هایی استفاده می‌کنند که به طور معمول هزینه تراکنش ها را بیش از حد معمول در نظر می‌گیرند. توسعه دهندگان کیف پول‌ها، کارمزدها را بیش از حد محاسبه می‌کنند، زیرا در غیر این صورت ممکن است یک تراکنش در شبکه معلق بماند و انجام نشود. برای جلوگیری از شکایت کاربران و همچنین کاهش درخواست‌های پشتیبانی، توسعه دهندگان و کسب‌وکارها میزان کارمزد را زیاده از حد در نظر می‌گیرند. در نتیجه، کارمزد تراکنش برای همه کاربران افزایش می یابد، زیرا الگوریتم‌ها سعی می‌کنند از یکدیگر پیشی بگیرند و روی دست یکدیگر بلند شوند.

تایید تراکنش‌های معلق ممکن است بیش از حد زمانبر باشد. برای آشنایی با نحوه تایید یا حذف یک تراکنش معلق، به مقاله زیر مراجعه کنید.

چگونه می‌توان کارمزد تراکنش‌های بیت کوین را محاسبه کرد؟

محاسبه کارمزد تراکنش بیت کوین

در حالت کلی، ۲۰ ساتوشی بر بایت کارمزد کم، ۱۰۰ ساتوشی بر بایت کارمزد متوسط​​ و ۲۵۰ ساتوشی بر بایت کارمزد بالایی است. در زمان اوج ازدحام، هزینه‌ها به ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساتوشی بر بایت می‌رسد که البته این زمانها بسیار نادر هستند.

کوچکترین تراکنش‌های قدیمی حدود ۲۲۵ بایت است. تراکنش‌های با چندین ورودی و خروجی می‌توانند بسیار بزرگتر باشند. از سوی دیگر، تراکنش سگ‌ویت (Segwit) می‌تواند کمتر از 200 بایت باشد.

از آنجا که کارمزدها برحسب بیت کوین محاسبه و پرداخت می‌شوند، محاسبه کارمزد بر حسب دلار، به قیمت این ارز نیز بستگی دارد.

در ادامه به صورت گام به گام نحوه محاسبه کارمزد را ارائه می‌دهیم. در مثال زیر، تراکنش ۲۵۰ بایتی، با کارمزد تراکنش ۱۰۰ ساتوشی بر بایت و همچنین قیمت بیت کوین را ۱۵۰۰۰ دلار در نظر بگیرید.

۲۵۰۰۰ (ساتوشی) = ۱۰۰ (ساتوشی بر بایت) × ۲۵۰ (بایت)

یک بیت کوین ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ساتوشی است. بنابراین برای تبدیل کارمزد به بیت کوین باید محاسبه زیر صورت گیرد:

۰.۰۰۰۲۵ (بیت کوین) = ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ / ۲۵۰۰۰

ضرب در قیمت بازار بیت کوین:

۳.۷۵ (دلار) = ۱۵۰۰۰ × ۰.۰۰۰۲۵

پس از درک نحوه محاسبه کارمزدها، می‌توانید واحدهای فوق را با توجه به نیازهای خود تبدیل کنید. با توجه به محاسبات بالا، کارمزد انتخابی شما در هر بایت ساده‌ترین متغیر قابل کنترل است. در ادامه، روش‌هایی مناسب، برای محاسبه به صرفه این متغیر ارائه می‌دهیم.

از کیف پولی استفاده کنید که امکان تغییر کارمزدها را فراهم می‌کند

کیف پول سخت‌افزاری

کیف پول‌های مختلف به کاربران اجازه می‌دهند سطوح متفاوتی از کارمزدها را کنترل کنند. کیف‌های خوب ۲ انتخاب در اختیار کاربران قرار می‌دهند. کیف پول‌های بهتر ۴ سطح انتخاب را شامل می‌شوند. بهترین کیف پول‌ها به کاربران اجازه می‌دهد، کارمزدها را به صورت دستی مشخص کنند.

هرچه کنترل بیشتری بر کارمزدها داشته باشید، بهتر می‌توانید آنرا را متناسب با نیاز خاص خود تنظیم کنید. برخی از تراکن‌ها فوری هستند و برخی می‌توانند هفته‌ها معلق بمانند. شما باید هزینه‌های خود را با توجه به نیاز خاص خود شخصی سازی کنید.

بهترین کیف پول برای تعیین هزینه شامل کیف پول‌های دسکتاپ مانند Bitcoin Core و Electrum، کیف پول‌های موبایلی مانند Greenaddress و Bitwallet و کیف پول‌های سخت افزاری مانند Trezor و Ledger است.

برای کاهش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین، ممپول را بررسی کنید

ممپول (Mempool) مجموعه‌ای از تمام تراکنش‌های معتبر و در انتظار تایید است. ماینرها بلوک‌هایی برای افزودن به بلاکچین می‌سازند. در هر بلوک، ماینر وارد ممپول شده و تراکنش‌ها را در بلوک قرار می‌دهد (احتمالا تراکنش‌های با بالاترین کارمزد).

ممپول بیت کوین

ممپول نشان داده شده در بالا معاملات ۱۲ ماه گذشته را نشان می‌دهد. همانطور که می‌بینید، دوره‌هایی وجود داشته است که کارمزدها بسیار بالا بوده و زمان‌هایی بسیار پایین است.

آمار مربوط به ممپول بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید. محدوده زمانی و ممپول مد نظر را از بین ممپول‌های مختلف سایت می‌توانید انتخاب کرده و آمار مربرطه را پیگیری کنید. هر ممپول کمی متفاوت به نظر می‌رسد، زیرا هر گره کامل ممپول خاص خود را دارد.

این سایت، علاوه‌ بر اینکه ممپول را به صورت گرافیکی و کارمزد تراکنش‌ها را به صورت رنگی نشان می‌دهد، ممپول‌ها را با توجه به تعداد تراکنش‌های معلق، میزان کارمزد این تراکنش‌ها و بر اساس حجم این تراکنش‌ها نیز فیلتر می‌کند.

چگونه کارمزد را مشخص کنیم؟

سایز ممپول بیت کوین

ماوس خود را روی تراکنش‌ها در سمت چپ راست نمودار قرار دهید. همانطور که مشاهده می‌کنید، یک لیست در سمت چپ و یک لیست در سمت راست وجود دارد. لیست سمت چپ میزان ساتوشی در هر بایت است. لیست سمت راست حجم تراکنش‌ها (بر حسب مگابایت) که این کارمزد مشخص را تعیین کرده‌اند را نشان می‌دهد.

یک مگابایت بالای تراکنش معمولا در بلوک بعدی تایید می‌شود. ماینرها می‌خواهند معاملات با بالاترین کارمزد را ابتدا تایید کنند تا بتوانند پول بیشتری به دست آورند. اگر می‌خواهید تراکنش شما به سرعت پردازش شود، باید در یک مگابایت اول قرار داشته باشد. در این حالت، اگر مایلید تراکنش شما بلافاصله پردازش شود، مبلغ ۱۴۰ ساتوش بر بایت را تعیین کردیم. اگر به زمانی که در نمودار نشان داده شده توجه کنید، ساعت ۱۱:۱۶ بعد از ظهر است به همین دلیل کارمزد آن نسبتا کم است.

از سوی دیگر، در حالت زیر مجبور بودیم ۳ برابر این مبلغ را بپردازیم. به عکس زیر نگاه کنید!

افزایش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین | فی تراکنش بیت کوین

در این حالت، یک مگابایت بالای تراکنش‌ها در محدوده ۵۰۰ ساتوشی و بیشتر است. برای تایید فوری تراکنش باید بیش از ۵۰۰ ساتوشی در هر بایت پرداخت کنیم.

گاهی اوقات، می‌توانید کارمزد تراکنش را کم‌تر تعیین کنید و مدتی منتظر بمانید تا تایید شوند. اگر بیت کوین را بین کیف‌های شخصی خود منتقل می‌کنید و عجله‌ای ندارید، این ایده خوبی است.

یک راه بهتر این است که دائم ممپول را بررسی کنید. اگر می‌بینید که نمودار به نقطه پایینی رسیده است، احتمالا زمان مناسبی برای ارسال تراکنش است.

زمانی تراکنش ارسال کنید که ممپول کمتر شلوغ باشد

چرا ممپول پر است؟ پاسخ بستگی به عرضه و تقاضا دارد (قدرت هش، سختی استخراج و اندازه بلوک). مردم در روزهای هفته، به ویژه در ساعات کاری، از شبکه بیت کوین بسیار بیشتر استفاده می‌کنند. برای صرفه جویی در هزینه تراکنش‌های بیت کوین، تراکنش‌های غیر ضروری را به آخر هفته و تعطیلات موکول کنید.

بهترین راه برای بررسی شلوغی ممپول، مشاهده نمودار ممپول در تایم فریم بلندمدت است. برای مشاهده نمودار ۳۰ روزه کلیک کنید تا بتوانید ایده خوبی از میزان ازدحام شبکه بیت کوین داشته باشید.

کمتر تراکنش ارسال کنید

تراکنش بیت کوین

چرا کارمزد تراکنش‌ها بالاست؟ کارمزد تراکنش‌ها نیز تابعی از عرضه و تقاضا است. اساسا، فضای بلوک بیت کوین محدود است (یک مگابایت) و همین موضوع باعث افزایش تقاضا برای قرار داده شدن تراکنش در بلوک می‌شود و این یعنی دائما کارمزدها افزایش می‌یابند.

کاربران و کسب‌وکارها، سالها از کارمزدهای تراکنش‌های پایین بهره‌مند بودند. با این حال، بلاکچین‌هایی مانند بیت کوین از مشکل مقیاس پذیری رنج می‌برند. هر نود کامل بیت کوین باید تراکنش‌هایی را که تا به حال انجام نشده‌اند را انجام دهد. بنابراین، توسعه دهندگان و جامعه نمی‌خواهند اجازه هرگونه تراکنش در بلاکچین را بدهند.

در عوض، کاربران و مشاغل باید یاد بگیرند که در استفاده از بلاکچین موثرتر عمل کنند. کسب‌وکارها می‌توانند اقدام به ارسال تراکش دسته‌ای کنند. به طوری که در یک تراکنش چندین پرداخت را قرار دهند و در حجم کلی تراکنش صرفه جویی کنند. کاربران فقط در صورت لزوم باید تراکنش ارسال کنند. برای مثال، کاربران باید از یک کارت اعتباری یا یک آلتکوین مانند لایت کوین برای خرید کالا و خدمات استفاده کنند.

کارمزد تراکنش بر هولدرهای بلندمدت بیت کوین تاثیر نمی‌گذارد. کارمزد تراکنش مانند دریافت مالیات از کسانی است که استفاده بیشتری از شکبه دارند. در نهایت، پس از ماین شدن کل بیت کوین‌ها، ماینرها منحصرا بدلیل کارمزد تراکنش‌ها انگیزه بیشتری برای فعالیت دارند. بنابراین، برخی از مردم می‌گویند که کارمزد تراکنش‌ها برای انگیزه ماینرها در سال‌های آینده مهم است و به امنیت شبکه کمک می‌کند. افراد دیگر ادعا می‌کنند که کارمزد تراکنش‌ها به ماینرهای متخاصم پرداخت می‌شود.

از آدرس سگویت استفاده کنید

آدرس‌های سگویت

سگویت چیست؟

در اواخر سال ۲۰۱۷، Segregated Witness، به عنوان یک فورک جزئی، در شبکه بیت کوین فعال شد. سگویت ارتقاء شبکه بیت کوین است.

چگونه بفهمم که از سگویت استفاده می‌کنم؟

آدرس‌های قدیمی با شماره ۱ شروع می‌شوند. آدرس‌های سگویت و یا آدرس‌های چند امضایی با شماره ۳ آغاز می‌شوند.

تراکنش‌های ارسال شده با آدرس سگویت از تخفیف در شبکه بیت کوین برخوردار می‌شوند و کارمزد کمتری پرداخت می‌کنند، زیرا امضای دیجیتالی آنها به صورت رایگان منتشر می‌شود. با استفاده از این نوع آدرس‌ها، می‌توانید بیش از ۱۰ درصد در کارمزدها صرفه جویی کنید.

از انجام معاملات با مقادیر کم خودداری کنید

ابتدا باید با تعریف تراکنش dust آشنا شویم. تراکنش dust به خروجی‌های بسیار کوچک تراکنش‌های بیت کوین اشاره دارد. همه تراکنش‌های بیت کوین به یک UTXO اشاره دارند. اگر شخصی تعداد زیادی تراکنش بیت کوین دریافت کند، سپس یک تراکنش بزرگ را برای شخص دیگری ارسال کند، حجم معاملات آنها بزرگتر خواهد بود. معامله‌ای که از نظر اندازه بزرگتر باشد، کارمزد بیشتری را نیز شامل خواهد شد.

یک تراکنش به زبان ساده شامل ۲ مولفه است: اول، من بیت کوین‌هایی دارم که می‌خواهم خرج کنم (اشاره به UTXO در تاریخچه بلاکچین). دوم، من این اختیار را دارم که آن کوین‌ها را خرج کنم (ارائه امضای دیجیتال).

آدرس‌های بیت کوین که بسیاری از تراکنش‌های کوچک را شامل می‌شوند، کارمزد تراکنش بیشتری پرداخت می‌کنند، زیرا تراکنش‌های آنها لزوما به UTXOهای بیشتری اشاره می‌کنند. به طور مشابه، معامله با «خروجی» بیشتر یا آدرس بیت کوین مقصد نیز فضای بیشتری را اشغال می‌کند. ورودی‌ها فضای بیشتری را نسبت به خروجی‌ها اشغال می‌کنند. با این حال، ورودی باید امضا شود، از آنجا که امضا برای معاملات سگویت رایگان است، سگویت می‌تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در کارمزد شود.

برخی از UTXOها نشان دهنده مقدار کمی بیت کوین هستند، به طوری که ارزش ارسال آنها کمتر از کارمزد تراکنش است که به آنها تراکنش‌های سرگردان یا dust می‌گویند.

برای جلوگیری از تجمع این نوع تراکنش‌ها، از ارسال این نوع تراکنش‌ها جدا خودداری کنید. به عنوان مثال، اگر شما روزانه به ارزش ۲۰ دلار بیت کوین در کوین‌بیس خریداری کنید، نیازی به تغییر عادات خرید خود ندارید. این خریدها در بلاکچین بیت کوین ثبت نمی‌شوند و نیازی به پرداخت کارمزد هم نخواهید داشت. اما اگر روزانه بخواهید همین میزان بیت کوین از صرافی به کیف پول‌های دیگر ارسال کنید، بسیاری از تراکنش‌های کوچک را ایجاد خواهید کرد که کارمزدهای بالاتری را در پی خواهد داشت.

استفاده از درگاه پرداخت Bitrefill برای کاربرانی که تراکنش‌های زیادی ارسال می‌کنند

برای باز کردن یک حساب Bitrefill فقط باید یک آدرس ایمیل ارائه دهید. این گزینه مقرون به صرفه‌تر از ارسال چندین تراکنش است که هر کدام کارمزد جداگانه را شامل می‌شوند.

 برای کاربرانی که هر ماه یا هر هفته از حساب Bitrefill برای کارهای پرداخت استفاده می‌کنند، منطقی است که یک تراکنش بیت کوین به حساب Bitrefill خود انجام دهید، یکبار منتظر بمانید و فقط یکبار کارمزد تراکنش شبکه را پرداخت کنید. سپس می توانید هر مقدار که می‌خواهید از موجودی حساب Bitrefill خود بدون کارمزد و زمانبندی خرید کنید.

علاوه بر این، اگر از یک صرافی یا پلتفرم‌های مشابه (به جای کیف پول واقعی) برای پرداخت استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد فاکتور Bitrefill قبل از رسیدن پرداخت شما منقضی شده و ملزم به پرداخت کارمزد بیشتری خواهید شد. بنابراین بهترین گزینه این است که بیت کوین را به حساب Bitrefill خود ارسال کنید و پس از دریافت یک تایید، اقدام به خرید از این حساب کنید.

استفاده از زنجیره‌های جانبی برای صرفه جویی در کارمزد تراکنش‌ها

لایتنینگ پلاگین بیت کوین

زنجیره‌های جانبی به شبکه لایتنینگ (Lightning) و لیکویید (Liquid) که توسط Blockstream توسعه یافته، اشاره دارد. هر دو شامل قفل کردن BTC در قراردادهای هوشمند می‌شوند تا بتوانند به صورت خارج از زنجیره منتقل شوند؛ بنابراین فرایند تایید را دور می‌زنند. در نتیجه، تراکنش‌های زنجیره‌های جانبی بسیار سریع و ارزان هستند و می‌توان گفت راه‌حل اصلی مشکل مقیاس پذیری بیت کوین است.

هر دو دارای راه‌حل‌های قابل اعتماد هستند که به کاربران امکان می‌دهد کیف پول را دانلود کرده و ارز بیت کوین را خارج از زنجیره از یک کاربر به کاربر دیگر ارسال کنند. آدرس اشتباه، مبلغ اشتباه و مشکلاتی نظیر تایید نشدن تراکنش‌ها، در کیف پول لایتنینگ (Lightning) وجود ندارد.

تجربه کاربر به طرز چشمگیری بهبود یافته و بسیاری از کیف‌های قابل دسترس و کاربر پسند در حال حاضر وجود دارد که از لایتنینگ پشتیبانی می‌کنند. همچنین، بسیاری از معامله‌گران و کاربران پرداخت‌های مبتنی‌بر لایتنینگ را قبول می‌کنند.

پرداخت‌های مبتنی‌بر این شبکه، بسیار ارزان و تقریبا فوری هستند. شبکه لایتنینگ به عنوان راه‌حلی ایمن، بسیاری از ویژگی‌های پایه‌ای بیت کوین مانند اعتماد و غیر متمرکز بودن را ارائه می‌دهد.

برای صرفه جویی بیشتر در سرویس‌های Bitrefill مانند کارت هدیه و غیره، می‌توانید مستقیما از حساب کوین‌بیس خود و بدون پرداخت کارمزد شبکه اقدام به پرداخت کنید، چراکه سایت Bitrefill به این صرافی متصل است.

از آلتکوین‌های با شبکه‌های خلوت و کارمزد کمتر استفاده کنید

آلتکوین بیت کوین لایت کوین فایل کوین نیم کوین ریپل استلار مونرو تراکنش ماینینگ

در حالی که ارز دیجیتال BTC، پر استفاده‌ترین و قوی‌ترین شبکه است، کدهای این شبکه منبع باز است. این بدان معناست که هرکسی می‌تواند پایگاه کد را کپی کرده و به دلخواه خود آن را تغییر دهد.

پروژه‌هایی مانند اتریوم، لایت کوین، دش و دوج کوین نتیجه این امر هستند و تراکنش‌های این پروتکل‌ها، اغلب بسیار ارزان‌تر و سریعتر از بیت کوین تایید می‌شوند.

تنها نکته این است که مجبورید آنها را هولد کنید، ولی ممکن است زمانی ارزش خود را در برابر کمیاب‌ترین دارایی روی زمین از دست بدهند.

استفاده از تخمین زننده کارمزد سرویس Bitrefill

این سرویس در پاسخ به بازخورد مشتریان خود که در گذشته با کارمزدها و زمان‌های تایید مشکل داشتند، ابزار رایگان برآوردگر کارمزد را توسعه داده است. این ابزار فی تراکنش‌های را بر اساس ساتوشی بر بایت محاسبه می‌کند.

می‌توانید از این ابزار برای بررسی کارمزدهای فعلی شبکه استفاده کنید و از این اطلاعات برای پرداخت کارمزد تراکنش استفاده کنید تا در بلاتکلیفی قرار نگیرد و همچنین کارمزد بیش از حد نیاز، پرداخت نکنید.

فقط مطمئن شوید که از کیف پولی استفاده می‌کنید که به شما امکان می‌دهد، کارمزدها را به صورت دستی تعیین کنید.

از نقل و انتقالات درون صرافی استفاده کنید

 این ایده آنطور که باید به ذهن مردم نمی‌رسد، اما یک راه عالی برای جلوگیری از پرداخت کارمزد تراکنش‌هاست. اگر در حال حاضر ارز BTC را در یک صرافی بزرگ مانند کوین‌بیس، بایننس و غیره نگهداری می‌کنید و باید آن را برای شخص دیگری ارسال کنید، از او بپرسید که آیا در همان صرافی حسابی دارد یا خیر. در صورتی که گیرنده نیز در همان صرافی حساب کاربری داشته باشد، ‌می‌توانید بدون پرداخت کارمزد و به صورت آنی، بیت کوین را به حساب گیرنده در همان صرافی منتقل کنید. زیرا همه صرافی‌هایی که گزینه انتقال داخلی را ارائه می‌دهند، این نوع معاملات را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

آیا کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در آینده کاهش می‌یابد؟

کاهش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین | صرفه جویی در کارمزد تراکنش

در بلندمدت، راه‌حل‌های مقیاس پذیری توسعه خواهند یافت که اجازه ارسال تراکنش با کارمزد کمتر را به صورت خارج از زنجیره فراهم می‌کنند. یک مثال از معاملات خارج از زنجیره، معامله در صرافی کوین‌بیس بین دو کاربر است. کوین‌بیس دفتر کل داخلی خود را به روز می کند. با این حال، این تراکنش در شبکه بیت کوین منتشر نمی‌شود.

انتظار می‌رود تراکنش‌های درون زنجیره‌ای که در بلاک چین بیت کوین اتفاق می‌افتند، گران باقی بمانند.

کارمزد تراکنش خوب است، زیرا مانع از انتشار تراکنش‌ها و اطلاعات کم ارزش و ازدحام در بلاکچین می‌شود. به عنوان مثال، اگر فضای بلوک رایگان باشد، مردم از بلاکچین به عنوان فضای ذخیره سازی ابری رایگان استفاده می‌کنند.

شخصی یکبار با استفاده از تابع OP_RETURN (که اجازه می‌دهد مقدار کمی از اطلاعات اضافی در بلاکچین بیت کوین منتشر شود) کل فایل PDF وایت پیپر بیت کوین را روی بلاکچین ارسال کرد. برخی از مشاغل از این فضا برای خدمات اسناد رسمی استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید، از آنجا که کارمزدها براساس بایت محاسبه می‌شود، این کاربران هزینه این فضا را نیز پرداخت می‌کنند.

کارمزد بیت کوین

توسعه دهندگان سخت درتلاشند تا تراکنش‌ها را کوچکتر و کارآمدتر کنند. امضاهای Schnoor و تکنیک‌های تجمع امضا، فضای مورد نیاز برای هر تراکنش بیت کوین را کاهش می‌دهد.

توسعه دهندگان همچنین در حال کار بر روی روش‌های مقیاس پذیری شبکه بیت کوین در راه‌حل‌های لایه دو، مانند شبکه لایتنینگ هستند که قبلا توضیح داده شد. کارشناسان معتقدند که کارمزد تراکنش‌ها با استفاده از فناوری لایه دو کاهش می‌یابد. درست مانند اینترنت، شبکه بیت کوین دارای لایه‌هایی از پروتکل‌ها است که روی یکدیگر کار می‌کنند.

جمع بندی

با رعایت نکات گفته شده در این مقاله، به راحتی می‌توانید تا ۵۰ درصد در کارمزد تراکنش‌های بیت کوین صرفه جویی کنید. این کار را می‌توانید با بررسی ممپول، استفاده از کیف پول مناسب و اجتناب از معاملات غیر ضروری انجام دهید. هر روز، شبکه بیت کوین با کاربران جدیدی که مشتاق یادگیری و معامله هستند، در حال رشد است.

با یادگیری بیشتر در مورد این فناوری جدید، می‌توانید در کارمزد تراکنش‌ها صرفه جویی کرده و به دیگران نیز در انجام این کار کمک کنید. اگر قرار باشد از این مقاله فقط یک نکته را رعایت کنید، امیدوارم این باشد که از کیف پولی استفاده کنید که به شما امکان تعیین دستی کارمزد را بدهد. بسیاری از مردم هنوز نمی‌دانند که می‌توانند از این گزینه در کاهش هزینه‌ها استفاده کنند.
منبع
thebitcoinchainbitrefillcoinclarity

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا