مبتدی کیف پولکریپتو پدیا

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال یک ابزار کاربردی برای فعالان بازار کریپتو است. اگر یک سرمایه‌گذار پرریسک هستید و دنبال رمزارزهای پرسود می‌گردید، اگر عاشق رصد کیف پول نهنگ‌ها هستید یا اگر فقط می‌خواهید دارایی‌های خود را در بلاکچین‌های مختلف رصد کنید به ردیاب کیف پول نیاز دارید. با استفاده از ردیاب‌ها می‌توانید بفهمید که سایر تریدرها چه چیزی می‌خرند، خریداران چه کسانی هستند و چه احساسی نسبت به بازار دارند، در‌حال‌ حاضر روی چه رمزارزهایی سرمایه‌گذاری می‌کنند و انتخاب آن‌ها برای آینده چیست. ردیابی کیف پول ارز دیجیتال در سه مرحله انجام می‌شود؛ کشف کیف پول، جمع‌آوری داده‌های آنچین تراکنش‌ها و در نهایت تبدیل آن‌ها به اطلاعات مفید. سپس با استفاده از سرنخ‌هایی که از حرکت کیف پول‌های برجسته به‌دست می‌آید، می‌توان حرکت بازار را پیش‌بینی کرد. با مهین بلاکچین همراه باشید تا چند مورد از برترین ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال، ویژگی‌های مهم، مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها را معرفی کنیم.  

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
خلاصه مطلب:
👈 سرمایه‌گذاران و تریدرها با ردیابی و آنالیز کیف پول‌های برتر می‌توانند چشم‌انداز کاملی از زوایای مختلف بازار ارزهای دیجیتال به‌دست بیاورند.
👈 این ابزارها ویژگی‌هایی نظیر نظارت بر پورتفولیو، هشدارهای قیمت، آنالیز تاریخچه تراکنش و… را ارائه می‌دهند.
👈 سرمایه‌گذاران با استفاده از ابزارهای ردیاب کیف پول می‌توانند اکانت نهنگ‌ها را شناسایی کنند، از خرید و فروش آن‌ها مطلع شوند و در نهایت چشم‌انداز بهتری از احساسات و جهت‌گیری بازار به‌دست بیاورند.
👈 اتراسکن قدیمی‌ترین ردیاب کیف پول، است که به‌طور خاص روی بلاکچین اتریوم متمرکز است.
👈دی‌بنک یک ردیاب کیف پول ارز دیجیتال است که تقریبا تمام بلاکچین‌های سازگار با EVM را پوشش می‌دهد و با اکانت رایگان آن می‌توان حداکثر ۵ گروه با ۱۰ آدرس از ولت‌های ردیابی‌شده را ایجاد کرد.
👈 کلنک‌اپ یک تحلیلگر کیف پول کاربردی برای کاربران مبتدی است؛ زیرا رایگان است و اطلاعات را به‌صورت ساده و بصری نمایش می‌دهد.

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال
منبع: Cryptomus.Com

به‌طور کلی منظور از ردیابی کیف پول، بررسی تحرکات کیف پول نهنگ‌ها یا تریدرهای شاخص بازار است تا با استفاده از اطلاعات به‌دست آمده بتوان تصمیم‌های معاملاتی احتمالی آن‌ها را پیش‌بینی کرد. ردیاب کیف پول ارز دیجیتال (Crypto wallet trackers) این کار را برای کاربران آسان‌تر می‌کنند. به‌طور مثال می‌توانید ردیاب‌ را طوری تنظیم کنید تا با هر بار تراکنش کیف پول موردنظر، پیام هشدار ارسال کند. همچنین می‌توانید فعالیت کیف پول انتخابی را در زمان واقعی رصد کنید. ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال به یک واسط برنامه‌نویسی کاربردی (API) شخص ثالث متصل می‌شوند و از طریق دسترسی به فیدهای داده آنچین ارزهای دیجیتال، اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها را به‌دست می‌آورند. سپس این اطلاعات را دسته‌بندی می‌کنند و به شکلی کاربردی در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

ردیاب کیف پول ارزهای دیجیتال
منبع: Coingecko.Com

ردیاب‌ها ویژگی‌های قابل‌تنظیمی دارند؛ مثلا می‌توان آن‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم کرد تا به‌محض انجام تراکنش توسط کیف پول ردیابی‌شده، برای کاربر هشدار ارسال کند. انواع ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال بسته به طراحی می‌توانند اطلاعات اولیه (مانند نوع و مبلغ) تراکنش را در یک نرم‌افزار پیام‌رسان مانند تلگرام ارسال کنند. در‌نتیجه کاربر می‌تواند به‌سرعت واکنش نشان بدهد و دیگر برای اطلاع از جزییات تراکنش به مرورگرهای بلاکچینی مانند اتراسکن (Etherscan) نیاز ندارد.

چرا باید کیف پول‌های دیگر را ردیابی کنیم؟

سرمایه‌گذاران و تریدرها با ردیابی و آنالیز کیف پول‌های برتر می‌توانند چشم‌انداز کاملی از زوایای مختلف بازار ارزهای دیجیتال به‌دست بیاورند. دلایل زیر نشان می‌دهد که چرا ردیابی کیف پول‌های برتر اهمیت دارد:

 • وضعیت و سلامت شبکه: آنالیز الگوها و حجم تراکنش‌ها، اطلاعات ارزشمندی را در مورد سلامت کلی شبکه بلاکچین و وضعیت آن ارائه می‌دهد. این اطلاعات به پیش‌بینی مسائل ناشی از مقیاس‌پذیری و شناسایی بهترین زمان برای انجام تراکنش‌ها کمک می‌کند.
 • رصد جریان وجوه: مشاهده حرکت وجوه بین آدرس‌ها، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید بفهمید دارایی‌های رمزنگاری میان کدام آدرس‌ها جابه‌جا و کجا ذخیره می‌شوند.
 • احساسات و روند بازار: کشف الگوهای معاملاتی کاربران برجسته بازار، اطلاعات ارزشمندی را در مورد روند کلی بازار و احساسات سرمایه‌گذاران بانفوذ نشان می‌دهد. از آنجایی‌که احساسات و روند بازار دو عامل مهمی هستند که بر بازار ارزهای دیجیتال می‌گذارند و باعث تغییرات احتمالی قیمت می‌شوند، با استفاده از این اطلاعات می‌توانید تصمیم‌های معاملاتی کارآمدتری بگیرید.
 • محبوبیت توکن‌های خاص: هنگام نظارت و رصد کیف پول‌های برتر می‌توانید بفهمید که کدام توکن‌ها توسط کاربران برجسته بازار نگهداری، استیک (Stake) یا معامله می‌شوند. بنابراین می‌توانید توکن‌های محبوبی که ممکن است گزینه ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری آینده باشند را شناسایی کنید.
 • امنیت: ردیابی کیف پول‌های برتر ارزهای دیجیتال راهی برای شناسایی فعالیت‌های مشکوک مانند کلاهبرداری (Scam) یا تراکنش‌های غیرقانونی است. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید امنیت وجوه خود و ریسک‌های بالقوه بازار را ارزیابی کنید.

ردیاب کیف پول کریپتویی چه امکاناتی دارد؟

ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال، ابزارهایی هستند که اجازه می‌دهند کاربر کیف پول‌های موردنظر خود را به آسانی رصد و ردیابی کند. این ابزارها ویژگی‌هایی نظیر نظارت بر پورتفولیو، هشدارهای قیمت، آنالیز تاریخچه تراکنش و… را ارائه می‌دهند. سرمایه‌گذاران با استفاده از ابزارهای ردیاب کیف پول می‌توانند اکانت نهنگ‌ها را شناسایی کنند، از خرید و فروش آن‌ها مطلع شوند و در نهایت چشم‌انداز بهتری از احساسات و جهت‌گیری بازار به‌دست بیاورند.

ردیاب‌ها از طریق API با کیف پول‌های مختلف و صرافی‌های متعدد ادغام می‌شوند و به فیدهای داده آنچین دسترسی پیدا می‌کنند. بنابراین نرم‌افزارهای ردیاب با استفاده از دیتایی که از پلتفرم‌های ردیابی‌شده به‌دست می‌آورند، اطلاعاتی مانند قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال، موجودی پورتفولیو و سایر جزییات تراکنش را ارائه می‌دهند.

کاربران می‌توانند قابلیت‌های یک ردیاب پورتفولیوی ارز دیجیتال را بر حسب نیازهای خود تنظیم کنند. مثلا می‌توانید اعلان‌ها را طوری تنظیم کنید تا هر بار که کیف پول موردنظر تراکنشی انجام می‌دهد برای شما پیام ارسال شود. ردیاب پورتفولیوی ارز دیجیتال یک راه‌حل کارآمد برای سرمایه‌گذاران و تریدرها است، زیرا به ردیابی حرکات نهنگ‌های ارزهای دیجیتال، آنالیز فعالیت‌های آن‌ها و در نهایت به تصمیم‌گیری آگاهانه برای سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.

معرفی بهترین ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال

تا اینجا فهمیدیم که ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال، ابزار مهمی برای فعالان بازار کریپتو هستند. با رصد تحرکات کیف پول نهنگ‌ها و کاربران برجسته بازار و به‌دست آوردن اطلاعات مربوط به خرید و فروش، هولد یا استیک دارایی‌های دیجیتال توسط آن‌ها، می‌توانیم دید بهتری نسبت به روند و احساسات بازار داشته باشیم. با توجه به اهمیت ردیاب‌ها، در این بخش به معرفی تعدادی از ردیاب‌های رایج و اغلب رایگان کریپتویی می‌پردازیم.

۱. اتراسکن (Etherscan)

 ردیاب کیف پول ارز دیجیتال اتراسکن
منبع: Etherscan.io

اتراسکن (Etherscan) یک جستجوگر بلاکچین است که داده‌های خام و گسترده‌ای را در مورد تراکنش‌ها، آدرس‌ها و توکن‌های مبتنی بر اتریوم ارائه می‌دهد. برای کاربرانی که می‌خواهند به اطلاعات جامعی در مورد کیف پول‌های رمزنگاری و فعالیت آن‌ها دسترسی داشته باشند، اتراسکن یک ابزار ایده‌ال است.

مزایا و معایب:

 • ارائه داده‌های جامع در مورد تراکنش‌ها، آدرس‌ها و توکن‌ها
 • ارائه اطلاعات دقیق درمورد انتقال توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 و ERC-721
 • امکان تنظیم هشدارهای ایمیلی برای آدرس‌های خاص
 • دارای مجموعه جامعی از نمودارهای پیش‌ساخته
 • دشوار بودن پردازش و آنالیز داده‌های خام برای کاربران
 • تمرکز اصلی اتراسکن روی بلاکچین اتریوم است و به‌صورت محدود از سایر زنجیره‌ها پشتیبانی می‌کند.

۲. دی‌بنک (Debank)

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال DeBank
منبع: Coinmarketcap.Com

هنگامی که صحبت از ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال می‌شود، دی‌بنک (Debank) یکی از نام‌آشناترین ابزارهایی است که به ذهن خطور می‌کند. این ابزار تقریبا از تمام زنجیره‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می‌کند. از طریق رابط دی‌بنک می‌توانیم به‌سادگی از نحوه توزیع دارایی‌های یک کیف پول در زنجیره‌ها و پروتکل‌ها مطلع شویم. تیم Debank برای ارائه نتایج بهتر، با ‌سرعت بالایی پشتیبانی از زنجیره‌ها و پروتکل‌های جدید را به سرویس‌های خود اضافه می‌کند.

ردیاب کیف پول دی‌بنک
منبع: Coinmarketcap.Com

با اتصال کیف پول خود به Debank می‌توانید تراکنش‌های کیف پول‌های خاص را ردیابی کنید. به‌طور مثال در تصویر زیر ۱۹۱ کاربر این کیف پول را ردیابی می‌کنند و آن‌ها مجموعا بیش از ۲۰ میلیون دلار دارایی‌های دیجیتال را در کیف پول‌های خود نگهداری می‌کنند. حرکت این کیف پول‌ها را می‌توان حرکت اثرگذار نهنگ‌ درنظر گرفت.

اگر نحوه یافتن کیف پول نهنگ‌ها را نمی‌دانید، ردیاب دی‌بنک این قابلیت را در بخش “Whales” در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین اطلاعاتی مانند ارزش خالص دارایی، پروتکل‌ها، مجموعه NFTها و درصد توکن‌های موجود در کیف پول را نمایش می‌دهد.

ردیابی کیف پول نهنگ های ارزهای دیجیتال در Debank
منبع: Coinmarketcap.Com

دی‌بنک برای ساده‌ترکردن ردیابی کیف پول‌های ارز دیجیتال به کاربران اجازه می‌دهد ولت‌های موردعلاقه خود را دسته‌بندی کنند. به این ترتیب کاربر می‌تواند فهرستی از کیف‌ پول‌هایی را که ردیابی می‌کند در یک صفحه کنار هم مشاهده کند. در اکانت رایگان Debank کاربران می‌توانند حداکثر ۵ گروه با ۱۰ آدرس بسازند.

ردیاب DeBank
منبع: Coinmarketcap.Com

دی‌بنک درحال حاضر یکی از برترین ابزارها در حوزه ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال است. تیم دی‌بنک در حال آماده‌سازی یک ویژگی به نام “Tokens” است که ردیابی توکن‌های ترند و دارای حجم بالا را امکان‌پذیر می‌کند. همچنین این تیم قصد دارد ویژگی‌های دیگری مانند پیام‌رسانی و چت زنده را به خدمات خود اضافه کند.

۳. نانسن (Nansen)

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال Nansen
منبع: Certik.Com

ردیاب کیف پول نانسن (Nansen) با ارائه پژوهش‌های بنیادی و گزارش‌های مبتنی بر داده به کاربران در تصمیم‌گیری آگاهانه در سرمایه‌گذاری کمک می‌کند. اگرچه استفاده از نانسن رایگان نیست، اما ابزارها و ویژگی‌های فوق‌العاده آن ارزش صرف هزینه را دارند.

مزایا و معایب:

 • ارائه پژوهش‌های بنیادی و گزارش‌های مبتنی بر داده 
 • ارائه اطلاعات دقیق در مورد برترین کیف پول‌ها، از‌ جمله آدرس‌های منتخب
 • نانسن رایگان نیست و ممکن است قیمت آن برای کاربران معمولی گران باشد.
 • برای کاربرانی که سرمایه‌گذاری محدودی دارند، استفاده از نانسن ضروری نیست.
 • ردیاب نانسن طیف وسیعی از ابزارهای آنالیز آنچین را دارد که اکثرا پولی هستند و هزینه آن‌ها به ۱۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار در ماه می‌رسد.

یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های نانسن، ابزاری به نام “Smart Money” است. این داشبورد تحرکات کیف پول‌هایی که توسط نانسن با عنوان «اسمارت مانی» برچسب‌گذاری شده‌‌اند را ردیابی می‌کند. دلیل این نام‌گذاری فعالیت زیاد این آدرس‌ها در سابقه آنچین و سودآوری بالای آن‌ها در معاملات است.

۴. آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال Arkham
منبع: Coinmarketcap.Com

اگرچه پلتفرم تحلیلی آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) یک پلتفرم نسبتا جدید است، اما توانسته در زمینه ردیاب کیف پول ارز دیجیتال و فضای آنالیز آنچین توجه کاربران را جلب کند. آرکهام فعلا در نسخه بتا ارائه می‌شود و کاربران می‌توانند با کدهای دعوت به‌راحتی به این پلتفرم دسترسی پیدا کنند.

آرکهام نسخه بتای بسته خود را در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) راه‌اندازی کرد و ابزار ویژوالایزر کیف پول آن مورد استقبال قرار گرفت. این ابزار ارتباط یک کیف‌ پول ردیابی‌شده را با تمام کیف پول‌ها یا قراردادهایی که با آن‌ها تعامل دارد، به ‌شکل بصری نمایش می‌دهد. کاربران می‌توانند به راحتی یک نمای کلی از فعالیت‌های کیف پول را ببینند و سایر کیف پول‌هایی که ممکن است متعلق به این آدرس باشند را کشف کنند.

ویژوالایزر ردیاب آرکهام اینتلیجنس
منبع: Coinmarketcap.Com

کاربران آرکهام می‌توانند هشدار‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم کنند تا به‌محض اینکه کیف پول‌های ردیابی‌شده تراکنشی انجام می‌دهند، مطلع شوند. این ویژگی کمک می‌کند تا کاربر همزمان با حرکات نهنگ‌ها، ورود یا خروج به‌ موقعی داشته باشد.

پلتفرم تحلیلی آرکهام اینتلیجنس
منبع: Coinmarketcap.Com

یکی دیگر از ویژگی‌های ردیاب آرکهام، سیستم برچسب‌گذاری داخلی است که امکان ردیابی نهادهای برجسته مانند صرافی‌های متمرکز، موسسه‌ها، صندوق‌های مالی، تریدرهای بزرگ، نهنگ‌های کریپتو و اینفلوئنسرها را فراهم می‌کند.

ردیاب کیف پول آرکهام اینتلیجنس
منبع: Coinmarketcap.Com

در‌حال‌ حاضر استفاده از آرکهام رایگان است و به همین دلیل در برابر رقبای پولی، گزینه ایده‌آلی برای آنالیز فعالیت‌های آنچین کیف پول‌های ارز دیجیتال است. این پلتفرم توکن بومی ARKM را منتشر کرده است.

۵. دکس‌چک (DexCheck)

یکی دیگر از ردیاب‌های نسبتا جدید، دکس‌چک (DexCheck) است که ابزارهای متعددی دارد و اکثر آن‌ها به‌صورت رایگان ارائه می‌شوند.

از‌جمله ویژگی‌های تحلیلگر کیف پول دکس‌چک می‌توانیم به امکان ردیابی خرید و فروش توکن‌ها در ۱۰ زنجیره پشتیبانی‌شده و همچنین محاسبه سود و زیان انباشته توکن‌های خاص در یک بازه زمانی اشاره کنیم. هر یک از این اطلاعات بر حسب زنجیره‌های مختلفی که کیف پول روی آن فعال است، ارائه می‌شوند.

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال DexCheck
منبع: Coinmarketcap.Com

ردیاب دکس‌چک علاوه بر آنالیز کیف پول‌های فردی، دارای ابزاری برای ردیابی معاملات نهنگ‌های ارزهای دیجیتال است که معاملات بزرگ در هر یک از زنجیره‌های پشتیبانی‌شده را ردیابی می‌کند. این فیلتر به‌طور پیش‌فرض با معاملات بالاتر از ۱۰ هزار دلار شروع می‌شود، اما می‌توان حداقل ارزش معاملات را تا ۱۰۰ هزار دلار هم تنظیم کرد. برای ردیابی معاملات بزرگ NFTها در شبکه اتریوم نیز ویژگی مشابهی وجود دارد.

تحلیلگر کیف پول DexCheck
منبع: Coinmarketcap.Com

آخرین ویژگی دکس‌چک، ارائه فهرستی از تریدرهای برتر صرافی‌های غیرمتمرکز، به تفکیک هر زنجیره است. این فهرست بر اساس توکن مورد‌ معامله طبقه‌بندی می‌شود و کاربر می‌تواند بر‌حسب‌ نیاز از فیلتر سود تحقق‌یافته یا سود تحقق‌نیافته استفاده کند. همچنین می‌توان با استفاده از فیلتر زمانی، بهترین تریدرها در بازه‌های زمانی مختلف را شناسایی کرد.

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال دکس چک
منبع: Coinmarketcap.Com

اگرچه ردیاب کیف پول ارز دیجیتال DexCheck یک محصول جدید است، اما نقشه راه بلند‌پروازانه‌ای برای سال پیش‌رو دارد. پشتیبانی از زنجیره‌های جدید، استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی روند‌ها و فرصت‌های آربیتراژ (Arbitrage)، اضافه کردن قابلیت کپی تریدینگ (Copy-Trading) از‌جمله اهداف این پلتفرم است.

۶. کلنک اپ (ClankApp)

ردیاب کیف پول ClanckApp
منبع: B2binpay.Com

کلنک‌اَپ (ClankApp) یکی دیگر از برجسته‌ترین ردیاب‌های کیف پول نهنگ‌ بلاکچین است. از طریق یک API می‌توان از این ردیاب استفاده کرد. سرویس‌های این پلتفرم رایگان است؛ اما اگر خدمات پلتفرم مورد رضایت شما بود، در صورت تمایل می‌توانید از طریق لینک مربوطه کمک‌ مالی اهدا کنید.

پلتفرم ClankApp ردیابی کیف پول‌های ارز دیجیتال در ۲۴ بلاکچین از‌جمله بیت‌ کوین، اتریوم، بایننس‌چین (Binance Chain) و استلار (Stellar) را فراهم می‌کند. این ردیاب در کنار سایر خدمات ارزنده‌، آنالیز صرافی‌ها و ارسال هشدار از طریق ایمیل را هم ارائه می‌دهد.

مزایا و معایب:

 • ردیاب کیف پول ClankApp یک گزینه عالی برای کاربران مبتدی است؛ زیرا رایگان است، نحوه استفاده آسانی دارد و اطلاعات را به شکلی کاملا بصری ارائه می‌دهد.
 • مهم‌ترین ایراد این ردیاب پورتفولیوی ارزهای دیجیتال، عدم استفاده از نمودارها و گراف‌ها است. درصورت استفاده از نمودار، کاربران می‌توانند تراکنش‌های نهنگ‌ها را در طول زمان در یک نمای کلی ببینند.

۷. سییلو (Cielo)

ردیاب کیف پول سییلو (Cielo) اطلاعات به‌روز کیف پول‌های انتخابی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. می‌توانید به‌راحتی با استفاده از ربات تلگرامی Cielo، کیف پول مورد‌نظر خود را ردیابی کنید.

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال Cielo
منبع: Coingecko.Com

نحوه راه‌اندازی ربات ردیاب کیف پول تلگرامی Cielo:

برای شروع فرآیند ردیابی، با کلیک روی گزینه “Start” تعامل با ربات را شروع کنید.

ردیاب کیف پول Cielo
منبع: Coingecko.Com

اکنون ربات فعال است و با کلیک روی “Add” می‌توانید کیف پول مورد نظر خود را اضافه کنید. با توجه به دستورالعمل‌ها، ولت را اضافه کنید و زنجیره‌های EVM مربوط به شبکه‌هایی که می‌خواهید کیف پول را روی آن‌ها ردیابی کنید، انتخاب کنید. پس از اتمام مراحل روی گزینه “Confirm” کلیک کنید.

ردیاب تلگرامی Cielo
منبع: Coingecko.Com

طبق فرمت نمونه، نوع تراکنش‌های کیف پولی که می‌خواهید ردیابی کنید و سایر جزییات را اضافه کنید. پس از تکمیل تنظیمات، به‌محض اینکه کیف پول مورد نظر تراکنشی (همان نوع تراکنشی که انتخاب کردید) را در زنجیره انتخابی انجام دهد، ردیاب Cielo برای شما پیام ارسال می‌کند. برای مشاهده سایر دستورات می‌توانید نشانه “/” را در قسمت نوع تایپ کنید. این دستورات علاوه‌بر منو و تنظیمات متداول، شامل گزینه‌هایی برای افزودن یک کیف پول یا توکن جدید و ایجاد فهرستی از همه کیف پول‌های ردیابی‌شده است.

۸. دون آنالیتیکس (Dune Analytics)

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال دون آنالیتیکس
منبع: Certik.Com

ابزارهای دون آنالیتیکس (Dune Analytics) قابلیت سفارشی‌سازی بیشتری نسبت به سایر ردیاب‌ها دارند. به همین دلیل کاربران می‌توانند داشبوردهای سفارشی و با ویژگی‌های متعدد را بر حسب فعالیت‌های کیف پول مورد نظر خود تنظیم کنند. دون آنالتیکس به خاطر دارا بودن مجموعه جامعی از ابزارها و ویژگی‌ها از انعطاف‌پذیری بالایی برای آنالیز داده‌های کیف پول برخوردار است.

مزایا و معایب:

 • داشبوردهای قابل‌ تنظیم برای اهدف مورد نظر
 • پشتیبانی از انواع شبکه‌های بلاکچین
 • ارائه مجموعه کاملی از ابزارها و ویژگی‌ها برای آنالیزهای دقیق و جامع
 • اگرچه یادگیری ساخت داشبوردهای سفارشی نسبتا سخت است، اما کاربر می‌تواند در مدت کوتاهی تنظیم داشبوردها را یاد بگیرد.
 • ممکن است استفاده از دون آنالیتیکس برای کاربرانی که دانش فنی محدودی دارند، سخت باشد.

۹. زریون (Zerion)

ردیاب کیف پول ارز دیجیتال Zerion
منبع: Zerion.io

زریون (Zerion) یک کیف پول غیرحضانتی برای ارزهای دیجیتال است که دسترسی به طیف گسترده‌ای از فرصت‌ها در حوزه دیفای و توکن‌های غیرمثلی را فراهم می‌کند. کاربران کیف پول Zerion می‌توانند به‌راحتی توکن‌های خود را قرض دهند و در عوض سود بگیرند. همچنین کاربران می‌توانند در ازای تامین نقدینگی، کارمزدهای معاملاتی را دریافت کنند. در برخی پروتکل‌ها کاربر می‌تواند در ازای فروش قراردادهای آپشن، حق بیمه دریافت کند. کیف پول زریون تمام این فعالیت‌ها را رصد می‌کند و پاداش‌های به‌دست‌آمده را نشان می‌دهد.

در کیف پول Zerion می‌توانید توکن‌های خود را معامله کنید. این کیف پول به‌طور خودکار بهترین قیمت‌های معاملاتی را از صرافی‌های غیرمتمرکز مانند وان اینچ (1Inch)، یونی سواپ (Uniswap)، بالانسر (Balancer) و سوشی سواپ (Sushiswap) دریافت می‌کند. همچنین هزینه و سود معامله را هم محاسبه می‌کند.

زریون با استفاده از کیت توسعه‌نرم‌افزار دیفای (DeFi SDK) که یک لایبرری متن باز است، بهترین قیمت‌ها را پیدا می‌کند. تیم زریون این کیت توسعه را با هدف ادغام کیف پول با پروتکل‌های پیشرو دیفای توسعه داده است. بنابراین کاربر هنگام سواپ توکن در کیف پول زریون، بهترین قیمت‌های موجود در دکس‌های مختلف را دریافت می‌کند.

مزایا و معایب:

 • این کیف پول دارای یک ردیاب رایگان پورتفولیو در حوزه دیفای و NFTها است که به‌طور خودکار همه دارایی‌های کاربر را شناسایی و ردیابی می‌کند. این ویژگی فقط مختص دارایی‌های کیف پول‌های غیرحضانتی است؛ چراکه زریون قادر به رصد دارایی‌هایی موجود در صرافی‌های متمرکز نیست.
 • در حال حاضر کیف پول زریون از بیت کوین پشتیبانی نمی‌کند، اما کاربران می‌توانند رپد بیت کوین (WBTC) را بخرند. رپد بیت کوین‌ها، توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 و نمایانگر بیت‌کوین‌های قفل‌شده هستند که ارزش آن‌ها با بیت کوین برابری می‌کند.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
ردیاب کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال، ابزارهایی هستند که اجازه می‌دهند کاربر کیف پول‌های موردنظر خود را به آسانی رصد و ردیابی کند. این ابزارها ویژگی‌هایی نظیر نظارت بر پورتفولیو، هشدارهای قیمت، آنالیز تاریخچه تراکنش و… را ارائه می‌دهند.

بهترین ردیاب کیف پول کدام است؟

دی بنک(Debank)، نانسن (Nansen)، آرکهام (Arkham) و زریون (Zeroin) از جمله بهترین ردیاب‌های کیف پول هستند.

سخن پایانی

ردیاب‌ها ابزاری برای رهگیری دارایی‌های دیجیتال در بلاکچین‌ها، پروتکل‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی هستند. از طریق این ابزارها می‌توانید تصویر واضحی از توکن‌های خود داشته باشید و اطلاعاتی مانند ارزش پورتفو، تاریخچه تراکنش، موجودی و عملکرد دارایی را رصد کنید. به‌علاوه با استفاده از ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال می‌توانید کیف پول نهنگ‌های کریپتویی و فعالان برجسته بازار را هم رصد کنید. با ردیابی معاملات و تحرکات نهنگ‌ها اطلاعات مفیدی را در مورد احساسات و روند بازار به‌دست می‌آورید و می‌توانید حرکت‌های بعدی بازار را پیش‌بینی کنید. اگرچه این کارها به‌خودی خود بسیار دشوار و غیرممکن است؛ اما ابزارهایی که برای ردیابی کیف پول ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند، نظارت بر تراکنش‌های بلاکچین را حتی برای تریدرهای مبتدی آسان می‌کنند. با توجه به اهمیت استفاده از ردیاب‌ها در فضای کریپتو، در این مطلب به معرفی ۹ مورد از بهترین ردیاب‌های کیف پول ارز دیجیتال پرداختیم. به نظر شما کدام یک از این ردیاب‌ها کاربردی‌تر هستند؟ جای چه ابزارهای دیگری در این لیست خالی است؟  

منبع
coinmarketcap.comb2binpay.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا