اخبار خارجی

دلفی دیجیتال بر شبکه کازموس متمرکز می‌شود

شرکت دلفی دیجیتال از تغییر تمرکز بازوی تحقیقاتی خود خبر داد. بر این اساس، از این پس، دلفی لبز، بازوی تحقیقاتی دلفی دیجیتال بر تحقیق و توسعه اکوسیستم کازموس فعالیت خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، دلفی لبز تیمی متشکل از ۵۰ کارشناس ارز دیجیتال است که بر تحقیق و توسعه وب ۳.۰ متمرکز است. این شرکت پیش از این بر روی تحقیق و توسعه پروتکل‌ها در شبکه ترا فعالیت می‌کرد اما پس از فروپاشی این پروژه در ماه مه (اردیبهشت)، به بررسی سایر اکوسیستم‌ها روی آورد.

دلفی دیجیتال، یک شرکت تحقیقاتی و سرمایه‌گذاری مستقل است. این شرکت در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و بازار رمزارزها را تجزیه و تحلیل می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۲۱ نیز زیرشاخه خود با نام دلفی لبز را راه‌اندازی کرد.

شرکت دلفی دیجیتال در گزارشی طولانی که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد پس از بررسی تعداد زیادی از بلاکچین‌های مختلف و تطابق آنها با نیازهای این شرکت که ارتباط تنگاتنگی با اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) دارد، تصمیم گرفته تا فعالیت‌های خود را روی اکوسیستم کازموس گسترش دهد.

توییت دلفی دیجیتال
منبع: توییتر

به گفته دلفی لبز، کازموس اکوسیستمی از بلاکچین‌های تعامل‌پذیر است و به همین خاطر، بهترین اکوسیستم برای فرآیندهای توسعه و تحقیق این شرکت به شمار می‌رود. علاوه بر این، این شرکت به توانایی شبکه Cosmos در بهره‌مندی از فناوری میان‌زنجیره‌ای (cross-chain) و تعامل با زنجیره‌های مختلف اشاره و آنها را نقاط قوت این اکوسیستم توصیف کرد.

شرکت دلفی لبز علیرغم اینکه شبکه کازمس هنوز نسبت به رقبایی چون اتریوم کمبود دارد، از سرعت، نقدینگی زنجیره، تمرکززدایی، تعامل‌پذیری میان‌زنجیره‌ای و بلوغ فنی این شبکه به عنوان عوامل کلیدی در تصمیم‌گیری خود برای انتخاب کازموس خبر داده است.

به گفته دلفی دیجیتال، با وجود اینکه اتریوم در حال حاضر بستر اکثر برنامه‌های غیرمتمرکز است، سرعت و کارمزدهای بالای استفاده از لایه اصلی این شبکه از نقاط ضعف اصلی آن به شمار می‌رود که به تضعیف تجربه کاربری منجر می‌شود.

بر اساس این گزارش، اتریوم می‌تواند با استفاده از فناوری رول‌آپ‌ها بر این مشکلات غلبه کند اما همچنان قابلیت تعامل میان‌زنجیره‌ای و تاخیر در این شبکه از جمله مشکلات اصلی آن محسوب می‌شود.

در این گزارش، شبکه‌های پالیگان، آپتیمیزم، استارک نت، کازموس، آوالانچ، سولانا، پولکادات، نیر و سلستیا با هم مقایسه شده‌اند و در نهایت، کازموس بالاترین امتیاز را کسب کرده است.

مقایسه پروژه‌های مختلف از دید دلفی دیجیتال
مقایسه پروژه‌های مختلف از دید دلفی دیجیتال

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا