متوسط مقالات عمومی

۳۲ ابزار کاربردی برای سرمایه گذاران و تریدرهای ارز دیجیتال

تریدرها و سرمایه‌گذاران کریپتو، به ابزارهای کمکی نیاز دارند تا بتوانند در تشخیص روندهای بازار و تصمیم‌گیری‌های درست از آن‌ها استفاده کنند. ابزارهای معاملاتی، ابزارهای تحلیلی، اسکنرهای تراکنش و ابزارهای ردیابی فعالیت نهنگ‌ها، ابزارهای ارزیابی توکنومیکس و آزادسازی توکن‌ها، مقایسه کارمزد تراکنش‌ها و غیره از جمله ابزارهایی هستند که کاربران می‌توانند از آن‌ها کمک بگیرند. در این مقاله از میهن بلاکچین، مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی ارز دیجیتال را معرفی می‌کنیم که به صرفه‌جویی در زمان و شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری در رمزارزها کمک خواهند کرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن
خلاصه مطلب:
👈 در دنیای ارز دیجیتال طیف بسیار گسترده‌ای از ابزارهای کاربردی وجود دارد که کار ما را آسان‌تر می‌کند؛ از جمله ابزارهای معاملاتی، ابزارهای تحلیلی، اسکنرهای تراکنش و ابزارهای ردیابی فعالیت نهنگ‌ها، ابزارهای ارزیابی توکنومیکس و غیره.
👈 در این مقاله، ۲۹ مورد از بهترین ابزارهای کاربردی ارز دیجیتال در دسته‌بندی‌های امنیتی، تحلیلی، مدیریت پورتفولیو، ترید، ایردراپ، NFT و اخبار معرفی‌شده‌اند.
👈 ابزارهای کاربردی ارز دیجیتال تا حد زیادی باعث افزایش سرعت کار و صرفه‌جویی در زمان می‌شوند و برای سرمایه‌گذاران و تریدرها مفید هستند.
این مطلب در تاریخ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ به‌روزرسانی شده است.

ابزارهای کاربردی ارز دیجیتال برای سرمایه‌ گذاران و تریدرها

ابزازهای کاربردی ارز دیجیتال
منبع: Twitter

همانطور که گفتیم، دنیای کریپتو وسیع است و سرمایه‌گذاران و تریدرها اطلاعات مختلفی را باید زیر نظر داشته باشند. اخبار و ترندهای بازار، رفتار VCها، آزاد شدن توکن پروژه‌‌های مختلف، ایردراپ‌ و غیره از جمله مواردی هستند که باید رصد شوند. فعالان بازار حواسشان به پروژه‌های کلاهبرداری و نکات امنیتی هم باید باشد؛ مثلا دسترسی برخی برنامه‌های غیرمتمرکز به کیف پول‌ها و دارایی کاربران، می‌تواند دردسرساز شود.

خبر بد این است که بررسی همه این موارد کار سخت و طاقت‌فرسایی است و از عهده یک نفر برنمی‌آید. اما خبر خوب وجود ابزارهایی هست که دیتای مورد نیاز را در اختیار تریدرها و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. در ادامه می‌خواهیم ۲۹ ابزار کاربردی ارز دیجیتال را معرفی کنیم که ترتیب ارائه آن‌ها به صورت زیر است:

 • ابزارهای امنیتی
 • ابزارهای تحلیلی
 • ابزارهای رصد و مدیریت پورتفولیو
 • ابزارهایی برای بررسی اطلاعات مرتبط با ترید
 • ابزارهای اطلاع‌رسانی ایردراپ
 • ابزارهایی در ارتباط با توکن بی‌همتا (NFT)
 • ابزارهای رصد اخبار

۱. دی‌دات‌فای (DeDotFi)

با ابزار اسکنر DeDotFi می‌توانید قرارداد هوشمند یک پروژه را ارزیابی کرده و از وجود هرگونه موارد مشکوک در آن مطلع شوید. با این کار، کمتر در معرض کلاهبرداری ارز دیجیتال قرار می‌گیرید.

۲. پاکت یونیورس زد (PocketUniverseZ)

ابزار کاربردی PocketUniverseZ
منبع: PocketUniverseZ

ابزارهای بررسی تراکنش مثل PocketUniverseZ به شما کمک می‌کند تا قراردادهای کلاهبرداری را شناسایی کنید. افزونه PocketUniverseZ نتایج تراکنش را قبل از تایید شدن نشان می‌دهد.

۳. ریوُک کش (RevokeCash)

با ابزار RevokeCash می‌توانید تمام قراردادهایی که اجازه خرج کردن رمزارز به آن‌ها داده‌اید را مدیریت کرده و در صورت نیاز، دسترسی برنامه‌ها به کیف پول ارز دیجیتال را قطع کنید.

۴. چین ابیوز (Chainabuse)

پلتفرم Chainabuse
منبع: Chainabuse

اگر قربانی کلاهبرداری شد‌ه‌اید، می‌توانید در پلتفرم Chainabus یک گزارش تهیه کرده و به صورت آنلاین از دیگران کمک بگیرید. ضمنا می‌توانید کیف پول‌های مشکوک را جستجو و بررسی کنید.

۵. کریپتو فاندریزینگ (Crypto Fundraising)

پلفترم Crypto Fundraising
منبع: Crypto Fundraising

این سایت، جدیدترین رویدادهای جذب سرمایه در حوزه ارز دیجیتال را به شما نشان می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند برای شناسایی پروژه‌های مستعد و درک ترند بازار بسیار مفید باشد.

۶. توکن ترمینال (Token Terminal)

توکن ترمینال
منبع: Twitter

توکن ترمینال یک تجمیع‌کننده دیتای مالی از بلاکچین‌های بزرگ و برنامه‌های غیرمتمرکز است. این ابزار برای رصد درآمد پروتکل‌های مختلف و پیدا کردن توکن‌‌های ارزشمند مناسب است.

۷. دیفای لاما (DefiLlama)

دیفای لاما
منبع: Twitter

در این وبسایت تقریبا همه اطلاعات مرتبط با دیفای را می‌توانید پیدا کنید. دیفای لاما یکی از وبسایت‌های مطرح در زمینه ارائه اطلاعات است و مدام ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌کند.

۸. دون آنالیتیکس (Dune Analytics)

دون آنالیتیکس (Dune Analytics)
منبع: Twitter

دون آنالیتیکس (Dune Analytics) یک ابزار عالی برای بررسی دیتای آن‌چین است. کاربران می‌توانند در این وبسایت دیتای مورد نیاز خود را از شبکه‌های بلاکچینی استخراج کنند و آن‌ها را در قالب جدول و نمودار نمایش دهند. شما در این پلتفرم می‌توانید از کدها و اطلاعات سایر افراد استفاده کنید.

۹ و ۱۰. بابل مپس (Bubblemaps) و آرخام (Arkham)

آرخام (Arkham)
منبع: Twitter

این دو پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهند تا توزیع توکن‌ها و NFTها را بررسی کنند. آرخام و بابل مپس تمام کیف پول‌هایی که با هم ارتباط دارند را به تصویر می‌کشند و به شما نشان می‌دهند که نحوه توزیع توکن، چقدر غیرمتمرکز است.

۱۱. آرتمیس (Artemis)

آرتمیس (Artemis)
منبع: Twitter

پلتفرم آرتمیس کار را برای مقایسه اطلاعات بین بلاکچین‌های لایه ۱ و لایه ۲ مختلف ساده می‌‌کند. به عنوان مثال به سادگی می‌توانید فعالیت کاربران و تعداد تراکنش‌ها را در شبکه‌های مختلف مقایسه کنید.

۱۲. کریپتو فیز (CryptoFees.info)

سایت CryptoFees.info
منبع: CryptoFees.info

وبسایت CryptoFees میانگین کارمزد روزانه و ۷ روزه شبکه‌های مختلف را نشان می‌دهد. با بررسی کارمزدهای شبکه‌های مختلف در این سایت، می‌توانید هرگونه هایپ در شبکه‌های متفاوت را تشخیص دهید.

۱۳. دی‌بنک دیفای (DeBankDeFi)

پلتفرم DeBankDeFi
منبع: DeBankDeFi

ابزار DeBankDeFi یک ردیاب پورتفولیو یا سبد سهام است که تمام توکن‌ها، NFTها و پروتکل‌های دیفای شما را در زنجیره‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) به صورت یکجا نشان می‌دهد.

۱۴. دراپس‌تب (Dropstab)

پلتفرم DeBankDeFi
منبع: Dropstab

با ابزار Dropstab می‌توانید اطلاعات مختلفی را بررسی کنید و پرتفوی خود را زیر نظر داشته باشید. همچنین وضعیت پرتفولیوی دیگر کاربران را نیز می‌توانید مشاهده کنید.

۱۵. نانسن پورتفولیو (Nansen portfolio)

سایت Nansen portfolio
منبع: Nansen portfolio

با این پلتفرم ردیاب پورتفولیوی مولتی چین، می‌توانید وضعیت تمام NFTها و دارایی‌های دیفای خود را پیگیری کنید.

۱۶. وست لب (VestLab)

پلفترم VestLab
منبع: VestLab

این سایت تمام آزادسازی‌های‌ توکن‌ در حوزه ارز دیجیتال را نشان می‌دهد و می‌تواند توکنومیکس پروژه‌های مختلف را آنالیز کند.

۱۷. تنسور چارتس (TensorCharts)

TensorCharts
منبع: TensorCharts

سرویس TensorCharts اطلاعات کاملی از لیست سفارش‌های صرافی‌های ارز دیجیتال به شما نشان می‌دهد.

۱۸. دکس اسکرینر (DEX Screener)

پلتفرم DEX Screener
منبع: DEX Screener

سایت Dexscreener امکان مشاهده و آنالیز صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، ترندها و نمودارهای ارز دیجیتال را فراهم می‌کند.

۱۹. کوین گلس (CoinGlass)

ابزار CoinGlass
منبع: CoinGlass

پلتفرم CoinGlass نسبت پوزیشن‌های شورت به لانگ را در صرافی‌های ارز دیجیتال نشان می‌دهد.

۲۰. ارنی‌فای (Earnifi)

سایت Earnifi
منبع: Earnifi

پلتفرم Earni_fi تمام ایردراپ‌های دریافت‌نشده در دنیای کریپتو را نشان می‌دهد.

۲۱. دراپس ارن (DropsEarn)

پلتفرم DropsEarn
منبع: DropsEarn

پلتفرم DropsEarn اطلاعات کاملی از تست‌نت‌ها، برنامه‌های سفیر برند (Ambassador) و ایردراپ‌های ارز دیجیتال ارائه می‌دهد.

۲۲. ان‌اف‌تی پرپ (Nftperp)

سایت Nftperp
منبع: Nftperp

پلتفرم Nftperp یک برنامه غیرمتمرکز بر بستر شبکه لایه دوم آربیتروم است و به کاربران امکان می‌دهد که برای مجموعه‌های NFT، پوزیشن‌های آتی دائمی با اهرم (تا ۱۰ برابر) باز کنند.

۲۳. ان‌اف‌تی گو (NFTGo)

ابزار NFTGo
منبع: NFTGo

پلتفرم NFTGo یک اگریگیتور یا تجمیع‌کننده داده‌های NFT است. در این پلتفرم می‌توانید به اطلاعاتی مثل آنالیز بازار NFT، توکن‌های ترند، سهم نهنگ‌ها از بازار و ایردراپ‌های آینده دسترسی داشته باشید.

۲۴. کریپتو اسلم (CryptoSlam)

پلتفرم CryptoSlam
منبع: CryptoSlam

سایت CryptoSlam یک اگریگیتور NFT است که داده‌های میلیون‌ها توکن بی‌همتا را از ۲۰ بلاک چین مختلف جمع‌آوری می‌کند.

۲۵. پک شیلد الرت (PeckShieldAlert)

ابزار PeckShieldAlert یک افزونه رایگان برای مرورگر کروم است که توسط یک شرکت متخصص در زمینه امنیت بلاک چین تهیه شده است و شما را از آخرین هک‌ها، سرقت‌ها، راگ پول‌ و حملات سایبری دنیای ارز دیجیتال آگاه می‌کند.

۲۶. کانال‌های منتخب تلگرام

کانال‌های منتخب تلگرام
منبع: twitter.com/splinter0n

این فولدر تلگرام توسط Officer’s Notes تهیه شده است و حاوی ۴۵ کانال و گروه تلگرامی با موضوع وب ۳ و مباحث مربوط به آن است. با عضویت در این کانال‌ها، می‌توانید اطلاعات خودتان را به‌روز نگه دارید و از آن‌ها به‌عنوان یک منبع جستجو برای مباحث کریپتویی استفاده کنید.

۲۷. تری نیوز (Tree News)

پلتفرم Tree News
منبع: Tree News

اگریگیتور Tree News شامل دو بخش است: ۱) فید توییتر و ۲) فید خبری. این پلتفرم، شما را از آخرین اخبار و ترندهای دنیای کریپتو مطلع خواهد کرد.

۲۸. کریپتو پنیک (CryptoPanic)

سایت CryptoPanic
منبع: CryptoPanic

کریپتو پنیک یک اگریگیتور جدید برای پیدا کردن ترندهای جدید است که نمودار ارزهای دیجیتال مختلف را نیز نشان می‌دهد.

۲۹. دیلی دیجن (The Daily Degen)

سایت Daily Degen
منبع: Daily Degen

این پلتفرم توسط Rektdiomedes تهیه شده است و جدیدترین اخبار، داده‌ها، به‌روزرسانی‌ها و اطلاعیه‌های دنیای ارز دیجیتال و دیفای را با فرمتی که به آسانی قابل خواندن است، به شما نمایش می‌دهد.

۳۰. ربات تلگرامی اتردراپس (Etherdrops)

ربات تلگرامی اتردراپس (Etherdrops)
منبع: Etherdrops

این ربات یکی از کامل‌ترین ابزارهای رصد اخبار، قیمت‌ها، رویدادها و تراکنش‌های ارز دیجیتال است. تقریبا هرچیزی را می‌توان با این ربات رصد کرد؛ قیمت توکن‌ها و NFTها، کیف پول‌ها، استخرهای نقدینگی، DEXها، گس فی و غیره.

۳۱. چین لیست (Chain List)

 چین لیست (Chain List)
منبع: Chainlist

این سایت لیست کاملی از تمام شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) را به شما نشان می‌دهد. می‌توانید در همین پلتفرم کیف پول خود را به شبکه مورد نظر خود وصل کرده و از آن استفاده کنید.

۳۲. دیسپرس (Disperse)

 دیسپرس (Disperse)
منبع: Disperse

به‌ کمک این برنامه می‌توانید هم‌زمان به چند کیف پول مختلف ارز دیجیتال ارسال کنید. این برنامه با متامسک کار می‌کند و برای کار با آن باید افزونه متامسک را نصب کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب، مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی ارز دیجیتال را در زمینه‌های مختلف از جمله امنیت، پیدا کردن پروژه‌های ترند، مقابله با کلاهبرداری‌های کریپتویی، مدیریت پورتفولیو، رصد رفتار نهنگ‌ها، بررسی توکنومیکس، آزادسازی توکن پروژه‌ها، بررسی اخبار و غیره به شما معرفی کردیم که تا حد زیادی باعث افزایش سرعت کار و صرفه‌جویی در زمان می‌شوند. این ابزارها قطعا برای سرمایه‌گذاران و تریدرها مفید واقع خواهند شد. لطفا شما هم دیدگاه و نظرات خود را در رابطه با ابزارها و پلتفرم‌های معرفی‌شده با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • ابزارهای ارز دیجیتال در چه زمینه‌هایی کاربرد دارند؟
  به کمک ابزارهای معرفی‌شده در این مقاله می‌توانید اطلاعات مختلفی از جمله امنیت پروژه‌ها،‌ توکنومیکس،‌ آزادسازی توکن‌ها،‌ رفتار شرکت‌های سرمایه گذاری، اخبار، وضعیت توکن‌های NFT و غیره را بررسی کنید.
 • کدام ابزارها برای شناسایی ایردراپ‌ها، آزادسازی توکن‌ها و مقایسه کارمزد شبکه‌های مختلف کاربرد دارند؟
  ۲ ابزار Earnifi و DropsEarn برای اطلاعات ایردراپ‌ها، CryptoFees برای مقایسه میانگین کارمزد روزانه و ۷ روزه شبکه‌های مختلف و VestLab برای اطلاع از وستینگ توکن‌ها کاربرد دارند.

منبع
twitter.com/splinter0n

فرزین توفیق

کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی هستم و از بچگی به هنر،‌ زبان‌شناسی و نویسندگی علاقه داشتم. ورزش رو دوست دارم و موسیقی جایگاه خاصی تو زندگیم داره. همیشه سعی می‌کنم به‌دنبال چیزایی برم که حس خوبی بهم میدن و زندگی رو باارزش‌تر می‌کنن. ورود اتفاقی من به دنیای ارز دیجیتال، فرصت‌‌های خوبی رو تو زندگیم ایجاد کرد و حالا بخشی از یک مجموعه بزرگ هستم که در راستای آموزش و آگاهی‌دادن به مخاطب این حوزه، فعالیت می‌کنیم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا