متوسط سیستم‌های کسب درآمد

بررسی مسابقه ترید ۱۰۰٬۰۰۰ دلاری gTrade؛ فقط یک ماه فرصت دارید

اگر احساس می‌کنید در ترید حرفی برای گفتن دارید و اهل معامله با لوریج هستید، مسابقه پلتفرم gTrade فرصت مناسبی است تا هم توانایی‌های خود را محک بزنید و هم یک جایزه خوب بگیرید. در این کمپین در مجموع ۱۰۰ هزار دلار پاداش در قالب استیبل کوین دای به ۵۰ آدرس برتر داده خواهد شد. این کمپین یک ماهه است و حدودا سه هفته دیگر برای برنده شدن در این رقابت فرصت دارید. با میهن بلاکچین همراه باشید تا شرایط،‌ هزینه‌ها و نحوه شرکت در این مسابقه را بررسی کنیم.

مسابقه ترید gTrade

مسابقه ترید gTrade
منبع: gains.trade

پلتفرم معاملاتی جی ترید که معامله دارایی‌های مصنوعی با لوریج را ارائه می‌دهد،‌ در راستای اهدافش برای جذب کاربر یک کمپین بزرگ و متفاوت برگزار کرده است. در این پلتفرم امکان معامله دارایی‌های متنوعی از رمزارز تا برخی از سهام‌های بزرگ و جفت ارزهای فارکس وجود دارد. gTrade همانطور که وعده داده بود،‌ پشتیبانی از شبکه آربیتروم را آغاز کرده است و یک مسابقه بزرگ، بهترین راه برای اعلام این خبر و جذب کاربران به این پلتفرم است.

جی‌ترید برای برگزاری این کمپین برخی از مشکلات مسابقات ترید برگزارشده قبلی را برطرف کرده است. از ویژگی‌های مهم این مسابقه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خبری از مراحل ثبت‌نام اضافی نیست.
 • کارمزدی برای ثبت‌نام گرفته نمی‌شود.
 • هر کسی با هر سایز پوزیشنی شانس برنده شدن دارد.
 • پاداش در قالب یک استیبل کوین پرداخت می‌شود، نه توکن خود پروژه.
 • بازه زمانی مسابقه کوتاه نیست و یک ماه فرصت وجود دارد.

مسابقه gTrade از ۲۵ ژانویه آغاز شده و تا ۲۵ فوریه (۶ اسفند ۱۴۰۱) ادامه خواهد داشت. محدودیت خاصی در تعداد و دارایی معامله شده وجود ندارد و فرقی نمی کند کریپتو معامله کنید یا سهام.

جایزه مسابقه gTrade

جایزه کمپین جی ترید
منبع: medium.com

برای این مسابقه ۱۰۰ هزار دلار جایزه در نظر گرفته شده است که بین ۵۰ نفر تقسیم خواهد شد. ۲ جدول وجود خواهد داشت. در یکی از جدول‌ها نفرات برتر بر اساس میزان کل Pnl (مجموع Pnl همه تریدها بر اساس دای) و در دیگری بر اساس درصد Pnl (مجموع درصد Pnl همه تریدها) مرتب می‌شوند. ۲۵ نفر اول هر یک از جدول‌ها به شرح زیر پاداش می‌گیرند:

 • نفر اول: ۲۰٬۰۰۰ دلار
 • نفر دوم: ۱۰٬۰۰۰ دلار
 • نفر سوم: ۵۰۰۰ دلار
 • نفر چهارم: ۳۰۰۰ دلار
 • نفر پنجم: ۲۵۰۰ دلار
 • نفر ششم: ۲۰۰۰ دلار
 • نفر هفتم: ۱۵۰۰ دلار
 • نفر هشتم: ۱۰۰۰ دلار
 • نفر نهم: ۷۵۰ دلار
 • نفر دهم: ۵۰۰ دلار
 • نفرات یازدهم تا پانزدهم: ۳۵۰ دلار
 • نفرات شانزدهم تا بیستم: ۲۵۰ دلار
 • نفرات بیست و یکم تا بیست و پنجم: ۱۵۰ دلار

می‌توانید جدول نفرات برتر را از این لینک مشاهده کنید. توجه داشته باشید که Pnl تمام پوزیشن‌هایی که در بازه زمانی مسابقه باز شوند، محاسبه خواهد شد و همچنین سود و زیان پوزیشن‌های باز هم محاسبه خواهد شد.

نحوه شرکت در مسابقه

برای شرکت در مسابقه باید روی شبکه آربیتروم (Arbitrum One) ترید کنید. به پلتفرم gTrade بروید. کیف پول خود را وصل و شبکه را در پلتفرم و کیف پولتان روی آربیتروم قرار دهید. کیف پول متامسک مناسب‌ترین گزینه است،‌ اما از کیف پول CoinBase و والت کانکت برای اتصال کیف پول‌های موبایلی هم پشتیبانی می‌شود. برای پرداخت هزینه گس تراکنش‌ها باید میزانی اتر در شبکه آربیتروم و برای باز کردن پوزیشن‌ها هم باید DAI در شبکه آربیتروم داشته باشید. 

به طور خلاصه عملکرد پلتفرم جی‌ترید به این صورت است که تریدرها میزانی دای به صندوق این پلتفرم واریز می‌کنند. اگر در معاملاتشان سود کنند،‌ سود آن‌ها از صندوق پرداخت خواهد شد و اگر ضرر کنند یا لیکویید شوند،‌ مبلغ ضرر از وثیقه آن‌ها در صندوق کسر می‌شود.

آموزش ترید در gTrade
منبع: gains.trade

تصویر فوق صفحه ترید پلتفرم gTrade است. در قسمت‌های مختلف به شرح زیر اقدامات مورد نظر خود را می‌توانید انجام دهید:

۱. در این قسمت می‌توانید جفت ارز یا پیر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

۲. لانگ یا شورت بودن و نوع سفارش خود را می‌توانید در این بخش مشخص کنید.

۳. میزانی دای که می‌خواهید وثیقه کنید را اینجا وارد کنید. به حداقل و حداکثر مبلغ قابل قبول داخل پرانتز اشاره شده است.

۴. لوریج خود را در این قسمت مشخص کنید. بازه مورد پذیرش را می‌توانید داخل پرانتز مشاهده کنید.

۵. اگر بخواهید، می‌توانید برای پوزیشن خود حد سود و حد ضرر مشخص کنید.

۶. اطلاعات مربوط به پیر مورد نظر شما از جمله Open Interest و کارمزدهای آن در این بخش به شما نمایش داده می‌شود. در مورد کارمزدها به طور مفصل در بخش بعد توضیح می‌دهیم.

در جی‌ترید اگر Pnl معامله شما به منفی ۹۰٪ برسد،‌ لیکویید می‌شوید. همچنین حداکثر میزان سودی که می‌توانید کسب کنید، ۹۰۰ ٪ است؛ بنابراین اگر برای Take Profit هدفی را مشخص نکنید،‌ به طور اتوماتیک ۹۰۰٪ برای شما انتخاب می‌شود.

بعد از تنظیم همه اطلاعات سفارش خود،‌ ابتدا در اولین استفاده از پلتفرم باید روی Approve زده و در کیف پول قرارداد هوشمند جی‌ترید را تایید کنید. سپس پوزیشن خود را ثبت کرده و انجام شدن تراکنش را در کیف پولتان تایید کنید.

زیر هر چارت قسمت‌هایی با عناوین Open Orders و Open Trades وجود دارد. سفارش‌های باز که هنوز انجام نشده‌اند را در قسمت Open Orders و پوزیشن‌های باز را در قسمت Open Trades می‌توانید مشاهده کنید. هر زمان هر پوزیشنی را خواستید ببندید، از قسمت Open Trades می‌توانید برای بستن آن اقدام کنید.

هزینه‌های شرکت در مسابقه و کارمزدهای gTrade

شرکت در این کمپین به خودی خود هزینه‌ جداگانه‌ای ندارد، اما حواستان باید به کارمزدهای پلتفرم باشد. دقت داشته باشید که کارمزدها به جز یک مورد، بر اساس ارزش کل پوزیشن (وثیقه × اهرم) محاسبه می‌شود. آن یک مورد هم مربوط به کارمزد rollover است که فقط روی وثیقه اعمال می‌شود.

همچنین یک اسپرد (اختلاف قیمت بین سفارش خریداران و فروشنده‌‌ها) هم فقط در زمان باز کردن پوزیشن روی قیمت اعمال می‌شود که اگر NFTهای جی‌ترید را داشته باشید، این هزینه با تخفیف برای شما لحاظ می‌شود.

برای باز کردن پوزیشن و بستن آن نیز باید کارمزد پرداخت شود. میزان کارمزد باز کردن و بستن پوزیشن و همچنین اسپرد قیمت را می توانید در جدول زیر ببینید. دقت کنید که کارمزد بستن هم بر اساس سایز اولیه پوزیشن محاسبه می‌شود. همچنین آپدیت استاپ لاس در معاملات کریپتویی نیز یک کارمزد ۰.۰۱۵ درصدی دارد. این که این کارمزدها به چه نحو و به کجا اختصاص پیدا می‌کند را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.

رمزارزفارکسسهام سطح ۱سهام سطح ۲سهام سطح ۳شاخص‌ها (ETF)کالا سطح ۱کالا سطح ۲
کارمزد باز کردن۰.۰۸ ٪۰.۰۰۸ ٪۰.۱۲ ٪۰.۲ ٪۰.۳۲ ٪۰.۰۵ ٪۰.۰۵ ٪۰.۰۸ ٪
کارمزد بستن۰.۰۸ ٪۰.۰۰۸ ٪۰.۱۲ ٪۰.۲ ٪۰.۳۲ ٪۰.۰۵ ٪۰.۰۵ ٪۰.۰۸ ٪
اسپرد*۰.۰۱ ٪۰.۰۲ ٪۰.۰۴ ٪۰.۰۶ ٪۰.۰۲ ٪۰.۰۱ ٪۰.۰۴ ٪

اسپرد در کریپوتوکارنسی‌ها برای پیرهای BTC/USD و ETH/USD ثابت و برابر ۰.۰۴ ٪ است،‌ اما برای سایر رمزارزها از یک فرمول پویا استفاده می‌شود.

سهام سطح ۱ به دارایی‌های با نوسان کمتر در این دسته (مثل GOOGL) اشاره دارد که تا اهرم ۱۰۰ برای آن‌ها می‌توان استفاده کرد. سطح ۲ سهام‌های با نوسان بیشتر (مثل FB) هستند که تا اهرم ۵۰ برای آن‌ها قابل استفاده است. سطح ۳ هم سهم‌های پرنوسان (مثل GME) هستند که نهایتا از اهرم ۳۰ برای آن‌ها می‌توان استفاده کرد. در حال حاضر کالای سطح ۱ فقط شامل طلا (XAU/USD) و کالای سطح ۲ فقط شامل نقره (XAG/USD) می‌شود. 

جز موارد فوق، در زمان باز بودن پوزیشن هم کارمزدهای خاصی باید پرداخت شود. این کارمزدها به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • کارمزد تامین مالی (Funding Fee): اگر پوزیشن شما بر خلاف اکثریت باشد (مثلا وقتی اکثرا لانگ گرفته‌اند، شما پوزیشن شورت باز کنید) این کارمزد به شما پرداخت خواهد شد و اگر پوزیشن شما مثل اکثریت کاربران باشد، این هزینه را باید بپردازید. طبیعتا ممکن است در طول دوره باز بودن پوزیشن شما،‌ مثبت یا منفی بودن این هزینه چندین بار تغییر کند. در پلتفرم جی‌ترید در مقابل هر پیر،‌ مثبت بودن Funding Fee در یک پوزیشن با رنگ سبز و منفی بودن آن با رنگ قرمز نمایش داده می‌شود.
 • کارمزد جابجایی (Rollover Fee): کارمزد جابجایی در هر بلاک و فقط روی وثیقه اعمال می‌شود. این موضوع به پلتفرم اجازه می‌دهد تا اهرم‌های کم را هم با مدیریت ریسک مناسب ارائه دهد.

اجازه دهید با یک مثال همه این کارمزدها را با هم مرور کنیم. فرض کنید یک پوزیشن با ۲۵۰ دای در ETH/USD با لوریج ۱۰ باز می‌کنیم، بنابراین سایز پوزیش ۲۵۰۰ دای خواهد بود. کارمزد باز کردن پوزیشن (۲ = ۰.۰۸٪ × ۲۵۰۰) باید پرداخت شود، پس در اصل ما پوزیشن را با ۲۴۸ دای باز خواهیم کرد و سایز آن ۲۴۸۰ DAI خواهد بود.

به قیمت اوراکل‌ها در لحظه باز کردن باید اسپرد هم اضافه شود. اگر قیمت اتر ۲۰۰۰ دلار باشد،‌ قیمت در معامله ما با احتساب ۰.۰۴٪ اسپرد، ۲۰۰۰.۸ دلار لحاظ خواهد شد. بعد از ۱ درصد افزایش قیمت، ما پوزیشن را در قیمت ۲۰۲۰.۸ دلار می‌بندیم. سود ما از این معامله ۲۴.۸ دای می‌شود. کارمزد بستن معامله (۰.۰۸٪ × ۲۴۸۰) ۱.۹۸۴ دای را باید از آن کسر کنیم. فرض کنید از Funding Fee میزان ۱.۲ دای به دلیل خلاف جهت اکثریت بودن به ما پرداخت شود و هزینه Rollover هم در مجموع ۰.۵ دای شده باشد. بنابراین سود نهایی ما از این ترید خواهد شد:

دای ۲۳.۵۱۶ = ۰.۵ – ۱.۲ + ۱.۹۸۴ – ۲۴.۸

با بستن این پوزیشن ۲۷۱.۵۱۶ دای (۲۳.۵۱۶+۲۴۸) به کیف پول ما واریز خواهد شد. اگر لیکویید شویم هم که وثیقه خود را از دست می‌دهیم.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • در مسابقه ترید gTrade به چند نفر پاداش داده خواهد شد؟
  در این کمپین دو جدول رده‌بندی بر اساس مقدار Pnl و درصد Pnl وجود دارد. ۲۵ آدرس هر جدول جایزه خواهند گرفت که شرح دقیق آن در مقاله است. پاداش نفرات اول هر جدول ۲۰٬۰۰۰ دای است.
 • آیا محدودیتی برای شرکت در کمپین gTrade وجود دارد؟
  خیر،‌ هر کسی می‌تواند در این مسابقه شرکت کند و محدودیتی در تعداد یا پیر معامله وجود ندارد. فقط حداقل میزان دای که باید وثیقه بگذارید، در Pair های مختلف تفاوت دارد. مثلا برای ترید بیت کوین حداقل ۵۰ دای و برای ترید طلا حداقل ۴۸ دای نیاز است.
 • آیا می‌توان روی شبکه پالیگان هم ترید کرد؟
  خیر، برای شرکت در مسابقه فقط باید روی شبکه آربیتروم ترید کنید.
 • این مسابقه در چه بازه زمانی برگزار می‌شود؟
  بازه زمانی برگزاری مسابقه ترید gTrade از ۲۵ ژانویه تا ۲۵ فوریه (۶ اسفند) است.

جمع‌بندی

برگزاری مسابقه ترید یکی از راه‌های موثر بازاریابی و جذب کاربر به یک پلتفرم است. پلتفرم معاملاتی gTrade که معامله اهرمی دارایی‌های مصنوعی را ارائه می‌دهد،‌ بعد از پشتیبانی از شبکه آربیتروم مسابقه ترید بزرگی با ۱۰۰٬۰۰۰ دلار جایزه برگزار می‌کند. این مسابقه در یک بازه زمانی یک ماهه برگزار می‌شود و حتی با سرمایه کم و ثبت درصد Pnl بالا نیز می‌توان در آن برنده شد. در این مقاله نحوه توزیع جایزه، ترید در پلتفرم gTrade و کارمزدهایی که باید پرداخت شود را بررسی کردیم. نظر شما در رابطه با این مسابقه و جی‌ترید چیست؟ آیا تجربه شرکت در مسابقات ترید را داشته‌اید؟ اگر پاسختان مثبت است،‌ این کمپین را در مقابل آن چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع
gainsnetwork-io.medium

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا