مقالات

معرفی ۱۰ بلاک چین برتر مبتنی بر گواه اثبات سهام!

صندوق سرمایه گذاری مسترنود INDX، بر اساس بازده توکن ها، ۱۰ بلاک‌چین برتر گواه اثبات سهام را مشخص کرده است. شرکت INDX این کار را با اندازه گیری نوسان، حجم معاملات، نقدینگی، ریسک و یکپارچگی انجام داده است. توکن ها به ترتیب از رتبه ۱ تا ۱۰ و بر اساس بازده مورد انتظار می‌باشند.

گواه اثبات سهام روش اجماعی است که بیان می‌کند یک فرد می‌تواند تراکنش های بلاک را بر اساس تعداد کوین هایی که در اختیار دارد استخراج یا تایید کند. بعضی از روش های اجماع گواه اثبات سهام مدت زمان نگهداری دارایی را نیز مد نظر قرار می‌دهند. به گفته بعضی از صاحب نظران، گواه اثبات سهام احتمال متمرکزسازی و مصرف انرژی را کاهش و امنیت را افزایش می‌دهد.

۱۰ بلاک چین برتر

 

۱- بلاک چین Pundi-X

اخیرا خبرهای مختلفی از Pundi-X در خصوص شراکت با شرکت های کلیدی با هدف ارائه پرداخت های ارز دیجیتال به خرده فروشی وجود داشته است.

طبق گزارش کوین تلگراف، Pundi-X در تاریخ ۲۱ جولای اعلام کرد که سیستم پرداخت های کریپتوی خود را وارد دستگاه های محل فروش VeriFone کرده است. Pundi-X با یکپارچه سازی ابزار پرداخت کریپتوی XPOS خود بر روی X990 وریفون که پایانه فروش مبتنی بر سیستم عامل اندروید می‌باشد، امیدوار است که فروشگاه هایی که از X990 استفاده می‌کنند، علاوه بر تراکنش های سنتی به پردازش پرداخت ارزهای دیجیتال نیز روی بیاورند.

توکن Pundi-X به اسم NPXS در تاریخ ۸ جولای به بالاترین قیمت خود یعنی ۰.۰۰۴۰۵۵ دلار و ارزش بازار ۳۶۳,۴۹۹,۸۸۸ دلار رسید. بازده مورد انتظار Pundi-X به میزان ۱۸.۴۶ درصد است. قیمت این توکن از ابتدای سال تاکنون ۳۸ درصد افزایش داشته است.

۲- بلاک چین IOStoken

تعداد تراکنش های در ثانیه بلاک چین IOStoken زیاد می‌باشد که این امر باعث محبوبیت آن بین گیمرها شده است. این بلاک چین کار خود را با توکن ERC-20 شروع کرد. هرچند در شبکه اصلی IOStoken، دارندگان توکن به عنوان بخشی از فرایند استیکینگ به شراکت نودها رای داده‌اند. توکن IOStoken واسطه مبادلاتی در این شبکه است. کاربران با تایید تراکنش ها و ارائه توان محاسباتی، توکن IOStoken دریافت می‌کنند.

بلاک چین IOStoken بخشی از بلاک چین اتریوم است و ارز دیجیتالی است که پیرامون اینترنت خدماتی می‌چرخد و هدف آن، ارائه ساختارهای موجود به ارائه‌ دهندگان آنلاین می‌باشد. الگوریتم جامع IOStoken به اسم گواه اثبات باورپذیری (Proof of Believability) به شبکه امکان می‌دهد تا از سرعت مناسبی برخوردار باشد، در حالی که هم چنان باعث غیرمتمرکزسازی نودها می‌باشد. هدف این بلاک چین، پردازش ۱۰۰ هزار تراکنش در ثانیه است.

طی ICO، قیمت این توکن ۰.۰۱ دلار بود و در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ قیمت آن به بالاترین مقدار خود یعنی ۰.۱۲ دلار و ارزش بازار ۸۶۳,۴۲۹,۴۵۹ دلار رسید. بازده مورد انتظار IOStoken به میزان ۱۴.۷۱ درصد است که تاکنون ۱۰۰ درصد بوده است.

۳- بلاک چین Cosmos

نرم افزار بلاک چین Cosmos به بلاک چین ها امکان می‌دهد تا در “اینترنت بلاک چین ها” با یکدیگر به تراکنش بپردازند. Cosmos که قابلیت مشارکت و همکاری را بین بلاک چین های پرشماری امکان پذیر می‌سازد، در ICO خود در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۱۶ میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

نهاد انتفاعی Tendermint شبکه Cosmos را ایجاد کرده است که توکن اصلی آن به اسم ATOM می‌باشد. قیمت این توکن مدت کمی پس از عرضه به بالاترین قیمت ۸.۱۷ دلار افزایش یافت. بازده مورد انتظار ATOM به میزان ۱۲.۳۴ درصد است. Cosmos در ماه مارس عرضه شد و از آن زمان با کاهش ۴۳ درصدی مواجه شده است.

۴- بلاک چین Waves

ویوز (Waves)

بلاک چین Waves یکی دیگر از بلاک چین هایی با عملکرد بسیار خوب است با ظرفیت پذیرش بسیار زیاد است، به طوری که بازدید آن در یک روز به ۶.۱ میلیون بار رسیده است. این بلاک چین در زمینه آیتم های کلکسیونی کریپتو فعالیت دارد و بدون ۸۰ درصد رای موافق، به روز رسانی های آن مورد موافقت کاربران قرار نمی‌گیرد. این امر، قدرت تمام دارندگان توکن را نشان می‌دهد. بلاک چین Waves اخیرا به روز رسانی خود را معرفی کرد که در این به روز رسانی، امکان اجرای برنامه های غیرمتمرکز فراهم می‌شود.

توکن WAVES در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ به بالاترین قیمت ۱۵.۹۸ دلار، حجم معاملات روزانه ۸۳,۸۵۹,۲۰۰ دلار و ارزش بازار ۱,۵۹۸,۴۲۰,۰۰۰ دلار رسید. بازده مورد انتظار Waves به میزان ۹.۲۱ درصد است، هرچند از ابتدای سال تاکنون با کاهش تقریبا ۶۰ درصدی مواجه بوده است.

۵- بلاک چین Qtum

بلاک چین Qtum یک بلاک چین گواه اثبات سهام است که از بهترین بخش های بلاک چین های پیشین نظیر مدل خروجی خرج نشده تراکنش ها (UTXO)، قراردادهای هوشمند سالیدیتی و گواه اثبات کار برای گسترش غیرمتمرکزسازی استفاده می‌کند. اخیرا Qtum برنامه های خود در خصوص پیاده سازی Mimblewimble (یکی از پروتکل های تراکنش بیت کوین) و ارائه توکن های محرمانه در بلاک چین خود را اعلام کرده است.

بلاک چین Qtum همانند اتریوم بر قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز معطوف است. طبق گزارش کوین تلگراف این بلاک چین گواه اثبات سهام با گوگل کلود به عنوان شریک نرم افزاری همکاری می‌کند.

در ژانویه ۲۰۱۸ و پس از ICO این بلاک چین، قیمت توکن Qtum به بالاترین قیمت ۱۰۳.۴۵ دلار رسید. بازده مورد انتظار این توکن ۵.۶۰ درصد می‌باشد و از ابتدای سال تاکنون نیز شاید رشد قیمت تقریبا ۴۲ درصدی بوده است.

۶- بلاک چین VeChain

بلاک چین VeChain یک بلاک‌چین گواه اثبات سهام است که هدف آن، نظارت و زنجیره تامین در تمام برنامه های خود می‌باشد. به نظر می‌رسد بنیاد VeChain به محصولات خود بسیار مطمئن است به طوری که اخیرا ۲۵ میلیون دلار کوین های خود را بازخرید کرده است. کمترین قیمت این توکن از ابتدای سال تاکنون ۰.۰۰۴ دلار بوده است. بلاک چین VeChain قراردادهای بسیار مهمی با برندهای آسیایی نظیر برند مد بیبی گاوست (Babyghost) دارد.

توکن VeChain با اسم VET در تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۸ به بالاترین ارزش بازار خود یعنی ۱,۰۸۵,۶۲۰,۷۰۶ دلار رسید. بازده مورد انتظار VeChain به میزان ۴.۶۱ درصد و عملکرد آن از ابتدای سال تاکنون ۱۴۰۰ درصد بوده است.

۷- بلاک چین ترون (Tron)

شبکه ترون

بلاک چین ترون بلاک چین گواه اثبات سهامی است که بر روی پرداخت ها معطوف است و اخیرا به فهرست ارزهای دیجیتال مورد پشتیبانی مرورگر اپرا اضافه شده است. جاستین سان موسس ترون با وارن بافت قرار شام برنامه ریزی کرده بود و حتی پس از آنکه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا توییت کرده بود که طرفدار بیت کوین و ارزهای دیجیتال نیست، وی را به جلسه آموزشی درباره ارزهای دیجیتال دعوت کرده بود.

در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۸ توکن ترون به بالاترین قیمت خود یعنی ۰.۲۵ دلار رسید و بالاترین قیمت این توکن از ابتدای سال تاکنون نیز ۰.۰۴ دلار بوده است. بازده مورد انتظار ترون ۴.۳۵ درصد است. در حال حاضر قیمت توکن ترون در کمترین مقدار از ابتدای سال تاکنون و ۰.۰۲ دلار است.

۸- بلاک چین NEM

بلاک چین NEM بلاک چین گواه اثبات سهامی است که می‌تواند برای بلاک چین های سازمان های خصوصی مورد استفاده قرار گیرد. آخرین به روز رسانی NEM به اسم Catapult وعده عرضه نسخه ۲.۰ NEM را می‌دهد که موسسان NEM به آن بلاک چین خصوص دارای مجوز می‌گویند. NEM در این خصوص در توییتر نوشت:

در نسخه ۲.۰ که به Catapult نیز شناخته می‌شود چه ویژگی های جدیدی وجود دارد؟ Catapult یک موتور بلاک‌چین دارای ویژگی های کامل است که شبکه های خصوصی و عمومی را با پلاگین های منحصربه‌فرد قراردادهای هوشمند خود تقویت می‌کند.

به روز رسانی Catapult شامل تراکنش های انباشته شده و حساب های چندامضایی چند سطحی می‌باشد که کاربردهای بلاک چین را گسترش می‌دهد. توسعه دهندگان این بلاک چین در این خصوص توضیح دادند:

تراکنش های انباشته شده، چندین تراکنش را به صورت یک تراکنش ترکیب می‌کنند و تبادل های بدون نیاز به اعتماد، تراکنش های خودکار بین زنجیره ای و سایر ویژگی های پیشرفته را امکان پذیر می‌سازد. Catapult این کار را با تولید قرارداد هوشمند یکبار مصرف انجام می‌دهد. هنگامی که تمام طرفین، تراکنش را تایید کنند، تمام تراکنش ها یکباره اجرا می‌شوند.

بازده مورد انتظار NEM به میزان ۴.۲۰ درصد و قیمت آن نیز از ابتدای سال تاکنون تقریبا بدون تغییر باقی مانده است.

۹- بلاک چین NEO

بلاک‌چین NEO بر اساس گواه اثبات سهام است و دیجیتالی و خودکار کردن تمام دارایی های جهان با استفاده فناوری بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند را وعده می‌دهد. به روز رسانی اخیر NEO 3.0  ماجراجویی های این ارز دیجیتال برای عرضه اقتصاد هوشمند واقعی را ادامه می‌دهد.

بلاک‌چین NEO مطابق با قانونگذاری های موجود می‌باشد و بر هویت دیجیتال بر بستر بلاک چین معطوف است. افراد، کسب و کارها و سایر نهادهای فعال در NEO هویت های دیجیتالی منحصربه‌فردی دارند که قابل شناسایی و تایید است. نودهای شبکه NEO نیز قبل از حضور در تایید، حسابداری و ذخیره تراکنش ها به تایید هویت نیاز دارند.

بازده مورد انتظار NEO به میزان ۲.۲۹ درصد و افزایش قیمت آن از ابتدای سال تاکنون تقریبا ۶۰ درصد می‌باشد.

۱۰- بلاک چین EOS

بلاک‌چین EOS بلاک‌چین مبتنی بر گواه اثبات سهامی است که بر سرعت و انعطاف پذیری خود تاکید دارد. EOS در ICO خود توانست ۷.۱۲ میلیون توکن اتر که در آن زمان ۴.۱ میلیارد دلار ارزش داشت سرمایه جذب کند. این توکن اخیرا به کیف پول لومی (Lumi Wallet) افزوده شده است.

جان اولیور مجری برنامه Last Week Tonight در ماه مارس ۲۰۱۸ در برنامه خود به صحبت در خصوص EOS پرداخت و به مخاطبین درباره جنون ICO ها هشدار داد. هرچند وی بیت کوین را با بیت کانکت مقایسه کرد. هم چنین قابل ذکر است که سازمان تحقیقاتی چینی CCID، توکن EOS را در صدر ۳۷ ارز دیجیتال برتر از لحاظ فناوری، کاربرد و نوآوری قرار داده است.

توکن EOS در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۱۸ به بالاترین قیمت خود یعنی ۲۱.۴۶ دلار رسید. بازده مورد انتظار EOS به میزان ۱.۸۴ درصد و افزایش آن از ابتدای سال تاکنون ۶۶.۱۵ درصد می‌باشد.

 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا