مبتدی سرمایه گذاریویدیو

آموزش کار با ربات تلگرامی EVM Wallet Tracker + ویدیو

برای بسیاری از تریدرها و سرمایه‌گذاران خرد، کشف کردن این که نهنگ‌ها چه فعالیت‌هایی در شبکه‌ها انجام می‌دهند، بسیار مهم است؛ زیرا نهنگ‌ها تاثیر بسیار زیادی در قیمت ارزهای دیجیتال دارند و می‌توانند باعث کاهش یا افزایش قیمت رمزارزها شوند. در این ویدیو به آموزش کار با ربات تلگرامی EVM Wallet Tracker می‌پردازیم که یکی از بهترین ابزارها برای دنبال کردن نهنگ‌هاست؛ البته این ابزار تنها برای دنبال کردن نهنگ‌های شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) و شبکه نیر (Near) طراحی شده و برای نهنگ‌های بیت کوین، سولانا و دیگر شبکه‌های غیرسازگار با EVM کاربردی ندارد. در این آموزش با میهن بلاکچین همراه باشید. 

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

آموزش کار با ربات تلگرامی EVM Wallet Tracker

آپدیت: در بخش زنجیره‌های پشتیبانی شده بات EVM، شبکه DogeChain نیز اضافه شده است. در بخش انتخاب فعالیت‌ها نیز ایجاد کانترکت، Wrap کردن توکن‌ها، دریافت پاداش، وام‌دهی، معاملات آپشن، بریج و قراردادهای دائمی اضافه شده‌اند.
کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

موضوعاتی که در ویدیو مطرح شد:

 • مقدمه (از ۰۰:۰۰ تا ۰۱:۲۳)
 • ورود به سایت Uniwhales.io و توضیحات (از ۰۱:۲۴ تا ۰۵:۱۸)
 • ورود به بات EVM Wallet Tracker و آموزش کار با آن (از ۰۵:۱۹ تا ۱۶:۰۴)
 • ورود به بات Near Wallet Tracker و آموزش کار با آن (از ۱۶:۰۵ تا ۱۸:۰۰)
 • توضیحات تکمیلی و جمع‌بندی (از ۱۸:۰۲ تا آخر)

بات تلگرامی EVM Wallet Tracker توسط پلتفرم Uniwhales توسعه داده شده است. یونی‌ویلز یک پلتفرم دنبال‌کننده نهنگ‌هاست و خدماتی چون تنظیم هشدار (Alert) برای سواپ‌ها در صرافی‌های غیرمتمرکز، نقدینگی، انتقالات و مینت شدن NFTها، بریج و غیره روی ۱۲ بلاکچین مختلف ارائه می‌دهد. از جمله خدماتی که Uniwhales برای اکانت‌های Pro ارائه می‌دهد، این موارد هستند: 

 • داشبورد اپ وب: می‌توانید توکن‌ها، آدرس‌های نهنگ‌ها و فعالیت‌های آنها را به‌صورت لحظه‌ای دنبال کنید. این داشبورد را می‌توانید در این لینک پیدا کنید. 
 • فیلتر کردن آدرس‌ها: می‌توانید دیتاهای نهنگ‌ها را بر اساس تاریخ، سایز تراکنش‌ها، توکن یا دکس‌ها آنالیز کنید. 
 • هشدارهای تلگرامی: می‌توانید برای سواپ‌ها، افزودن یا حذف کردن نقدینگی از صرافی‌های غیرمتمرکز و توکن‌های جدید آلرت تعیین کنید.

پلتفرم UniWhales و سطوح دسترسی آن

پلتفرم UniWhales
منبع: uniwhales.io

برای استفاده از یونی‌ویلز، ۳ سطح دسترسی وجود دارد: سطح Basic، سطح Pro و سطح Whale.

سطح بیسیک: رایگان

 • می‌توانید داده‌های ۱۰۰ تراکنش اخیر را دنبال کنید. 
 • تراکنش‌ها با ارزش حداقل ۵۰,۰۰۰ دلاری فیلتر شده‌اند.
 • می‌توانید به کانال‌های Uniwhales و SushiWhales دسترسی پیدا کنید.

سطح پرو: باید ۵۰۰۰ توکن UWL هولد کنید (با قیمت UWL فعلی، حدود ۱۸۵۰ دلار)

 • عضویت در سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO).
 • قابلیت دنبال کردن دکس‌های اتریوم، زنجیره‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) و راهکارهای لایه ۲.
 • بات تلگرامی پیشرفته‌تر، برای هشدارهای فعالیت‌های نهنگ‌ها.
 • ارائه تحلیل‌های عمیق‌تر از نهنگ‌ها و توکن‌ها (میزان سودآوری و تریدهای برتر).
 • دسترسی به کانال‌های حرفه‌ای تلگرام. این کانال‌ها شامل Volume Spikes (آلرت برای افزایش ناگهانی حجم معاملات)، LP Add/Remove (افزودن شدن یا خارج شدن نقدینگی از استخرهای نقدینگی)، 1Inch/Paraswap Whales (دنبال کردن بزرگ‌ترین مبادلات در این دو تجمیع‌کننده دکس‌ها)، SushiWhales (دنبال کردن مبادلات بزرگ سوشی سواپ) و VC Deal Tracker (برای دنبال کردن سرمایه‌گذاری‌های VCها یا سرمایه‌گذاران خطرپذیر روی پروژه‌های دیفای).

سطح Whale: باید ۱۶۰۰۰ توکن UWL هولد کنید (با قیمت UWL فعلی، حدود ۵۹۲۰ دلار) 

 • تمام امکانات سطح Pro به علاوه کانال‌ها، گزارش‌ها و داشبوردهای جدید. این کانال‌ها شامل Power Brokers (برای دنبال کردن صندوق‌های سرمایه‌گذاری، تریدرهای برتر و اینفلوئنسرها)، RedPhonshipSaurus (داشبورد حرفه‌ای دیفای)، NFT Whales (توسعه یافته توسط GMoneyNFT برای دنبال کردن برترین کلکسیونرها و تریدرهای توکن‌های بی‌همتا، دنبال کردن انتقالات، مینت‌ها، NFTهای سوزانده شده و مبادلات آنها) و SocialSonar (در فاز بتا قرار دارد و برای دنبال کردن این که اینفلوئنسرهای مشهور توییتر، چه توکن‌ها و NFTهای جدیدی را فالو می‌کنند).

اکنون که با پلتفرم UniWhales آشنا شدیم، زمان آن رسیده که به آموزش استفاده از EVM Wallet Tracker بپردازیم. برای استفاده از والت ترکر EVM به این لینک مراجعه کنید و برای والت ترکر شبکه Near نیز این لینک را باز کنید. 

EVM Wallet Tracker

زمانی که لینک ترکر والت‌های EVM را باز کردید، یک نوتیفیکیشن برای شما باز می‌شود و می‌خواهد که بات را در تلگرام اجرا کنید. 

ورود به بات EVM Wallet Tracker
منبع: telegram

روی Add کلیک کنید.

اضافه کردن آدرس به EVM Wallet Tracker
منبع: telegram

در اینجا شما باید آدرس کیف پول نهنگ را با این فرمت وارد کنید: 

اضافه کردن آدرس به EVM Wallet Tracker

برای یافتن آدرس‌های نهنگ‌ها، می‌توانید از سایت Debank استفاده کنید. تنها کافی است آدرس هر کدام از این نهنگ‌ها را کپی کنید و در بات تلگرامی EVM Wallet Tracker پیست کنید.

یافتن آدرس نهنگ‌ها از سایت debank
منبع: debank.com

سپس باید یک یا چند شبکه را انتخاب کنید. این موضوع بدین معناست که شما می‌خواهید فعالیت‌های این آدرس در کدام شبکه‌ها را دنبال کنید. EVM Wallet Tracker از ۱۲ شبکه سازگار با EVM از جمله خود اتریوم، پالیگان، فانتوم، آربیتروم (لایه ۲)، آوالانچ، بوبا، متیس (لایه ۲)، اورورا، آپتیمیزم (لایه دوم)، زنجیره BNB، شبکه Evmos و DogeChain پشتیبانی می‌کند. 

اگر هیچ‌کدام از این شبکه‌ها را انتخاب نکنید، ربات به‌طور پیش‌فرض همه آنها را انتخاب می‌کند و آدرس مورد نظر شما هر فعالیتی که در تمامی ۱۲ شبکه انجام دهد، به شما اعلام می‌کند؛ اما می‌توانید یک یا تعدادی از این شبکه‌ها را انتخاب کنید، تا تنها فعالیت‌های این آدرس در این زنجیره‌ها به شما اعلام شود. پس از انتخاب، روی Confirm کلیک کنید.

انتخاب شبکه‌ها در EVM Wallet Tracker
منبع: telegram

در مرحله بعد، شما باید فعالیت‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. این فعالیت‌ها شامل سواپ، انتقالات رمزارز، تامین نقدینگی، انتقالات NFTها، مبادلات توکن‌های یکتا، مینت کردن NFTها، Approve کردن یا لغو اجازه مبادلات توکن‌ها، ایجاد کانترکت، Wrap کردن توکن‌ها، دریافت پاداش، وام‌دهی، معاملات آپشن، بریج و قراردادهای دائمی هستند. در این بخش نیز همانند مرحله قبل، اگر هیچ‌کدام را انتخاب نکنید، بات به‌طور پیش‌فرض همه آنها را انتخاب می‌کند. پس از انتخاب، روی Confirm کلیک کنید.

انتخاب فعالیت‌ها در EVM Wallet Tracker
منبع: telegram

اگر فرمت آدرس را درست وارد کرده باشید، پیغام Wallet added به شما نشان داده می‌شود. در پایین صفحه روی علامت مشخص شده کلیک کنید، تا منوی بات نمایان شود.

انتخاب منوی EVM Wallet Tracker
منبع: telegram

اگر می‌خواهید کیف پول دیگری را وارد بات کنید و آن را دنبال کنید، روی Add کلیک کنید و مراحلی که در بالا آموزش دادیم را تکرار کنید. 

برای دیدن لیست آدرس‌های وارد کرده خود، گزینه List را انتخاب کنید. 

در گزینه Menu نیز می‌توانید با پشتیبانی این ربات تماس بگیرید، وارد اپ UniWhales شوید، به‌صورت گروهی با دیگران چت کنید و تنظیمات بات را انجام دهید (شامل غیرفعال کردن بات و ریست کردن آن است).

منوی EVM Wallet Tracker
منبع: telegram

Near Wallet Tracker

تمامی مراحل والت ترکر نیر درست مثل ولت ترکر EVM است و تنها چیزی که در اینجا تفاوت دارد، نحوه وارد کردن آدرس کیف پول است. زمانی که شما روی گزینه Add کلیک کردید، با این صفحه روبرو می‌شوید. آدرس کیف پول‌های Near به‌صورت یوزرنیم نیز هستند؛ یعنی کاربران می‌توانند یک نام کاربری برای آدرس خود انتخاب کنند. بنابراین می‌توانید آدرس را به صورت Username.near وارد کنید.

وارد کردن آدرس کیف پول در near wallet tracker
منبع: telegram

البته امکان وارد کردن آدرس همانند والت ترکر EVM نیز وجود دارد. به این صورت: 

وارد کردن آدرس کیف پول در near wallet tracker
منبع: telegram

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • ربات تلگرامی EVM Wallet Tracker چیست؟

این بات برای دنبال کردن نهنگ‌های اتریوم و شبکه‌هایی که با ماشین مجازی اتریوم سازگار هستند، به کار می‌رود. 

 • نحوه کار با بات تلگرامی ولت ترکر EVM چگونه است؟

کار با این ربات بسیار ساده است؛ تنها کافی است آدرس نهنگ مورد نظر را وارد کنید، شبکه‌ها و فعالیت‌های مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید، تا هر زمانی که این آدرس فعالیتی در شبکه انجام داد، برای شما نوتیفیکیشن ارسال شود.

جمع‌بندی

در این ویدیو به آموزش کار با ربات تلگرامی EVM Wallet Tracker پرداختیم و مطالب تکمیلی را نیز در مقاله ویدیو توضیح دادیم. این بات برای دنبال کردن آدرس‌های نهنگ‌های شبکه اتریوم و زنجیره‌های سازگار با EVM طراحی شده است؛ بنابراین شبکه‌های بیت کوین و دیگر بلاکچین‌هایی که با ماشین مجازی اتریوم سازگاری ندارند، پشتیبانی نمی‌شوند. آیا از بات تلگرامی والت ترکر EVM استفاده کرده‌اید؟ چگونه می‌توان رفتار نهنگ‌ها را تحلیل کرد؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا