متوسط ترید

آیا ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی امکان‌پذیر است؟

با توجه به رونق هوش مصنوعی (AI‌) از زمان عرضه ChatGPT توسط OpenAI و انتشار بیش از ۶۰۰ افزونه مختلف برای نسخه چهارم این چت‌بات‌، معامله‌گران بازار‌های مالی جهانی از جمله کریپتو نیز به دنبال ابزاری برای آسان‌تر شدن فرایند ترید در این بازار‌ها بوده‌اند. مفهوم ترید و رویکرد‌های معاملاتی مختلف، موضوع جدایی‌ناپذیر بازار‌های مالی محسوب می‌شوند. فعالیت ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال در طول ۷ روز هفته موجب شده است که تریدرها نتوانند همیشه کل بازار را زیر نظر داشته باشند. به کمک هوش مصنوعی می‌توانیم میزان کارایی را بالا ببریم و تمام بازه‌های زمانی بازار را زیر نظر داشته باشیم. شاید بپرسید که چطور امکان انجام چنین کاری وجود دارد؟ با میهن بلاکچین همراه باشید تا در این مقاله شیوه ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی را یاد بگیریم.

خلاصه مطلب:
🔸 بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال پیش‌بینی رفتار قیمت رمزارزها را برای تحلیل‌گران دشوار کرده است.
🔸 برنامه‌ها و ابزارهای AI امکان مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری و تحلیل احساسات بازار و رصد ۲۴ ساعته بازار را برای تریدر‌ها فراهم کرده‌اند.
🔸 ربات‌های ترید ارز دیجیتال نیز با پیروی از الگو‌های معاملاتی و حتی امکان تعریف الگوریتم‌های ترید به نظارت ۲۴ ساعته و معامله در بازار کریپتو می‌پردازند.
🔸 استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی در کنار تحلیل فاندامنتال و تکنیکال‌، استراتژی معاملاتی قدرتمندی را برای کسب سود در بازار کریپتو به همراه خواهد داشت.
🔸 با توجه به ناکارآمد بودن بات‌های ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی‌، از جمله نمونه‌های پولی کارآمد آنها می‌توان به 3Commas‌، Learn2Trade Algo و Quantum AI اشاره کرد.

ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی

ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی
منبع: Techopedia

هوش مصنوعی شیوه استفاده از ابزارهای تحلیلی تریدر‌ها را دچار تحول کرده است. بدین ترتیب با کمک هوش مصنوعی‌‌، کاربران می‌توانند به صورت آگاهانه‌تری در قبال ارزهای مورد نظر خود تصمیم بگیرند. بسیاری از توسعه‌دهندگان نیز با استفاده از ChatGPT به ساخت ابزار و برنامه‌های متنوع الگوریتم‌محور می‌پردازند.

نوسان بالای بازار رمزارزها فرایند تحلیل و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری سودساز را بسیار دشوار می‌کند. فرایند تحلیل مارکت در بازارهای سنتی که ساختار و چارچوب مشخصی دارند‌، کار دشواری است؛ حالا تصور کنید در بازار پرنوسان و نوپایی مثل کریپتو، این روند تا چه حد می‌تواند سخت باشد.

الگوریتم‌های ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی هنوز چندان کارآمد نیستند. بسیاری از معامله‌گران روش ترید افراد مورد تایید خود را در این الگوریتم‌ها ‌می‌گنجانند و به نوعی از کپی‌تریدینگ به کمک هوش مصنوعی بهره می‌برند. مشکل اینجاست که ابزارهای معامله رمزارز هوش مصنوعی هنوز آنقدر کارآمد نیستند که تریدر‌ها بتوانند اطمینان ۱۰۰ درصدی نسبت به آنها داشته باشند. این ابزار بیشتر در مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری، تحلیل احساسات بازار، استفاده از داده‌های تاریخی و مقایسه شرایط فعلی بازار با الگو‌های پیشین در نمودار‌ها کاربرد دارند. 

به‌عنوان مثال‌، فرض کنید کندل‌های فعلی بیت کوین الگویی را به شما نشان می‌دهند که قبلا هم تکرار شده است. هوش مصنوعی در اینجا به شما کمک می‌کند تا با استفاده از داده‌های تاریخی و تحلیل حرکات قبلی، گام بعدی بازار را حدس بزنید. اما آیا واقعا چنین اطلاعاتی همیشه معتبر هستند؟ آیا همواره تضمین تکرار روند‌های پیشین وجود دارد؟ بدیهی است که جواب این سوال «خیر» خواهد بود.

مزایای ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی

سیستم‌های مبتنی بر AI در راستای جمع‌آوری و یادگیری مجموعه گسترده‌ای از داده‌ها به کمک الگوریتم‌های یادگیری ماشین (Machine Learning‌)‌، پردازش زبان طبیعی (NPL‌) و مدل‌های آماری آموزش دیده‌اند. از همین رو‌، چنین سیستم‌هایی می‌توانند پیش‌بینی‌ها و حتی تصمیماتی را بر اساس داده‌های دریافتی خود و ترند‌های بازار به ما ارائه دهند.

یادگیری عمیق (Deep Learning‌) نیز نوع دیگری از فرایند ماشین لرنینگ است که با استفاده از شبکه‌های عصبی چند‌لایه‌، به شیوه پیچیده‌تری اطلاعات مربوط به داده‌ها در آن گنجانده می‌شود. ابزار مبتنی بر این تکنولوژی امکان تحلیل داده‌های بازار‌، شناسایی ترند بازار‌، تشخیص الگو‌های کسب سود و مزایای فراوان دیگری را برای شما به ارمغان می‌آورند. علاوه بر این‌، در زمان تغییر رویه بازار نیز برای جلوگیری از ضررتان به شما هشدار می‌دهند.

ابزارهای ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی می‌توانند به‌صورت لحظه‌ای بازار را رصد کنند و محتوای صرافی‌های ارز دیجیتال‌، پلتفرم‌های اجتماعی و سایر منابع را مورد بررسی قرار دهند. این امر به تریدر‌ها و سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا بازار ارزهای دیجیتال را به‌صورت دائمی زیر نظر داشته باشند؛ حتی زمانی که مشغول کارهای دیگر هستند.

در نهایت، این ابزار و برنامه‌ها امکان تحلیل ریسک سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای مختلف را به همراه دارند و پیشنهاداتی در مورد شیوه مدیریت دارایی‌های دیجیتال موجود در پورتفولیو را به شما ارائه می‌کنند. 

کاربردهای هوش مصنوعی در ترید ارزهای دیجیتال

سیستم‌های مبتنی بر Artificial Intelligence امکان خرید و فروش خودکار رمزارزها و انجام تریدهای مبتنی بر تحلیل بازار را نیز به همراه دارند. بدین ترتیب در زمان و تلاش مورد نیاز برای معاملات صرفه‌جویی می‌شود و ریسک خطای انسانی نیز کاهش پیدا می‌کند.

به‌صورت خلاصه‌، چهار مورد از کاربردهای رایج هوش مصنوعی در سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال عبارتند از:

 • تحلیل داده‌ها‌: کمک به روند حرکت بازار و شناسایی الگو‌های موجود
 • رصد لحظه‌به‌لحظه بازار‌: امکان بررسی نوسانات قیمت‌، به روزرسانی اخبار‌، احساسات حاکم بر رسانه‌های اجتماعی و سایر محرک‌های مارکت به‌منظور اقدام سریع در قبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری و روند‌های مختلف بازار
 • ارزیابی ریسک‌: بررسی میزان ریسک مربوط به سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای مختلف و ارائه پیشنهاداتی در راستای بهبود مدیریت سبد سرمایه‌گذاری
 • خودکار‌سازی فرایند ترید‌: زیر نظر داشتن لحظه‌به‌لحظه بازار امکان بهره‌گیری از الگوریتم‌های ترید مختلف برای انجام معاملات خودکار‌، صرفه‌جویی در زمان و به حداقل رساندن خطای انسانی را میسر می‌سازد.

انواع ابزار ترید ارزهای دیجیتال با هوش مصنوعی

ربات‌های ترید ارز دیجیتال با AI
منبع: GetMidnight

راه‌های متفاوتی برای به‌کار‌گیری هوش مصنوعی در بستر ابزار ترید ارز دیجیتال وجود دارد. در حال حاضر‌، ربات‌های معاملاتی مختلفی در اختیار تریدرها قرار دارند که به واسطه ابزاری مثل ChatGPT پشتیبانی می‌شوند. از طرف دیگر‌، امکان بررسی سبدهای سرمایه‌گذاری به کمک ربات‌های تریدر AI و مشارکت در رقابت‌های پیش‌بینی بازار نیز وجود دارد.

ربات‌های تریدینگ

در حال حاضر‌، امکان استفاده از ربات‌های ترید خودکار ارز دیجیتال در برخی از صرافی‌هایی که از API یا رابط برنامه‌نویسی کاربردی مربوطه برخوردار هستند وجود دارد.

معمولا این ربات‌ها برای ترید کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. تریدرها می‌توانند این ربات‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که معاملاتشان بر اساس یک استراتژی خاص و داده‌های مورد نظر خودشان انجام شود. شایان ذکر است که ربات‌های کریپتویی دیگری نیز وجود دارند که با استفاده از استراتژی میانگین هزینه دلار (DCA‌)‌، امکان سرمایه‌گذاری بلند مدت خودکار را برای شما به ارمغان می‌آورند. پیچیدگی شیوه عملکرد این ربات‌ها نسبت به ربات‌های ترید کوتاه مدت بسیار پایین‌تر است و ریسک کمتری را به همراه دارند.

چت‌بات ChatGPT نیز کاربرد‌های جدیدی را برای ربات‌های تریدینگ به همراه دارد؛ زیرا امکان تولید کد‌های کامپیوتری توسط این چت‌بات وجود دارد. این بدان معناست که تریدر‌ها می‌توانند با استفاده از این چت‌بات‌، کد‌های مخصوصی را برای استراتژی‌های معاملاتی مختلف تولید کنند. به‌عنوان مثال می‌توان به استراتژی‌هایی مثل معاملات مومنتوم بیت کوین در صرافی بایننس اشاره کرد. همچنین این چت‌بات تمام مولفه‌هایی که نیاز به تغییر و اصلاح دارند و منابع مربوط به داده‌های تعیین قیمت را نیز به شما گوشزد می‌کنند.

ربات‌های ترید بیت کوین در بایننس
ترید بیت کوین در حساب ربات‌های تریدر بایننس. منبع: Binance

تریدینگ بات اومنی (Omni‌) یک نمونه ربات معاملاتی است که در بستر بلاکچین سولانا اجرا می‌شود. الگوریتم اومنی بر اساس داده‌های آنچین به این ربات آموزش داده شده است و بر همین اساس‌، استراتژی‌های منفعلانه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi‌) از قبیل استیکینگ به کمک این ربات قابل اجرا خواهد بود.

به یاد داشته باشید که اکثر ربات‌های ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی پولی هستند و ربات‌های رایگان از کارایی لازم برخوردار نیستند.

استفاده از هوش مصنوعی در رسانه‌های اجتماعی

برخی از پلتفرم‌های تریدینگ امکان استفاده از «ویژگی‌های ترید اجتماعی» را به کاربران ارائه می‌کنند و به آنها اجازه می‌دهند تا شیوه عملکرد تریدرهای مورد علاقه خود را کپی‌برداری کنند. نکته مهم اینجاست که این ابزار می‌توانند احساسات حاکم بر رسانه‌های اجتماعی از قبیل توییتر و ردیت را تحلیل کنند.

پلتفرم سرمایه‌گذاری اجتماعی eToro به‌تازگی یک قابلیت جدید در زمینه ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی برای کاربران عرضه کرده است. بر اساس این قابلیت‌، تمامی توییت‌هایی که در مورد کوین‌ها و توکن‌های مورد نظرتان در توییتر منتشر شده باشد، به‌صورت یک‌جا برایتان نمایش داده می‌شود.

پیش‌بینی قیمت

پیش‌بینی الگوی نوسان قیمت ارزهای دیجیتال برای تحلیل‌گران کار بسیار دشواری محسوب می‌شود. در نقطه مقابل‌، هوش مصنوعی ترکیب حجم عظیمی از داده و الگو‌های پیچیده را برای شناسایی روند بازار تحلیل می‌کند.

قابلیت یادگیری ماشین امکان استفاده از الگوریتمی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که ترکیبی از قیمت‌های تاریخی‌، حجم‌های معاملاتی‌، احساسات بازار‌، اندیکاتور‌های اقتصاد کلان و سایر عوامل تاثیرگذار در بازار را شامل می‌شود. تریدرها می‌توانند با استفاده از دیدگاه‌های متفاوت به کار رفته در این الگوریتم‌ها‌، روند حرکت قیمت و ترند بعدی بازار را پیش‌بینی کنند. شایان ذکر است که بهترین و پیچیده‌ترین مدل‌های AI نیز عاری از خطا نیستند.

مدیریت ریسک

تریدر‌های می‌توانند به کمک هوش مصنوعی‌، ریسک سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای مختلف را محاسبه کنند. در مرحله بعدی، این اطلاعات به معامله‌گر‌ها کمک می‌کند تا سبد‌های سرمایه‌گذاری مناسبی بسازند و دارایی‌های پورتفولیوی خود را بهتر مدیریت کنند. به‌عنوان مثال‌، کوین‌بیس (که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های مستقر در آمریکا محسوب می‌شود) نیز با کمک گرفتن از هوش مصنوعی، میزان ریسک مربوط به هر ارز را در کنار روش‌های سنتی محاسبه می‌کند و سپس نسبت به لیست کردن آن کوین یا توکن تصمیم می‌گیرد.

به‌زودی سرمایه‌گذاران می‌توانند با پرامپت مناسب مختلف از برنامه‌های AI از قبیل ChatGPT درخواست کنند تا بر اساس سن، پورتفولیو، حجم سرمایه، اهداف سرمایه‌گذاری و سایر عوامل اینچنینی، میزان ریسک مربوط به هر ارز را برای این افراد محاسبه کنند.

چت‌بات‌هایی مثل چت‌جی‌پی‌تی این امکان را دارند که پورتفولیوی پیشنهادی خود را بر اساس میزان ریسک دخیل در سرمایه‌گذاری بر روی ارز‌های مختلف به شما ارائه دهند. بدین ترتیب‌، می‌توانید میزان تخصیص سرمایه به هر یک از رمزارزهای موجود در آن پورتفولیو را مشخص کنید.

علاوه بر این‌، با تحلیل داده‌های بلاکچین‌های مختلف مثل تراکنش‌ها‌، اطلاعات کاربران و جزئیات قراردادهای هوشمند می‌توانید رفتار و کارایی آن بلاکچین را ارزیابی کنید. بر این اساس می‌توانید متوجه شوید که کدام بلاک‌چین‌ها و ارزهای دیجیتال بیشتر مورد پذیرش عمومی قرار گرفته‌اند و کدام‌یک از آنها نقاط ضعف و آسیب‌پذیری بیشتری دارند.

ترید خودکار ارز دیجیتال با AI

ترید خودکار ارزهای دیجیتال با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری و بر اساس نکات از پیش تعریف‌شده توسط تریدر‌ها صورت می‌گیرد. هدف از این کار، بهبود کارایی معاملات و کاهش میزان دخالت انسان است. ترید خودکار رمزارز‌ها موجب حذف عواملی مثل احساسات دخیل در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی می‌شود. بدین ترتیب‌، احساس ترس یا اعتماد کاذب که اغلب به انجام معاملات غیرمنطقی ختم می‌شوند، از بین خواهد رفت.

الگوریتم‌های AI با یادگیری داده‌ها و تطابق با اطلاعات جدید، تصمیمات معاملاتی خود را بهبود می‌بخشند. از جمله ربات‌های ترید ارز دیجیتال که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند‌، می‌توان به سه مورد زیر اشاره کرد:

شیوه تحلیل احساسات بازار توسط AI

تحلیل احساسات بازار با هوش مصنوعی
منبع: monkeylearn.com

قابلیت پردازش حجم بزرگی از داده آن هم با سرعت بالا، مهم‌ترین مزیت هوش مصنوعی محسوب می‌شود. فرایند تحلیل احساسات بازار توسط AI نیز به همین ترتیب و با تحلیل داده‌های مربوط به توکن‌ها و کوین‌های مختلف در پلتفرم‌های شبکه اجتماعی‌، وب‌سایت‌های خبری‌، تالار‌های گفتمان در فوروم‌های مختلف، وبلاگ‌ها و سایر منابع اینترنتی انجام می‌شود.

الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با استفاده از فرایند پردازش زبان طبیعی به شناسایی این مسئله می‌پردازند که آیا محتوای این منابع مثبت هستند یا منفی. تحلیل احساسات کاربران کریپتویی به تریدر‌ها اجازه می‌دهد تا جهت‌گیری گاوی و خرسی یا حتی خنثی را در بازار شناسایی کنند. احساسات کامیونیتی کریپتو فاکتور فاندامنتال مهمی محسوب می‌شود و معمولا به‌نوعی بر روی قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد که با تحلیل تکنیکال به تنهایی امکان تشخیص آن وجود ندارد.

در صورتی که احساسات کلی مربوط به یک ارز دیجیتال برگرفته از منابع مختلف مثبت باشد، هوش مصنوعی این امر را نشان‌دهنده یک چراغ سبز و گاوی بودن بازار (سیگنال صعودی) محسوب می‌کند. این در حالیست که تعداد نظرات منفی در همین عرصه نشان‌دهنده خرسی بودن احساسات نسبت به آن رمزارز است. هوش مصنوعی برای تعیین مثبت یا منفی بودن مجموع احساسات کاربران کریپتویی عدد مشخصی را به‌عنوان ملاکی برای این موضوع به تریدر‌ها نشان می‌دهد.

نمونه‌هایی از پلتفرم‌ها و نرم‌افزار‌های ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی

تعداد روزافزونی از ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی برای نظارت لحظه‌به‌لحظه بر بازار و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری وجود دارند. با توسعه هرچه بیشتر این تکنولوژی‌، ربات‌های تریدر نیز در صرافی‌های ارز دیجیتال بیشتری در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. منابع متن باز گیت‌هاب و بازارهای نوین هوش مصنوعی نیز مراجع مناسبی برای یافتن این ابزار تلقی می‌شوند. در ادامه به بررسی برخی از ابزارهای مفید در زمینه معامله ارز دیجیتال به کمک هوش مصنوعی پرداخته‌ایم:

 • SingularityNET یکی از شبکه‌های غیرمتمرکزی است که به تمامی کاربران اجازه می‌دهد که با ساخت سرویس‌های مختلف هوش مصنوعی در بازار این شبکه، درآمدزایی کنند. این شامل ربات‌های تحلیل بازار نیز می‌شود.
 • TensorCharts یک نرم‌افزار ترید روزانه (Day Trading‌) کریپتویی است که با استفاده از هوش مصنوعی‌، داده‌های به‌روز و زنده بازار را به صورت تصویری در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
 • Cryptoindex یک پلتفرم معاملاتی است که ابزار تحلیل مبتنی بر AI را در اختیار شما قرار می‌دهد. از جمله این ابزارها می‌توان به شاخص ردیابی ارزش بازار ۱۰۰ رمزارز برتر و تعدیل داده‌های مجدد آن اشاره کرد.
 • Kryll.io یک پلتفرم معاملات کریپتویی الگوریتم‌محور است که امکان ساخت ربات‌های ترید خودکار بیت کوین و آلتکوین‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند.
 • HypeIndex یک پلتفرم هوش مصنوعی است که با جستجو در اینترنت به تحلیل احساسات حول محور ارزهای دیجیتال و سهام می‌پردازد. بدین ترتیب‌، تریدر‌ها می‌توانند پیش از حرکت بازار دست به اقدام بزنند.

۳ توصیه برای استفاده از ابزار AI در ترید ارز دیجیتال

بدیهی است که الگوریتم‌های هوش مصنوعی کاربرد‌های مفیدی در زمینه ترید و سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال دارند. با این حال‌، خرید و فروش ارز دیجیتال با هوش مصنوعی نیز همانند هر بستر سرمایه‌گذاری دیگری به هوشیار بودن نیاز دارد. برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در کریپتو به کمک AI‌، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

 • تایید اعتبار اطلاعات‌: هوش مصنوعی می‌تواند حجم بالایی از داده و اطلاعات را تحلیل کند و نتیجه ارزشمندی در اختیار شما قرار دهد؛ اما AI نیز می‌تواند اشتباه کند. پیش از هرگونه سرمایه‌گذاری، از اعتبار و دقیق بودن اطلاعاتی که در اختیار دارید اطمینان حاصل کنید.
 • خودتان برای تحقیق دست‌به‌کار شوید‌: به هیچ عنوان نباید ابزار ترید هوش مصنوعی را جایگزین انواع دیگر تحقیق و تحلیل کنید. رویکرد صحیح‌، استفاده از این ابزار برای توسعه و بسط دادن استراتژی‌های سرمایه‌گذاریتان است. این امر شامل تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال نیز می‌شود و نباید کورکورانه به نتایج حاصل از AI عمل کنید.
 • نسبت به ریسک‌های امنیتی گوش به زنگ باشید‌: ابزار هوش مصنوعی نیز همانند سایر برنامه‌های آنلاین در معرض خطر حملات مخرب سایر تهدید‌های امنیتی قرار دارند. همچنین برخی از پلتفرم‌های ربات ترید ارز دیجیتال نیز از کارایی مورد نظر برخوردار نیستند و ابزار آنها ریسک بالایی را به همراه دارد. همواره باید به دنبال امن‌ترین ابزار و منابع باسابقه باشید.

با دنبال کردن بهترین رویکرد‌های امنیتی برای معامله و سرمایه‌گذاری در هر زمینه‌ای‌، می‌توانید ابزار هوش مصنوعی و روش‌های جدید دیگر را در قالب راهکار بهبود استراتژی خود به کار برده و از متحمل شدن ضرر اجتناب کنید.

سوالات متداول (FAQ‌)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
آیا با هوش مصنوعی می‌توان ترید کرد؟

ابزار و برنامه‌های مبتنی بر AI امکان بررسی روند حرکت بازار‌های مالی و کریپتو‌، تحلیل احساسات کاربران‌، شناسایی الگو‌های معاملاتی، کپی تریدینگ و معامله خودکار شبانه‌روزی را به ارمغان می‌آورند.

آیا ربات‌های هوش مصنوعی ابزار قابل اعتمادی برای ترید رمزارز هستند؟

هوش مصنوعی نیز مصون از خطا نیست و نباید بدون انجام تحقیقات و تحلیل مجزا به تمام نتایج حاصل از تحلیل AI عمل کنیم. ربات‌ها نیز بر اساس الگوریتم‌های داده‌محور عمل می‌کنند و ممکن است خطا کنند.

سخن پایانی

هوش مصنوعی از قابلیت تحلیل حجم عظیمی از داده‌، پیش‌بینی جهت حرکت بازار و شناسایی ریسک‌های محتمل برخوردار است. تریدر‌ها می‌توانند با استفاده از این اطلاعات ارزنده، استراتژی سرمایه‌گذاری و معاملاتی خود را بهبود ببخشند. هم‌اکنون ابزارهای مبتنی بر AI مختلفی در عرصه ترید ارز دیجیتال، تحلیل احساسات حاکم بر بازار و مدیریت ریسک وجود دارند و تعداد آنها روز‌به‌روز در حال افزایش است. با توسعه روزافزون تکنولوژی هوش مصنوعی، ابزارهای پیچیده‌تری به بازار می‌آیند و خطای انسانی را کاهش می‌دهند. با حذف احساسات تریدر‌ها از معاملات رمزارز‌ به کمک AI، میزان ضرری که متحمل می‌شوید نیز کاهش پیدا می‌کند. از یاد نبرید که ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی تنها راهکاری برای بهبود تحلیل‌های بنیادی و فنی شما هستند و نباید جایگزین سایر رویکرد‌های معاملاتی شوند. AI نیز از خطا مصون نیست و تحقیق در مورد نتیجه حاصل از تحلیل‌های AI امری ضروری محسوب می‌شود. آیا تجربه ترید ارز دیجیتال با هوش مصنوعی را داشته‌اید؟ چه ابزار و برنامه‌هایی را در این راستا مورد استفاده قرار داده‌اید؟ تجربه خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

منبع
Techopedia

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا