اخبار بیت کویناخبار عمومی

پیشنهاد خرید بیت کوین توسط مایک نوگراتز؛ دنیای متمرکز هر روز ترسناک تر می‌شود!

مایک نوگراتز مدیرعامل گلکسی دیجیتال برای تمام کسانی که فکر می‌کنند آینده دیجیتال متمرکز بسیار عجیب و ترسناک است یک پیشنهاد دارد: بیت کوین بخرید.

نووگراتز در توییت اخیر خود در خصوص محبوبیت ایمپلنت های متمرکز در کشور سوئد اظهارنظر کرد. وی گفت قبل از آنکه چنین اقدام جسورانه ای انجام دهید باید واقعا به دولت خود اطمینان داشته باشید.

نووگراتز در واکنش به خبر ایمپلنت میکروچیپ ها زیر پوست انسان در سوئد، توییت کرد:

قبل از انجام این کار واقعا باید به دولت خود اطمینان داشته باشید. این اقدام به نظر می‌رسد که واقعا دیوانه وار است. دنیای متمرکز هر روز ترسناک تر می‌شود. بیت کوین بخرید. در فناوری های بلاک چین سرمایه گذاری کنید. ما به آینده غیرمتمرکز نیاز داریم.

همانند سریال های علمی تخیلی

کاشت میکروچیپ در بدن انسان موضوع جدیدی در کشور سوئد و چند کشور دیگر نیست. این ایمپلنت های بسیار ریز که زیر پوست انسان تزریق می‌شوند، نیاز به همراه داشتن کارت شناسایی، کارت های اعتباری و حتی کلیدها را از بین می‌برد.

این موضوع ابتدا به عنوان یک آزمایش شروع شد اما اکنون در سوئد که علاقه شدیدی به فناوری‌های پیشرفته دارد به واقعیت تبدیل شده است.

هرچند اگرچه کاشت میکروچیپ بدون شک بسیار راحت است و باعث آسانتر شدن امور مختلف می‌شود، اما هم چنان این سوال درباره مفاهیم اخلاقی این امر وجود دارد. آیا به حد کافی به دولت اطمینان دارید که اطلاعات حساس خود را با آنها به اشتراک بگذارید؟ اگر رییس شما تصمیم بگیرد تا میکروچیپی در بدن شما بکارد تا عملکرد شما را رصد کند چطور؟

ما به آینده غیرمتمرکز نیاز داریم

جای تعجب نیست که به نظر نووگراتز، داوطلب شدن برای کاشت چنین میکروچیپ هایی زیر پوست ایده ای کاملا احمقانه و دیوانه وار باشد. وی از این خبر استفاده کرد تا بر اهمیت آینده غیرمتمرکز تأکید کند.

دن تاپیرو موسس DTAP Capital مدعی است که بیت کوین به محافظت انسان از چنین فناوری های “متخاصمی” کمک می‌کند. در این بین، نوآوری ها و برنامه هایی که توسط سرمایه گذاران بلاک چین ارائه می‌شود، جامعه را به سمت جایگاه اخلاقی بهتری سوق خواهد داد.

دن تاپیرو در پاسخ به توییت نووگراتز گفت:

مایک به نکته خوبی اشاره کردی که از این جهت به جریان نگاه نکرده بودم. ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین علیه فناوری های متخاصم می‌جنگد. غیرمتمرکزسازی و بیت کوین در حال تبدیل شدن به موضع ایدئولوژیکی و فلسفی می‌باشد. برنامه های بلاک چین را پشتیبانی کنیم تا بتوانند نوآوری های خود را بروز دهند و ما را به جایگاه اخلاقی بهتری حرکت دهند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا