متوسط کریپتو کده

ربات تلگرامی یونی بات چیست؟ آشنایی با توکن UNIBOT

یونی بات (Unibot) یک ربات تلگرامی است. این بات به کاربران اجازه می‌دهد به‌طور مستقیم از برنامه تلگرام، ارزهای دیجیتال را در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap) معامله کنند. ربات‌های تلگرامی، اسکریپت‌های خودکاری هستند که به دستورات مشخصی پاسخ می‌دهند یا کلمات کلیدی ارسال شده توسط کاربر را در چت تلگرام فعال می‌کنند. در هفته‌های اخیر بات‌ ترید تلگرامی یونی بات به خاطر نحوه استفاده آسان و ویژگی‌های مختلف، از‌جمله سرعت تراکنش ۶ برابری نسبت به معامله دستی در یونی سواپ، مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. با میهن بلاکچین همراه باشید تا ببینیم ربات تلگرامی یونی بات چیست، چه سرویس‌هایی دارد، چطور کار می‌کند و در نهایت دلیل انتقال به نسخه دوم قرارداد هوشمند، نحوه خرید، مزایای هولد کردن و کیف پول‌های توکن UNIBOT را بررسی کنیم. 

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

 ربات تلگرامی یونی بات چیست؟

ربات تلگرامی یونی بات چیست
منبع: Blog.nested.fi

یونی بات یک ربات ارز دیجیتال در تلگرام است که شرایط معامله و اجرای استراتژی‌های معاملاتی دشوار را آسان می‌کند. این پلتفرم در دو ماه گذشته توانسته افزایش قابل‌توجهی را در ۳ شاخص حجم معاملات، درآمد و تعداد کاربران تجربه کند. توکن یونی بات (UNIBOT) هم موفق شده جای خودش را در میان رمزارزهایی باز کند که در سال جاری بهترین عملکرد را داشته‌اند. کپی‌تریدینگ غیرمتمرکز، سفارش‌های محدود مبتنی بر دکس و محافظت در برابر ربات‌های ارزش قابل استخراج ماینر (MEV bots) از جمله قابلیت‌های این بات تلگرام کریپتویی است.  

هدف پروژه یونی بات چیست و چه سرویس‌هایی دارد؟

همان‌طور که اشاره شد ربات ارز دیجیتال یونی بات در تلگرام با هدف تسهیل و تسریع مبادله رمز‌ارزها و مدیریت ریسک معاملات طراحی شده‌است. کاربران می‌توانند از مجموعه ابزارهای این ربات برای اجرای استراتژی‌های معاملاتی، حفاظت در برابر ربات‌های MEV و کپی‌تریدینگ استفاده کنند.

استفاده از این ربات رایگان است و می‌توان به‌راحتی آن را از طریق رابط کاربری ساده تلگرام مدیریت کرد. طبق اطلاعات وبسایت رسمی، استفاده از یونی بات ۶ برابر سریع‌تر از معامله دستی در صرافی یونی سواپ است. به‌همین جهت یونی بات، گزینه مناسبی برای افزایش راندمان معاملات است. این بات ترید تلگرامی ویژگی‌های فراوانی دارد که به‌طور مستقیم با معامله‌گری مرتبط هستند. در‌حال حاضر بهترین ویژگی‌های آن عبارتند از؛

 • سفارش‌گذاری محدود (Limit Orders): با استفاده از این ابزار به محض اینکه بازار به یک قیمت از‌ پیش‌تعیین‌شده برسد، سفارش‌ها به‌طور خودکار اجرا می‌شوند. بنابراین معامله‌گران می‌توانند در دکس‌هایی که معمولا از لیمیت اوردر پشتیبانی نمی‌کنند، خرید در قیمت پایین (Buy Low) و فروش در قیمت بالا (Sell High) را تجربه کنند.
 • ابزارهای رهیابی (Sniper Tools): با استفاده از ابزار میرر اسنایپر (Mirror Sniper) می‌توان اقدامات و پوزیشن معاملاتی کیف‌ پول‌های موفق یا خاص را کپی کرد. متد اسنایپر (Method Sniper) هم ابزاری برای رصد و خرید خودکار توکن‌هایی است که جدید راه‌اندازی می‌شوند.
 • گارد فروش ناموفق (Fail Guard Sell): با استفاده از این ابزار می‌توان پیش از اجرای معامله، احتمال ناموفق بودن سفارش را تست کرد؛ به‌این ترتیب در کارمزد گس صرفه‌جویی می‌شود و بازده به‌حداکثر می‌رسد.
 • آنالیزگر PNL: ابزار PNL به‌راحتی سود و زیان حساب‌های تحت مدیریت یونی بات را ارزیابی می‌کند.
 • تراکنش‌های خصوصی: با استفاده از این ویژگی می‌توان معاملات را در برابر ربات‌های MEV محافظت کرد و احتمال گرفتار شدن در حملات ساندویچی و فرانت رانینگ را کاهش داد.

یونی بات علاوه‌بر ویژگی‌های معاملاتی فراوان، دارای یک مدل درآمد توسعه‌یافته است که طبق آن ٪۴۰ از کارمزد تراکنش‌ها و ٪۲ از حجم معاملات (٪۲ برای ۹۰ روز ابتدایی و ٪۱ بعد از آن) را بین دارندگان توکن UNIBOT توزیع می‌کند. طبق داده‌های سایت تحلیلی دون آنالیتیکس (Dune Analytics) در‌حال‌حاضر درصد سود سالانه (APY) برای هولدرها معادل ٪۳۷.۸۷ است. یک نکته قابل‌توجه این است که برای تراکنش توکن یونی بات هزینه‌ای با نام «مالیات تراکنش» کسر می‌شود. این تیم در حال اجرای سیستم بازخرید و سوزاندن توکن است تا تعداد توکن‌های عرضه در گردش را کاهش دهد.

ربات تلگرامی Unibot چطور کار می‌کند؟

ربات تلگرامی یونی بات
منبع: Shoal.gg

ازآنجایی‌که یونی بات یک ربات تلگرامی است، بنابراین پیش‌نیاز استفاده از آن، نصب تلگرام است. بعد از نصب و ایجاد حساب کاربری در تلگرام، فرآیند نسبتا ساده‌ای را باید طی کنید:

۱. بارگذاری ربات

اولین گام، برقراری تعامل با ربات در تلگرام است. بنابراین باید Unibotsniper_bot را در تلگرام جستجو کنید.

۲. راه‌اندازی ربات

پس از اینکه ربات بارگذاری شد، روی گزینه “Start” کلیک کنید تا بات فعال شود. در این مرحله، لیستی از دستورات موجود نشان‌داده می‌شود. ربات به‌طور خودکار ۳ کیف‌ پول جدید ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید ربات معاملات را به جای شما انجام دهد، باید ولت را شارژ کنید.

۳. خرید توکن

برای شروع، روی دستور “Buy Tokens” کلیک کنید. از منوی اصلی می‌توانید به پارامترهای سفارش دسترسی پیدا کنید: 

 • فعال یا غیرفعال کردن ویژگی‌های تراکنش‌ خصوصی، گارد تراکنش ناموفق و محافظ حمله فرانت رانینگ
 • انتخاب یکی از کیف‌ پول‌های ۱، ۲ یا ۳ برای انجام معاملات
 • انتخاب مقدار خرید یا تعیین مقدار اوردر سفارشی
 • وارد کردن آدرس قرارداد

پس از تنظیم پارامترهای سفارش و واردکردن آدرس قرارداد توکن، یونی بات اقدام به اجرای معامله می‌کند.

۴. استفاده از ابزار Mirror Sniper:

میرر اسنایپر، ابزاری برای کپی‌تریدینگ است و با استفاده از آن می‌توانید پوزيشن‌های معاملاتی یک یا چند آدرس مورد‌نظر را به‌طور خودکار کپی کنید.

نحوه استفاده از میرر اسنایپر

 • ابتدا از لیست موجود یکی از کیف پول‌ها را انتخاب کنید.
 • در گزینه“Add Addresses” آدرس‌های اتریومی موردنظر برای کپی تریدینگ را وارد کنید.
 • با استفاده از گزینه “Max ETH” حداکثر اندازه سفارش را وارد کنید.  
 • دکمه کپی “Duplicate Skipping” را (بر حسب نیاز) فعال یا غیرفعال کنید.
 • حالا باید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید استراتژی آدرس انتخاب شده میرور اسنایپ (تقلید) یا فرانت ران (انجام تراکنش قبل از تراکنش موردنظر) باشد.

پس از تکمیل این مراحل، یونی بات به‌طور خودکار دستورات را بر اساس اقدامات کیف‌ پول‌های ردیابی‌شده توسط اسنایپر اجرا می‌کند.

۵. استفاده از  ابزار Method Sniper

با استفاده از متد اسنایپر می‌توانید دقیقا در زمان راه‌اندازی توکن‌های جدید و ارائه نقدینگی لازم به یک صرافی غیرمتمرکز، آن‌ها را به‌طور خودکار بخرید. برای این‌ کار به آدرس قرارداد توکن نیاز دارید که معمولا قبل از راه‌اندازی، در کانال‌های رسمی پروژه ارائه می‌شوند.

نحوه استفاده از متد اسنایپر

 • کیف پول مورد استفاده برای خرید خودکار توکن را انتخاب و شارژ کنید.
 • روی گزینه “Token Address” کلیک کنید و آدرس قرارداد توکنی که می‌خواهید به محض راه‌اندازی خریده (اسنایپ) شود را وارد کنید.
 • مقدار توکن را انتخاب کنید.
 • گس لیمیت را تعیین کنید؛ اگر می‌خواهید شانس خرید بیشتری داشته باشید، باید مقدار گس را بالا درنظر بگیرید.
 • روی گزینه “Max Purchasable” کلیک و حداکثر تعداد توکن را مشخص کنید. اگر محدودیتی برای خرید قائل نیستید، گزینه “None” را فعال کنید.
 • پس از تکمیل این پارامترها، روی دکمه “Add to Snipe” کلیک کنید تا استراتژی خرید خودکار توکن اجرا شود.

توکن یونی بات چیست و هولد کردن آن چه مزایایی دارد؟

توکن UNIBOT به خاطر سرعت تراکنش بالا، نقش مهمی در نسخه سوم یونی سواپ (Uniswap v3) ایفا می‌کند. از این توکن به عنوان پاداش ییلد فارمینگ (Yield Farming)، برخورداری از حقوق حاکمیتی و کاهش کارمزد گس برای دارندگان توکن استفاده می‌شود. نرخ سوزاندن توکن معادل ٪۰.۱ است که به افزایش کمیابی آن و تاثیر مثبت روی قیمت Unibot در طول زمان کمک می‌کند.

مزایای زیر شامل حال کاربرانی می‌شود که ۱۰ توکن یونی بات یا بیشتر داشته باشند:

 • به‌دست آوردن سهمی از درآمد
 • دسترسی به کانال تلگرام با قابلیت گفتگو در مورد نسخه آلفا و پیشنهاد ویژگی‌های جدید و همچنین دسترسی به کانال پشتیبانی اختصاصی
 • کاهش گس تراکنش برای اعضای برنامه وفاداری

به گزارش میهن بلاکچین هم‌اکنون ۱,۰۰۰,۰۰۰ توکن UNIBOT در گردش است. در ۱۳ مهر ۱۴۰۲ حجم معاملات ۲۴ ساعته این توکن ۱,۷۵۰,۰۹۷ دلار و ارزش کل بازار آن ۵۱,۵۱۹,۱۹۰ دلار است. قیمت رمز ارز یونی بات حدود ۵۹.۶۰ دلار است. بیشترین قیمت ثبت‌شده برای این توکن در ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ حدود ۲۳۶.۹۸ دلار و کمترین قیمت آن ۲.۴۶ دلار در ۱ خرداد ۱۴۰۲ است. ارز دیجیتال Unibot در حال حاضر در جایگاه ۳۴۷ بازار رمزارزها قرار دارد.  

دلیل مهاجرت توکن یونی بات به نسخه دوم قرارداد هوشمند چه بود؟

انتقال یونی بات از نسخه اول به ورژن دوم
منبع: Medium.Com

در تاریخ ۱۲ ژوئن ۲۰۲۳ (۲۲ خرداد ۱۴۰۲) توکن UNIBOT از نسخه اول قرارداد توکن (اکنون منسوخ شده است) به نسخه دوم مهاجرت کرد. در طول مهاجرت، یک بازه زمانی چند روزه انتخاب شد تا کاربران به‌صورت داوطلبانه توکن‌های خود را به نسخه جدید انتقال دهند. بعد از پایان مهلت، از آدرس‌های باقی‌مانده اسنپ‌شات گرفته شد و امکان درخواست این آدرس‌ها به طور نامحدود در صفحه کلیم سایت (Claims) باز ماند. کاربرانی که در زمان تعیین‌شده توکن‌های خود را به نسخه دوم منتقل کرده‌ بودند، از‌طریق افزایش سهم درآمد تا سپتامبر ۲۰۲۳ (شهریور ۱۴۰۲) مشمول پاداش شدند. دلایل این انتقال در همان زمان، در مقاله‌ای در سایت Medium به‌طور کامل توضیح داده شد، اما خلاصه‌ای از دلایل تصمیم کامیونیتی به شرح زیر است:

 • جایگزین کردن اضافه‌ کردن خودکار توکن نقدینگی به جای مکانیزم سوزاندن خودکار توکن‌های نقدینگی (LP).
 • بازگرداندن توکن‌هایی که توسط مکانیزم سوزاندن خودکار توکن از بین برده شده‌اند و استفاده مجدد از آن‌ها به عنوان نقدینگی در زمان مهاجرت توکن‌ها
 • کاهش مالیات سواپ‌ها به مرور زمان

نقشه راه و تیم فعال در پروژه یونی بات

اگرچه اطلاعاتی از تیم فعال در پروژه یونی بات در دسترس نیست، اما لازم است به این نکته اشاره کنیم که تیم یونی سواپ در راه‌اندازی این بات ترید تلگرامی نقش داشتند. همچنین نقشه راه مدونی برای یونی بات ارائه نشده است.  

روش‌های خرید UNIBOT

برای خرید ارز دیجیتال یونی بات می‌توانید از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز نام‌آشنایی مانند نسخه دوم و سوم یونی سواپ (Uniswap v2 & v3)، سوشی سواپ (SushiSwap) و اوپن اوشن (Openocean) اقدام کنید. همچنین صرافی‌های متمرکز بیت‌گت (Bitget)، کریپتو دات کام اکسچنج (Crypto.com Exchange)، بیترو (Bitro)، بینگ‌ایکس (BingX)، گیت‌ دات آی‌او (Gate.io)، بیت مارت (Bitmart) و کوین دبلیو (CoinW) از رمزارز Unibot پشتیبانی می‌کنند.

توکن بومی یونی بات را در چه کیف پول‌هایی می‌توان نگهداری کرد؟

توکن UNIBOT را می‌توان در کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند اتمیک ولت (Atomic)، کوینومی (Coinomi)، کوین بیس (Coinbase)، بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet)، بیت‌پی (BitPay)، کوین ۹۸ (Coin 98)، اگزودوس (Exodus)، متامسک (MetaMask)، مث والت (Mathwallet) و تراست ولت (Trust Wallet)، نگهداری کنید. همچنین تعدادی از کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند سیف پل (Safepal)، لجر (Ledger)، کی استون (Keystone) با توکن یونی بات سازگار هستند.  

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
ربات تلگرامی یونی بات چیست؟

یونی بات یک ربات تلگرام در زمینه معاملات ارز دیجیتال است که ویژگی‌هایی همچون معاملات سریع، کپی‌‌تریدینگ و خرید توکن در زمان عرضه را برای معامله‌گران به ارمغان می‌آورد.

توکن بومی UNIBOT چه کاربردی دارد؟

UNIBOT توکن بومی پلتفرم تلگرامی یونی بات است که از آن به عنوان پاداش ییلد فارمینگ (Yield Farming)، برخورداری از حقوق حاکمیتی و کاهش کارمزد گس برای دارندگان توکن استفاده می‌شود.

ربات تلگرامی یونی بات توسط چه کسانی راه‌اندازی شده است؟

اطلاعات دقیقی از تیم فعال در پروژه یونی بات در دسترس نیست، اما گفته می‌شود که تیم یونی سواپ در راه‌اندازی این بات ترید تلگرامی نقش داشتند. همچنین نقشه راه مدونی برای یونی بات ارائه نشده است.  

سخن پایانی

یونی بات (Unibot) یکی از ربات‌های ارز دیجیتال در تلگرام است که به خاطر کاربرد آسان‌ و ویژگی‌های مختلف مورد توجه کاربران کریپتویی قرار گرفته است. برای استفاده از این بات ترید کافی است آن را در تلگرام جستجو و با ربات تعامل برقرار کنید. به محض شروع ارتباط، دستورات مشخصی نمایش داده می‌شوند که بر حسب نیاز می‌توانید آن‌ها را مرحله به مرحله فعال کنید. این بات ترید ابزارهای منحصر به فردی از جمله میرر اسنایپر (کپی کردن معاملات آدرس‌های موفق) و متد اسنایپر (خرید خودکار توکن‌ها در زمان راه‌اندازی) به معامله‌گران ارائه می‌دهد. همچنین کاربران می‌توانند از قابلیت‌هایی مانند سفارش‌گذاری محدود، محافظت در برابر MEV Botها و آنالیز سود و زیان بهره‌مند شوند. استفاده از این ربات تلگرامی رایگان است، اما برای هر خرید و فروش موفق، ٪۱ مالیات دریافت می‌کند. نظر شما در مورد ربات تلگرامی یونی بات چیست؟ به نظر شما مزایا یا معایب ربات یونی بات نسبت به سایر ربات‌های تلگرامی ارز دیجیتال چیست؟

منبع
unchainedcrypto.comunibot.app

الهام اسماعیلی

مترجمی زبان خوندم و به همین دلیل توی رشته‌های زیادی سرک کشیدم. خیلی اتفاقی گذرم افتاد به بلاکچین و ارز دیجیتال، یه دنیای نامتناهی که هر چی بخونی و بدونی بازم جذابه. این طوری شد که اینجا موندگار شدم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا