اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچینایردراپ

شبکه اصلی Evmos راه‌اندازی شد؛ کاربران کازمس و اتریوم ایردراپ دریافت می‌کنند

روز چهارشنبه، پروژه Evmos از راه‌اندازی شبکه اصلی خود خبر داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، پروژه Evmos علاوه بر سازگاری با EVM و امکان پل‌زدن، امکان تراکنش میان بلاک‌چین‌ها را با استفاده از استاندارد EIP-712 فراهم می‌کند. به این معنی که کاربران اتریوم می‌توانند مستقیما با قراردادهای Evmos تعامل داشته باشند. فدریکو کولمر (Federico Küllmer)، بنیانگذار Evmos، این ویژگی را «درگاه ورودی از اتریوم به کازمس» خواند.

در آغاز راه‌اندازی، Evmos میزبان نسخه فورک‌شده‌ تعدادی از پروژه‌‌های معروف دیفای خواهد بود. یک فورک از راری کپیتال (Rari Capital) و یک فورک یونی سواپ (Uniswap) در بیانیه رسمی تبلیغ شد و کولمر همچنین به فورک بالانسر (Balancer) و کریتوپانکز (CryptoPunks) اشاره کرد. یک پلتفرم وام‌دهی و یک فورک از پروژه الیمپوس (Olympus) نیز با توکنومیک جدید روی این بلاکچین قرار خواهند گرفت. علاوه بر این، سازمان مستقل غیرمتمرکز آوه (Aave) پیشنهادی در مورد برای استقرار نسخه سوم خود در این بلاکچین را به تصویب رساند.

ایردراپ Evmos

یکی از نکات برجسته عرضه این پروژه، ایردراپی است که کاربران کازمس و اتریوم را هدف قرار داده‌است. قسمت عمده ایردراپ به کاربران بخش‌های مختلف اکوسیستم کازمس، از جمله استیک‌کننده‌های کازمس‌هاب (Cosmos Hub) و اتم (ATOM) و همچنین به ارائه‌دهندگان نقدینگی در اسموسیس (Osmosis) تعلق می‌گیرد.

ایردراپ پروژه evmos

پروژه Evmos علاوه بر دسته اول، کاربران اتریوم، به ویژه آنهایی که کارمزد بالایی در برنامه‌های محبوب دیفای پرداخته‌اند و همچنین قربانیان ارزش قابل استخراج‌ ماینر (MEV) را هدف قرار داده‌است. کولمر اظهار داشت در مجموع بیش از ۱.۹ میلیون آدرس واجد شرایط دریافت ایردراپ خواهند بود. نیمی از ۲۰۰ میلیون توکن این پروژه از طریق ایردراپ توزیع خواهد شد.

برای ورود به سایت معرفی شده به آدرس معرفی شده در توییت فوق، به نشانی gotrekt.com مراجعه کنید.

توکنومیکس Evmos

شاید نکته برجسته راه‌اندازی Evmos ساختار اقتصاد توکن (توکنومیکس) آن باشد. توکنومیکس این پروژه رابطه بین ولیدیتورها (اعتیارسنج‌ها)، کاربران و توسعه‌دهندگان را باز تعریف می‌کند.

کولمر، بنیان‌گذار این پروژه گفت:

ما با بررسی سیستم‌ها دیدیم که ماینرها و ولیدیتورها بیشتر کارمزد تراکنش‌ها را دریافت می‌کنند و توسعه‌دهندگان از دریافت کارمزد بی‌نصیب می‌مانند. بنابراین ایده «تقسیم کارمزد» را مطرح کردیم.

در طرح تقسیم کارمزد، بخشی از کارمزد به ولیدیتورها تعلق می‌گیرد و بخشی از آن نیز به تیم‌ توسعه‌دهنده که قراردادهای آن، کاربران را به استفاده از بلاکچین هدایت کرده است، اختصاص می‌یابد. به‌علاوه، کاربران می‌توانند در مورد اینکه کدام قراردادهای هوشمند از استخر جامعه، پاداش استفاده (usage rewards) کسب کنند، رأی‌گیری کنند.

کولمر در ادامه افزود:

این روش بر خلاف روش‌های استخراج نقدینگی معمول پروژه‌هایی مانند پالیگان و آوالنچ، یک روش خلق ‌انگیزه همبافته با پروتکل است. این روش که خاص و بومی این پروتکل است منافع تمام طرف‌های درگیر از کاربر گرفته تا توسعه دهنده و ولیدیتور را همسو می‌کند.

به‌روزرسانی Evmos با شکست مواجه شد

چند روز بعد از انتشار اولیه خبر راه‌اندازی شبکه اصلی Evmos، در تاریخ ۷ مارس (۱۶ اسفند) تیم توسعه‌دهنده در توییت رسمی خود اعلام کرد به‌روزرسانی با شکست مواجه شده‌است:

متاسفانه ‌به‌روزرسانی شبکه با شکست مواجه شد. بلاکچین برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده متوقف می‌شود و در این مدت تیم توسعه‌دهنده و ولیدیتورها دوباره تشکیل جلسه می‌دهند تا در مورد مراحل بعدی تصمیم‌گیری کنند. در این مدت هیچ تراکنشی پردازش نخواهد شد.

ما در حال جمع‌آوری تمام اطلاعات موجود هستیم.

Evmos
منبع
coindesk

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا