متوسط سرمایه گذاری

شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد با دنبال کردن ردپای VCها

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری چیست؟ چطور ارزهای سود‌آور و دارای پتانسیل رشد را شناسایی کنیم؟ یک روش ساده برای یافتن پاسخ این سوالات، دنبال کردن پول‌های هوشمند و ردیابی جریان معاملات سرمایه‌گذاران خطرپذیر (Venture Capital) است. در واقع باید ببینیم ونچر کپیتال‌های معروف، تامین مالی کدام پروژه‌ها را در مراحل اولیه برعهده می‌گیرند؛ این پروژه‌ها ممکن است آینده خوبی داشته باشند. با میهن بلاکچین همراه باشید تا روش دنبال کردن شرکت‌های سرمایه‌گذاری و نحوه شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد رشد را بررسی کنیم.

چطور ارزهای دیجیتال مستعد را با بررسی VCها شناسایی کنیم؟

شناسایی پروژه‌های مستعد رشد از طریق ردیابی معاملات ونچرکپیتال ها
منبع: Ledgerinsights.Com

در این مقاله می‌خواهیم روش‌هایی برای بررسی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر ارائه کنیم. در واقع می‌خواهیم با دنبال کردن VCهای شناخته‌شده، سرنخ‌هایی از پروژه‌های مستعد پیدا کنیم. مسیری که طی می‌کنیم به طور کلی شامل ۳ مرحله زیر است:

در بخش پایانی طبق اطلاعاتی که در همین مقاله کسب می‌کنید، تعدادی از پروژه‌‌های مستعدی که در مراحل اولیه هستند را به همراه رویدادهایشان معرفی می‌کنیم. البته این پروژه‌ها تنها به عنوان نمونه بررسی می‌شوند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری درنظر بگیرید.

۱. نحوه شناسایی پروژه‌های تحت حمایت VCها از توییتر

سرمایه‌گذاران خطرپذیر همیشه به دنبال پروژه‌ها و استارتا‌پ‌های جدید، مستعد و خوش‌آتیه هستند. بنابراین بهتر است لیستی از ونچرکپیتال‌های برتر را در توییتر دنبال کنید. آنالیز توییت‌ها و ریتوییت‌های آن‌ها یک استراتژی ارزشمند برای شناسایی پروژه‌هایی است که ونچر کپیتال‌ها با آن‌ها تعامل دارند. می‌توانید اقدامات زیر را برای تعدادی از برترین VCها که در تصویر مشاهده می‌کنید، انجام دهید:  

 • پروژه‌های مورد حمایت ونچرکپیتال‌ها را شناسایی کنید.
 • پرتفولیوی آن‌ها را بررسی کنید.
 • ببینید روی چه مواردی تمرکز دارند و چه محصولی ارائه می‌دهند.  
 • صحبت‌ها و توییت‌های آن‌ها را به دقت دنبال کنید.
برترین ونچر کپیتال های ارزهای دیجیتال
منبع: Twitter.Com

به طور مثال a16z و BinanceLabs را در توییتر دنبال کنید.

 • از لیست دنبال‌شونده‌ها (Following) پروژه‌های در مرحله اولیه‌ که تحت حمایت آن‌ها قرار دارند را شناسایی کنید.
 • فعال یا غیرفعال بودن پروژه را مشخص کنید. 
 • رویدادهای جاری پروژه را پیدا کنید و با شرکت در آن‌ها، یکی از حامیان اولیه پروژه باشید.
شناسایی پروژه های کریپتویی مستعد رشد
منبع: Twitter.Com

۲. استفاده از ابزارهایی مثل دیفای لاما و VC DEAL FLOW

دیفای لاما برای ردیابی پروژه‌های تحت حمایت VCها، یک سرویس به نام  “Raises” ارائه می‌دهد که از این لینک قابل دسترس است. با استفاده از این ابزار رایگان، می‌توانید از اطلاعات به‌روز دورهای سرمایه‌گذاری VCها در فضای بلاکچین و ارزهای دیجیتال آگاه شوید.

VC DEAL FLOW ابزار فوق‌العاده دیگری برای ردیابی جریان معاملات ونچرکپیتال‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال است. این منبع عالی، اطلاعات به‌روزی را در مورد جدیدترین دورهای تامین مالی پروژه‌ها ارائه می‌دهد. می‌توانید در این آدرس، اطلاعات مربوط به تامین مالی پروژه‌های کریپتویی را بررسی کنید.

با استفاده از دو ابزار فوق،‌ می‌توانید پروژه‌هایی که شرکت‌های بزرگ روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند را بیابید. با بررسی هر کدام از پروژه‌ها می‌توانید ببینید در چه مرحله‌ای قرار دارند. آیا مین‌نت آن‌ها لانچ شده است؟ آیا توکنومیکس مشخصی دارند؟

۳. نحوه شرکت در ایردراپ‌ احتمالی پروژه‌ها

تا اینجا نحوه شناسایی و ردیابی پروژه‌هایی که در مراحل اولیه قراردارند را بررسی کردیم. گام بعدی چیست؟

 • اکنون باید با پروژه‌ها تعامل برقرار کنید و به رویدادهای آن‌ها بپیوندید تا نقش‌های اولیه مانند OG یا OATهای حامیان اولیه را به‌دست بیاورید.
 • وایت‌ پیپپر (White Paper) پروژه‌ها را بررسی کنید و ببینید آیا توکنی منتشر می‌کنند؟ در صورت انتشار توکن، آیا در توکنومیکس پروژه، چند درصد به کامیونیتی اختصاص داده شده است؟ در صورتی که پروژه، برنامه‌ غیرمتمرکز (DApps) دارد با آن‌ها تعامل داشته باشید.
 • بهتر است هرچه زودتر به کامیونیتی پروژه بپیوندید و نقش‌های حامیان اولیه را به‌دست آورید تا بعدا نیازی به فعالیت بیشتر نداشته باشید.

معرفی پروژه‌های تحت حمایت ونچرکپیتال‌های معروف

در ادامه چند پروژه که در مرحله اولیه قراردارند و ونچر کپیتال‌ها سرمایه‌گذاری‌های مالی خوبی روی آن‌ها انجام داده‌اند را معرفی می‌کنیم. نگاهی به این پروژه‌ها بیاندازید و اگر از نظرتان ارزش داشت،‌ در اکوسیستم آن‌ها مشارکت کنید.

۱. Rumbystars

پروژه Rumby Stars
منبع: Twitter.Com
 • تعداد دنبال کننده: ۳۰۰۰ فالوور
 • VCهای معروف: BinanceLabs و AnimocaVentures
 • رویداد جاری: می‌توانید با شرکت در سرور دیسکورد، نقش‌های اولیه مانند نقره‌ای (Silver)، طلایی (Gold) و پلاتینیوم (Platinium) را به دست آورید. با گفتگو در بخش چت عمومی، می‌توانید سطح ۳ نقش سیلور را به‌دست ‌آورید.

۲. PoIyhedraZK

پروژه Polyhedra ZK
منبع: Twitter.Com
 • VCهای معروف: BinanceLabs ،animocabrands و polychaincap
 • رویداد جاری: برنامه وفاداری در گلکس (Galxe)

از اینجا می‌توانید به برنامه وفاداری PoIyhedraZK بپیوندید. ما قبلا در مقاله‌ای جزئیات ایردراپ PoIyhedra را بررسی کرده‌ایم.

۳. Narwhal_Finance

 • VCهای معروف: AnimocaVentures
 • رویداد جاری: برنامه تشویقی تست نت با احتمال ارائه توکن NAR؛ می‌توانید با شرکت در این رویداد جز حامیان اولیه پروژه باشید.

این پروژه یک صرافی غیرمتمرکز است که امکان معاملات آتی دائمی (Perpetual Futures DEX) را روی شبکه BSC و آربیتروم (Arbitrum) فراهم می‌کند.

۴. Unison

پروژه Unison
منبع: Twitter.Com
 • تعداد دنبال کننده‌: ۲.۳ هزار فالورر
 • شرکا: LayerZero_Labs ،berachain و Polygon Labs
 • رویداد جاری: آن‌‌ها راه‌اندازی بتای خصوصی را علام کرده‌اند و احتمالا به زودی این شبکه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

Unison یک پروتکل مدیریت دارایی غیرمتمرکز است که با استفاده از لیرزیرو (LayerZero) ساخته شده است. پس از عمومی شدن شبکه،‌ برای شرکت در ایردراپ احتمالی با پروژه تعامل داشته باشید.

۵. Worldcoin

ورلدکوین تحت حمایت سرمایه‌گذاران و حامیانی مانند a16z، موفق به جمع‌آوری ۱۲۵ میلیون دلار سرمایه مالی شده‌است. با اتصال کیف پول متامسک (Metamask) خود، توکن‌های بی‌همتای پشتیبانی اولیه (Early Supporter NFT) را به طور رایگان دریافت کنید. در دو آدرس زیر می‌توانید NFTهای اولیه را مینت کنید:

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • چطور ارزهای دیجیتال مستعد را شناسایی کنیم؟
  یکی از راه‌های شناسایی ارزهای دیجیتال مستعد در مراحل ابتدایی، دنبال کردن شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و پرتفولیو آن‌ها است.
 • چطور با بررسی VCها به پروژه‌های مستعد برسیم؟
  با بررسی اکانت توییتر VCها و آنالیز توییت‌ها و ری‌توییت‌های آن‌ها و همچنین بهره گرفتن از اطلاعات سایت‌هایی مثل Defillama و Crypto-fundraising، می‌توان پروژه‌ها مستعد را شناسایی کرد.

سخن پایانی

اگر قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارید، باید هوشمندانه قدم بردارید. پیداکردن ارز های دیجیتال مستعد کار چندان آسانی نیست و تحقیقات کامل و همه‌جانبه‌ای را می‌طلبد. یکی از روش‌های کم‌ریسک، پیداکردن پروژه‌هایی است که در مراحل اولیه تحت حمایت سرمایه‌گذاران خطر پذیر قرار می‌گیرند. برای ردیابی سرمایه‌گذاری ونچرکپیتال‌ها کارهایی مانند دنبال‌کردن آن‌ها در توییتر، بررسی دنبال‌شونده‌ها، یافتن پروژه‌هایی که با آن‌ها تعامل دارند و آنالیز توییت‌ها را باید انجام دهید. دو ابزار DefiLlama و Crypto-fundraising گزینه‌های خوبی برای ردیابی جریان معاملات ونچرکپیتال‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال هستند. نظر شما در مورد این استراتژی چیست؟ شما چطور توکن‌ها و ارزهای دیجیتال سودآور را شناسایی می‌کنید؟

منبع
twitter.com

الهام اسماعیلی

مترجمی زبان خوندم و به همین دلیل توی رشته‌های زیادی سرک کشیدم. خیلی اتفاقی گذرم افتاد به بلاکچین و ارز دیجیتال، یه دنیای نامتناهی که هر چی بخونی و بدونی بازم جذابه. این طوری شد که اینجا موندگار شدم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا