اخبار آلتکویناخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و رمزارزهای QNT، ICP، UNI، AAVE

به نظر می‌رسد باید منتظر واکنش دوباره قیمت بیت کوین به حمایت‌های پایینی آن باشیم و اگر حمایت در این نواحی صورت پذیرد، باید منتظر افزایش قابل توجه در قیمت رمزارزهای آوه، یونی، ICP و QNT باشیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در ۱۳ جولای (۲۲ تیر) قرار است داده‌های شاخص مصرف کننده ایالات متحده (CPI) منتشر شود که احتمالا تاثیر زیادی روی قیمت بیت کوین خواهد داشت. به همین دلیل سرمایه‌گذاران در آخر هفته با احتیاط بیشتری معاملات خود را انجام دادند و از آن تب و تاب اواسط هفته فاصله گرفته‌اند. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند شاخص قیمت مصرف‌کننده ژوئن (خرداد) بالاتر از سطح ۸.۶٪ ماه می (اردیبهشت) باشد.

به دلیل عدم عدم ثبات وعدم اطمینان در اقتصاد کلان، هنوز خیال سرمایه گذاران راحت نشده که اصلاح بیت کوین به پایان رسیده است. با این حال، ژورین تایمر (Jurrien Timmer) یکی از مدیران شرکت سرمایه‌گذاری فیدیلیتی معتقد است بیت کوین به سطوح بازار صعودی سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) بازگشته است و نوشت:

اگر مبنای قیمت‌گذاری بیت کوین را «هر یک میلیون آدرس غیر صفر» قرار دهیم به این نتیجه می‌رسیم که بیت کوین ارزان است.

داده‌های روزانه بازار کریپتو
نمای کلی بازار کریپتو منبع: Coin360

اندیکاتور Reserve Risk که احساسات بلندمدت هولدرها را نشان می‌دهد، در ماه جولای (تیر) به پایین ترین حد خود سقوط کرد. مفسر Murad گفت این بدان معنی است که یا ما در کف قیمت تایم‌فریم‌های بلندمدت هستیم یا اینکه باز هم باید شاهد سقوط بیشتر این اندیکاتور باشیم.

آیا بیت کوین می‌تواند بازگردد و یک رالی جدید آغاز کند یا به کاهش‌های بیشتر ادامه خواهد داد؟ آیا آلت‌کوین‌ها نشانه‌هایی از پایین آمدن را نشان می‌دهند؟ در ادامه نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را مورد تحلیل قرار می‌دهیم تا پتانسیل‌های موجود در صورت وقوع هریک از سناریوها را بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۷ جولای (۱۶ تیر) الگوی مثلث متقارن خود را به سمت بالا شکست؛ اما گاوها (خریداران بازار) نتوانستند رشد قیمت تا سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها (فروشندگان بازار) تسلیم نشده‌اند و تلاش می‌کنند از مقاومت بالای ۲۳٬۳۶۳ دلار دفاع کنند.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ‌ویو

در طرف مقابل خرس ها تلاش می کنند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱٬۲۳۰ دلار) حفظ کنند. اگر آن‌ها موفق شوند، قیمت BTC می‌تواند تا خط حمایت مثلث کاهش یابد.

اگر قیمت از این سطح باز گردد، نشان می‌دهد گاوها همچنان به خرید در سطوح پایین‌تر ادامه می‌دهند. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از مقاومت سربار (overhead resistance) در ۲۳٬۳۶۳ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۴٬۶۹۲ دلار) قرار دهند. اگر آن‌ها موفق شوند، می‌تواند نشانه شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر خط حمایت سقوط کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت بیتکوین را به زیر ۱۷٬۶۲۲ دلار بکشند.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ‌ویو

در حال حاضر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسانده‌اند؛ اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال تلاش برای دفاع از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هستند. این نشان دهنده انباشت در سطوح پایین‌تر است. اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، قیمت ممکن است تا ۲۲٬۵۰۰ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کمتر شود، احتمال کاهش به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه افزایش می‌یابد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت می‌تواند تا ۱۹٬۳۰۰ دلار کاهش یابد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و اندیکاتور RSI درست زیر نقطه میانی قیمت دوره به حالت صاف درآمده است که سودی برای گاوها یا خرس‌ها نخواهد داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت UNI

قیمت رمز ارز یونی (UNI) مقاومت خود در ۶.۰۸ دلار را شکست و الگوی سر و شانه معکوس صعودی‌اش را کامل کرد. خرس‌ها در تلاش هستند قیمت را به زیر خط گردن این الگو برگردانند.

نمودار قیمت توکن یونی (UNI) در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت توکن یونی (UNI) در تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ‌ویو

اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، نشان می‌دهد حرکت توکن پلتفرم یونی سواپ به بالای ۶.۰۸ دلار ممکن است یک تله گاوی بوده باشد. این می‌تواند قیمت را به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۳۹ دلار) بکشاند. اگر قیمت با قدرت از این سطح حمایت شود، احتمال رشد قیمت تا بالای ۶.۶۲ دلار بیشتر می‌شود. سپس قیمت UNI می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۸.۷۸ دلار حرکت کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می‌دهد حرکت صعودی ضعیف شده است و ممکن است چند روز قیمت رنج بزند.

نمودار قیمت یونی در تایم‌فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت یونی در تایم‌فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ‌ویو

خرس‌ها در شبانه‌روز گذشته به طور موقت قیمت را به زیر سطح ۶.۰۸ دلار رساندند؛ اما بازگشت قوی به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان‌دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین‌تر است. خریداران تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای ۶.۶۲ دلار و از سرگیری روند صعودی خواهند داشت.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 20-EMA برسد، نشان می‌دهد خرس‌ها در تلاش هستند تا خریداران را به دام بیاندازند. سپس قیمت یونی‌ سواپ می‌تواند به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند. اگر این سطح نیز شکسته شود، کاهش قیمت می‌تواند تا ۴.۶۰ دلار ادامه یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ICP

قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP) در ۸ جولای (۱۷ تیر) به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه یعنی ۶.۴۸ دلار رسید که نشان می‌دهد گاوها در تلاش برای تشکیل یک کف قیمتی هستند. در حال حاضر به تقاطع صعودی میانگین‌های متحرک نزدیک می‌شویم و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و شاید خرس‌ها نتوانند شرایط را کنترل کنند.

نمودار قیمت ICP در تایم فریم یک روزه
نمودار قیمت ICP در تایم فریم یک روزه منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان می‌دهد گاوها این سطح را به سمت حمایتی تبدیل کرده‌اند. این موضوع می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی به سطح روانی ۱۰ دلار باز کند، جایی که برای خرس‌ها چالش بزرگی باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان می‌دهد خرس‌ها به فروش تهاجمی در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند. قیمت توکن اینترنت کامپیوتر می‌تواند به ۵ دلار کاهش یابد که احتمالا به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند.

نمودار قیمت اینترنت کامیپوتر (ICP) در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت اینترنت کامیپوتر (ICP) در تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ‌ویو

فتیله‌های بلند روی چندین شمع که تا بالای ۷ دلار رسیده‌اند نشان می‌دهد خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند و به فروش خود در رالی‌ها ادامه می‌دهند. خرس‌ها قیمت را به زیر 20-EMA رساندند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در این سطح خریداران خوبی بوده‌اند. این نشان‌دهنده تقاضا در سطوح پایین‌تر است.

خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند. اگر آن‌ها موفق شوند، قیمت ICP می‌تواند به ۶.۷ دلار و سپس به ۷ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت سربار کمتر شود و به زیر ۶.۳ دلار سقوط کند، قیمت اینترنت کامپیوتر می‌تواند به سمت 50-SMA سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت AAVE

قیمت آوه در ۹ جولای (۱۸ تیر) به بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه (۷۹ دلار) رسید که نشان‌دهنده تغییر احتمالی روند است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۸ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد گاوها در تلاش برای شکست دادن خرس‌ها هستند.

نمودار قیمت آوه (Aave) در تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ‌ویو

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه نگه دارند، قیمت Aave‌ ، توکن حاکمیت پروتکل Aave، می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا سطح مقاومت روانی در ۱۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع قوی عمل کند؛ اما اگر گاوها کاهش بعدی را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه روزه متوقف کنند، نشان می‌دهد خریداران به بازی بازگشته‌اند. قیمت آوه پس از آن می‌تواند تا ۱۲۰ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه باقی بماند، نشان می‌دهد خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند. خرس‌ها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت آوه را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و گاوها را به دام بیاندازند.

نمودار قیمت آوه (Aave) در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت آوه (Aave) در تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ‌ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد قیمت آوه یک الگوی مثلث صعودی را کامل کرده است که در مقطعی سطح مقاومتی آن شکسته شد اما خرس‌ها به سرعت قیمت را به زیر این سطح بازگرداندند؛ اما یک علامت مثبت این است که خریداران از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دفاع می‌کنند.

اگر قیمت افزایش یابد و به بالای ۸۳ دلار برسد، قیمت می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۹۳ دلار افزایش یابد و احتمالا هدف ۱۱۰ دلاری را نشانه بگیرد.

خرس‌ها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند تا این چشم‌انداز مثبت را باطل کنند. این موضوع می‌تواند درها را برای سقوط احتمالی به میانگین متحرک ۵۰ روزه باز کند.

تحلیل تکنیکال قیمت QNT

قیمت Quant در چند روز گذشته به شدت افزایش یافته است که نشان می‌دهد شاید این رمزارز کف قیمت خود را پشت سر گذاشته است. این حرکت پس از اینکه خریداران قیمت را به بالای ۶۷ دلار رساندند قوت گرفت.

نمودار قیمت کوانت (QNT) در تایم فریک یک روزه
نمودار قیمت کوانت (QNT) در تایم فریک یک روزه منبع: تریدینگ‌ویو

میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی را تجربه کرده‌اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان‌دهنده تغییر روند احتمالی است. حرکت صعودی با یک مانع قوی نزدیک به ۹۰ دلار روبرو شده است.

اگر قیمت توکن شبکه Quant از این مقاومت پایین‌تر بیاید؛ اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۴ دلار) بازگردد، نشان‌دهنده احساسات مثبت بازار و استمرار خرید است. این می‌تواند چشم انداز یک رالی را تا سطح روانی ۱۰۰ دلار افزایش دهد.

اگر قیمت پایین‌تر ادامه یابد و به زیر ۶۷ دلار بازگردد، این چشم‌انداز مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود.

نمودار قیمت کوانت (QNT) در تایم‌فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت کوانت (QNT) در تایم‌فریم ۴ ساعته منبع:‌ تریدینگ‌ویو

در تایم فریم ۴ ساعته فروشندگان در تلاشند تا حرکت صعودی را در ۹۰ دلار متوقف کنند، اما میانگین‌های متحرک صعودی و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهند گاوها قدرتمندتر عمل می‌کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حمایت شود، خریداران می‌توانند دوباره قیمت را به ۹۰ دلار برسانند. رشد قیمت و رسیدن قیمت پایانی به بالاتر از این مقاومت می‌تواند نشان‌دهنده از سرگیری روند صعودی کوتاه‌مدت باشد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این چشم‌انداز مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود. سپس قیمت کوانت می‌تواند به میانگین متحرک ۵۰ روزه کاهش یابد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا