شناسایی زمان انتقال سرمایه از بیت کوین به آلتکوین‌ها و اتریوم چگونه است؟

ورود پول به بازار رمز ارزها طبق روندی چرخشی و قابل پیش بینی صورت می‌پذیرد. دلیل ورود پول به این شیوه این است که اساس و زیربنای این حرکات را “روانشناسی انسان” شکل می‌دهد. شناخت این روندها، سرمایه گذاری روی بیت کوین و دیگر رمز ارزها را با اطمینان بالاتری همراه می‌کند.

چرخه ورود پول به بازار ارزهای رمزنگاری شده قابل پیش بینی است زیرا فعالان بازار کریپتو به طرزی غیر منطقی و احساسی عمل می‌کنند. در این مقاله ما در این مورد بحث می‌کنیم که چطور احساسات سرمایه‌گذاران در طول چرخه ورود پول تغییر می‌کند و عواقب و اثراتی که این حرکات روی سبد سرمایه گذاری می‌تواند داشته باشد، چیست؟ شاید مهمتر از این، موشکافی و بررسی دقیق چرخه ورود پول به شما کمک خواهد کرد که لحظات کلیدی در رویکرد سرمایه گذاری خود را زمان بندی کنید. مثلا چه زمانی پورتفوی خود را با خرید بیت کوین تقویت نمایید، کی با خرید چندین دارایی به سبد ارزی خود تنوع ببخشید، و یا چه موقعی تصمیم به خروج از بازار رمز ارزها بگیرید و نقد شوید.

سرمایه گذاری بیت کوین با بررسی گردش پول در بازار

سرمایه گذاری بیت کوین

پول فیات یا ارزهای سنتی مانند دلار، پوند، یورو 

شروع این چرخه با فیات است. پول فیات شما دلار آمریکا ، پوند انگلیس یا یورو باشد، برای سرمایه گذاری در حوزه رمز ارزها پول نقد لازم است. پیش از خرید و سرمایه گذاری روی بیت کوین باید پول فیات خود را تبدیل کنید.

خرید و سرمایه گذاری بیت کوین

از آنجایی که بیت کوین مشهورترین رمز ارز است، روال عادی برای سرمایه گذاری در این حوزه با خرید بیت کوین شروع می‌شود. به این دلیل که بیشتر سرمایه‌گذاران بخشی از درآمد و پس انداز خود را به بیت کوین اختصاص می‌دهند قیمت این دارایی افزایش می‌یابد.

با افزایش قیمت بیت کوین و کسب سود کافی سرمایه‌گذاران به این فکر می‌افتند که چطور می‌توانند درآمد خود را بیشتر و بیشتر کنند. و قطعا تصمیم به این می‌گیرند که آیا بیت کوین بیشتری بخرند یا قسمتی از سرمایه خود را به سرمایه گذاری در دیگر رمز ارز ها اختصاص دهند. این ارزها که آلتکوین نامیده می‌شوند احتمالا در همان صرافی که سرمایه گذار، بیت کوین خود را تهیه کرده است عرضه می‌شوند.

آلت کوین‌هایی با ارزش بازار زیاد

سومین حمله ۵۱ درصد به اتریوم کلاسیک

در روندهای صعودی بیت کوین، سرمایه‌گذاران انتطار برگشت سودهای بیشتر و بیشتری از سرمایه گذاری خود در رمز ارزها را دارند. و به همین دلیل هم هست که به دنبال تنوع بخشی به دارایی‌ها و تشکیل سبدی از رمز ارزها از قبیل اتریوم هستند.

اتریوم قطعا مشهورترین آلتکوین بازار رمز ارزها است و اغلب گزینه‌ای منطقی برای سبد ارزی سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. هر چند که پلتفرم اتریوم پلتفرمی با سابقه طولانی و تثبیت شده است، ارزش بازار آن در مقایسه با بیت کوین بسیار کمتر است.

بنابراین سرمایه گذاری بر روی اتریوم نسبت به سرمایه گذاری بر روی بیت کوین قاعدتا با ریسک بیشتری همراه است. هر چند که این کوین روی دیگری هم دارد و این که سرمایه گذاری در اتریوم بازدهی و سود بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در بیت کوین خواهد داشت.

این تغییر در میزان خطر در سرمایه گذاری بر روی یک رمز ارز در چرخه ورود و گردش پول بسیار مهم و تاثیر گذار است. چرا که نه تنها نحوه طمع سرمایه‌گذاران برای کسب سود بیشتر را برجسته می‌کند بلکه تاکید می‌کند که اشتهای ریسک پذیری این سرمایه‌گذاران در روندهای صعودی بیت کوین افزایش می‌یابد.

آلت کوین‌هایی با ارزش بازار متوسط

همانطور که گفته شد، بسیاری از پروژه‌های آلتکوین‌های کوچکتر بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند، به همین دلیل اتریوم اغلب به عنوان شاخص اصلی افزایش ارزیابی این آلتکوین‌های کوچکتر معرفی می‌شود. هنگامی که قیمت اتریوم افزایش می‌یابد، اندکی پس از آن، قیمت آلتکوین‌های کوچکتر نیز افزایش می‌یابد.

با این حال، این آلتکوین‌ها در بین عموم مردم کمتر شناخته شده‌اند و بنابراین علاقه سرمایه‌گذاران کمتری را به خود جلب می‌کنند. به همین دلیل، این آلتکوین‌ها از ارزش بازار کمتری در مقایسه با اتریوم برخوردار هستند، چه رسد به بیت کوین!

این آلتکوین‌ها در مقایسه با آلتکوین‌هایی مانند اتریوم که ارزش بازار آن‌ها زیاد است، هم پتانسیل سوددهی بیشتری را دارند و هم پتانسیل ضرردهی بیشتری؛ چرا که نوسان قیمتی در آن‌ها هم در بازارهای خرسی و هم بازارهای گاوی بسیار شدید است.

آلتکوین‌هایی با ارزش بازار کوچک و کم

سرمایه گذاری درآلتکوین‌های با ارزش بازار کم پرخطر و پر سود است، زیرا پامپ و دامپ این آلتکوین‌ها در پایان چرخه ورود پول به بازار رمز ارزها به صورت تصاعدی است. همانطور که سرمایه‌گذاران به اتخاذ رویکردی با ریسک پذیری بیشتری عادت می‌کنند و سود خود را در سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه کوچکتر و کوچکتر می‌بینند، ناگزیر چشم انداز خود را روی سرمایه گذاری‌های با ریسک بالاتر و پاداش بالاتر قرار می‌دهند. به همین دلیل است که این نوع آلتکوین‌ها در روندهای صعودی خود سودهایی چند برابر سودهای بیت کوین و اتریوم به بار می‌آورند؛ ۲ برابر، ۴ برابر، ۱۰ برابر و حتی بیشتر.

و از آنجا که چشم انداز و انتظار سود در یک روند صعودی به ظاهر پایان ناپذیر همیشه جذاب به نظر می‌رسد، اشتهای ریسک سرمایه‌گذاران به طور نامحسوس در کنار آن رشد می‌کند. آلتکوین‌هایی که ارزش بازار آن‌ها کم است، آخرین آلتکوین‌هایی هستند که در یک چرخه گردش پول افزایشی می‌شوند زیرا ارز دیگری وجود ندارد که سرمایه‌گذاران به دنبال سودآوری در آن باشند. در واقع، بسیاری از سرمایه‌گذاران تصمیم می‌گیرند که در این مواقع سیو سود کنند، و سود خود را یا به صورت سرمایه گذاری در بیت کوین و یا به صورت فیات نگه دارند.

برگشت پول به بیت کوین یا فیات؟

با افزایش تصاعدی آلتکوین‌های با ارزش بازار کم که سودهای چند برابری نصیب سرمایه‌گذاران می‌کنند، این فشار خرید ناشی از سرخوشی سرمایه‌گذاران به یکی از دو حالت زیر منتهی می‌شود:

برگشت جریان پول به بیت کوین و یا برگشت پول به فیات.

اگر پول سرمایه‌گذاران به فیات تبدیل شود، احتمال این می‌رود که شاهد یک دوره اصلاحی در بازار رمز ارزها باشیم. و در چنین مواقعی است که سرمایه‌گذاران به فکر تضمین و تامین امنیت سودهای حاصله می‌افتند و به همین خاطر با تبدیل سرمایه‌شان به فیات، خود را به طور کامل از خطر سرمایه گذاری در رمز ارزها مصون می‌دارند و همین سبب ریزش قیمت‌ها می‌گردد. با این وجود، گاهی این پول به بیت کوین برمی‌گردد و روند صعودی تقویت می‌شود و مقدمه‌ای برای برگشت مجدد سرمایه به آلتکوین‌ها و تکرار چرخه می‌شود. مخصوصا در بازارهای گاوی، قبل از اینکه بازار تن به اصلاحی بزرگ بدهد که در نتیجه آن پول از بازار خارج می‌شود و در نهایت به فیات تبدیل می‌شود، شاهد تعداد انگشت شماری از چرخه‌های ورود سرمایه‌های کوچک به بازار خواهیم بود. چرخه گردش پول کریپتو در سال ۲۰۲۰ نمونه‌ای عالی از نحوه عملکرد این چرخه‌های ورود سرمایه‌های کوچک به بازار است و عمده تمرکز ما در ادامه مقاله بر روی آن‌ها خواهد بود.

چرخه ورود و گردش پول به بازار رمز ارزها در سال ۲۰۲۰

سرمایه گذاری بیت کوین

با توجه به نحوه تنظیم دوباره کامل بازارها به دنبال فروش همه جانبه ناشی از اپیدمی کووید ۱۹ در اواسط ماه مارس، تشریح چرخه گردش پول در بازاررمز ارزها در سال ۲۰۲۰ تقریباً آسان است. این زمان پرهیاهویی بود که سرمایه‌گذارانی که پول نقد نداشتند دارایی‌های خود را از ترس و وحشت می‌فروختند تا برای مقابله با یک ویروس ناشناخته و بسیار مسری که دنیا را به تعطیلی کشاند آماده شوند. اما لحظه‌ای که بازار به حداکثر بدبینی نسبت به ارزهای رمزپایه رسید، همان لحظه ای بود که بازار به نقطه‌ای از حداکثر فرصت‌های مالی رسیده بود. خریداران پس از اصلاح شدید شروع به جمع آوری بیت کوین ها در پایین ترین قیمت کردند و اتفاقاً همین خریدها بود که استارت چرخه صعودی جدیدی را برای بیت کوین رقم زد. هر چرخه گردش پول در بازار رمز ارزها با ورود جریان سرمایه گذاری در بیت کوین آغاز می‌شود.

مرحله ورود و گردش پول: بیت کوین و اتریوم

بعد از ثبت کف قیمتی به دنبال فروش گسترده در ماه مارس، روند گاوی(صعودی) جدید بیت کوین آغاز شد. باید بدانیم که مسیر رشد در روندهای صعودی جدید بی وقفه نیست، و به همین دلیل هم بود که بیت کوین قبل از رسیدن به سقف‌های قیمتی جدید در دوره‌هایی ثبات داشت و در یک رنج قیمتی بازی می‌کرد. در طول این دوره‌های ثبات قیمت بود که سرمایه‌گذاران اطمینان خاطر بیشتری پیدا کردند نسبت به اینکه با خرید آلتکوین‌ها سبد ارزی خود را متنوع نمایند. سرمایه‌گذاران پس از کسب مقداری سود از سرمایه گذاری در بیت کوین تمایل بیشتری نسبت به ریسک بیشتر و به گردش در آوردن بخشی از سرمایه خود در آلتکوین‌هایی با ارزش بازار بالا مانند بیت کوین شدند. به همین دلیل است که ثبات قیمت بیت کوین یکی از مهمترین شرط‌ها برای خروج سرمایه‌ها از بازار بیت کوین و شروع سرمایه گذاری در آلت کوین‌ها است.در اینجا گردش سرمایه بین بازارهای بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۰ را آنالیز می‌کنیم:

کانال‌های گردش سرمایه در بازار بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین و اتریوم

کانال‌های گردش پول در بازار اتریوم

سرمایه گذاری در بیت کوین و اتریوممن ۳ کانال جانبی را برای حرکات قیمتی در رفتار سرمایه گذاری بیت کوین و اتریوم مشخص کردم. زمان‌بندی حرکات واقعی قیمت بیت کوین و اتریوم، بینش و نگرشی اساسی و کلیدی در مورد مراحل اولیه چرخه گردش سرمایه در بازار رمز ارزها را به ما می‌دهد.اجازه دهید کانال‌های جانبی حرکات قیمتی را تقسیم بندی نماییم.

کانال‌های تثبیت قیمت شماره ۱

حرکت قیمتی بیت کوین از ششم تا بیستم ماه آوریل به تثبیت رسید، در حالی که ثبات قیمت اتریوم داخل کانالی از بیستم آوریل تا بیست و پنجم ماه می اتفاق افتاد.(یعنی تثبیت قیمت اتریوم به دنبال تثبیت قیمت بیت کوین). هنگامی که بیت کوین در ابتدای تشکیل کانال جانبی و تثبیت قیمت خود در ششم آوریل بود، قیمت اتریوم در حال افزایش بود. در واقع اتریوم رالی صعودی خود را در طول ثبات قیمت بیت کوین از ششم تا بیستم ماه آوریل، حفظ کرد. بیت کوین و اتریوم همبستگی بسیار نزدیکی با هم داشتند. بیت کوین پیشاپیش بازار حرکت می‌کرد و اتریوم عینا حرکات آن را دنبال می‌نمود. این چرخه کمک زیادی به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال می‌کند.

کانال‌های تثبیت قیمت شماره ۲

ولی هنگامی که بیت کوین از اولین کانال جانبی خود در بیستم آوریل خارج شد، اتریوم شروع به تشکیل کانال جانبی خود و تثبیت قیمت نمود. سپس بیت کوین قبل از اینکه وارد محدوده جانبی ۱۲ هفته‌ای خود شود، دو هفته کامل از صعود قیمت لذت می‌برد.( از ۲۷ آوریل تا ۲۰ جولای) و با آرام گرفتن بیت کوین در محدوده طولانی مدت ۱۲ هفته‌ای خود، قیمت اتریوم هم مدتی به ثبات رسید. و بعد در ۲۵ ماه می قیمت اتریوم منفجر شد که پس از آن دوره‌ای دیگر از تثبیت قیمت آغاز شد.

کانال‌های تثبیت قیمت شماره ۳

جالب اینجاست که بیت کوین و اتریوم در ۲۰ جولای به طور همزمان از سومین محدوده قیمتی جانبی خود خارج شدند. افزایش قیمت اتریوم نه تنها بسیار بیشتر از افزایش قیمت بیت کوین بود، بلکه این برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ بود که دو ارز با هم و همزمان از کانال جانبی خود جدا شدند.

می‌توان چنین استدلال نمود که افزایش قیمتی حوزه دیفای در آن موقع به اوج خود رسیده بود و همین قدرت و نیروی بیشتری به رالی صعودی اتریوم می‌بخشید. اتریومی که بیشتر از همیشه با بیت کوین همبستگی داشت. اتریوم دیگر از بیت کوین عقب نبود؛ صعودش همزمان بود با صعود بیت کوین و حتی به مدت کوتاهی رهبری بازار رمز ارزها را به دست گرفت. اندکی پس از شکست قیمتی بیت کوین در تاریخ ۲۰ ژوئیه، بیت کوین سومین محدوده جانبی خود را در ۳ آگوست تشکیل داد. در همین حال، اتریوم به حرکت خود ادامه داد تا از نظر سیر و شتاب حرکتی با بیت کوین برابری نمود و سرانجام محدوده خود را در ۱۰ آگوست ایجاد کرد.
قیمت بیت کوین و اتریوم هفته‌ها به ثبات رسید و مشخص شد که این تثبیت، دوره‌ای از توزیع قیمت بوده است نه دوره‌ای از تجمع مجدد قیمت همانند محدوده‌های فوق‌الذکر. بیت کوین و اتریوم سرانجام در هفته ۳۱ آگوست به شکست قیمتی تن دادند، هر چند که باز هم همبستگی بسیار نزدیکی با هم داشتند.

چکیده‌ای از ۳ کانال

این ۳ کانال جانبی نشان می‌دهند که چطور بیت کوین در چرخه جریان سرمایه میل به رهبری بازار دارد، در حالی که حرکت قیمتی اتریوم نشان از این دارد که بسیار با حرکت قیمتی بیت کوین همبسته است و به دنبال آن حرکت می‌کند. با شروع رالی صعودی بیت کوین پول سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری روی بیت کوین به جریان می‌افتد و با تثبیت قیمت بیت کوین سرمایه بازار به سمت اتریوم (ارزهایی با ارزش بازار بالا) حرکت می‌کند. هر چند روند حرکتی قیمت اتریوم کندتر از بیت کوین است اما نهایتا بعد چند هفته‌ پا جای پای بیت کوین می‌گذارد. هر زمان که حرکت قیمتی اتریوم به اندازه کافی با حرکت قیمتی بیت کوین برابری نمود، اتریوم شروع به تشکیل محدوده خود خواهد کرد.

تا بحال مراحل اولیه نحوه چرخه جریان پول روشن شده است: ارزهای با ارزش بازار بالا؛ عمدتا اتریوم بیت کوین. و حالا مرحله آخر از چرخه جریان پول را توضیح می‌دهیم – خصوصا نحوه خروج پول از ارزهای با ارزش بازار بالا مانند اتریوم و ورود و گردش آن در بازار آلتکوین هایی با سرمایه بازار متوسط و کم. زیرا هنگامی که حرکت قیمتی اتریوم با حرکت قیمتی بیت کوین برابری می‌کند و محدوده خود را تشکیل می‌دهد، همان جایی است که اتریوم شاخصی پیشرو برای دیگر آلتکوین‌های بازار خصوصا آلتکوین‌هایی با ارزش بازار متوسط و کم می‌شود.

مرحله جریان پول از اتریوم به آلتکوین‌هایی با ارزش بازار متوسط و کم . پیش از پرداختن به این موضوع، سوالی را مطرح می‌کنم. با ثبات قیمت اتریوم و حرکت در یک محدوده قیمتی چه اتفاقی برای آلتکوین‌های کوچک می‌افتد؟ پاسخ: قیمت آن‌ها به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد. در طول دوره‌های ثبات قیمت بیت کوین و اتریوم، سرمایه‌گذاران پول خود را به آلتکوین‌های کوچکتر منتقل می‌کنند. گردش سود آنها توسط حرص و طمع در تلاش برای جمع آوری سود خود در آلتکوین‌های کوچکتر است. در همان زمان، اشتهای ریسک آنها بیشتر و بیشتر می‌شود زیرا این آلتکوین‌ها، دارایی‌هایی با نوسان بسیار بالا و ریسک بیشتری هستند.
اشتیاق به یک برد دیگر و تعقیب ارز سودآور بعدی همه از عوامل مهم در شکل‌گیری چرخه بعدی بازار است. اما حرص و طمع تنها عاملی نیست که باعث گردش سود سرمایه‌گذاران می‌شود. و تصادفی نیست که در طول دوره ثبات قیمت بیت کوین و اتریوم سرمایه از بازار آن‌ها دور می‌شود و از جریان می‌افتد. زیرا در میان دیگر احساسات، بی‌حوصلگی نیز فاکتوری تاثیرگذار است. هنگامی که بیت کوین و اتریوم به ثبات می‌رسند، سرمایه‌گذاران بی حوصلگی را تجربه می کنند و به دنبال تکرار هیجان روند افزایشی تصاعدی در ارزهای کوچکتر هستند.

بنابراین چگونه می توان افزایش قیمت را در آلت کوین‌های کوچکتر پیگیری کرد؟

سلطه آلتکوین ابزار و معیار مفیدی برای ردیابی رشد کلی ارزش آلتکوین‌ها در بازار ارزهای رمزپایه است. اساساً، سلطه آلتکوین نشان دهنده درصد پول موجود در سرمایه گذاری آلت کوین در مقایسه با مقدار پول در کل بازار ارزهای رمزپایه است.

بنابراین هر زمان که روند سلطه آلتکوین افزایش یابد، ارزش آلتکوین در حال رشد است و بالعکس. طبق چرخه جریان پول، در طول دوره‌های ثبات قیمت بیت کوین و اتریوم ، ارزش آلتکوین به طور چشمگیری رشد می کند.

بنابراین بیایید کانال‌های جانبی بیت کوین واتریوم را با تغییرات در سلطه آلتکوین مقایسه کنیم:

کانال‌های گردش پول در بازار بیت کوین

کانال‌های گردش پول در بازار اتریوم

کانال‌های سلطه آلتکوین

 

سلطه آلتکوین از طریق لنزهای کانال‌های جانبی اتریوم با استفاده از مستطیل سبز مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. از این گذشته – حرکت جانبی اتریوم آن چیزی است که افزایش قیمت در آلتکوین‌های کوچکتر را امکان‌پذیر می‌کند.

کانال ثبات قیمت اتریوم شماره ۱

هنگامی که بیت کوین در ۲۰ آوریل شروع به شکست قیمت نمود، اتریوم تازه شروع به تشکیل محدوده تثبیت قیمت خود کرد. اما سلطه آلتکوین نشان می‌دهد که قیمت آلتکوین‌های با ارزش بازار متوسط و کم، به طور قابل توجهی کاهش یافته است. به هر حال، سلطه آلتکوین چند درصدی افت کرد. دلیل این امر این است که در زمان قدرت بیت کوین، آلتکوین‌ها عموماً عملکرد ضعیفی دارند. سرمایه‌گذاران دوباره پول خود را به سرمایه گذاری در بازار اختصاص می‌دهند و در روند صعودی بیت کوین خرید می‌کنند و از روی ترس دست به فروش آلتکوین‌ها می‌کنند. به طور خلاصه پول به بیت کوین برمی‌گردد. ارزش آلت کوین تا ۱۱ می کاهش داشت که نقطه عطف عمده‌ای برای بازار گسترده آلت کوین بود.

کانال ثبات قیمت اتریوم شماره ۲

یازده می نقطه عطفی برای بازار آلتکوین بود زیرا در آن زمان بود که ارزش آلتکوین برای شروع روند صعودی جدید کف زد، و تقریباً یک روند صعودی بدون وقفه داشت که تا ۲۰ ژوئیه ادامه پیدا کرد. توجه داشته باشید که ارزش آلتکوین در طی ۱۱ ماه مه تا ۲۰ ژوئیه به طور پیوسته در حال افزایش بود. این زمانی است که بیت کوین و اتریوم پس از روندهای صعودی اولیه خود دوره‌های طولانی مدت ثبات قیمتی را تجربه کرده بودند. در حالی که بیت کوین و اتریوم به ثبات قیمت رسیدند، پول سرمایه‌گذاران به وضوح در بازار آلتکوین‌های با ارزش بازار متوسط و کم به جریان افتاد.

سایر بینش های کلیدی

در هفته ۲۵ می، بیت کوین در یک محدوده قیمتی حرکت می‌کرد اما اتریوم از محدوده خود خارج شد. در این مدت بود که سلطه آلتکوین در هفته‌های گذشته رشد چندانی نداشت. و عمده تمرکز گردش پول بر روی ارزهای با ارزش بازار بالا، عمدتا اتریوم، بود.

اما هنگامی که اتریوم پایه محدوده قیمتی خود را از اول ژوئن تا ۲۰ ژوئیه (کانال ۲ اتریوم) تشکیل داد، سلطه آلت کوین دوباره تا ۲۰ ژوئیه شروع به افزایش کرد. در هفته ۲۰ ژوئیه، سلطه آلتکوین اندکی افت کرد. این زمانی بود که بیت کوین و اتریوم شروع به حرکت کردند، پول سرمایه‌گذاران برای تعقیب روندهای صعودی بیت کوین و اتریوم برای مدت کوتاهی از آلتکوین‌های کوچکتر دور شد.

کانال ثبات قیمت اتریوم شماره ۳

هنگامی که بیت کوین و اتریوم محدوده قیمتی ماه آگوست خود را شکل دادند، مجدداً سلطه آلتکوین افزایش یافت و نشان داد که بار دیگر حرکات جانبی قیمت در بیت کوین و اتریوم نوید بازگشت پول به آلتکوین‌های کوچکتر را می‌دهد.

در تاریخ ۳۱ آگوست، بیت کوین و اتریوم محدوده قیمتی ماه آگوست خود را به پایین شکستند. جالب اینجاست که سلطه آلتکوین پس از این چند روز به رشد خود ادامه داد، زیرا پول به سمت آلتکوین‌های کوچکتر سرازیر و به وضوح از بازار بیت کوین و اتریوم دور شد. در هفته ۴ سپتامبر، بازار آلتکوین‌های کوچکتر نیز وارد دوره اصلاحی شد، زیرا به نظر می‌رسد پول دوباره به فیات می‌رود.

نتیجه

بیت کوین از اواسط مارس سال ۲۰۲۰ میلادی که کف قیمتی زد تا الان از بازار گاوی لذت برده است. و اتریوم نیز در طی روند صعودی خود، توانسته است که حرکات قیمتی بیت کوین را دنبال کند. به خصوص در زمان ثبات قیمت بیت کوین بود که اتریوم توانست عقب ماندگی خود از بیت کوین را جبران نماید و به بیت کوین برسد، و محدوده ثبات قیمتی خود را شکل دهد. در طول ثبات قیمت اتریوم بود که اتریوم به عنوان رهبر بازار آلتکوین‌ها شناخته شد و جریان پول را به سمت آلتکوین‌های کوچکتر هدایت کرد.

هنگامی که بیت کوین از محدوده قیمتی خود رها می‌شود، اتریوم در ابتدا عقب می‌ماند اما بعداً موفق به شکست قیمت می‌گردد، و هر دو زمینه را برای چرخه دیگری از جریان پول به آلت کوین‌های با ارزش بازار کم فراهم می‌کنند. خلاصه سه کانال جانبی در حرکات قیمتی بیت کوین و اتریوم، هر یک از چرخه های جریان پول کوچک را نشان می‌دهد که به موجب آن پول از بیت کوین به اتریوم، از اتریوم به آلتکوین‌های با ارزش بازار متوسط و کم جریان می‌یابد، قبل از اینکه پول به بیت کوین برگردد و چرخه جریان پول دوباره از نو شروع شود. درک چگونگی جریان یافتن پول در بازار ارزهای رمزنگاری شده همواره یک مهارت مفید است زیرا به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصمیم بگیرید تا کی پول خود را در یک دارایی خاص سرمایه‌ گذاری کنید، چه زمانی اقدام به خرید آلتکوین‌ها کنید و یا کی به طور کامل با فروش آن‌ها از خطر در امان بمانید، یا کی فقط بیت کوین داشته باشید و یا به طور کلی دارایی کریپتویی خود را کاهش دهید.


54321
امتیاز 4.6 از 8 رای

منبع hackernoon
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر