کریپتو کده

سوئیس بورگ چیست؟ معرفی پلتفرم SwissBorg و توکن CHSB

سوئیس بورگ (SwissBorg) پلتفرمی برای مدیریت ثروت است که با استفاده از فناوری بلاکچین مکانی امن و شفاف را برای نگهداری، مدیریت، خرید و فروش رمزارزها در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مهم‌ترین محصول این پلتفرم، برنامه سوئیس بورگ (SwissBorg App) است که هم یک کیف پول کریپتویی برای ذخیره و مدیریت دارایی و هم یک صرافی درون برنامه‌ای برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. سوئیس بورگ یک توکن کاربردی به نام CHSB دارد که در چند روز اخیر به بورگ (BORG) تغییر نام داده است. با میهن بلاکچین همراه باشید تا ببینیم سوئیس بورگ چیست، چطور کار می‌کند، چه سرویس‌هایی دارد، توکن CHSB چیست، تغییر نام توکن قدیمی به BORG در چه تاریخی انجام شد و چطور باید توکن‌های قدیمی خود را تبدیل کنیم.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن
نکات کلیدی مقاله

🟢سوئیس بورگ پلتفرمی برای مدیریت ثروت است که امکان خرید، فروش، نگهداری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال را به‌وجود آورده است.
🟢کاربران می‌توانند از طریق SwissBorg App، هم به کیف پول کریپتویی و هم به صرافی درون‌برنامه‌ای سوئیس بورگ دسترسی داشته باشند.
🟢مهم‌ترین مزیت کیف پول سوئیس بورگ، امکان واریز ارزهای فیات (۱۶ ارز) به اکانت‌ برنامه سوئیس بورگ و قابلیت برداشت آن‌ها از بانک‌های محلی است.
🟢ارز دیجیتال CHSB توکن چند کاربردی پلتفرم سوئیس بورگ بود که اخیرا به BORG تغییر نام داد.

پلتفرم SwissBorg چیست؟

سوئیس بورگ چیست
منبع: Swissborg.Com

سوئیس بورگ یک پلتفرم مدیریت ثروت مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که قصد دارد با ارائه کاربری آسان، فرآیند سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را برای کاربران ساده کند. تیم سوئیس بورگ برای نیل به این هدف از روش‌های مختلفی مانند ادغام با صرافی‌های ارز دیجیتال و پروتکل‌های دیفای کمک گرفته‌ است و از یک مدل مالکیت مبتنی بر جامعه استفاده می‌کند. کاربران علاوه‌بر نسخه دسکتاپ می‌توانند در دستگاه‌های اندروید و IOS هم به برنامه سوئیس بورگ دسترسی داشته باشند. 

در اینجا اشاره به این نکته لازم است که اگرچه سوئیس بورگ ادعا می‌کند که یک شبکه غیرمتمرکز است و توسط دائو مدیریت می‌شود، اما شواهد دیگری بر خلاف این ادعا وجود دارد. این شرکت یک دفتر اصلی در سوئیس و شعبه‌هایی در استونی، کانادا و بریتانیا دارد. همچنین دارای مجوز از سازمان AMF فرانسه و واحد اطلاعات مالی استونی است. به‌علاوه امکان برداشت ارزهای فیات موجود در اکانت‌های برنامه سوئیس بورگ در بانک‌های محلی، نشانه‌هایی هستند که متمرکز بودن سوئیس بورگ را تقویت می‌کنند.

سوئیس بورگ چطور کار می‌کند؟

عملکرد سوئیس بورگ در دو بخش کیف پول و صرافی قابل بررسی است. این پلتفرم برای تامین امنیت دارایی کاربران در کیف پول خود از یک راه‌حل بدون کلید مبتنی بر فناوری محاسبه چندجانبه کیف پول (MPC) استفاده می‌کند. در این سیستم کلیدهای امنیتی به چندین بخش تقسیم می‌شوند که برای انجام تراکنش باید به ترتیب خاصی کنار هم قرار بگیرند؛ بنابراین هک آن بسیار دشوار می‌شود. همچنین عدم استفاده از کلیدهای خصوصی در کیف پول سوئیس بورگ، کاربر را از آسیب‌پذیری‌هایی نظیر گم کردن یا ارسال تصادفی کلید برای اشخاص ثالث حفظ می‌کند.

سوئیس بورگ در بخش صرافی از چند ابزار مختلف برای ارتقای عملکرد خود استفاده می‌کند. اولین ابزار یک موتور هوشمند (Smart Engine) است که با ارزیابی صدها جفت‌‌ ارز معاملاتی در صرافی‌های بزرگی مانندBinance ،Kraken ،LMAX ،HitBTC و Bitfinex، دسترسی کاربران به بهترین نقدینگی و نرخ‌ معامله را فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌های پرطرفدار این صرافی اسپردهای (Spreads) صفر و نرخ مبادله متورم یا کارمزد پنهان است. سوئیس بورگ ادعا می‌کند پلتفرمی با کارمزدهای پایین است و درآمد حاصل از تراکنش‌ها را مجددا در اکوسیستم سرمایه‌گذاری می‌کند. 

ابزار بعدی یک آنالیزگر پورتفولیوی (Portfolio Analytics) مبتنی بر هوش مصنوعی است که از طریق الگوریتم‌های یادگیری عمیق، به‌طور مداوم دارایی‌های پشتیبانی‌شده را آنالیز می‌کند. به‌این‌ترتیب کاربران می‌توانند دید بهتری نسبت به پورتفولیو و دارایی‌های موردعلاقه خود داشته باشند. این آنالیز مواردی همچون عملکرد کلی کاربر، بازگشت سرمایه (ROI)، برآورد سودهای تحقق‌یافته و تحقق‌نیافته و میزان دقیق کارمزدهای خرج‌شده کاربر را شامل می‌شود. سومین ابزار هم یک آنالیزگر ساعتی (Hourly Asset Analysis) است که دارایی‌ها را در تایم‌فریم ساعتی تحلیل می‌کند و معیار مناسبی برای تحلیل تکنیکال و برآورد احساسات بازار است. این ابزار در کنار هم پلتفرم سوئیس بورگ را تشکیل می‌دهند.

سرویس‌ها و خدمات سوئیس بورگ چیست؟

صرافی سوئیس بورگ با ارائه محصولی به نام نرم‌افزار سوئیس بورگ (SwissBorg App) و ارائه سرویس‌های متنوع، توانسته در کشورهای پشتیبانی‌شده طرفداران زیادی پیدا کند. همین‌جا باید به این نکته اشاره کرد که کشور ایران در فهرست کشورهای تحت‌ پشتیبانی این پلتفرم نیست. برنامه سوئیس بورگ یک نرم‌افزار جامع است که برای ساخت و مدیریت پورتفولیوی ارزهای دیجیتال، مجموعه متنوعی از ابزارهای دیفای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این برنامه عملکردهای واریز، برداشت، معامله و مدیریت رمزارزها را به‌صورت یکپارچه در یک رابط ساده و بصری ارائه می‌دهد. کاربران برنامه SwissBorg می‌توانند تعدادی از ارزهای فیات (۱۶ ارز) را در حساب خود نگه‌داری کنند و در‌ صورت ‌نیاز آن‌ها را از بانک‌های محلی برداشت کنند. به‌علاوه کاربر پس از واریز وجه به اکانت خود در برنامه سوئیس بورگ می‌تواند با استفاده از ابزارهای مختلف، اموری مانند سرمایه‌گذاری، کسب درآمد و دریافت پاداش ارزهای دیجیتال را تجربه کند. در حقیقت تمام سرویس‌ها و خدماتی که سوئیس بورگ ارائه می‌دهد از طریق این برنامه قابل‌دسترسی هستند. در ادامه این سرویس‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

سرویس سوئیس بورگ تمتیک (SwissBorg Thematics)

سرویس Thematic سوئیس بورگ
منبع: Coinbureau.Com

سرویس سوئیس بورگ تِمَتیک (SwissBorg Thematics) یک‌سری بسته‌های ارز دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌دهد که توسط متخصصان و الگوریتم‌های پیشرفته طراحی شده‌اند. کاربر می‌تواند فقط با یک کلیک و بر حسب علاقه شخصی این بسته‌ها را برای پورتفولیو و سرمایه‌گذاری انتخاب کند.

اولین بسته سرویس Thematic با نام وب ۳ و پیشنهاد پروژه‌هایی مانند اتریوم (Ethereum)، پالیگان (Matic)، پولکادات (Polkadot)، مینا (Mina) و سکرت (Secret) ارائه شد. در جولای ۲۰۲۳ (تیر ۱۴۰۲)، سوئیس بورگ دومین بسته این سرویس را با نام “Golden Thematic” ارائه کرد. سوئیس بورگ در این بسته پیشنهاد می‌کند که در بازارهای صعودی با استفاده از پتانسیل بیت کوین رشد کنید و در بازارهای نوسانی با سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های با پشتوانه طلا مانند تتر گلد (XAUT) در امان بمانید.

کاربران این سرویس می‌توانند بسته‌های سبد ارز دیجیتال را بر حسب علاقه خود انتخاب کنند و سوئیس بورگ به‌طور خودکار و با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته، پروژه‌های مربوطه را معرفی می‌کند. البته ممکن است بر اساس شرایط بازار، پروژه‌ها تغییر کنند. در امور مالی سنتی، تقریبا فقط افراد ثروتمند توانایی مدیریت پورتفولیو را دارند؛ اما این سرویس شرایط ایده‌آلی را برای سرمایه‌گذاران خرد به‌وجود می‌آورد.

سرویس سوئیس بورگ ارن (SwissBorg Earn)

سرویس Earn سوئیس بورگ
منبع: Coinbureau.Com

سوئیس بورگ اِرن (SwissBorg Earn) سرویسی است که قبلا با نام اسمارت ییلد (Smart Yield) فعالیت می‌کرد. این سرویس روشی برای کسب درآمد غیرفعال مناسب است و کاربران می‌توانند در ازای استیکینگ (سپرده‌گذاری) ارزهای دیجیتال خود، سود روزانه دریافت کنند. برای ارزهای انتخابی چندین استراتژی وجود دارد که نسبت به میزان ریسک، سطح سوددهی متفاوتی دارند.

 • Core: استراتژی Core ریسک کمتری نسبت به دو ابزار دیگر دارد و همان‌طور که از نامش پیداست باید برای بخش اصلی سرمایه استفاده شود.
 • Adventurous: این استراتژی مناسب افرادی است که از چاشنی ماجراجویی بیشتری استفاده می‌کنند و برای کسب APY بالاتر، ریسک‌های بیشتری را می‌پذیرند.
 • Brave: استراتژی Brave نیز شبیه به Adventurous برای افراد ریسک‌پذیر مناسب است و به آن‌ها اجازه می‌دهد ٪۵ تا ٪۱۰ از سرمایه خود را به استراتژی‌های با ریسک بالا اختصاص دهند.
سود استیکینگ در سرویس Earn سوئیس بورگ
منبع: Swissborg.Com

نکته: با توجه به توصیه همیشگی در بازارهای مالی بهتر است بخشی از وجوه خود را در سرویس‌های امن‌تر سرمایه‌گذاری کنید. سپس بخش کوچک‌تری که تحمل از‌‌دست‌دادن آن‌ها را دارید در سرویس‌های پرریسک‌تر مانند Adventurous یا Brave قرار دهید.

سرویس لانچ‌پد (SwissBorg Launchpad)

سرویس لانچ پد سوئیس بورگ
منبع:Twitter.Com

پلتفرم سوئیس بورگ در سال گذشته پرکار ظاهر شد و اولین لانچ‌پد مبتنی بر چندین دارایی (Multi Asset Lunchpad) و لانچ‌پد (SwissBorg Serious A) را عرضه کرد. در لانچ‌پد Multi Asset همه کاربران می‌توانند به فرصت‌های سرمایه‌گذاری انحصاری مانند افزایش سرمایه خصوصی از طریق عرضه اولیه صرافی‌های غیرمتمرکز (IDO) و عرضه اولیه کوین (ICO) دسترسی داشته باشند.

لانچ‌پد سری A نیز در نسخه بتا منتشر شد و فرصتی برای سرمایه‌گذاری جمعی بود. علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه می‌توانستند تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۳ (۱۱ فروردین ۱۴۰۲) در این برنامه شرکت کنند.

سرویس پاداش سوئیس بورگ

برنامه ریواردز سوئیس بورگ چیست
منبع: Swissborg.Com

سوئیس بورگ ریواردز، یک برنامه ریفرال است. کاربران می‌توانند در ازای دعوت از دوستان، توکن CHSB را به‌دست بیاورند. کاربر و فرد دعوت‌شده بابت هر دعوت موفق، یک بلیط جایزه توکن‌ سوییس بورگ به ارزش ۱ تا ۱۰۰ یورو دریافت می‌کنند.

پلن‌های عضویت سوئیس بورگ

پلن های عضویت در سوئیس بورگ
منبع: Swissborg.Com

صرافی سوئیس بورگ دارای ساختار عضویت پلکانی است و در هر لایه مزایا و امتیازات خاصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. پلن‌های عضویت با توجه به تعداد توکن‌های استیک‌شده CHSB (همان BORG‌ فعلی) مشخص می‌شود. هرچه تعداد توکن‌ها بیشتر باشد، سود سپرده‌گذاری بیشتر و کارمزدها کمتر می‌شود. کاربر برای ارتقای پلن عضویت خود باید مقدار مشخصی توکن CHSB را بخرد و به مدت ۱۲ ماه نگه‌داری کند. در طول این یک‌ سال، توکن‌ها قابل‌معامله یا قابل‌برداشت نیستند، مگر اینکه کاربر برنامه عضویت خود را به سطح پایین‌تری تغییر دهد.

توکن CHSB چیست؟

ارز دیجیتال سوئیس بورگ (توکن CHSB) چیست
منبع: swissborg.com

ارز دیجیتال SwissBorg که با نماد CHSB در بازار رمزارزها شناخته می‌شود، یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 اتریوم است. این شرکت در آگوست ۲۰۲۳ (اول شهریور ۱۴۰۲) اعلام کرد که قصد دارد توکن CHSB را به نام جدید BORG تغییر ‌دهد. از توکن قدیمی سوئیس بورگ برای امور مختلف ازجمله استفاده از سرویس‌های انحصاری، دسترسی اعضای پریمیوم به نرخ‌ معاملات رقابتی و کارمزدهای صفر، برخورداری از حق رای در رفراندوم‌ها و پاداش‌ اکوسیستم استفاده می‌شد.

سوئیس بورگ طبق یک مکانیسم توکن سوزی، ٪۲۰ درآمد حاصل از کارمزدهای صرافی و درصدی از کارمزدهای برنامه اسمارت ییلد را صرف بازخرید توکن بورگ می‌کند. این پلتفرم رویکرد قابل‌توجهی در کاهش عرضه و افزایش تقاضا دارد. از یک طرف با مکانیسم توکن‌سوزی و برنامه‌های استیکینگ موجب کاهش عرضه می‌شود و از طرف دیگر با ایجاد انگیزه برای دریافت سود بالاتر و استفاده از مزایای پلن عضویت پریمیوم، تقاضای توکن را افزایش می‌دهد. 

مهاجرت به BORG

انتقال توکن CHSB به BORG
منبع: swissborg.com

فرآیند انتقال توکن در تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۵ مهر ۱۴۰۲) آغاز شد. از مزایای توکن جدید می‌توان به سازگاری با زنجیره‌های مختلف، سود ارگانیک ناشی از مشارکت توکن در امور مالی غیرمتمرکز و افزایش امنیت اشاره کرد. بین توکن قدیمی و توکن جدید نسبت ۱:۱ حفظ می‌شود و دارندگان به ازای هر واحد ‌توکن CHSB، یک توکن BORG دریافت می‌کنند. اگر در برنامه‌های سوئیس بورگ از توکن CHSB استفاده می‌کنید، نیازی به تبدیل آن‌ها نیست؛ چراکه تغییر به‌طور خودکار انجام می‌شود. اما اگر توکن قدیمی سوئیس بورگ را در کیف‌ پول‌های دیگری نگه‌داری می‌کنید، می‌توانید از طریق وبسایت اصلی و با اتصال کیف پول خود، مراحل را انجام دهید.

عرضه در گردش توکن بورگ (BORG)
منبع: SwissBorg.Com
توکن‌های باقی‌مانده BORG برای عرضه۷۵۷.۰۴ میلیون
توکن‌های BORG موجود در اکانت‌های پریمیوم۲۲۲.۵۷ میلیون
توکن‌های بورگ سوزانده‌شده۱۴.۶۹۵ میلیون
توکن‌های بورگ موجود در استخرهای بازخرید۵.۶۳۷۷ میلیون

به گزارش میهن بلاکچین‌ در زمان نگارش این مقاله (۲ آبان ۱۴۰۲‌) سوییس بورگ با مارکت کپ ۱۹۸,۷۵۸,۲۴۰ میلیون دلار در رتبه ۱۶۴ بازار قرار دارد. حجم معاملات ۲۴ ساعته آن نیز به میزان ۱,۷۲۱,۵۷۵ دلار است. عرضه کل سویس بورگ ۹۸۵,۳۰۴,۸۶۸.۴۴ واحد و ذخایر در گردش آن برابر با ۹۵۱,۷۵۴,۶۰۳.۴۷ واحد است. در حال حاضر قیمت CHSB در محدوده ۰.۲۰ دلار قرار دارد. بیشترین قیمت این توکن در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ و در محدوده ۱.۶۴ دلار و کمترین قیمت آن در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۸ و با قیمت ۰.۰۰۵۰۲۶۸۷ دلار بوده است. (قیمت این توکن بعد از تغییر نام به BORG با افزایش قیمت مواجه شد.)

ارز دیجیتال CHSB را از کدام صرافی‌ها بخریم و در کدام کیف‌ پول‌ها نگه‌داری کنیم؟

توکن CHSB را می‌توانید از صرافی‌های متمرکز مانند بیت‌فینکس (Bitfinex)، هوبی یا اچ‌تی‌ایکس (HTX)، هیت‌بی‌تی‌سی (HitBTC)، کوکوین (KuCoin)، بایلکسی (Bilaxy) و صرافی‌های غیرمتمرکز مانند نسخه دوم یونی سواپ (Uniswap v2) و اپن‌اوشن (OpenOcean) بخرید.

سوئیس بورگ یک ارز دیجیتال مبتنی بر اتریوم است و می‌توانید آن را در کیف‌پول‌هایی مانند متامسک (Metamask)، تراست‌ولت (Trust Wallet)، مای اتر ولت (MEW) و ولت سخت‌افزاری لجر (Ledger) نگهداری کنید.

جذب سرمایه سوئیس بورگ

سوئیس بورگ توانست با برگزاری ۴ دوره جذب سرمایه، مجموعا ۷۵.۷ میلیون دلار سرمایه جذب کند. دوره Pre-Seed در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۷ (۱۴ دی ۱۳۹) برگزار شده است. راندهای دوم و سوم جذب سرمایه نیز از طریق عرضه اولیه و در تاریخ‌های ۱ ژوئن و ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ (۱۱ خرداد و ۲۱ آذرماه ۱۳۹۶) اجرا شده‌اند. آخرین راند جذب سرمایه سوئیس بورگ از طریق لانچ‌پد سری A اجرا شده است و مهلت آن در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۳ (۱۱ فروردین ۱۴۰۲) به پایان رسیده است.

همکاری‌‌های شرکت سوئیس بورگ

سوئیس بورگ برای رسیدن برای رسیدن به اهداف خود با شرکت‌های زیر همکاری می‌کند:

 • مشارکت با شرکت FuzeX: سوئیس بورگ معتقد است که برای پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال باید شرایطی فراهم شود تا بتوان ارزهای دیجیتال را از طریق کارت‌های اعتباری در فضای مالی سنتی استفاده کرد. به‌همین دلیل از همکاری با شرکت FuzeX که در حوزه تولید کارت‌های هوشمند فعالیت می‌کند، خبر داده است.
 • همکاری با شرکت Ginco: جینکو یک شرکت ژاپنی و امن‌ترین و ساده‌ترین کیف پول موجود در این کشور است. سوئیس بورگ معتقد است که این یک همکاری استراتژیک است و در طولانی مدت نتایج بسیاری حاصل می‌شود.

بنیانگذاران و اعضای تیم سوئیس بورگ

بنیانگذاران swissBorg
منبع: swissborg.com

سوئیس بورگ در وبسایت رسمی خود اعلام کرده است که ما با یک تیم ۹ نفره همکاری خود را شروع کردیم؛ اما اکنون بیش از ۲۰۰ نفر از کشورهای مختلف جهان با این پروژه همکاری می‌کنند. دو بنیانگذار اصلی این تیم عبارتند از: 

 • سیروس فاضل (Cyrus Fazel): فاضل یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل فعلی سوییس بورگ است. او در سال ۲۰۰۷ از رشته مدیریت بازرگانی بین‌المللی، دانشکده بازرگانی EDHEC فارغ‌التحصیل شد و در همان سال به عنوان مشاور پورتفولیو در گروه بانکداری سوئیسی جولیوس بائر (Julius Baer) فعالیتش را آغاز کرد. فاضل در ادامه مسیر حرفه‌ای خود، سمت مشاور صندوق پوشش ریسک را در شرکت آرامیس کپیتال (Aramis Capital) تجربه کرد. در نهایت علاقه‌ او به امور مالی شخصی، آغاز همکاری با آنتونی لسو در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۵) و راه‌اندازی پروتکل سوئیس بورگ را رقم زد.
 • آنتونی لسو (Anthony Lesoismier-Geniaux): او یکی دیگر از موسسین و مدیر ارشد فناوری سوئیس بورگ است. او دانش‌آموخته رشته مالی از دانشگاه Polytech Nice Sophia است. آنتونی بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی در شرکت JFD Wealth، به عنوان دستیار مدیر صندوق شروع به‌ کار کرد و سپس رییس بخش مشاوره دیجیتال شد.

نقشه راه سوئیس بورگ

نقشه راه پلتفرم SwissBorg
منبع: swissborg.com

سوئیس بورگ از زمان راه‌اندازی (۲۰۱۷) اقدامات بسیاری انجام داده است و برای سال‌ جاری برنامه‌هایی به شرح زیر را معرفی کرده است:

سه‌ماهه اول ۲۰۲۳:

 • فاز اول برنامه Guardian (برنامه‌ای برای تقویت مشارکت کامیونتی)
 • فاز دوم برنامه Guardian

سه ماهه دوم ۲۰۲۳:

 • فاز سوم برنامه Guardian

اقدامات در حال اجرا:

 • ارائه پاداش‌های موضوعی برای وب ۳
 • ارائه سرویس Golden Thematic
 • لانچ‌پد

ضمنا در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند ایکس، ردیت، لینکدین و تلگرام می‌توانید به کامیونیتی سوئیس ‌بورگ دسترسی داشته باشید.

 سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
سوئیس بورگ چیست؟

سوئیس بورگ پلتفرمی برای مدیریت ثروت است که با استفاده از فناوری بلاکچین امکان خرید، فروش، نگهداری و مدیریت ارزهای دیجیتال را در بستری ساده و ایمن برای کاربران فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال سوئیس بورگ چیست؟

ارز دیجیتال CHSB، توکن بومی و کاربردی پلتفرم SwissBorg است که به BORG تغییر نام داده است.

مهم‌ترین ویژگی پلتفرم سوئیس بورگ چیست؟

تسهیل ارتباط میان امور مالی سنتی و غیرمتمرکز مهم‌ترین مزیت این پلتفرم است. کاربران می‌توانند ارزهای فیات پشتیبانی‌شده را در اکانت برنامه سوئیس بورگ نگه‌داری کنند و در صورت نیاز وجوه خود را از بانک‌های محلی دریافت کنند.

سخن پایانی

سوئیس بورگ (SwissBorg) در سال ۲۰۱۷ با هدف رفع مشکلات نظام بانکداری سنتی توسط سیروس فاضل و آنتونی لسو در سوئیس راه‌اندازی شد. کاربران صرافی سوئیس بورگ می‌توانند در یک رابط کاربری ساده و بصری عملکردهای متنوعی از قبیل برداشت، واریز، معامله و مدیریت پورتفولیو را انجام دهند. این صرافی علاوه‌بر نسخه دسکتاپ در دستگاه‌های اندروید و IOS قابل‌دسترسی است و از ۵۴ ارز دیجیتال و ۱۶ ارز فیات پشتیبانی می‌کند. سوئیس بورگ سرویس‌های مختلفی از جمله بسته‌های ارزهای دیجیتال برای پورتفولیو (Thematics)، دریافت سود از استیک ارزهای دیجیتال (Earn)، استفاده از فرصت‌های انحصاری سرمایه‌گذاری (Launchpad) و دریافت پاداش با دعوت از دوستان (Rewards) را ارائه می‌دهد. همچنین دارای نرم‌افزاری مجهز به موتو هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند آنالیز دارایی و تحلیل پورتفولیو را انجام دهد. ارز دیجیتال CHSB، توکن بومی و کاربردی این پلتفرم است که با نام جدید BORG در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. نظر شما در مورد سوئیس بورگ چیست؟ آیا چنین پلتفرم‌هایی می‌توانند انقلابی در امور مالی سنتی ایجاد کنند؟

الهام اسماعیلی

مترجمی زبان خوندم و به همین دلیل توی رشته‌های زیادی سرک کشیدم. خیلی اتفاقی گذرم افتاد به بلاکچین و ارز دیجیتال، یه دنیای نامتناهی که هر چی بخونی و بدونی بازم جذابه. این طوری شد که اینجا موندگار شدم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا