مقالات عمومی

بیتکوین ؛ یادآور پیدایش ایمیل برای اینترنت

شما از طریق ایمیل به سرعت و به راحتی میتوانید به دوستان، همکاران و عزیزان خود پیام ارسال و دریافت نمایید. اما برای استفاده از مزایای این تکنولوژی اصلا لازم نیست که به درک عمیق آن بپردازید. Nicolas Cary مدیرعامل Blockchain.info در رابطه با چگونگی بیتکوین گفت: بیتکوین مثل ایمیل برای اینترنت می‌باشد.

بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیر عامل SecondMarket که یک بازار آنلاین می‌باشد و بنیانگذار Bitcoin Investment Trust، می‌گوید که بیت کوین اغلب به عنوان یک چیز غیر قابل اعتماد و ترسناک در نظر گرفته می‌شود، مثل طرز فکر مردم در رابطه با اینترنت در روزهای اول پیدایش آن.

سیلبرت می گوید:

مردم نظرات منفی زیادی در مورد استفاده نادرست از اینترنت در جهت چیزهای بد داشتند، اکنون فکر می کنم مردم به طور کلی به اینترنت اعتماد دارند و در طول زمان مردم نیز به بیت کوین اعتماد می کنند (به عنوان یک پلت فرم انتقال، به عنوان یک پلت فرم پرداخت و به عنوان یک پول دیجیتال)

به طور کلی هر تکنولوژی یا فن‌آوری جدیدی که ایجاد و وارد دنیا می‌شود، در ابتدای کار خود همواره با شک و تردید مواجه می‌شود و حتی باعث استفاده‌های نادرست از آن می‌شود. اما با گذر زمان و جهانی شدن بیشتر آن، این موضوع کمرنگ‌تر شده و به اصطلاح بیشتر بین مردم جا می‌افتد. تا امروز که عمر زیادی از بیت‌کوین  و تکنولوژی پایه آن یعنی بلاکچین نمی‌گذرد، اغلب کاربران و کسانیکه در این زمینه فعالیت می‌کنند، از علاقه‌مندان به مباحث تکنولوژیک و متخصصان این حوزه هستند. با گذر زمان و ثابت شدن کاربردهای متنوع و گوناگون این فن‌‌آوری در صنعت، قطعا مخاطبان اقشار مختلف جذب آن خواهند شد. همانطور که میبینیم تا همین امروز کمپانی‌های بزرگی شروع به سرمایه‌گذاری و شناخت این نوآوری کرده‌اند.

منبع
entrepreneur

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا